Motocity Raceway Page 1 of 1
Rd. 6 MotoCity Friday Nighty
07/07/2017
Race Results Race: 1
Printed: 09:55 pm
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 16 ktm 172749 Ralph Feld Cold Spring, MN 1 1 25
2 504 hon Kirk Nelson St Augusta, MN 3 2 22
3 276 yam Ryan Czarnetzki Brighton, CO 2 4 20
4 468 ktm 335138 Cory Koljonen New York Mills, MN 5 3 18
5 730 yam 3332595 Cory Thene Rice, MN 4 6 16
6 515 ktm William Pace Sartell, MN 7 5 15
7 69 yam Cody Gallmeier Oak Park, MN 6 7 14
Race Results Race: 2
Printed: 09:55 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 234 suz 2306484 Taylor Hill Pillager, MN 2 1 25
2 184 ktm 2019573 Carter Reece East Gull Lake, MN 1 2 22
3 32 kaw 683978 Wyatt Jacobs Brainerd, MN 3 3 20
4 34 kaw 2082964 Jeff Lampton Twin Valley, MN 4 4 18
5 916 yam Alex Sand Spicer, MN 5 5 16
Race Results Race: 3
Printed: 09:55 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 75 ktm 2189007 Mac Nornberg Pillager, MN 2 1 25
2 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 2 22
3 285 ktm 2262408 Tucker King Cushing, MN 3 3 20
4 831 cob 2271399 Clayton Larson Fort Ripley, MN 6 4 18
5 902 ktm 3253931 Cash Nornberg Pillager, MN 5 5 16
6 557 ktm Canaan Zasmeta Aitkin, MN 4 6 15
Race Results Race: 4
Printed: 09:55 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 73 ktm 2119751 Austin Speltz Buffalo, MN 1 1 25
2 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 3 2 22
3 162 ktm 3143687 Carter Mertens St Cloud, MN 2 4 20
4 118 ktm 2231556 Luke Erlandson Brainerd, MN 5 3 18
5 107 suz Isaiah Phillippi Park Rapids, MN 4 5 16
125 Only 12+-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
2 18 kaw Michael Stredelman Foley, MN 2 2 22
3 76 yam Jason Boller Merrifield, MN 3 3 20
Race Results Race: 5
Printed: 09:55 pm
Quad Sport-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4x apx Gabe Jukish Deerwood, MN 2 1 25
2 9 apx Nolan Jukish Deerwood, MN 1 2 22
3 15 yam Logan Reed Fort Ripley, MN 3 3 20
4 36 yam Riley Valiant Eden Valley, MN 4 4 18
Race Results Race: 6
Printed: 09:55 pm
Quad 50cc 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 705 drr 2262413 Brenden Kern Cold Spring, MN 1 1 25
2 118 drr Bostin Schendzielos Clear Lake, MN 2 2 22
Quad Rec 6-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 21 pls 2231539 Keighley Bruun Pinewood, MN 2 1 25
2 06 can Owen Bruemmer Sartell, MN 1 3 22
3 509 yam Tyaus Meyer Albany, MN 3 2 20
4 8 hon Brady Hedburg Rice, MN 4 4 18
Race Results Race: 7
Printed: 09:55 pm
65cc 7-9-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 ktm 3240472 Braden Gatewood Atwater, MN 2 1 25
2 797 ktm 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 1 2 22
3 75 ktm 2189007 Mac Nornberg Pillager, MN 3 3 20
4 23 kaw Caiden Pflipsen Melrose, MN 4 4 18
5 337 kaw Caleb Zasmeta Aitkin, MN 5 5 16
65cc 10-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 777 ktm Jack Doty Brainerd, MN 2 1 25
2 523 suz Noah Phillippi Park Rapids, MN 1 3 22
3 29 ktm 2177879 Talan Goble Baxter, MN 3 2 20
4 317 ktm Skyler Hill Brainerd, MN 4 4 18
5 11 kaw Carsyn Londgren Braham, MN DNF 5 16
Race Results Race: 8
Printed: 09:55 pm
Lites B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 229 suz Andrew Leblanc Little Falls, MN 1 1 25
2 471 yam 1050120 Mitchel Moore St Cloud, MN 2 DNS 22
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 528 kaw Jared Dux Pelican Rapids, MN 1 1 25
2 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 2 2 22
3 34 kaw 2082964 Jeff Lampton Twin Valley, MN 4 3 20
4 18 kaw Michael Stredelman Foley, MN 3 5 18
5 75 yam 2821802 Austin Midas Big Lake, MN 5 4 16
6 916 yam Alex Sand Spicer, MN 6 6 15
7 69 yam Cody Gallmeier Oak Park, MN 7 7 14
8 111 yam Derek Meyer St Cloud, MN 9 8 13
9 515 ktm William Pace Sartell, MN 8 10 12
10 175 suz Dean Jensen St Cloud, MN 10 9 11
Race Results Race: 9
Printed: 09:55 pm
Quad Stock 90 6-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4x apx Gabe Jukish Deerwood, MN 1 1 25
2 9 apx Nolan Jukish Deerwood, MN 2 3 22
3 61 apx Arron Lockwood Pequot Lakes, MN 5 4 20
4 20 yam 2231542 Tytrell Thomas Shevlin, MN 4 5 18
5 15 yam Logan Reed Fort Ripley, MN 3 8 16
6 301 unk Gage Fuller East Gull Lake, MN 6 7 15
7 6 apx Paul Nieman Little Falls, MN 9 6 14
8 705 drr 2262413 Brenden Kern Cold Spring, MN 7 9 13
9 22 drr Libby Reitmeier Rockville, MN 8 10 12
10 51 drr 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN DNF 2 11
Race Results Race: 10
Printed: 09:55 pm
Quad 50 Rec 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 kym Ava Erlandson Brainerd, MN 1 1 25
2 99 pls Emmett Olsen Brainerd, MN 3 2 22
3 84 pls 2308879 Ethan Leabch Foley, MN 2 3 20
4 424 pls Claire Pflipsen Melrose, MN 4 4 18
5 19 pls Aubrey Jukish Deerwood, MN 5 5 16
6 05 pls 3325013 Tanner Bruun Pinewood, MN 6 6 15
7 34 kym Easton Holsapple Brainerd, MN 7 7 14
Race Results Race: 11
Printed: 09:55 pm
50cc Oil 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 285 ktm 2262408 Tucker King Cushing, MN 1 1 25
2 902 ktm 3253931 Cash Nornberg Pillager, MN 2 2 22
3 8 hon Brady Hedburg Rice, MN 3 3 20
Race Results Race: 12
Printed: 09:55 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 777 ktm Jack Doty Brainerd, MN 1 1 25
2 797 ktm 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 2 3 22
3 29 ktm 2177879 Talan Goble Baxter, MN 4 2 20
4 95 kaw Nathan Kohl Fort Ripley, MN 3 4 18
5 89 yam Dane Ballou Little Falls, MN 5 5 16
85cc 12-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 73 ktm 2119751 Austin Speltz Buffalo, MN 1 1 25
2 162 ktm 3143687 Carter Mertens St Cloud, MN 2 2 22
3 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 4 3 20
4 118 ktm 2231556 Luke Erlandson Brainerd, MN 3 4 18
5 808 yam Nick Hagemann Brainerd, MN 6 5 16
6 584 suz Jacob Peterschick Little Falls, MN 7 6 15
7 416 kaw Riley Ballou Little Falls, MN 5 DNS 14
Race Results Race: 13
Printed: 09:55 pm
Quad Production 6-15-mfn
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 9 apx Nolan Jukish Deerwood, MN 2 1 25
2 4x apx Gabe Jukish Deerwood, MN 3 2 22
3 51 drr 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 1 4 20
4 61 apx Arron Lockwood Pequot Lakes, MN 4 3 18
Race Results Race: 14
Printed: 09:55 pm
Open A-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 316 suz Nathan Hill Brainerd, MN 1 1 25
Open B-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 184 ktm 2019573 Carter Reece East Gull Lake, MN 3 1 25
2 307 kaw 827649 Caleb Koljonen New York Mills, MN 2 2 22
3 234 suz 2306484 Taylor Hill Pillager, MN 1 3 20
4 229 suz Andrew Leblanc Little Falls, MN DNF 4 18
Open C-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 34 kaw 2082964 Jeff Lampton Twin Valley, MN 1 1 25
2 276 yam Ryan Czarnetzki Brighton, CO 3 2 22
3 166 yam 3331500 Austin Baier Brainerd, MN 2 DNF 20
Race Results Race: 15
Printed: 09:55 pm
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 301 yam V13008 Nathan Fuller Brainerd, MN 1 1 25
2 221 hon Benet Semrau Foley, MN 3 2 22
3 457 yam Tyler Searle Alexandria, MN 2 4 20
4 201 yam Isaac Polson Greenfield, MN DNS 3 18
DNS x unk Gaige Strassburg Burtrum, MN DNS DNS
Quad 450 Prod
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 suz 924589 Matt Bruun Pinewood, MN 1 1 25
2 37 suz 2200724 Sereynna Thomas Shevlin, MN 2 DNS 22
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com