Motocity Raceway Page 1 of 1
LLAQ-Sunday, Rd. 5 Central MN MX
05/14/2017
Race Results Race: 1
Printed: 06:44 pm
12. College(18-24) (Sportsman)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 625 kaw 2833600 Austin Kienast - Q Watertown, SD 1 1 25
2 51 kaw 592812 Kaleb De Keyrel - Q Conroe, TX 3 3 22
3 37 ktm 569199 Seth Fischer - Q New Prague, MN 2 4 20
4 947 yam 788252 Chase Becker - Q Hudson, WI 8 2 18
5 184 ktm 2019573 Carter Reece - Q East Gull Lake, MN 4 8 16
6 76 ktm 0726188 Alex Ingalls - Q Prior Lake, MN 7 6 15
7 38 kaw 1033638 Cameron Mead - Q Rickmond Hill, ON 6 7 14
8 215 kaw 518788 Drew J. Slocum - Q Zimmerman, MN 9 5 13
9 926 yam 2206608 Trevor Kalberer - Q Watford City, ND 5 13 12
10 498 yam 644120 Aaron Lindell - Q Bemidji, MN 10 11 11
11 89 kaw 768891 Jaryn Williams - Q Connersville, IN 12 10 10
12 133 kaw 2080390 Myles Kragenbring - Q Atwater, MN 15 9 9
13 301 yam 2186433 Hunter Meyer - Q New Prague, MN 13 14 8
14 135 yam 1079910 Sean Scott - Q St Paul, MN 17 12 7
15 98 hon 1104188 Jordan Braaten - Q Aberdeen, SD 14 15 6
16 51x yam 258294 Logan Dale - Q Hanley Falls, MN 16 16 5
17 174 yam 3150245 Brandon Green - Q Thief River Falls, MN 11 DNS 4
DNF 911 yam 483202 Dakota Hacker - Q Hamilton, OH DNF DNS
Race Results Race: 2
Printed: 06:44 pm
23. 65cc (7-11)/65 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 33 ktm 1080706 Domenic Hegman - Q Rogers, MN 1 1 25
2 70 hus 2712101 Tanner Schlegel - Q Scandia, MN 2 2 22
3 721 ktm 3220731 Jamison Mutschler - Q Wimbledon, ND 4 3 20
4 2 hus 2120259 Christian Berg - Q Farmington, MN 3 4 18
5 5 ktm 2833829 Brady Karolevitz - Q Braham, MN 5 5 16
6 377 ktm 2921360 Dylan Payer - Q Yankton, SD 6 6 15
7 241 ktm 2076459 Eli Povolny - Q Apple Valley, MN 8 7 14
8 133 cob 2850989 Braxton Kragenbring - Q Atwater, MN 7 8 13
9 463 ktm 2661078 Brennan Long - Q New London, MN 9 9 12
Race Results Race: 3
Printed: 06:44 pm
17. Masters +50/Super Senior
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 24 yam 217431 Pat Riley - Q Waconia, MN 2 1 25
2 78 kaw 651481 Donald Bonnicksen - Q Waverly, MN 1 2 22
3 54 yam 700813 Tim Bernloehr - Q Savage, MN 3 3 20
4 80 hon 315408 Troy Johnson - Q Blaine, MN 4 4 18
5 43 yam 0251897 Craig Marshall - Q Chippewa Falls, WI 5 5 16
6 370 hon 526563 Dana Alexander - Q Rochester, MN 6 6 15
7 160 hon 885314 Craig Hultgren Mountain Iron, MN 7 8 14
8 331 ktm 1105781 Randall Ross - Q St Paul, MN 9 7 13
9 934 ktm 468452 Kevin R. Woizeschke - Q Brainerd, MN 10 9 12
10 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Isanti, MN 11 10 11
11 389 kaw 696390 John A. Cram - Q East Bethel, MN 8 DNF 10
Race Results Race: 4
Printed: 06:44 pm
50cc oil 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 285 ktm 2262408 Tucker King Cushing, MN 2 1 25
2 335 ktm 2233518 Carson Wittman Lakeville, MN 1 2 22
3 902 ktm 3253931 Cash Nornberg Pillager, MN 3 3 20
4 408 ktm 2274923 Emmitt Nielsen Litchfield, MN 4 4 18
Race Results Race: 5
Printed: 06:44 pm
30. 125 (12-16) B/C /125 Only
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 233 ktm 929430 Joshua Boaz - Q Eagan, MN 1 1 25
2 49 yam 806938 Bailey Kroone Ham Lake, MN 2 2 22
3 34 ktm 955581 Gavin Janovsky - Q Elko, MN 3 3 20
4 74 ktm 1080525 Drew Sampson - Q Bethel, MN 6 4 18
5 78 ktm 2754612 Cesar Maldondo - Q Spring, TX 5 5 16
6 229 yam 2088088 Cameron Skaalerud - Q Waconia, MN 4 8 15
7 17 yam 834901 Tyler Archambault - Q Mancelona, MI 8 6 14
8 98 hon 1104188 Jordan Braaten Aberdeen, SD 7 7 13
9 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist - Q Browerville, MN 11 9 12
10 191 hus 1020771 Nick Paige - Q Forest Lake, MN 10 10 11
11 415 yam 2814854 Austin Venhuizen North Branch, MN 13 11 10
12 152 ktm 901419 Curtis Biorn - Q Anoka, MN 9 DNS 9
13 84 yam 3148300 Mitch Petrik - Q Shuniah, ON 12 DNS 8
Race Results Race: 6
Printed: 06:44 pm
14-24 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 749 yam 736034 Gavin D. Kadlec Browerville, MN 1 1 25
14-24 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 yam 897965 Devin Stang Shakopee, MN 1 1 25
2 184 ktm 2019573 Carter Reece East Gull Lake, MN 2 2 22
3 299 kaw 2827804 Colton Steiger La Crosse, WI 4 3 20
4 27 yam 777022 Brady Miska Harris, MN 3 4 18
5 213 yam 1085647 Ryan Slepica Stacy, MN 5 5 16
14-24 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 767 yam 809277 Dalton Mcnutt Doland, SD 1 1 25
2 287 yam 832916 Shae Martin Hayward, WI 3 2 22
3 717 hon 752134 Sam Williams Brule, WI 2 3 20
Race Results Race: 7
Printed: 06:44 pm
16. Senior 45+ (Sportsman)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 70 yam 2688335 Ray Schlegel - Q Scandia, MN 1 1 25
2 54 yam 700813 Tim Bernloehr - Q Savage, MN 3 2 22
3 155 ktm 56312 Warren Hanninen - Q Hibbing, MN 2 3 20
4 15 ktm 054335 Eric Garvey - Q White Bear Lake, MN 4 4 18
5 331 ktm 1105781 Randall Ross - Q St Paul, MN 6 5 16
6 370 hon 526563 Dana Alexander - Q Rochester, MN 5 6 15
7 452 suz 2658937 Steve Boatman Andover, MN 7 7 14
8 389 kaw 696390 John A. Cram East Bethel, MN 8 DNS 13
Race Results Race: 8
Printed: 06:44 pm
14. Vet 30+ (Sportsman)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 124 ktm 931897 Kyle Savelkoul - Q St Martin, MN 1 1 25
2 34 hon 697703 Jesse Goskey - Q Big Lake, MN 3 2 22
3 212 kaw 2157564 Abram Zies Weatherford, TX 2 3 20
4 476 hon 422933 Macy Fridgen - Q Elk River, MN 5 5 18
5 796 yam 2753294 Chas Kadlec - Q Hayward, WI 4 6 16
6 217x yam 2108974 Travis Carroll Atwood, KS 8 4 15
7 217 yam 500471 Ricky Walker Pillager, MN 7 7 14
8 12 unk 349091 Jack Lorr - Q Isanti, MN 9 8 13
9 245 hon 651409 Marty Fridgen - Q Zimmerman, MN 10 9 12
10 667 yam 2717916 Anthony Gardner - Q Elko, MN 6 13 11
11 85 suz 541436 Jeff Kline Northfield, MN 11 10 10
12 786 kaw 332866 Derek Wolfe - Q Lozard, NE 13 11 9
13 72 ktm 786771 Matt Nornberg Pillager, MN 12 12 8
14 74 suz 327233 Kerry Anstine Nowthen, MN 14 14 7
15 934 ktm 468452 Kevin R. Woizeschke Brainerd, MN DNS 15 6
DNS 52 hon 719297 Jason Place - Q Farmington, MN DNS DNS
+35 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 34v ktm 719967 Mike Janovsky Elko, MN 1 1 25
Race Results Race: 9
Printed: 06:44 pm
50cc 4-6 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 285 ktm 2262408 Tucker King Cushing, MN 2 2 22
3 902 ktm 3253931 Cash Nornberg Pillager, MN 3 3 20
50cc 7-8 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 135 ktm 2210934 Kaden Tabaka Princeton, MN 1 1 25
2 75 ktm 2189007 Mac Nornberg Pillager, MN 2 2 22
3 421 cob 2274922 Lincoln Nielsen Litchfield, MN 3 3 20
4 134 ktm 2200776 Karsen Tabaka Princeton, MN 4 4 18
DNF 245 ktm 3282247 Noah Mickelson Backus, MN DNF DNF
Race Results Race: 10
Printed: 06:44 pm
25. 85cc (9-12)/85 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 263 ktm 2014628 Avery Long - Q New London, MN 1 1 25
2 862 kaw 2921357 Evan Payer - Q Yankton, SD 2 2 22
3 363 ktm 2722691 Braden Long - Q New London, MN 3 3 20
4 131 hus 1094245 Jake Paige - Q Forest Lake, MN 4 4 18
5 87 yam 2083025 Broc Graba Verndale, MN 5 5 16
6 320 kaw 2124082 James Povolny - Q Apple Valley, MN 7 6 15
7 525 kaw 2126119 Garret Becker - Q Lonsdale, MN 6 7 14
8 82 kaw 0897541 Beau Engstrom Crosslake, MN 8 9 13
9 22 kaw 2231502 Kona Rodrigues - Q Clearlake, MN 10 10 12
10 222 ktm 2892340 Lane Stevens Manvel, ND 9 11 11
11 735 kaw 2262425 Zach Crider Staples, MN DNS 8 10
12 57 ktm 2084351 Brandon Nelson - Q Chisago City, MN 11 DNS 9
13 821 kaw 2975520 Drew Freeland - Q Corcoran, MN 12 DNS 8
Race Results Race: 11
Printed: 06:44 pm
01. Open Pro Sport/ Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 278 ktm 829014 Sam Wise - Q Anoka, MN 1 1 25
2 708 kaw 651509 Joe R. Perron - Q Elko, MN 2 2 22
3 302 kaw 667979 Scott Jendro 3 3 20
4 6 yam 729695 Gavin Wilkins Alexandria, MN 5 4 18
5 749 yam 736034 Gavin D. Kadlec Browerville, MN 6 5 16
6 979 yam 902547 Philip Maus Albany, MN 4 7 15
7 308 kaw 736840 Nicholas Jackson - Q Lake City, MN 7 6 14
8 674 yam 648828 Riley Kroone - Q Andover, MN 8 9 13
9 625 kaw 2833600 Austin Kienast - Q Watertown, SD 10 8 12
10 947 yam 788252 Chase Becker - Q Hudson, WI 9 12 11
11 154 ktm 428368 Bryce Bernloehr - Q Savage, MN 15 10 10
12 633 ktm 753248 Trevor Lind Cambridge, MN 12 15 9
13 926 yam 2206608 Trevor Kalberer - Q Watford City, ND 14 14 8
14 316 ktm 909379 Yeissen Rubalcava - Q Alvord, TX 18 11 7
15 259 kaw 302201 Neil A. Ehrenberg Burtrum, MN 16 13 6
16 38 kaw 1033638 Cameron Mead - Q Rickmond Hill, ON 11 18 5
17 850 hon 521398 Cody Slark Chaska, MN 13 17 4
18 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 17 16 3
DNS 911 yam 483202 Dakota Hacker - Q Hamilton, OH DNS DNS
Race Results Race: 12
Printed: 06:44 pm
09. 450 B/Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 67 yam 804139 Mateo Johnson - Q Rogers, MN 1 1
2 18 yam 897965 Devin Stang - Q Shakopee, MN 2 2
3 17 yam 2024393 Robert Marty Jr - Q Mounds View, MN 4 3
4 184 ktm 2019573 Carter Reece - Q East Gull Lake, MN 3 6
5 51 kaw 592812 Kaleb De Keyrel - Q Conroe, TX 7 5
6 727 yam 0672727 Jacob Yurk - Q Grand Blanc, MI 5 8
7 287 kaw 0885492 Brent Barber - Q Lake City, MN 8 9
8 250 yam 883504 Aaron Blackstone - Q Alexandria, MN 11 7
9 55 yam 2022122 Kollin Lund - Q Vadnais Heights, MN 6 12
10 299 kaw 2827804 Colton Steiger La Crosse, WI 9 11
11 239 kaw 221299 Mitchell Thelen - Q Paynesville, MN 12 10
12 21 ktm 776980 Ryder Hanninen - Q Hibbing, MN 20 4
13 89 kaw 768891 Jaryn Williams - Q Connersville, IN 14 13
14 375 yam 696403 Marcus Evenson Pequot Lake, MN 15 14
15 956 yam 2122500 Jeremy Groshong - Q Clearbrook, MN 13 17
16 538 hon 1098141 Reuben Jacobs West Fargo, ND 17 15
17 135 yam 1079910 Sean Scott St Paul, MN 16 18
18 413 yam 3035005 Tyler Jenson - Q Foley, MN 19 16
19 214 kaw 2186462 Nick Fox Lonsdale, MN 10 DNS
20 83 ktm 2210951 Gunnar Anderson - Q Bismarck, ND 18 DNS
DNF 51x yam 258294 Logan Dale - Q Hanley Falls, MN DNF DNS
Race Results Race: 13
Printed: 06:44 pm
11. 450C/Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 yam 3104683 Brandon Dossett Sioux Falls, SD 1 1 25
2 133 kaw 2080390 Myles Kragenbring - Q Atwater, MN 6 2 22
3 521 yam 471369 Alexander Ives - Q Chisago City, MN 5 3 20
4 78 kaw 823350 Trevor Bonnicksen - Q Waverly, MN 4 4 18
5 247 yam 2210901 Mitchell Prescott - Q Redwood Falls, MN 10 5 16
6 31 yam 930972 Jacob Riley - Q Waconia, MN 9 6 15
7 455 kaw 2231546 Coleton Johnson - Q Clearwater, MN 8 7 14
8 38 ktm 882196 Aaron Boatman - Q Andover, MN 3 12 13
9 717 hon 752134 Sam Williams - Q Brule, WI 7 10 12
10 15 ktm 054335 Eric Garvey - Q White Bear Lake, MN 12 8 11
11 727 kaw 1018904 Bryon Setzeffandt - Q Bird Island, MN 13 11 10
12 409 hon 2264654 Derek Buettner - Q St Cloud, MN 11 14 9
13 17 yam 2210969 Jacob Prescott Redwood Falls, MN 14 13 8
14 73 yam 0252603 Colton Exner - Q Red Wing, MN DNF 9 7
15 54 kaw 0246832 Mason De Keyrel - Q Conroe, TX 2 DNS 6
Race Results Race: 14
Printed: 06:44 pm
29. Supermini2 (13-16)/Supermi
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 229 yam 2088088 Cameron Skaalerud Waconia, MN 2 1 25
2 252 kaw 2015134 Trevin Nelson - Q Eyota, MN 1 3 22
3 2 kaw 2158113 Ethan Zies - Q Weatherford, TX 3 2 20
4 66 ktm 1107939 Tyler Otterdahl - Q Mayer, MN 4 4 18
Race Results Race: 15
Printed: 06:44 pm
15. Senior 40+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 ktm 410015 Jimmy Povolny - Q Apple Valley, MN 1 1 25
2 70 yam 2688335 Ray Schlegel - Q Scandia, MN 2 2 22
3 19 kaw 0930577 Dan Van Daalwyk - Q Kaukauna, WI 3 3 20
4 517 hon 0535697 Eric Mccann Charles City, IA 4 4 18
5 110 hon 639602 Gary Johnson Cambridge, MN 5 5 16
6 34v ktm 719967 Mike Janovsky - Q Elko, MN 6 6 15
7 934 ktm 468452 Kevin R. Woizeschke - Q Brainerd, MN DNS 7 14
Race Results Race: 16
Printed: 06:44 pm
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 131 hus 1094245 Jake Paige Forest Lake, MN 1 1 25
2 66 ktm 1107939 Tyler Otterdahl Mayer, MN 2 2 22
3 87 yam 2083025 Broc Graba Verndale, MN 3 3 20
4 222 ktm 2892340 Lane Stevens Manvel, ND 4 4 18
5 82 kaw 0897541 Beau Engstrom Crosslake, MN 5 5 16
6 175 yam 2230795 Tatum Thorud Loretto, MN 6 6 15
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 263 ktm 2014628 Avery Long New London, MN 1 1 25
2 363 ktm 2722691 Braden Long New London, MN 2 2 22
3 735 kaw 2262425 Zach Crider Staples, MN 4 3 20
4 22 kaw 2231502 Kona Rodrigues Clearlake, MN 5 4 18
5 411 unk 2826774 Tyler Venhuizen North Branch, MN 6 5 16
6 96 ktm 2115782 Wyatt Gibson Mitchellville, IA 3 DNS 15
DNS 721 ktm 3220731 Jamison Mutschler Wimbledon, ND DNS DNS
Race Results Race: 17
Printed: 06:44 pm
50 Open 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 135 ktm 2210934 Kaden Tabaka Princeton, MN 1 1 25
2 75 ktm 2189007 Mac Nornberg Pillager, MN 2 2 22
3 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 3 3 20
4 421 cob 2274922 Lincoln Nielsen Litchfield, MN 4 4 18
5 134 ktm 2200776 Karsen Tabaka Princeton, MN 5 5 16
Race Results Race: 18
Printed: 06:44 pm
+55
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 78 kaw 651481 Donald Bonnicksen - Q Waverly, MN 1 1 25
2 110 hon 639602 Gary Johnson Cambridge, MN 2 2 22
3 17 hon 723431 Dave Hencir St Paul, MN 3 3 20
4 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Isanti, MN 4 4 18
Women
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 27 ktm 683965 Jacqueline Riess Mpls, MN 1 1 25
2 443 hon 2181142 Shayna Lier Stratford, SD 2 2 22
3 244 yam 944716 Grace Eiden Corcoran, MN 3 3 20
4 521 ktm 2024602 Trisha Olson East Bethel, MN 4 4 18
5 242 hon 260950 Kyra Boaz Eagan, MN 5 5 16
6 724 yam 236773 Jessica Nornberg Pillager, MN 6 6 15
7 16 yam 2801115 Samantha Laderer Darwin, MN 7 7 14
Race Results Race: 19
Printed: 06:44 pm
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 708 kaw 651509 Joe R. Perron Elko, MN 1 1 25
2 633 ktm 753248 Trevor Lind Cambridge, MN 2 2 22
3 160 hon 885312 Casey Hultgren Mountain Iron, MN 3 DNS 20
Schoolboy 1 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 74 ktm 1080525 Drew Sampson Bethel, MN 1 1 25
2 191 hus 1020771 Nick Paige Forest Lake, MN 3 2 22
3 152 ktm 901419 Curtis Biorn Anoka, MN 2 DNS 20
DNF 84 yam 3148300 Mitch Petrik Shuniah, ON DNF DNS
Race Results Race: 20
Printed: 06:44 pm
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 2 hus 2120259 Christian Berg Farmington, MN 1 1 25
2 5 ktm 2833829 Brady Karolevitz Braham, MN 2 2 22
3 463 ktm 2661078 Brennan Long New London, MN 5 3 20
4 133 cob 2850989 Braxton Kragenbring Atwater, MN 4 4 18
5 47 ktm 2194985 Brayan Anstine Nowthen, MN 6 5 16
6 721 ktm 3220731 Jamison Mutschler Wimbledon, ND 3 DNS 15
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 33 ktm 1080706 Domenic Hegman Rogers, MN 1 1 25
2 70 hus 2712101 Tanner Schlegel Scandia, MN 2 2 22
Race Results Race: 21
Printed: 06:44 pm
04. 250 B/250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 yam 897965 Devin Stang - Q Shakopee, MN 2 1 25
2 67 yam 804139 Mateo Johnson - Q Rogers, MN 1 2 22
3 233 ktm 929430 Joshua Boaz - Q Eagan, MN 4 3 20
4 727 yam 0672727 Jacob Yurk - Q Grand Blanc, MI 5 4 18
5 76 ktm 0726188 Alex Ingalls - Q Prior Lake, MN 3 8 16
6 37 ktm 569199 Seth Fischer - Q New Prague, MN 7 6 15
7 21 ktm 776980 Ryder Hanninen - Q Hibbing, MN 6 7 14
8 17 yam 2024393 Robert Marty Jr - Q Mounds View, MN 11 5 13
9 51 kaw 592812 Kaleb De Keyrel - Q Conroe, TX 9 10 12
10 34 ktm 955581 Gavin Janovsky - Q Elko, MN 12 9 11
11 215 kaw 518788 Drew J. Slocum - Q Zimmerman, MN 8 13 10
12 250 yam 883504 Aaron Blackstone - Q Alexandria, MN 10 12 9
13 55 yam 2022122 Kollin Lund - Q Vadnais Heights, MN 15 11 8
14 239 kaw 221299 Mitchell Thelen - Q Paynesville, MN 18 14 7
15 538 hon 1098141 Reuben Jacobs West Fargo, ND 19 15 6
16 23 yam 2018701 Brenden Sperl - Q Center City, MN 13 DNS 5
17 214 kaw 2186462 Nick Fox Lonsdale, MN 14 DNS 4
18 418 yam 3334326 Ethan Stevenson - Q Oshawa, ON 16 DNS 3
19 301 yam 2186433 Hunter Meyer - Q New Prague, MN 17 DNS 2
DNS 83 ktm 2210951 Gunnar Anderson - Q Bismarck, ND DNS DNS
Race Results Race: 22
Printed: 06:44 pm
06. 250 C/250C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 352 yam 854106 Chase Graba - Q Verndale, MN 2 1 25
2 7 yam 3104683 Brandon Dossett Sioux Falls, SD 1 2 22
3 129 yam 1080847 Zach Strecker - Q Hugo, MN 3 3 20
4 247 yam 2210901 Mitchell Prescott - Q Redwood Falls, MN 4 4 18
5 38 ktm 882196 Aaron Boatman - Q Andover, MN 6 5 16
6 31 yam 930972 Jacob Riley - Q Waconia, MN 5 8 15
7 94 ktm 2753591 Nick Frey - Q Waconia, MN 8 6 14
8 18 ktm 0329533 Kohlmen Hudak - Q Cambridge, MN 7 7 13
9 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist - Q Browerville, MN 10 10 12
10 55 yam 2154099 Max Andersen - Q Lakeville, MN 13 9 11
11 727 kaw 1018904 Bryon Setzeffandt - Q Bird Island, MN 14 11 10
12 287 yam 832916 Shae Martin - Q Hayward, WI 12 13 9
13 521 ktm 2024602 Trisha Olson East Bethel, MN 16 12 8
14 54 kaw 0246832 Mason De Keyrel - Q Conroe, TX 9 DNS 7
15 767 yam 809277 Dalton Mcnutt - Q Doland, SD 11 DNS 6
16 99 hon 2122927 Connor Mccann - Q Charles City, IA 15 DNS 5
DNF 657 ktm 3280462 Kyle Laib - Q Bismarck, ND DNF DNS
DNS 472 kaw 386425 Zacharey Williamson - Q Chisago City, MN DNS DNS
DNS 84 yam 3148300 Mitch Petrik Shuniah, ON DNS DNS
Race Results Race: 23
Printed: 06:44 pm
27. Mini Sr. 2(12-14)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 252 kaw 2015134 Trevin Nelson - Q Eyota, MN 2 1 25
2 862 kaw 2921357 Evan Payer - Q Yankton, SD 3 2 22
3 66 ktm 1107939 Tyler Otterdahl - Q Mayer, MN 6 3 20
4 54 kaw 2154224 Ryan Andersen - Q Lakeville, MN 5 4 18
5 225 ktm 1079050 Drew Nelson - Q Rogers, MN 4 5 16
6 95 ktm 2073015 Harry Gibson - Q Mitchellville, IA 1 DNS 15
7 57 ktm 2084351 Brandon Nelson - Q Chisago City, MN 7 DNS 14
8 821 kaw 2975520 Drew Freeland - Q Corcoran, MN 8 DNS 13
Race Results Race: 24
Printed: 06:44 pm
13. Junior 25+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 302 kaw 667979 Scott Jendro 1 1
2 23 ktm 410015 Jimmy Povolny - Q Apple Valley, MN 3 2
3 512 hon 562973 Ryan Orres - Q Hastings, MN 4 3
4 708 kaw 694970 Clay Olson - Q East Bethel, MN 5 7
5 66 suz 778794 Mike Kruger - Q Sioux Falls, SD 8 5
6 308 kaw 736840 Nicholas Jackson - Q Lake City, MN 2 12
7 259 kaw 302201 Neil A. Ehrenberg Burtrum, MN 9 6
8 154 ktm 428368 Bryce Bernloehr - Q Savage, MN 12 4
9 287 kaw 0885492 Brent Barber - Q Lake City, MN 7 9
10 140 suz 428354 Jake Erickson - Q Jackson, MN 10 8
11 124 ktm 931897 Kyle Savelkoul - Q St Martin, MN 11 10
12 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 14 11
13 10 kaw 233457 John Matejka - Q Maple Grove, MN 16 13
14 329 hon 885312 Casey Hultgren Mountain Iron, MN 15 14
15 375 yam 696403 Marcus Evenson Pequot Lake, MN 13 19
16 132 ktm 1084597 Jacob Blanshan - Q Garfield, MN 19 15
17 796 yam 2753294 Chas Kadlec Hayward, WI 18 16
18 134 kaw 2972656 Cole Bernloehr Bloomington, MN 21 17
19 225 hon 0505750 Dylan Larson 20 18
20 633 ktm 753248 Trevor Lind Cambridge, MN 6 DNS
21 217 yam 2108974 Travis Carroll Atwood, KS 17 DNS
22 77 yam 0646902 Christopher Pietsch Farmington, MN 22 DNS
23 85 suz 541436 Jeff Kline Northfield, MN 23 DNS
24 786 kaw 332866 Derek Wolfe - Q Lozard, NE 24 DNS
DNS 67 yam 215354 Matt Kline Pequot Lakes, MN DNS DNS
Race Results Race: 25
Printed: 06:44 pm
32. Schoolboy 2 (12-17) B/C/s2
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 233 ktm 929430 Joshua Boaz - Q Eagan, MN 1 1 25
2 34 ktm 955581 Gavin Janovsky - Q Elko, MN 2 2 22
3 352 yam 854106 Chase Graba Verndale, MN 3 3 20
4 413 yam 3035005 Tyler Jenson - Q Foley, MN 6 4 18
5 67 yam 804139 Mateo Johnson - Q Rogers, MN 4 DNS 16
6 223 ktm 897964 Austin Aspros - Q Brainerd, MN 5 DNS 15
7 287 yam 832916 Shae Martin - Q Hayward, WI 7 DNS 14
DNF 418 yam 3334326 Ethan Stevenson - Q Oshawa, ON DNF DNS
Race Results Race: 26
Printed: 06:44 pm
50cc multi-speed
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 335 ktm 2233518 Carson Wittman Lakeville, MN 1 1 25
Race Results Race: 27
Printed: 06:44 pm
+45 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 70 yam 2688335 Ray Schlegel Scandia, MN 1 1 25
2 54 yam 700813 Tim Bernloehr Savage, MN 3 2 22
3 155 ktm 56312 Warren Hanninen Hibbing, MN 2 3 20
4 370 hon 526563 Dana Alexander Rochester, MN 4 4 18
5 389 kaw 696390 John A. Cram East Bethel, MN 5 DNS 16
+45 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 331 ktm 1105781 Randall Ross St Paul, MN 1 1 25
+45 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 15 ktm 054335 Eric Garvey White Bear Lake, MN 1 1 25
2 452 suz 2658937 Steve Boatman Andover, MN 2 2 22
Race Results Race: 28
Printed: 06:44 pm
Vet (+30) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 124 ktm 931897 Kyle Savelkoul St Martin, MN 1 1 25
2 34 hon 697703 Jesse Goskey Big Lake, MN 2 2 22
3 796 yam 2753294 Chas Kadlec Hayward, WI 3 3 20
4 934 ktm 468452 Kevin R. Woizeschke Brainerd, MN DNS 4 18
Vet (+30) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 212 kaw 2157564 Abram Zies Weatherford, TX 1 1 25
2 476 hon 422933 Macy Fridgen Elk River, MN 2 3 22
3 217x yam 2108974 Travis Carroll Atwood, KS 5 2 20
4 217 yam 500471 Ricky Walker Pillager, MN 4 4 18
5 754 unk 349091 Jack Lorr Isanti, MN 6 5 16
6 245 hon 651409 Marty Fridgen Zimmerman, MN 7 6 15
7 667 yam 2717916 Anthony Gardner Elko, MN 3 10 14
8 85 suz 541436 Jeff Kline Northfield, MN 8 7 13
9 786 kaw 332866 Derek Wolfe Lozard, NE 10 8 12
10 72 ktm 786771 Matt Nornberg Pillager, MN 9 9 11
DNS 52 hon 719297 Jason Place Farmington, MN DNS DNS
Vet (+30) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 74 suz 327233 Kerry Anstine Nowthen, MN 1 1 25
Race Results Race: 29
Printed: 06:44 pm
Sr. (+40) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 ktm 410015 Jimmy Povolny Apple Valley, MN 1 1 25
2 70 yam 2688335 Ray Schlegel Scandia, MN 2 2 22
3 19 kaw 0930577 Dan Van Daalwyk Kaukauna, WI 3 3 20
4 517 hon 0535697 Eric Mccann Charles City, IA 4 4 18
5 110 hon 639602 Gary Johnson Cambridge, MN 5 5 16
6 934 ktm 468452 Kevin R. Woizeschke Brainerd, MN DNS 6 15
Sr. (+40) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 34v ktm 719967 Mike Janovsky Elko, MN 1 1 25
Race Results Race: 30
Printed: 06:44 pm
+25 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 302 kaw 667979 Scott Jendro 1 1 25
2 23 ktm 410015 Jimmy Povolny Apple Valley, MN 3 2 22
3 512 hon 562973 Ryan Orres Hastings, MN 4 3 20
4 708 kaw 694970 Clay Olson East Bethel, MN 5 6 18
5 259 kaw 302201 Neil A. Ehrenberg Burtrum, MN 7 5 16
6 308 kaw 736840 Nicholas Jackson Lake City, MN 2 10 15
7 154 ktm 428368 Bryce Bernloehr Savage, MN 10 4 14
8 140 suz 428354 Jake Erickson Jackson, MN 8 7 13
9 124 ktm 931897 Kyle Savelkoul St Martin, MN 9 8 12
10 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 11 9 11
11 329 hon 885312 Casey Hultgren Mountain Iron, MN 12 11 10
12 796 yam 2753294 Chas Kadlec Hayward, WI 13 12 9
13 633 ktm 753248 Trevor Lind Cambridge, MN 6 DNS 8
DNS 67 yam 215354 Matt Kline Pequot Lakes, MN DNS DNS
+25 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 287 kaw 0885492 Brent Barber Lake City, MN 1 1 25
2 10 kaw 233457 John Matejka Maple Grove, MN 3 2 22
3 132 ktm 1084597 Jacob Blanshan Garfield, MN 5 3 20
4 375 yam 696403 Marcus Evenson Pequot Lake, MN 2 6 18
5 134 kaw 2972656 Cole Bernloehr Bloomington, MN 7 4 16
6 225 hon 0505750 Dylan Larson 6 5 15
7 217x yam 2108974 Travis Carroll Atwood, KS 4 DNS 14
8 77 yam 0646902 Christopher Pietsch Farmington, MN 8 DNS 13
9 85 suz 541436 Jeff Kline Northfield, MN 9 DNS 12
10 786 kaw 332866 Derek Wolfe Lozard, NE 10 DNS 11
+25 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
DNS 521 yam 471369 Alexander Ives Chisago City, MN DNS DNS
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com