Motocity Raceway Page 1 of 1
Rd. 9 MotoCity Friday Night
08/17/2018
Race Results Race: 1
Printed: 09:43 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 584 suz Jacob Peterschick Little Falls, MN 2 1 25
2 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 1 2 22
125 Only 12+-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 76 yam 2306542 Jason Boller Merrifield, MN 3 1 25
2 162 ktm 3143687 Carter Mertens St Cloud, MN 2 2 22
3 727 ktm Zac Copa Little Falls, MN 1 4 20
4 830 ktm 3328489 Cole Erlandson Brainerd, MN 5 3 18
5 33 hon Jared Hood Spicer, MN 4 5 16
Race Results Race: 2
Printed: 09:43 pm
Quad Stock 90 6-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4x cob Gabe Jukish Deerwood, MN 1 1 25
2 9 apx Nolan Jukish Deerwood, MN 2 2 22
3 61 apx Arron Lockwood Pequot Lakes, MN 3 4 20
4 6 apx Paul Nieman Little Falls, MN 4 5 18
5 22 drr Libby Reitmeier Rockville, MN 6 6 16
6 4 drr Dane Miller Cold Spring, MN 7 7 15
7 702 drr 2365911 Carsyn Miller Swanville, MN 9 8 14
8 23 drr 2365896 Caiden Pflipsen Melrose, MN 8 9 13
9 301 apx 2365912 Gage Fuller East Gull Lake, MN DNF 3 12
10 705 drr 2262413 Brenden Kern Cold Spring, MN 5 DNF 11
Race Results Race: 3
Printed: 09:43 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 234 suz 2306484 Taylor Hill Pillager, MN 1 1 25
2 898 suz 2365909 Ryan Fussy Bowlus, MN 2 2 22
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 504 hon Kirk Nelson St Augusta, MN 2 1 25
2 74 kaw William Pace Sartell, MN 1 2 22
3 613 hon Ross Erickson Ogilvie, MN 4 3 20
4 171 hon Corey Erickson Mora, MN 3 4 18
Race Results Race: 4
Printed: 09:43 pm
Quad Sport-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 254 yam Kellen Chapuran Edina, MN 2 1 25
2 428 apx Jayden Schmitt Long Prairie, MN 3 2 22
3 777 yam Jonah Polson Greenfield, MN 1 5 20
4 15 yam Logan Reed Fort Ripley, MN 4 3 18
5 51 cob 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 5 4 16
6 29 hon Isaak Miller Cold Spring, MN DNF 6 15
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 457 hon 2321016 Tyler Searle Alexandria, MN 1 1 25
2 624 can 3055537 Erin Gray Princeton, MN 2 2 22
Race Results Race: 5
Printed: 09:43 pm
65cc 10-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 797 ktm 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 1 1 25
2 25 ktm 3240472 Braden Barker Atwater, MN 2 2 22
3 326 kaw Carsyn Londgren Braham, MN 3 3 20
4 337 ktm Caleb Zasmeta Aitkin, MN 4 4 18
5 21 ktm Calvin Erickson Mora, MN 5 5 16
Race Results Race: 6
Printed: 09:43 pm
65cc 7-9-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 kaw 2365896 Caiden Pflipsen Melrose, MN 1 1 25
2 329 ktm Gabriel Strom Alexandria, MN 2 2 22
3 95 yam 3307825 Elijah Anderson Buffalo, MN 5 3 20
4 557 kaw Canaan Zasmeta Aitkin, MN 4 4 18
5 8 yam Ryker Schneider Brainerd, MN 3 5 16
6 75 kaw Wyatt Borders Pequot Lakes, MN 6 6 15
Race Results Race: 7
Printed: 09:43 pm
Quad 50cc Semi Stock 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 617 apx 2365910 Kelsey Schmitt Long Prairie, MN 1 1 25
2 705 drr 2262413 Brenden Kern Cold Spring, MN 2 2 22
3 8 unk Brady Hedburg Rice, MN 4 3 20
4 99 drr Emmett Olsen Brainerd, MN 3 4 18
5 427 drr Mason Christen Albury, MN 5 5 16
6 9 drr Aubrey Jukish Deerwood, MN 6 6 15
7 2 drr Aubrey Binek 7 7 14
Race Results Race: 8
Printed: 09:43 pm
Quad 90cc Production 6-15-mfn
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 drr 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 3 1 25
2 9 apx Nolan Jukish Deerwood, MN 2 2 22
3 4x cob Gabe Jukish Deerwood, MN 1 3 20
4 61 apx Arron Lockwood Pequot Lakes, MN 4 5 18
5 301 apx 2365912 Gage Fuller East Gull Lake, MN DNS 4 16
Race Results Race: 9
Printed: 09:43 pm
Lites B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 20 yam 673391 Mitchell Masters Merrifield, MN 1 1 25
2 469 suz 3028169 Nate Hardy East Bethel, MN 2 2 22
3 898 suz 2365909 Ryan Fussy Bowlus, MN 3 3 20
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 494 yam 666044 Adam Ness Coon Rapids, MN 1 1 25
2 76 yam 2306542 Jason Boller Merrifield, MN 2 2 22
3 162 ktm 3143687 Carter Mertens St Cloud, MN 3 3 20
4 33 hon Jared Hood Spicer, MN 4 4 18
Race Results Race: 10
Printed: 09:43 pm
Quad 50 Rec 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 10 pls 3562734 Ethan Strang Foley, MN 1 1 25
2 13 suz Tyler Mueller Long Prairie, MN 2 2 22
3 23 pls William Rahn White Bear Lake, MN 3 3 20
4 27 pls Bennett Rahn White Bear Lake, MN 4 4 18
5 504 pls Owen Mart Foley, MN 5 5 16
6 223 pls Ashlynn Pflipsen Melrose, MN 7 6 15
7 1x unk Jace Pekarek Foley, MN 6 DNS 14
Race Results Race: 11
Printed: 09:43 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 95 ktm 3307825 Elijah Anderson Buffalo, MN 1 2 25
2 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 3 1 22
3 557 ktm Canaan Zasmeta Aitkin, MN 2 3 20
4 8 unk Brady Hedburg Rice, MN DNS 4 18
50cc Oil 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 ktm Chase Viere Freeport, MN 1 1 25
Race Results Race: 12
Printed: 09:43 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 797 ktm 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 1 1 25
2 337 yam Caleb Zasmeta Aitkin, MN 3 2 22
3 317 ktm Skyler Hill Brainerd, MN 2 3 20
4 151 kaw 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 4 4 18
85cc 12-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 1 1 25
2 584 suz Jacob Peterschick Little Falls, MN 2 2 22
3 95 kaw Nathan Kohl Fort Ripley, MN 3 3 20
DNF 1 yam Brady Pekarek Foley, MN DNF DNS
Race Results Race: 13
Printed: 09:43 pm
Quad 90cc Rec 6-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 pls Ava Erlandson Brainerd, MN 1 1 25
2 51 hon 2365910 Kelsey Schmitt Long Prairie, MN 2 2 22
3 11 unk Daniel Niznik Pierz, MN 4 3 20
4 45 pls Kashton Black St Joseph, MN 3 5 18
5 88 pls Tate Cronin Brainerd, MN 5 4 16
6 451 pls Rowan Black St Joseph, MN 6 6 15
DNS 702 pls 2365911 Carsyn Miller Swanville, MN DNS DNS
Race Results Race: 14
Printed: 09:43 pm
Open B-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 234 suz 2306484 Taylor Hill Pillager, MN 1 1 25
2 89 kaw 673391 Mitchell Masters Merrifield, MN 2 2 22
3 898 suz 2365909 Ryan Fussy Bowlus, MN 3 3 20
Open C-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 494 yam 666044 Adam Ness Coon Rapids, MN 1 1 25
2 74 kaw William Pace Sartell, MN 2 2 22
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com