Motocity Raceway Page 1 of 1
Rd. 7 MotoCity Friday Night
08/02/2019
Race Results Race: 1
Printed: 09:58 pm
50cc Oil 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 ktm William Rahn White Bear Lake, MN 2 1 25
2 210 yam Tucker Loso Coldspring, MN 1 2 22
3 5 ktm Bennett Rahn White Bear Lake, MN 3 3 20
4 8 yam 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 4 4 18
5 30w yam William Prins Otsego, MN 5 DNS 16
Race Results Race: 2
Printed: 09:58 pm
Quad 50cc Semi Stock 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 99 drr Emmett Olsen Brainerd, MN 1 1 25
2 271 drr 2365917 Teagan Miller Zimmerman, MN 2 2 22
3 287 drr Matthew Taves Detroit Lakes, MN 3 3 20
DNS 10 apx 3562734 Ethan Strang Foley, MN DNS DNS
Quad 90cc Rec 6-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 45 pls Kashton Black St Joseph, MN 1 1 25
2 451 pls Rowan Black St Joseph, MN 2 2 22
3 5 hon Bryson Dietman South Haven, MN 3 3 20
4 91 cat Kameron Marquardt Clear Lake, MN 4 4 18
5 1 pls Lacey Borders Pequot Lakes, MN 5 5 16
Race Results Race: 3
Printed: 09:58 pm
125 Only 12+-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 162 ktm 3143687 Carter Mertens St Cloud, MN 1 1 25
2 727 ktm Zac Copa Little Falls, MN 2 3 22
3 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 4 2 20
4 584 yam Jacob Peterschick Little Falls, MN 3 4 18
5 132 ktm Brett Abel St Michael, MN 5 5 16
6 519 ktm Jackson Packard-schendzielos Sauk Rapids, MN 6 6 15
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 20 kaw 673391 Mitchell Masters Merrifield, MN 2 1 25
2 32 yam 683978 Wyatt Jacobs Pillager, MN 1 2 22
Race Results Race: 4
Printed: 09:58 pm
Quad 90cc Open 6-15-mfn
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 can 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 1 1 25
2 301 cob 2365912 Gage Fuller East Gull Lake, MN 2 2 22
3 705 drr 2262413 Brenden Kern Cold Spring, MN 3 3 20
4 261 drr 2308868 Zach Miller Zimmerman, MN 4 4 18
5 711 apx 2365903 Kali Brigmon Little Falls, MN 5 5 16
6 70 apx 2365902 Karter Brigmon Little Falls, MN 6 6 15
Race Results Race: 5
Printed: 09:58 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 147 cob 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 1 2 25
2 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 4 1 22
3 30j ktm Jacob Prins Otsego, MN 5 3 20
4 182 ktm Koltan Haskins Zimmerman, MN 3 6 18
5 210 yam Tucker Loso Coldspring, MN 2 7 16
6 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 6 4 15
7 7 ktm William Rahn White Bear Lake, MN 7 5 14
8 5 ktm Bennett Rahn White Bear Lake, MN 8 8 13
9 99 cob 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 9 9 12
10 30w ktm William Prins Otsego, MN 11 10 11
11 605 ktm Dalton Haitfiel Big Lake, MN 10 11 10
Race Results Race: 6
Printed: 09:58 pm
Quad 50 Rec 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 suz Jace Pekarek Foley, MN 2 1 25
2 13 suz Tyler Mueller Long Prairie, MN 1 2 22
3 77 pls Deegan Workman Clearwater, MN 3 3 20
4 17 pls Travis Marquardt Clear Lake, MN 4 4 18
5 126 pls Madilynn Hilmerson Little Falls, MN 5 5 16
6 67 yam Gauge Wertz Loretto, MN 7 6 15
7 223 pls Ashlynn Pflipsen Melrose, MN 6 7 14
Race Results Race: 7
Printed: 09:58 pm
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 58 yam Phil Konz Kimball, MN 2 1 25
2 29 hon Danny Edmonson South Haven, MN 3 2 22
3 532 suz 647525 Dustin A. Preusser Sartell, MN 4 3 20
4 25 hus Garrett Hansen Royalton, MN 1 6 18
5 11 yam Mitch Schmidt Kimball, MN 6 4 16
6 21 ktm Tim Borders Pequot Lakes, MN 5 5 15
7 835 hon 755318 Randy Nistler St Louis Park, MN 7 7 14
8 117 kaw 3913968 Ryan Blank Pequot Lakes, MN 9 8 13
9 504 hon Kirk Nelson St Augusta, MN 8 10 12
10 719 yam Josh Black St Joseph, MN 10 11 11
11 196 hon Josh Harren 14 9 10
12 983 kaw Todd Marquardt Clear Lake, MN 12 13 9
13 404 hus Lance Philippi Sartel, MN 11 15 8
14 647 hon Andy Knaus Kimball, MN 15 12 7
15 64 yam Derek Hedburg St Cloud, MN 13 14 6
Race Results Race: 8
Printed: 09:58 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 797 hus 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 1 2 25
2 29 ktm 2177879 Talan Goble Baxter, MN 3 1 22
3 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 2 3 20
4 134 ktm 2365894 Hunter Kiesow Goodridge, MN 5 5 18
5 337 yam Caleb Zasmeta Aitkin, MN 7 4 16
6 28 ktm Tucker O'brien Brainerd, MN 4 7 15
7 441 ktm Alex Abel St Michael, MN 6 6 14
8 1 kaw Dominic Kerzman Grey Eagle, MN 9 8 13
9 307 ktm Braden Stewart Walker, MN 8 DNS 12
Race Results Race: 9
Printed: 09:58 pm
65cc 10-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 ktm 3240472 Braden Barker Atwater, MN 1 1 25
2 323 kaw 2365896 Caiden Pflipsen Melrose, MN 2 2 22
3 28 ktm Thomas Niggeler Brainerd, MN 4 3 20
4 25s unk Lauren Anderson Brainerd, MN 3 5 18
5 75 kaw Wyatt Borders Pequot Lakes, MN 5 4 16
Race Results Race: 10
Printed: 09:58 pm
65cc 7-9-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 107 kaw 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 2 1 25
2 217 cob 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 2 22
3 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Wheaton, MN 3 3 20
4 557 ktm Canaan Zasmeta Aitkin, MN 4 5 18
5 88 yam Ryker Schneider Brainerd, MN 5 6 16
6 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 9 4 15
7 501 cob 3322501 Blaze R. Knight Elk River, MN 7 7 14
8 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 6 8 13
9 95 yam 3307825 Elijah Anderson Buffalo, MN 8 9 12
10 8 ktm Brady Hedburg Rice, MN 11 10 11
11 384 kaw Josiah Eller Pillager, MN 12 11 10
12 33 hon Ryder Schweiters Kimball, MN 13 12 9
13 817 kaw 232206 Isaac Kuseske Watkins, MN 10 DNF 8
DNS 30j ktm Jacob Prins Otsego, MN DNS DNS
Race Results Race: 11
Printed: 09:58 pm
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
2 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 3 3 22
3 727 ktm Zac Copa Little Falls, MN 2 4 20
4 39 yam Dakota Likens Longville, MN 7 2 18
5 140 ktm 3573864 Isaac Schlauderaff Barnesville, MN 4 5 16
6 16 yam 2322707 Logan Kuseske Kimball, MN 6 6 15
7 132 ktm Brett Abel St Michael, MN 5 7 14
8 27 kaw Trevor Johnson Rice, MN 8 8 13
Race Results Race: 12
Printed: 09:58 pm
Quad Sport-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 apx 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 1 1 25
2 36 can 2365914 Riley Valiant Eden Valley, MN 2 2 22
3 113 hon Brady Pekarek Foley, MN 3 3 20
Race Results Race: 13
Printed: 09:58 pm
85cc 12-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 29 ktm 2177879 Talan Goble Baxter, MN 2 2 25
2 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 1 3 22
3 376 kaw 2022109 Matix Schmidt Kimball, MN 3 4 20
4 134 ktm 2365894 Hunter Kiesow Goodridge, MN 4 5 18
5 1 kaw Dominic Kerzman Grey Eagle, MN 5 6 16
6 584 suz Jacob Peterschick Little Falls, MN DNS 1 15
DNF 307 ktm Braden Stewart Walker, MN DNF DNS
Race Results Race: 14
Printed: 09:58 pm
Quad Stock 90 6-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 301 apx 2365912 Gage Fuller East Gull Lake, MN 2 1 25
2 705 drr 2262413 Brenden Kern Cold Spring, MN 1 4 22
3 6 apx Paul Nieman Little Falls, MN 4 2 20
4 261 drr 2308868 Zach Miller Zimmerman, MN 3 3 18
5 88 apx Tate Cronin Brainerd, MN 5 5 16
6 70 apx 2365902 Karter Brigmon Little Falls, MN 7 6 15
7 711 apx 2365903 Kali Brigmon Little Falls, MN 6 7 14
8 8 ktm Brady Hedburg Rice, MN 8 9 13
9 05 drr Landon Achman Rockville, MN 11 8 12
10 271 drr 2365917 Teagan Miller Zimmerman, MN 10 10 11
11 702 drr 2365911 Carsyn Miller Swanville, MN 9 11 10
Race Results Race: 15
Printed: 09:58 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 797 hus 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 1 1 25
2 217 cob 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 2 2 22
3 28x ktm Tucker O'brien Brainerd, MN 3 3 20
4 25 ktm 3240472 Braden Barker Atwater, MN 4 4 18
5 441 ktm Alex Abel St Michael, MN 6 5 16
6 240 ktm 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 5 6 15
7 337 yam Caleb Zasmeta Aitkin, MN 7 7 14
8 323 kaw 2365896 Caiden Pflipsen Melrose, MN 9 8 13
9 557 ktm Canaan Zasmeta Aitkin, MN 8 10 12
10 88 yam Ryker Schneider Brainerd, MN 12 9 11
11 540 hus 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 11 11 10
12 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 10 14 9
13 95 yam 3307825 Elijah Anderson Buffalo, MN 14 12 8
14 28 ktm Thomas Niggeler Brainerd, MN 13 13 7
Race Results Race: 16
Printed: 09:58 pm
Open A-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 29 hon Danny Edmonson South Haven, MN 1 1 25
Open B-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 20 kaw 673391 Mitchell Masters Merrifield, MN 1 1 25
2 58 yam Phil Konz Kimball, MN 2 DNS 22
Open C-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
2 39 yam Dakota Likens Longville, MN 2 2 22
Race Results Race: 17
Printed: 09:58 pm
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 012 hon Kenzie Nieman Little Falls, MN 1 1 25
2 112 yam Jon Sanoski 2 4 22
3 626 pls Mitch Olson Foley, MN 5 3 20
4 777 yam Jonah Polson Greenfield, MN 3 5 18
5 26 yam 1015035 Russ Strack Randall, MN DNS 2 16
6 144 yam Alex Nielsen Royalton, MN 4 DNS 15
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com