Motocity Raceway Page 1 of 1
Rd. 8 MotoCity Friday Night
07/28/2017
Race Results Race: 1
Printed: 09:55 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 141 yam 2122602 Jorah Maaninga Menahga, MN 2 1 25
2 32 kaw 683978 Wyatt Jacobs Brainerd, MN 3 2 22
3 234 suz 2306484 Taylor Hill Pillager, MN 1 4 20
4 916 yam 3300800 Alex Sand Spicer, MN 4 3 18
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 35 suz Chad Anderson Albertville, MN 1 1 25
2 513 ktm Josh Goble Baxter, MN 2 2 22
3 47 hon Andy Knaus Kimball, MN 3 3 20
4 16 ktm 172749 Ralph Feld Cold Spring, MN 4 4 18
5 28 kaw 2231536 Andy Mueller Long Prairie, MN 5 5 16
6 504 hon Kirk Nelson St Augusta, MN 6 6 15
7 468 ktm 335138 Cory Koljonen New York Mills, MN 7 7 14
8 831 kaw Kyle Dux Pelican Rapids, MN 8 DNS 13
Race Results Race: 2
Printed: 09:55 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 162 ktm 3143687 Carter Mertens St Cloud, MN 1 1 25
2 830 ktm 2231556 Luke Erlandson Brainerd, MN 5 2 22
3 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 4 3 20
4 727 suz Zac Copa Little Falls, MN 3 4 18
5 108 kaw 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 2 6 16
6 287 suz Gabe Guenther Big Lake, MN 6 5 15
125 Only 12+-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
2 18 kaw Michael Stredelman Foley, MN 3 2 22
3 76 yam Jason Boller Merrifield, MN 2 3 20
Race Results Race: 3
Printed: 09:55 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 75 ktm 2189007 Mac Nornberg Pillager, MN 1 1 25
2 511 ktm 2194471 Carl Oakes Becker, MN 2 2 22
3 831 cob 2271399 Clayton Larson Fort Ripley, MN 4 4 20
4 285 ktm 2262408 Tucker King Cushing, MN 3 5 18
5 55 ktm Cash Anderson Albertville, MN 8 3 16
6 902 ktm 3253931 Cash Nornberg Pillager, MN 6 6 15
7 11 ktm 3141788 Tristan Penders Luck, WI 7 7 14
8 557 ktm Canaan Zasmeta Aitkin, MN 5 DNS 13
Race Results Race: 4
Printed: 09:55 pm
Quad Sport-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4x cob Gabe Jukish Deerwood, MN 1 3 25
2 19 yam Anthony Crist Duluth, MN 2 4 22
3 9 apx Nolan Jukish Deerwood, MN 6 1 20
4 428 apx Jayden Schmitt Long Prairie, MN 5 2 18
5 15 yam Logan Reed Fort Ripley, MN 3 5 16
6 36 yam Riley Valiant Eden Valley, MN 4 6 15
Race Results Race: 5
Printed: 09:55 pm
Quad Rec 6-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 509 yam Tyaus Meyer Albany, MN 2 1 25
2 702 pls Carsyn Miller Swanville, MN 3 2 22
3 4 pls Dane Miller Cold Spring, MN 1 DNS 20
Race Results Race: 6
Printed: 09:55 pm
Quad 50cc 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 705 drr 2262413 Brenden Kern Cold Spring, MN 1 1 25
2 617 apx Kelsey Schmitt Long Prairie, MN 2 2 22
3 118 drr Bostin Schendzielos Clear Lake, MN 3 3 20
4 7 drr Karter Brigmon Little Falls, MN 4 4 18
Race Results Race: 7
Printed: 09:55 pm
65cc 7-9-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 797 ktm 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 1 1 25
2 25 ktm 3240472 Braden Gatewood Atwater, MN 3 2 22
3 75 ktm 2189007 Mac Nornberg Pillager, MN 2 3 20
4 259 ktm 3330093 Braylin Deleon Pillager, MN 4 4 18
5 47 hon Carl Knaus Kimball, MN 6 5 16
6 337 kaw Caleb Zasmeta Aitkin, MN 5 6 15
7 23 kaw Caiden Pflipsen Melrose, MN 7 7 14
8 55 ktm Cash Anderson Albertville, MN 8 DNF 13
65cc 10-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 777 ktm Jack Doty Brainerd, MN 1 1 25
2 29 ktm 2177879 Talan Goble Baxter, MN 2 2 22
3 711 suz 3045134 Hannah Oakes Becker, MN 3 3 20
4 326 kaw Carsyn Londgren Braham, MN 5 4 18
5 77 kaw Micaiah Leihes Salt Lake City, UT 4 5 16
6 317 ktm Skyler Hill Brainerd, MN 6 6 15
Race Results Race: 8
Printed: 09:55 pm
Lites B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 471 yam 1050120 Mitchel Moore St Cloud, MN 1 1 25
2 229 suz Andrew Leblanc Little Falls, MN 2 2 22
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
2 528 kaw Jared Dux Pelican Rapids, MN 2 2 22
3 66 ktm Jordan Kowalczyk Royalton, MN 4 3 20
4 818 suz 3028169 Nate Hardy East Bethel, MN 3 4 18
5 13 ktm Dalton Halvorson Monticello, MN 7 5 16
6 34 kaw 2082964 Jeff Lampton Twin Valley, MN 6 6 15
7 103 kaw Derek Pulak Fort Ripley, MN 5 9 14
8 18 kaw Michael Stredelman Foley, MN 8 7 13
9 916 yam 3300800 Alex Sand Spicer, MN 9 8 12
DNF 218 yam Sean Biever Brainerd, MN DNF DNS
Race Results Race: 9
Printed: 09:55 pm
Quad 450 Prod
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 26 yam 1015035 Russ Strack Randall, MN 1 1 25
2 221 hon Benet Semrau Foley, MN 2 2 22
3 651 yam 2249377 Andrew Schroetter Rosemount, MN 3 3 20
Race Results Race: 10
Printed: 09:55 pm
Quad Stock 90 6-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4x cob Gabe Jukish Deerwood, MN 1 1 25
2 9 apx Nolan Jukish Deerwood, MN 3 2 22
3 51 drr 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 2 5 20
4 15 yam Logan Reed Fort Ripley, MN 5 3 18
5 61 apx Arron Lockwood Pequot Lakes, MN 6 4 16
6 705 drr 2262413 Brenden Kern Cold Spring, MN 7 6 15
7 17 drr Kali Brigmon Little Falls, MN 9 7 14
8 22 drr Libby Reitmeier Rockville, MN 10 8 13
9 6 apx Paul Nieman Little Falls, MN 4 DNF 12
10 29 drr Isaak Miller Cold Spring, MN 8 DNF 11
Race Results Race: 11
Printed: 09:55 pm
Quad 50 Rec 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 kym Ava Erlandson Brainerd, MN 1 1 25
2 84 pls 2308879 Ethan Leabch Foley, MN 3 2 22
3 509 pls Tyaus Meyer Albany, MN 4 3 20
4 99 pls Emmett Olsen Brainerd, MN 2 5 18
5 424 pls Claire Pflipsen Melrose, MN 5 4 16
6 19 pls Aubrey Jukish Deerwood, MN 6 6 15
Race Results Race: 12
Printed: 09:55 pm
50cc Oil 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 285 ktm 2262408 Tucker King Cushing, MN 1 1 25
2 902 ktm 3253931 Cash Nornberg Pillager, MN 2 2 22
3 95 ktm 3307825 Elijah Anderson Buffalo, MN 4 3 20
4 11 ktm 3141788 Tristan Penders Luck, WI 3 4 18
Race Results Race: 13
Printed: 09:55 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 108 kaw 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 1 1 25
2 777 ktm Jack Doty Brainerd, MN 2 2 22
3 29 ktm 2177879 Talan Goble Baxter, MN 3 3 20
85cc 12-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 162 ktm 3143687 Carter Mertens St Cloud, MN 1 1 25
2 830 ktm 2231556 Luke Erlandson Brainerd, MN 3 2 22
3 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 2 3 20
4 727 suz Zac Copa Little Falls, MN 4 4 18
5 808 yam Nick Hagemann Brainerd, MN 6 5 16
6 287 suz Gabe Guenther Big Lake, MN 5 6 15
7 584 suz Jacob Peterschick Little Falls, MN 7 7 14
Race Results Race: 14
Printed: 09:55 pm
Open B-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 234 suz 2306484 Taylor Hill Pillager, MN 3 1 25
2 471 yam 1050120 Mitchel Moore St Cloud, MN 2 2 22
3 141 yam 2122602 Jorah Maaninga Menahga, MN 1 3 20
4 229 suz Andrew Leblanc Little Falls, MN 4 4 18
Open C-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 34 kaw 2082964 Jeff Lampton Twin Valley, MN 1 1 25
2 13 ktm Dalton Halvorson Monticello, MN 2 2 22
3 396 yam Riley Heinlen Baxter, MN 4 3 20
4 23 suz Michael Bowman Pierz, MN 5 4 18
5 166 yam 3331500 Austin Baier Brainerd, MN 6 5 16
6 179 kaw Austin Riewer Baxter, MN 7 6 15
7 279 yam Riley Groshong Pillager, MN 3 DNF 14
Race Results Race: 15
Printed: 09:55 pm
Quad Production 6-15-mfn
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4x cob Gabe Jukish Deerwood, MN 1 1 25
2 9 apx Nolan Jukish Deerwood, MN 2 2 22
3 51 drr 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 3 3 20
4 61 apx Arron Lockwood Pequot Lakes, MN 4 4 18
5 17 drr Kali Brigmon Little Falls, MN 5 5 16
6 7 drr Karter Brigmon Little Falls, MN 6 6 15
Race Results Race: 16
Printed: 09:55 pm
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 301 yam V13008 Nathan Fuller Brainerd, MN 1 1 25
2 26 yam 1015035 Russ Strack Randall, MN 2 2 22
3 221 hon Benet Semrau Foley, MN 4 3 20
4 457 yam Tyler Searle Alexandria, MN 5 4 18
5 269 hon 3231674 Jasson Bauer Wahkon, MN 3 6 16
6 394 yam Tanner Johnson Fergas Falls, MN 6 5 15
7 21 hon Rusty Mueller Brainerd, MN 7 7 14
8 19 yam Anthony Crist Duluth, MN 8 8 13
9 27 unk Gaige Strassburg Burtrum, MN 9 9 12
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com