Motocity Raceway Page 1 of 1
Rd. 7 Central MN MX
07/01/2018
Race Results Race: 1
Printed: 12:23 pm
+25 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 666 unk 645362 Derek Maxson Pine Island, MN 1 1 25
2 748 yam 590910 David Johnsen Mayer, MN 2 2 22
+25 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 437 hon 2177837 Devan Christianson Wadena, MN 1 1 25
2 431 yam 977856 Drew Johnson Minneapolis, MN 2 2 22
+45 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 932 hon 962255 Michael Rapp Cambridge, MN 1 1 25
+60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4p hon 193152 Jack Parenteau White Bear Lake, MN 1 1 25
+35 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 79 suz 2668188 Ryan Ingebritson Andover, MN 1 1 25
+45 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 hon 1099207 Jesse John Eden Prairie, MN 1 1 25
Race Results Race: 2
Printed: 12:23 pm
Girls Jr. 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 711 kaw 3045134 Hannah Oakes Becker, MN 1 1 25
2 640 ktm 3573865 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 2 2 22
3 59 ktm 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 3 3 20
DNF 540 ktm 3573866 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN DNF DNF
Supermini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 227 unk 3334602 Kaiden Fisher Star Prairie, WI 1 1 25
Race Results Race: 3
Printed: 12:23 pm
14-24 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 352 yam 2324381 Adam Sobolik Grand Forks, MN 1 1 25
14-24 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 338 kaw 2272154 Jonny Tompkins Elk River, MN 1 1 25
2 111 ktm 0761443 Chase Kothman Otsego, MN 2 2 22
3 46 yam 3059614 Jake Dunsmoor Andover, MN 3 3 20
4 449 yam 775662 Andrew Van Heel Avon, MN 4 4 18
5 465 hon 2940042 Jesse Horner Remer, MN 5 5 16
6 149 yam 0823236 Eric K. Van Heel Avon, MN 6 6 15
7 62 yam 0876930 Cort Carlson Annandale, MN 7 7 14
8 264 yam 3506294 Jeremy Iverson North Branch, MN 8 8 13
9 359 kaw 2262447 Daniel Trainor Maple Grove, MN 9 9 12
DNS 695 yam 1098233 Blade Goding Buffalo, MN DNS DNS
+35 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 82 suz 0419060 Sheldon J. Fratzke Mora, MN 1 1 25
Race Results Race: 4
Printed: 12:23 pm
85cc 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 1 1 25
2 956 hus 2846112 Cooper Abbett Esko, MN 2 2 22
3 59 kaw 3297635 Rj Thorud Medina, MN 3 3 20
4 770 yam 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 4 4 18
5 108 kaw 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 5 5 16
6 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 6 6 15
Race Results Race: 5
Printed: 12:23 pm
Sr. (+40) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 hon 1099207 Jesse John Eden Prairie, MN 1 10 25
+55
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4p hon 193152 Jack Parenteau White Bear Lake, MN 1 1 25
2 7 ktm 178466 Boyd Peterson Chanhassen, MN 2 2 22
3 753 yam 901585 Keith W. Buss Norcross, MN 3 3 20
DNS 123 kaw 2324382 Brad Raguse Wheaton, MN DNS DNS
+35 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 759 yam 0341856 Kenny Mccauley Hendrum, MN 1 1 25
Race Results Race: 6
Printed: 12:23 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
DNS 973 kaw 694970 Clay Olson East Bethel, MN DNS DNS
DNS 625 kaw 2833600 Austin M. Kienast Watertown, SD DNS DNS
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 465 hon 2940042 Jesse Horner Remer, MN 1 1 25
2 727 kaw 1018904 Bryon Setzeffandt Bird Island, MN 2 2 22
3 323 ktm 1101170 Daulton Schoon North Branch, MN 3 3 20
4 449 yam 775662 Andrew Van Heel Avon, MN 4 4 18
5 612 ktm 3386956 Matthew Voss Minneapolis, MN 5 5 16
6 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 6 6 15
7 916 kaw 3300800 Alex Sand Spicer, MN 7 7 14
8 175 ktm 2230795 Tatum Thorud Loretto, MN 8 8 13
9 68 yam 2274951 Jeff Hemenway Menahga, MN 9 9 12
Race Results Race: 7
Printed: 12:23 pm
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 956 hus 2846112 Cooper Abbett Esko, MN 1 1 25
2 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 2 2 22
3 59 kaw 3297635 Rj Thorud Medina, MN 3 3 20
4 770 yam 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 4 4 18
5 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 5 5 16
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 108 kaw 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 1 1 25
Race Results Race: 8
Printed: 12:23 pm
Super Sr. +50
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 ktm 178466 Boyd Peterson Chanhassen, MN 1 1 25
2 932 hon 962255 Michael Rapp Cambridge, MN 2 2 22
Women
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 521 ktm 2024602 Trisha Olson East Bethel, MN 1 1 25
2 175 ktm 2230795 Tatum Thorud Loretto, MN 2 2 22
3 58 ktm 2978287 Alyssa Storlie Deer River, MN 3 3 20
DNF 724 yam 236773 Jessica Nornberg Pillager, MN DNF DNF
Race Results Race: 9
Printed: 12:23 pm
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 85 ktm 2189007 Mac Nornberg Pillager, MN 1 1 25
2 44 kaw 2275866 Christian Linder Cloquet, MN 2 2 22
3 540 ktm 3573866 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 3 3 20
DNS 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN DNS DNS
DNS 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Wheaton, MN DNS DNS
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 640 ktm 3573865 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
DNF 457 yam 3265260 Nick Lange Monticello, MN DNF DNF
Race Results Race: 10
Printed: 12:23 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 727 kaw 1018904 Bryon Setzeffandt Bird Island, MN 1 1 25
2 111 ktm 0761443 Chase Kothman Otsego, MN 2 2 22
3 521 ktm 2024602 Trisha Olson East Bethel, MN 3 3 20
4 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 4 4 18
5 62 yam 0876930 Cort Carlson Annandale, MN 5 5 16
6 46 yam 3059614 Jake Dunsmoor Andover, MN 6 6 15
7 149 yam 0823236 Eric K. Van Heel Avon, MN 7 7 14
8 205 ktm 3330984 Sam G. Haas Zimmerman, MN 8 8 13
9 441 kaw 3291479 Riley Fisher Star Prairie, WI 9 9 12
10 916 kaw 3300800 Alex Sand Spicer, MN 10 10 11
11 51 yam 3527798 Ashton Snow New Richmond, WI 11 11 10
12 469 suz 3304204 Nick Revier Olivia, MN 12 12 9
13 189 ktm 2303665 Alex Burkhart Monticello, MN 13 13 8
14 68 yam 2274951 Jeff Hemenway Menahga, MN 14 14 7
DNS 695 yam 1098233 Blade Goding Buffalo, MN DNS DNS
Schoolboy 1 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 73 ktm 2119751 Austin Speltz Buffalo, MN 1 1 25
Race Results Race: 11
Printed: 12:23 pm
Vet (+30) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 82 suz 0419060 Sheldon J. Fratzke Mora, MN 1 1 25
Vet (+30) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 748 yam 590910 David Johnsen Mayer, MN 1 1 25
2 81 hus 0349065 Aaron Deer Elko, MN 2 2 22
3 79 suz 2668188 Ryan Ingebritson Andover, MN 3 3 20
4 753b yam 904143 Shane Thomas Wheaton, MN 4 4 18
Vet (+30) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 612 ktm 3386956 Matthew Voss Minneapolis, MN 1 1 25
2 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 2 2 22
3 753 yam 1030008 Corey Johnson Crystal, MN 3 3 20
Race Results Race: 12
Printed: 12:23 pm
65cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 44 kaw 2275866 Christian Linder Cloquet, MN 1 1 25
Girls Sr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
DNF 59 ktm 3260985 Ella Storlie Deer River, MN DNF DNF
Race Results Race: 13
Printed: 12:23 pm
Schoolboy 2 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 205 ktm 3330984 Sam G. Haas Zimmerman, MN 1 1 25
2 352 yam 2324381 Adam Sobolik Grand Forks, MN 2 2 22
3 58 ktm 2978287 Alyssa Storlie Deer River, MN 3 3 20
125
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 73 ktm 2119751 Austin Speltz Buffalo, MN 1 1 25
2 76 yam 2306542 Jason Boller Merrifield, MN 2 2 22
3 162 ktm 3143687 Carter Mertens St Cloud, MN 3 3 20
4 431 yam 977856 Drew Johnson Minneapolis, MN 4 4 18
5 753 yam 1030008 Corey Johnson Crystal, MN 5 5 16
Race Results Race: 14
Printed: 12:23 pm
50cc 4-6 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 285 cob 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 1 1 25
2 147 cob 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 2 2 22
3 345 cob 3327948 Brayden Hinck Lake City, MN 3 3 20
4 233 cob 2365888 Aliya Troop Cohasset, MN 4 4 18
5 315 cob 2303972 Brody Kratt Byron, MN 5 5 16
Race Results Race: 15
Printed: 12:23 pm
50cc 7-8 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 cob 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 250 ktm 2271380 Louis Oswald Bayport, MN 2 2 22
3 511 ktm 2194471 Carl Oakes Becker, MN 3 3 20
4 640 ktm 3573907 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 4 4 18
5 745 cob 2262430 Gunner Burke Hendrum, MN 5 5 16
6 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Wheaton, MN 6 6 15
7 333 cob 2273203 Calum Fisher Plymouth, MN 7 7 14
8 384 cob 2262470 Blair Kindel Glenwood, MN 8 8 13
9 30 ktm 2213563 Kahler Omann Buffalo, MN 9 9 12
DNF 49 cob 2306475 Vincent N. Astorino Rochester, MN DNF DNF
DNF 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN DNF DNF
DNS 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN DNS DNS
Race Results Race: 16
Printed: 12:23 pm
50cc oil 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 313 ktm 206468 Grayson Wirth Frazee, MN 1 1 25
2 717 ktm 2264256 Jaxon Arends East Bethel, MN 2 2 22
3 240 ktm 2303975 Leighton Oswald Bayport, MN 3 3 20
4 60 ktm 2324383 Jase Sonnenberg Vergas, MN 4 4 18
DNF 233 ktm 2365888 Aliya Troop Cohasset, MN DNF DNF
Race Results Race: 17
Printed: 12:23 pm
50 Open 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 cob 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 250 ktm 2271380 Louis Oswald Bayport, MN 2 2 22
3 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Wheaton, MN 3 3 20
4 640 ktm 3573907 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 4 4 18
5 333 cob 2273203 Calum Fisher Plymouth, MN 5 5 16
6 147 cob 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 6 6 15
7 30 ktm 2213563 Kahler Omann Buffalo, MN 7 7 14
8 745 cob 2262430 Gunner Burke Hendrum, MN 8 8 13
DNF 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN DNF DNF
DNF 285 cob 2262408 Tucker J. King Cushing, MN DNF DNF
DNS 313 cob 206468 Grayson Wirth Frazee, MN DNS DNS
DNS 49 cob 2306475 Vincent N. Astorino Rochester, MN DNS DNS
Race Results Race: 18
Printed: 12:23 pm
50cc multi-speed
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 717 ktm 2264256 Jaxon Arends East Bethel, MN 1 1 25
2 313 ktm 206468 Grayson Wirth Frazee, MN 2 2 22
3 240 ktm 2303975 Leighton Oswald Bayport, MN 3 3 20
4 315 cob 2303972 Brody Kratt Byron, MN 4 4 18
DNS 233 ktm 2365888 Aliya Troop Cohasset, MN DNS DNS
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com