Motocity Raceway Page 1 of 1
Rd. 6 Central MN MX Series
06/02/2019
Race Results Race: 1
Printed: 04:33 pm
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 1 1 25
2 770 yam 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 3 2 22
3 23 kaw 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 2 3 20
4 59 kaw 3297635 Rj Thorud Medina, MN 4 4 18
5 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 5 5 16
6 813 kaw 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 6 6 15
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 797 hus 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 1 1 25
2 699 kaw 2854633 Aydan Odencrans Mora, MN 2 DNF 22
DNF 188 ktm 3163301 Haedryn Holub Becker, MN DNF DNS
Race Results Race: 2
Printed: 04:33 pm
+25 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 1 1 25
2 67 yam 215354 Matt Kline Backus, MN 2 2 22
3 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 4 3 20
4 93 yam 421482 Steven Lorr Chisago City, MN 3 4 18
+25 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 1 1 25
2 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson Grand Rapids, MN 2 2 22
+45 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 105a yam 2671160 Delon Luther Fort Ripley, MN 1 1 25
2 389 kaw 696390 John A. Cram East Bethel, MN 2 DNS 22
+45 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 331 ktm 1105781 Randall Ross St. Paul, MN 1 1 25
+35 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 36x yam 349091 Jack Lorr Isanti, MN 1 1 25
+35 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 171 yam 3277664 Mike Jenson Deephaven, MN 1 1 25
2 430 yam 2306549 Brad Nielsen Litchfield, MN 3 2 22
3 145 yam 2747828 Jaret Wittwer Bemidji, MN 2 3 20
4 696 kaw 582450 Andy Odencrans Mora, MN 4 4 18
Race Results Race: 3
Printed: 04:33 pm
+25 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 1 1 25
2 312 yam 730068 Joey Combs Pengilly, MN 2 2 22
3 132 hon 654754 Jared Hood Spicer, MN 5 3 20
4 437 hon 2177837 Devan Christianson Wadena, MN 4 4 18
5 68 yam 2274951 Jeff Hemenway Detroit Lakes, MN 3 5 16
6 591 suz 3338819 Jacob Sivertson Cloquet, MN 6 6 15
7 318 ktm 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 8 8 14
8 55 ktm 2324385 Casey Carlson Pengilly, MN 7 9 13
9 177 hus 3551332 Nick Spafford Webster, WI 10 7 12
10 50 ktm 3132525 Luke Rhode St Louis Park, MN 9 10 11
11 598 kaw 329570 Joe Combs Pengilly, MN 11 11 10
12 40 kaw 3925829 Neal Roberts Floodwood, MN 12 12 9
+60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 17 hon 723431 Dave Hencir St Paul, MN 1 1 25
2 53 yam 2908136 Paul E. Olson Moorhead, MN 2 2 22
+35 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 527 yam 2249389 Daniel Schoumaker Brooklyn Center, MN 2 1 25
2 741 hon 238508 Brandin Redmond Fargo, ND 1 2 22
3 117 kaw 3913968 Ryan Blank Pequot Lakes, MN 3 3 20
+45 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 2 1 25
2 420 yam 3220559 Tim Rhode Crystal, MN 1 2 22
Race Results Race: 4
Printed: 04:33 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 205 yam 3330984 Sam G. Haas Zimmerman, MN 2 1 25
2 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 2 22
3 204 ktm 2190378 Raycer Frank New London, MN 3 6 20
4 140 ktm 3573864 Isaac Schlauderaff Barnesville, MN 7 3 18
5 47 kaw 2940042 Jesse Horner Remer, MN 6 4 16
6 550 kaw 3704159 Adam Kirwin Rochester, MN 5 5 15
7 149 yam 0823236 Eric K. Van Heel Avon, MN 4 7 14
8 109 ktm 2322411 Skyler Salzl Albany, MN 8 8 13
9 359 yam 2262447 Daniel Trainor Maple Grove, MN 9 9 12
DNS 280 yam 773857 Frank Arcand-jackson Wyoming, MN DNS DNS
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 250 yam 883504 Aaron Blackstone Alexandria, MN 1 1 25
2 538 hon 1098141 Reuben Jacobs West Fargo, ND 2 2 22
3 898 suz 2365909 Ryan Fussy Royalton, MN 3 3 20
Race Results Race: 5
Printed: 04:33 pm
85cc 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 797 hus 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 1 1 25
2 813 kaw 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 2 2 22
Girls Sr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 175 ktm 2230795 Tatum Thorud Loretto, MN 2 2 22
Race Results Race: 6
Printed: 04:33 pm
Sr. (+40) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 280 yam 564031 Frank Jackson Wyoming, MN 1 1 25
Sr. (+40) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 171 yam 3277664 Mike Jenson Deephaven, MN 1 1 25
2 145 yam 2747828 Jaret Wittwer Bemidji, MN 2 2 22
Sr. (+40) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 420 yam 3220559 Tim Rhode Crystal, MN 1 1 25
2 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 2 2 22
+55
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 331 ktm 1105781 Randall Ross St. Paul, MN 1 1 25
2 7 ktm 178466 Boyd Peterson Chanhassen, MN 2 DNS 22
Race Results Race: 7
Printed: 04:33 pm
14-24 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 hon 2210965 Jay Lura Hawley, MN 1 1 25
2 98 yam 1104188 Jordan Braaten Aberdeen, SD 2 3 22
3 409 ktm 3246027 Derek Buettner St Cloud, MN 4 2 20
4 898 suz 2365909 Ryan Fussy Royalton, MN 3 4 18
14-24 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 244 yam 3051920 Broc Today Britt, MN 1 1 25
2 149 yam 0823236 Eric K. Van Heel Avon, MN 2 2 22
3 47 kaw 2940042 Jesse Horner Remer, MN 3 3 20
4 359 yam 2262447 Daniel Trainor Maple Grove, MN 4 4 18
5 243 yam 902069 Chance Miller Minneapolis, MN 5 5 16
Race Results Race: 8
Printed: 04:33 pm
Supermini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 1 1 25
2 23 kaw 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 2 2 22
3 770 yam 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 3 3 20
4 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 4 4 18
5 59 kaw 3297635 Rj Thorud Medina, MN 5 5 16
Race Results Race: 9
Printed: 04:33 pm
Girls Jr. 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 240 ktm 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 540 ktm 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 2 2 22
65cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 421 ktm 2274922 Lincoln B. Nielsen Litchfield, MN 3 1 25
2 518 ktm 3293127 Cooper Couette Maple Lake, MN 2 2 22
3 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 1 3 20
4 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 5 4 18
5 47 ktm 2194985 Brayan P. Anstine Nowthen, MN 4 6 16
6 313 ktm 4034191 Kohen Jax Mitchell Grand Rapids, MN 6 5 15
Race Results Race: 10
Printed: 04:33 pm
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 1 1 25
2 250 yam 883504 Aaron Blackstone Alexandria, MN 2 2 22
3 217 hon 2210965 Jay Lura Hawley, MN 3 3 20
4 409 ktm 3246027 Derek Buettner St Cloud, MN 4 4 18
5 538 hon 1098141 Reuben Jacobs West Fargo, ND 5 DNS 16
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
2 922 ktm 2186418 Ryan Frank New London, MN 2 2 22
3 550 kaw 3704159 Adam Kirwin Rochester, MN 3 3 20
4 132 hon 654754 Jared Hood Spicer, MN 4 4 18
5 175 ktm 2230795 Tatum Thorud Loretto, MN 5 5 16
6 68 yam 2274951 Jeff Hemenway Detroit Lakes, MN 6 6 15
7 414 yam 2510989 Aaron S. Leininger Rothsay, MN 7 7 14
Race Results Race: 11
Printed: 04:33 pm
125
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 73 ktm 2119751 Austin Speltz Buffalo, MN 1 1 25
2 98 yam 1104188 Jordan Braaten Aberdeen, SD 2 2 22
3 162 ktm 3143687 Carter Mertens St Cloud, MN 3 3 20
4 35 ktm 2316770 Beau Carlson Pengilly, MN 4 4 18
5 23 kaw 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 5 5 16
Race Results Race: 12
Printed: 04:33 pm
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 421 ktm 2274922 Lincoln B. Nielsen Litchfield, MN 2 1 25
2 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 1 2 22
3 518 ktm 3293127 Cooper Couette Maple Lake, MN 3 3 20
4 620 cob 3293133 Tucker Couette Maple Lake, MN 5 4 18
5 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 4 5 16
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 240 ktm 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 699 hus 2854633 Aydan Odencrans Mora, MN 2 2 22
3 313 ktm 4034191 Kohen Jax Mitchell Grand Rapids, MN 3 3 20
4 540 ktm 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 4 4 18
DNS 188 ktm 3163301 Haedryn Holub Becker, MN DNS DNS
Race Results Race: 13
Printed: 04:33 pm
Super Sr. +50
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 ktm 178466 Boyd Peterson Chanhassen, MN 1 DNS 25
DNF 389 kaw 696390 John A. Cram East Bethel, MN DNF DNS
Women
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 175 ktm 2230795 Tatum Thorud Loretto, MN 1 1 25
2 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 2 2 22
Race Results Race: 14
Printed: 04:33 pm
Schoolboy 2 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 244 yam 3051920 Broc Today Britt, MN 1 1 25
2 204 ktm 2190378 Raycer Frank New London, MN 2 2 22
3 109 ktm 2322411 Skyler Salzl Albany, MN 4 3 20
4 205 yam 3330984 Sam G. Haas Zimmerman, MN 3 DNS 18
Schoolboy 1 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 73 ktm 2119751 Austin Speltz Buffalo, MN 1 1 25
2 35 ktm 2316770 Beau Carlson Pengilly, MN 2 2 22
Race Results Race: 15
Printed: 04:33 pm
Vet (+30) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 1 1 25
2 93 yam 421482 Steven Lorr Chisago City, MN 2 2 22
3 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 3 3 20
4 36x yam 349091 Jack Lorr Isanti, MN 4 4 18
Vet (+30) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 1 1 25
2 527 yam 2249389 Daniel Schoumaker Brooklyn Center, MN 3 2 22
3 74 yam 0327233 Kerry Anstine Nowthen, MN 2 3 20
4 414 yam 2510989 Aaron S. Leininger Rothsay, MN 4 4 18
5 50 ktm 3132525 Luke Rhode St Louis Park, MN 5 5 16
Race Results Race: 16
Printed: 04:33 pm
50cc multi-speed
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 124 cob 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 1 1 25
2 225 cob 3551952 Gaige Bauer Cold Spring, MN 2 2 22
3 16 cob 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 3 3 20
4 119 cob 3528151 Jennings Gall St Cloud, MN 4 4 18
5 99 cob 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 5 5 16
Race Results Race: 17
Printed: 04:33 pm
50cc 7-8 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 620 cob 3293133 Tucker Couette Maple Lake, MN 1 1 25
2 384 cob 2262470 Blair Kindel Glenwood, MN 2 2 22
3 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 3 3 20
4 418 ktm 3658632 Brantly Maul Mora, MN 4 4 18
5 408 cob 2274923 Emmitt L. Nielsen Litchfield, MN 5 5 16
6 39 ktm 3926323 Henry Shelstad New Brighton, MN 6 6 15
7 413 ktm 2399933 Ella Pundsack Milaca, MN 7 7 14
8 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 8 8 13
Race Results Race: 18
Printed: 04:33 pm
50cc 4-6 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 124 cob 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 1 1 25
2 225 cob 3551952 Gaige Bauer Cold Spring, MN 2 2 22
3 119 ktm 3528151 Jennings Gall St Cloud, MN 4 3 20
4 99 cob 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 3 4 18
Race Results Race: 19
Printed: 04:33 pm
50cc oil 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 335 ktm 2399934 Jaxson Pundsack Milaca, MN 1 1 25
2 159 ktm 2399935 Briella Disse Detroit Lakes, MN 3 2 22
3 355 ktm 2316768 Drake Carlson Pengilly, MN 2 3 20
50cc Shift/Shaft 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 16 yam 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 1 1 25
2 103 yam 2399936 Grady Disse Detroit Lakes, MN 2 2 22
3 425 yam 2322714 Kaelien Nielsen Litchfield, MN 3 3 20
Race Results Race: 20
Printed: 04:33 pm
50 Open 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 384 cob 2262470 Blair Kindel Glenwood, MN 1 1 25
2 418 ktm 3658632 Brantly Maul Mora, MN 2 2 22
3 408 cob 2274923 Emmitt L. Nielsen Litchfield, MN 3 3 20
4 39 ktm 3926323 Henry Shelstad New Brighton, MN 4 4 18
5 98 cob 3528123 Josie Combs Pengilly, MN 5 DNS 16
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com