Motocity Raceway Page 1 of 1
LLAQ/ Rd. 4 NorthStar Series/D23
05/16/2021
Race Results Race: 1
Printed: 07:27 pm
Schoolboy2 12-17/12. Sch 2 B/C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 263 hon 2014628 Avery Long - Q New London, MN 1 1 25
2 88 ktm 2088088 Cameron Skaalerud - Q Waconia, MN 2 2 22
3 74 yam 1080525 Drew Sampson - Q Bethel, MN 3 4 20
4 320 ktm 2124082 James Povolny - Q Apple Valley, MN 5 6 18
5 151 kaw 2010709 Easton Block - Q Weston, WI 4 7 16
6 48 yam 2938450 Brandon Espe-tiegs - Q Glenville, MN 9 3 15
7 68 ktm 896423 Conner Klemenhagen - Q Scandia, MN 8 5 14
8 125 ktm 2217013 Travis Cassen - Q Piedmont, SD 6 8 13
9 22 hus 2122037 Gabe Gerhardt - Q St Augusta, MN 7 9 12
10 2 ktm 3298562 Tate Olson Bismarck, ND 11 10 11
11 810 yam 5028808 Lawrence Eeg - Q Greenbush, MN 10 11 10
12 522 yam 5021100 Jett Benfer - Q Minot, ND 12 12 9
13 225 suz 902538 Mox Disse - Q Detroit Lakes, MN 14 13 8
14 411 ktm 2365894 Hunter Kiesow - Q Goodridge, MN 13 14 7
15 72 yam 5016585 Aaron Golden - Q Rice, MN 16 15 6
16 36 yam 5024596 Jesse Hallstrom Thief River Falls, MN 15 DNS 5
17 117 kaw 5046206 Hayden Patton Fort Ripley, MN DNS 16 4
Race Results Race: 2
Printed: 07:27 pm
50cc 4-6 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 3 hus 3485114 Levi Geis Jordan, MN 1 1 25
2 313 cob 5023188 Tucker Tix Glenburn, ND 2 2 22
3 125 can 5014812 Asher Hauenstein Culbertson, MT 3 3 20
4 353 cob 3925465 Caden Bothun Dover, MN 4 4 18
5 314 cob 2447445 Miles Mutschler Wimbledon, ND 5 5 16
6 118 cob 2447439 Ezra Stone Bemidji, MN 6 6 15
DNF 8 cob 5016702 Brody Berglund Elk River, MN DNF DNS
50cc 7-8 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 cob 2324383 Jase Sonnenberg Frazee, MN 1 1 25
2 19x cob 2352646 Cruz Andersen Sutton, AK 3 2 22
3 13x cob 5028731 Eastyn Krogh Dickinson, ND 2 3 20
4 550 hus 4128431 Tanner Fries Lincoln, ND 4 5 18
5 60x cob 5016688 Jagger St Croix Minot, ND 8 4 16
6 124 cob 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 6 6 15
7 103 ktm 2392019 Tucker Weets Evansville, MN 5 7 14
8 99 cob 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 7 10 13
9 97 cob 5044207 Brody Thompson Wessington Springs, SD 10 8 12
10 541 cob 2419859 Max Erickson Anoka, MN 11 9 11
11 114 ktm 5041834 Brayden Johnsen Duluth, MN 9 11 10
12 408 cob 2322714 Kaelien Nielsen Foley, MN 13 12 9
13 139 ktm 5045754 Wyatt Cuypers Two Harbors, MN 12 14 8
14 72 hus 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 15 13 7
15 326 hus 2400057 Alivia Troop Cohasset, MN 14 15 6
Race Results Race: 3
Printed: 07:27 pm
17. Vet (30+)(Sportsman)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 775 yam 452853 Jared Trepanier - Q Solway, MN 1 1 25
2 67 yam 215354 Matt Kline - Q Backus, MN 2 2 22
3 241 kaw 3124111 Tyler Fischer - Q New Richmond, WI 3 3 20
4 88 ktm 0395499 Justin Rumpca - Q Cottage Grove, MN 4 4 18
5 6 hon 699767 Tim Zebro - Q Ham Lake, MN 6 5 16
6 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson - Q Grand Rapids, MN 5 6 15
7 5 ktm 349087 Danny Edmonson South Haven, MN 8 7 14
8 47 yam 380649 Robert Lane Iv - Q Wabasha, MN 10 8 13
9 368 hon 234961 Justin Wagner - Q Bemidji, MN 9 9 12
10 10 kaw 233457 John Matejka - Q Plymouth, MN 7 11 11
11 157 kaw 3299130 Eric Nelson - Q Williston, ND 11 10 10
12 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson - Q Grand Rapids, MN 12 12 9
13 197 kaw 1086022 Scott Hegg Saginaw, MN 14 13 8
14 542 ktm 5014210 Skyler Erickson Anoka, MN 15 14 7
15 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 18 15 6
16 338 yam 5006572 Ben Loso Cold Spring, MN 17 17 5
17 177 hus 3551332 Nick Spafford Webster, WI 19 16 4
18 822 yam 3393643 Shawn Ringsaker - Q Florence, SD 13 DNS 3
19 262 kaw 5027800 Joshua Flatness - Q Albert Lea, MN 16 DNS 2
DNS 465 ktm 3322465 Scott Knight Elk River, MN DNS DNS
Race Results Race: 4
Printed: 07:27 pm
125 / 10. 125cc (12-17) B/C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 448 ktm 2237625 Luke Geis Jordan, MN 1 1 25
2 57 ktm 2084351 Brandon Nelson - Q Chisago City, MN 2 3 22
3 38 hus 2948258 Wyatt Mcgrath - Q Beldenville, WI 4 2 20
4 70 hus 2712101 Tanner Schlegel - Q Scandia, MN 3 5 18
5 x gas 2846112 Cooper Abbett - Q Esko, MN 7 4 16
6 130 yam 2088586 Brodie M. Oconnor Hampton, MN 5 6 15
7 320 ktm 2124082 James Povolny - Q Apple Valley, MN 6 7 14
8 714 yam 2237626 Lance Geis Jordan, MN 9 8 13
9 22 hus 2122037 Gabe Gerhardt - Q St Augusta, MN 8 10 12
10 2 ktm 3298562 Tate Olson Bismarck, ND 11 9 11
11 509 hon 2210217 Jacob Oehrlein - Q Hastings, MN 10 11 10
12 125 yam 3691111 Cameron Ford - Q Zimmerman, MN 12 12 9
13 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 13 13 8
14 60 yam 2418525 Colton Damyanovich Hibbing, MN 14 14 7
15 87 yam 2419873 Dane Ballou Little Falls, MN 15 15 6
16 919 suz 5040824 Ryan Beehler Rice, MN 16 16 5
17 98 suz 5046205 Everett Patton Fort Ripley, MN 17 17 4
DNS 721 ktm 3220731 Jamison Mutschler Wimbledon, ND DNS DNS
Race Results Race: 5
Printed: 07:27 pm
65cc 7-9 / 27. 65cc (7-9)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 285 yam 2262408 Tucker J. King - Q Cushing, MN 1 1 25
2 503 ktm 2399943 Maximus Thompson - Q Wyndmere, ND 2 3 22
3 357 ktm 3311375 Jackson Althoff - Q Randolph, MN 4 5 20
4 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 3 7 18
5 13 ktm 5028731 Eastyn Krogh - Q Dickinson, ND 7 6 16
6 517 cob 2282028 Thor Nelson - Q Williston, ND 10 4 15
7 394 ktm 3913522 Owen Hamilton - Q Zimmerman, MN 6 8 14
8 384 yam 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN 5 9 13
9 210 yam 5006573 Tucker Loso - Q Coldspring, MN 8 10 12
10 747 yam 2365890 Landon Poe - Q Dickinson, ND DNF 2 11
11 124 cob 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 12 11 10
12 408 cob 2274923 Emmitt L. Nielsen Foley, MN 11 12 9
13 615 ktm 5027564 Ike Anderson Park Rapids, MN 14 13 8
14 322 yam 2365888 Aliya Troop Cohasset, MN 13 16 7
15 533 ktm 3605523 Caleb Bothun Dover, MN 9 DNF 6
16 550 hus 4128431 Tanner Fries Lincoln, ND 16 14 5
17 22 yam 3340882 Jarek Bernard Britt, MN 15 15 4
18 206 ktm 5051910 Deacon Vankley - Q Orange City, IA 18 17 3
19 216 ktm 3914073 Easton Blank - Q Pequot Lakes, MN 17 DNF 2
Race Results Race: 6
Printed: 07:27 pm
+55 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 202 hus 2377760 Milt Reimer Chisago City, MN 1 1 25
2 78 kaw 651481 Donald Bonnicksen Waverly, MN 2 2 22
3 389 suz 696390 John A. Cram East Bethel, MN 3 3 20
Women
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 711 ktm 3045134 Hannah Oakes Becker, MN 1 1 25
2 525 hus 3861279 Brenna Dolney St Francis, MN 3 2 22
3 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 2 3 20
4 240 ktm 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 4 4 18
5 59 yam 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 5 5 16
6 944 ktm 2400056 Aubrey Troop Cohasset, MN 7 6 15
7 7 hon 2418491 Lauren Anderson Brainerd, MN 6 DNS 14
+55 B/C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 753 yam 901585 Keith W. Buss Norcross, MN 1 1 25
2 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 2 2 22
Race Results Race: 7
Printed: 07:27 pm
50cc oil 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 75 yam 2382507 Wayne Beach North Branch, MN 1 1 25
2 610 ktm 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 2 2 22
3 78 ktm 2419818 Avery Hegg Saginaw, MN 3 3 20
Race Results Race: 8
Printed: 07:27 pm
16. Junior (25+)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 62 gas 757649 Jake Loberg Ham Lake, MN 1 1 25
2 775 yam 452853 Jared Trepanier - Q Solway, MN 2 2 22
3 947 yam 788252 Chase Becker - Q Lonsdale, MN 3 3 20
4 67 yam 215354 Matt Kline - Q Backus, MN 4 4 18
5 259 ktm 083445 Taylor Skinner Cambridge, MN 5 5 16
6 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson - Q Grand Rapids, MN 7 7 15
7 515 suz 262437 Tristin Kuiken Andover, MN 8 8 14
8 213 yam 1085647 Ryan Slepica Stacy, MN 9 9 13
9 88 ktm 0395499 Justin Rumpca - Q Cottage Grove, MN 13 6 12
10 80 kaw 847183 Josh Hultgren Ham Lake, MN 11 10 11
11 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson - Q Grand Rapids, MN 10 12 10
12 542 ktm 5014210 Skyler Erickson Anoka, MN 12 11 9
13 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 15 13 8
14 177 hus 3551332 Nick Spafford Webster, WI 14 14 7
15 10 kaw 233457 John Matejka - Q Plymouth, MN 6 DNS 6
+35 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 124 ktm 0931897 Kyle E. Savelkoul St. Martin, MN 1 1 25
2 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor Hamton, MN 2 2 22
3 97 hon 719297 Jason Place Farmington, MN 3 3 20
+35 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 399 kaw 5008739 Preston Hines Brainerd, MN 1 1 25
+35 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 82 ktm 3913968 Ryan Blank Pequot Lakes, MN 1 1 25
Race Results Race: 9
Printed: 07:27 pm
14-24 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
14-24 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 42 yam 1020771 Nick Paige Forest Lake, MN 1 1 25
2 205 yam 3330984 Sam G. Haas Zimmerman, MN 3 2 22
3 35 yam 2316767 Beau Carlson Pengilly, MN 2 3 20
4 60 ktm 2430289 Trevor Johnson Shoreview, MN 4 4 18
5 354 hon 3692253 Mack Lautigar Gilbert, MN 5 5 16
DNS 148 yam 2231780 Hayden Anstine Nowthen, MN DNS DNS
15. College (18-24)(Sportsman)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 ktm 929430 Joshua A. Boaz - Q Eagan, MN 1 1 25
2 763 yam 901419 Curtis M. Biorn - Q Ramsey, MN 2 2 22
3 12 ktm 897690 Gage Steburg - Q Fort Dodge, IA 3 3 20
4 176 yam 3150245 Brandon Green - Q Thief River Falls, MN 4 4 18
5 77 kaw 823350 Trevor Bonnicksen - Q Waverly, MN 5 5 16
6 228 yam 0883028 Luke Van Lyssel Fremont, WI 6 6 15
7 116 ktm 583102 Carson Disse - Q Detroit Lakes, MN 7 7 14
8 498 yam 644120 Aaron Lindell - Q Bemidji, MN 8 8 13
Race Results Race: 10
Printed: 07:27 pm
Girls Jr. 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 540 ktm 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 337 yam 2382484 Rose Loso Cold Spring, MN 2 2 22
3 914 kaw 2282027 Addison Nelson Williston, ND 4 3 20
4 322 yam 2365888 Aliya Troop Cohasset, MN 5 4 18
5 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 3 DNS 16
65cc 10-11 /29. 65cc (10-11)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 437 ktm 2266801 Mason Stamp - Q Billings, MT 1 1 25
2 217 ktm 3257500 Bentlee Walker - Q Pillager, MN 2 2 22
3 709 yam 2306524 Karson Schmidt - Q Kimball, MN 4 4 20
4 68 hus 2304045 Ryder Halquist - Q Belle Plaine, MN 6 5 18
5 502 ktm 2399942 Mathaios Thompson - Q Wyndmere, ND 3 10 16
6 122 ktm 3345107 Jerzee St Croix - Q Minot, ND 11 3 15
7 184 hus 3279432 Wyatt C. Niedfeldt - Q Chaska, MN 8 6 14
8 134 ktm 2200776 Karsen M. Tabaka - Q Oak Park, MN 7 7 13
9 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Rosholt, SD 10 8 12
10 7 ktm 2316776 Tyler Zebro - Q Ham Lake, MN 13 9 11
11 900 gas 2271307 Hudson Beckman Farmington, MN 9 13 10
12 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff - Q Barnesville, MN 12 11 9
13 140 yam 2311015 Max Niemi 14 12 8
14 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 15 14 7
15 368 ktm 5022670 Ryder Umber New Folden, MN 16 15 6
16 421 ktm 2274922 Lincoln B. Nielsen Foley, MN 5 DNS 5
Race Results Race: 11
Printed: 07:27 pm
Schoolboy 1 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 448 ktm 2237625 Luke Geis Jordan, MN 1 1 25
2 2 ktm 3298562 Tate Olson Bismarck, ND 3 2 22
3 714 yam 2237626 Lance Geis Jordan, MN 2 3 20
4 133 ktm 2850989 Braxton Kragenbring Atwater, MN 4 4 18
5 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 5 5 16
6 60 yam 2418525 Colton Damyanovich Hibbing, MN 6 6 15
7 47 yam 2194985 Brayan P. Anstine Nowthen, MN 7 7 14
8 87 yam 2419873 Dane Ballou Little Falls, MN 8 8 13
9 919 suz 5040824 Ryan Beehler Rice, MN 10 9 12
10 98 suz 5046205 Everett Patton Fort Ripley, MN 9 10 11
DNS 404 yam 5027679 Jake Jorgenson Cloquet, MN DNS DNS
Race Results Race: 12
Printed: 07:27 pm
50cc Shift/Shaft 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 367 ktm 2418446 Kyston Fahrenbruck Delano, MN 2 1 25
2 710 hus 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 1 2 22
3 75 yam 2382507 Wayne Beach North Branch, MN 3 3 20
4 919 yam 5045979 Lincoln Lubke Webster, MN 4 4 18
Race Results Race: 13
Printed: 07:27 pm
Open A / 13. Open Pro Sport
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 62 gas 757649 Jake Loberg Ham Lake, MN 2 1 25
2 166 kaw 729695 Gavin Wilkins Alexandria, MN 1 4 22
3 233 ktm 929430 Joshua A. Boaz - Q Eagan, MN 4 2 20
4 979 ktm 902547 Philip Maus Albany, MN 3 3 18
5 947 yam 788252 Chase Becker - Q Lonsdale, MN 6 5 16
6 763 yam 901419 Curtis M. Biorn - Q Ramsey, MN 5 7 15
7 113 kaw 1080706 Domenic D. Hegman - Q Rogers, MN 9 6 14
8 176 yam 3150245 Brandon Green - Q Thief River Falls, MN 7 8 13
9 38 yam 2018701 Brenden Sperl - Q Center City, MN 8 9 12
10 250 yam 883504 Aaron Blackstone - Q Alexandria, MN 10 10 11
11 25 yam 965861 Brandon Biggs Spring Valley, WI 11 11 10
Open B / 06. 450 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 88 ktm 2088088 Cameron Skaalerud - Q Waconia, MN 2 1 25
2 263 hon 2014628 Avery Long - Q New London, MN 1 2 22
3 x yam 777022 Brady Miska - Q Princeton, MN 4 3 20
4 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist - Q Browerville, MN 3 5 18
5 77 kaw 823350 Trevor Bonnicksen - Q Waverly, MN 7 4 16
6 259 ktm 083445 Taylor Skinner - Q Cambridge, MN 6 6 15
7 19 yam 3093691 Logan Hyland - Q Isanti, MN 5 7 14
8 116 ktm 583102 Carson Disse - Q Detroit Lakes, MN 8 DNS 13
Race Results Race: 14
Printed: 07:27 pm
Supermini/35.Supermini2(13-16)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 70 gas 2712101 Tanner Schlegel - Q Scandia, MN 1 1 25
2 133 ktm 2850989 Braxton Kragenbring - Q Atwater, MN 2 3 22
3 369 ktm 3220731 Jamison Mutschler - Q Wimbledon, ND 4 2 20
4 35 hus 2833829 Brady Karolevitz Braham, MN 3 4 18
5 797 hus 2231366 Wyatt Larson - Q Fort Ripley, MN 5 5 16
6 46 hus 2122487 Griffin Disse - Q Detroit Lakes, MN 6 7 15
7 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff - Q Barnesville, MN 9 6 14
8 96 hus 2671196 Vincent Aydt - Q Rush City, MN 7 8 13
9 728 ktm 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 8 9 12
10 156 kaw 2804595 Mark Vieyra Garner, IA 11 10 11
11 130 ktm 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 13 11 10
12 18 kaw 5052466 Brody Beech Ray, ND 10 DNS 9
13 242 ktm 5033641 Riley Sathren Lincoln, ND 12 DNS 8
DNS 32 yam 2970838 Grant Neubauer Medford, WI DNS DNS
Race Results Race: 15
Printed: 07:27 pm
Open C / 08. 450 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 x gas 2846112 Cooper Abbett - Q Esko, MN 1 1 25
2 42 yam 1020771 Nick Paige - Q Forest Lake, MN 2 3 22
3 122 ktm 4087696 Owen Nelson - Q Chippewa Falls, WI 4 4 20
4 73 yam 2119751 Austin Speltz - Q Buffalo, MN 5 6 18
5 210 ktm 2184263 Kyle Sand - Q Elk River, MN 11 2 16
6 205 yam 3330984 Sam G. Haas - Q Zimmerman, MN 8 5 15
7 821 kaw 2975520 Drew Freeland - Q Rogers, MN 3 10 14
8 15 yam 3266785 Brandon Carlson - Q Hayward, MN 7 8 13
9 41 hus 2660742 Bryce Rauner - Q Prior Lake, MN 9 9 12
10 80 kaw 847183 Josh Hultgren - Q Ham Lake, MN 6 12 11
11 23x ktm 2914339 Grant Orgill - Q Castle Pines, CO 12 11 10
12 772 kaw 1018904 Bryon Setzeffandt - Q Bird Island, MN 10 14 9
13 23 yam 2162680 Dustin J. White - Q Brownton, MN 18 7 8
14 530 yam 2419787 Eli Epling - Q Swanville, MN 14 13 7
15 596 kaw 5013671 Zachary Goodrich - Q Des Moines, IA 13 17 6
16 24 yam 3406612 Carter Johnson - Q Huson, MT 17 15 5
17 35 yam 2316767 Beau Carlson - Q Pengilly, MN 16 16 4
18 125 yam 3691111 Cameron Ford - Q Zimmerman, MN 15 18 3
19 698 hon 2447448 Keanu Charging - Q Dunn Center, ND 21 19 2
20 484 hus 4076878 Tanner Riewer - Q Detroit Lakes, MN 20 20 1
21 59 yam 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 22 21
22 60 ktm 2430289 Trevor Johnson - Q Shoreview, MN 19 DNF
23 777 yam 3352726 Andrew Wedge - Q Virginia, MN 23 DNS
DNF 262 kaw 5027800 Joshua Flatness - Q Albert Lea, MN DNF DNS
DNF 349 ktm 3272805 Kaedyn Anderson - Q Holmen, WI DNF DNS
DNS 53 yam 903920 Gage Neubauer - Q Medford, WI DNS DNS
Race Results Race: 16
Printed: 07:27 pm
+60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 753 yam 901585 Keith W. Buss Norcross, MN 1 1 25
2 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 2 2 22
18. Senior (+40)(Sportsman)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 6 hon 699767 Tim Zebro - Q Ham Lake, MN 2 1 25
2 38 yam 5048634 Steve Schoen - Q Bloomington, MN 1 2 22
3 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor - Q Hamton, MN 4 3 20
4 5 ktm 349087 Danny Edmonson South Haven, MN 3 4 18
5 40 kaw 3925829 Neal Roberts Floodwood, MN 5 5 16
20. Masters (+50)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 78 kaw 651481 Donald Bonnicksen - Q Waverly, MN 1 1 25
2 202 hus 2377760 Milt Reimer - Q Chisago City, MN 2 2 22
3 19 yam 054335 Eric Garvey - Q White Bear Lake, MN 3 3 20
4 60 ktm 315408 Troy Johnson - Q Blaine, MN 5 4 18
5 79 yam 654712 Robert Rauner - Q Prior Lake, MN 4 5 16
6 105 yam 2671160 Delon Luther Fort Ripley, MN 6 6 15
7 654 hon 681360 Robert Jack Lane - Q Racine, MN 8 7 14
8 389 suz 696390 John A. Cram East Bethel, MN 7 8 13
19. Senior (+45)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 ktm 410015 Jimmy Povolny - Q Apple Valley, MN 1 1 25
2 70 hus 2688335 Ray Schlegel - Q Scandia, MN 2 2 22
3 373 yam 3080412 Robert Dickson Circle Pines, MN 3 3 20
Race Results Race: 17
Printed: 07:27 pm
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 321 ktm 2195899 Jeffrey Rinkel Roberts, WI 1 1 25
2 35 hus 2833829 Brady Karolevitz Braham, MN 2 2 22
3 728 ktm 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 3 3 20
4 34 ktm 5017052 Louie Etzel Plymouth, MN 5 4 18
5 242 ktm 5033641 Riley Sathren Lincoln, ND 4 5 16
6 77 yam 2374791 William Markhala Wayzata, MN 7 6 15
7 85 ktm 2189007 Mac Nornberg Pequot Lakes, MN 6 8 14
8 130 ktm 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 8 9 13
9 19 yam 5044208 Jd Thompson Wessington Springs, SD DNF 7 12
10 145 yam 3495399 Rylan Berglund Elk River, MN 9 DNS 11
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 89 ktm 2244827 Kai Morgan Henderson, MN 1 1 25
2 789 ktm 2190705 James Schaffer Hastings, MN 2 2 22
3 502 gas 2399942 Mathaios Thompson - Q Wyndmere, ND 3 3 20
4 88 yam 3927583 Ryker Schneider Brainerd, MN 6 4 18
5 626 hus 5014203 Carter Drechsel Coon Rapids, MN 4 7 16
6 577 ktm 3462211 Nico Trkla Afton, MN 5 9 15
7 184 hus 3279432 Wyatt C. Niedfeldt Chaska, MN 7 8 14
8 357 ktm 3311375 Jackson Althoff Randolph, MN 11 5 13
9 501 yam 3322501 Blaze R. Knight Zimmerman, MN 12 6 12
10 501x ktm 2399941 Theodore Thompson Wyndmere, ND 8 10 11
11 140 yam 2311015 Max Niemi 9 11 10
12 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 13 12 9
13 108 yam 2258024 Kaden Bernard Britt, MN 14 13 8
14 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 15 14 7
15 900 hus 2271307 Hudson Beckman Farmington, MN 10 DNS 6
16 299 yam 5052918 Levi Petron Virginia, MN DNS 15 5
Race Results Race: 18
Printed: 07:27 pm
50cc Open 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 cob 2324383 Jase Sonnenberg Frazee, MN 1 1 25
2 19x cob 2352646 Cruz Andersen Sutton, AK 4 2 22
3 60x cob 5016688 Jagger St Croix Minot, ND 3 3 20
4 124 cob 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 6 4 18
5 550 hus 4128431 Tanner Fries Lincoln, ND 5 5 16
6 97 cob 5044207 Brody Thompson Wessington Springs, SD 7 6 15
7 313 cob 5023188 Tucker Tix Glenburn, ND 9 7 14
8 125 can 5014812 Asher Hauenstein Culbertson, MT 8 9 13
9 929 hus 2399955 Bristol Webber Duluth, MN 11 8 12
10 99 cob 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 10 10 11
11 114 ktm 5041834 Brayden Johnsen Duluth, MN 12 11 10
12 314 cob 2447445 Miles Mutschler Wimbledon, ND 14 12 9
13 326 hus 2400057 Alivia Troop Cohasset, MN 15 15 8
14 72 hus 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 18 13 7
15 170 hus 2418409 Easton Yaeger Sartell, MN 17 14 6
16 139 ktm 5045754 Wyatt Cuypers Two Harbors, MN 13 DNF 5
17 13 cob 5028731 Eastyn Krogh Dickinson, ND 2 DNS 4
18 889 cob 5051186 Tabitha Toepke Mandan, ND 16 DNS 3
Race Results Race: 19
Printed: 07:27 pm
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 233 ktm 929430 Joshua A. Boaz Eagan, MN 1 1 25
2 979 ktm 902547 Philip Maus Albany, MN 2 2 22
3 250 yam 883504 Aaron Blackstone Alexandria, MN 3 3 20
4 25x yam 965861 Brandon Biggs Spring Valley, WI 4 4 18
250 B / 01. 250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 263 hon 2014628 Avery Long - Q New London, MN 1 1 25
2 88 ktm 2088088 Cameron Skaalerud - Q Waconia, MN 2 2 22
3 74 yam 1080525 Drew Sampson - Q Bethel, MN 4 3 20
4 48 yam 2938450 Brandon Espe-tiegs - Q Glenville, MN 3 6 18
5 19x ktm 2015254 Andrew Belk - Q Broken Arrow, OK 8 4 16
6 125 ktm 2217013 Travis Cassen - Q Piedmont, SD 9 5 15
7 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist - Q Browerville, MN 7 7 14
8 x yam 777022 Brady Miska - Q Princeton, MN 5 10 13
9 25 hus 2126119 Garret Becker - Q Lonsdale, MN 6 11 12
10 19 yam 3093691 Logan Hyland - Q Isanti, MN 11 8 11
11 68 ktm 896423 Conner Klemenhagen - Q Scandia, MN 10 9 10
Race Results Race: 20
Printed: 07:27 pm
65cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 85 ktm 2266801 Mason Stamp Billings, MT 1 2 25
2 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 4 1 22
3 502x gas 2399942 Mathaios Thompson Wyndmere, ND 2 3 20
4 122 ktm 3345107 Jerzee St Croix Minot, ND 3 4 18
5 709 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 5 5 16
6 285 yam 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 6 6 15
7 7 ktm 2316776 Tyler Zebro Ham Lake, MN 7 7 14
8 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 11 8 13
9 384 yam 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN 9 10 12
10 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 12 9 11
11 394 ktm 3913522 Owen Hamilton Zimmerman, MN 13 11 10
12 533 ktm 3605523 Caleb Bothun Dover, MN 14 12 9
13 503 ktm 2399943 Maximus Thompson Wyndmere, ND 10 17 8
14 368 ktm 5022670 Ryder Umber New Folden, MN 17 13 7
15 615 ktm 5027564 Ike Anderson Park Rapids, MN 15 15 6
16 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 18 14 5
17 408 cob 2274923 Emmitt L. Nielsen Foley, MN 16 16 4
18 22 yam 3340882 Jarek Bernard Britt, MN 19 18 3
19 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Rosholt, SD 8 DNS 2
DNF 421 ktm 2274922 Lincoln B. Nielsen Foley, MN DNF DNS
Girls Sr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 240 ktm 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 2 2 22
3 540 hus 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 3 3 20
4 112 hon 2419840 Lila Disse Detroit Lakes, MN 5 5 18
5 316 hon 5014817 Hadyn Hauenstein Culbertson, MT 6 6 16
6 944 ktm 2400056 Aubrey Troop Cohasset, MN 7 7 15
7 711 ktm 3045134 Hannah Oakes Becker, MN DNF 4 14
8 7h hon 2418491 Lauren Anderson Brainerd, MN 4 DNS 13
Race Results Race: 21
Printed: 07:27 pm
250 C / 03. 250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 210 ktm 2184263 Kyle Sand - Q Elk River, MN 1 1 25
2 73 yam 2119751 Austin Speltz - Q Buffalo, MN 3 3 22
3 42 yam 1020771 Nick Paige - Q Forest Lake, MN 2 4 20
4 368 hon 234961 Justin Wagner - Q Bemidji, MN 7 2 18
5 23 yam 2162680 Dustin J. White - Q Brownton, MN 5 5 16
6 475 ktm 899385 Rheo Larsen - Q Custer, SD 4 7 15
7 41 hus 2660742 Bryce Rauner - Q Prior Lake, MN 6 9 14
8 23x ktm 2914339 Grant Orgill - Q Castle Pines, CO 9 8 13
9 15 yam 3266785 Brandon Carlson - Q Hayward, MN 8 10 12
10 122 hus 4087696 Owen Nelson - Q Chippewa Falls, WI 15 6 11
11 515 suz 262437 Tristin Kuiken - Q Andover, MN 10 12 10
12 772 kaw 1018904 Bryon Setzeffandt - Q Bird Island, MN 12 11 9
13 28 hus 1096073 Louie Falardeaux - Q New Richmond, WI 11 13 8
14 530 yam 2419787 Eli Epling - Q Swanville, MN 13 14 7
15 913 yam 2316774 Chandler Bower - Q Bemidji, MN 14 16 6
16 596 kaw 5013671 Zachary Goodrich - Q Des Moines, IA 18 15 5
17 24 yam 3406612 Carter Johnson - Q Huson, MT 17 17 4
18 354 hon 3692253 Mack Lautigar - Q Gilbert, MN 16 19 3
19 512 suz 5049264 Quinn Vankley - Q Orange City, IA 20 20 2
20 411 ktm 2365894 Hunter Kiesow - Q Goodridge, MN 21 21 1
21 72 yam 5016585 Aaron Golden - Q Rice, MN 22 22
22 225 suz 902538 Mox Disse - Q Detroit Lakes, MN 23 23
23 117 kaw 5046206 Hayden Patton Fort Ripley, MN 24 24
24 698 hon 2447448 Keanu Charging - Q Dunn Center, ND DNS 18
25 36 yam 5024596 Jesse Hallstrom - Q Thief River Falls, MN 19 DNS
DNF 731 kaw 734632 Thomas Eineke - Q Lakeville, MN DNF DNS
DNF 130 yam 2088586 Brodie M. Oconnor - Q Hampton, MN DNF DNS
DNS 53 yam 903920 Gage Neubauer - Q Medford, WI DNS DNS
DNS 333 kaw 5052056 Gavin Midthun - Q Bismarck, ND DNS DNS
DNS 349 ktm 3272805 Kaedyn Anderson - Q Holmen, WI DNS DNS
DNS 777 yam 3352726 Andrew Wedge Virginia, MN DNS DNS
Race Results Race: 22
Printed: 07:27 pm
33. Mini Sr. 2 (13-15)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 321 ktm 2195899 Jeffrey Rinkel - Q Roberts, WI 1 1 25
2 369 ktm 3220731 Jamison Mutschler - Q Wimbledon, ND 2 2 22
3 46 ktm 2122487 Griffin Disse - Q Detroit Lakes, MN 4 3 20
4 728 ktm 2399914 Tucker O'brien - Q Brainerd, MN 5 4 18
5 14 ktm 5016647 Kaiden Fisher - Q Star Prairie, WI 6 5 16
6 156 kaw 2804595 Mark Vieyra - Q Garner, IA 7 6 15
7 19 yam 5044208 Jd Thompson - Q Wessington Springs, SD 8 7 14
8 32 yam 2970838 Grant Neubauer - Q Medford, WI 3 DNS 13
Race Results Race: 23
Printed: 07:27 pm
85cc 9-12 / 31. 85cc (10-12)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 yam 3128809 Chase Andersen - Q Sutton, AK 1 2
2 89 ktm 2244827 Kai Morgan - Q Henderson, MN 3 1
3 135 ktm 2210934 Kaden M. Tabaka - Q Oak Park, MN 2 3
4 789 ktm 2190705 James Schaffer - Q Hastings, MN 4 4
5 55 kaw 2447463 Thor Kahler - Q Volga, SD 5 5
6 34 ktm 5017052 Louie Etzel - Q Plymouth, MN 8 6
7 88 yam 3927583 Ryker Schneider - Q Brainerd, MN 9 7
8 577 ktm 3462211 Nico Trkla - Q Afton, MN 11 8
9 77 yam 2374791 William Markhala - Q Wayzata, MN 10 10
10 18 kaw 5052466 Brody Beech - Q Ray, ND 6 14
11 501x ktm 2399941 Theodore Thompson - Q Wyndmere, ND 12 9
12 626 hus 5014203 Carter Drechsel - Q Coon Rapids, MN 7 16
13 501 yam 3322501 Blaze R. Knight Zimmerman, MN 16 11
14 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 15 12
15 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff - Q Barnesville, MN 14 13
16 108 yam 2258024 Kaden Bernard Britt, MN 17 15
17 100x hus 2447449 Gavin Brault - Q Crookston, MN 18 17
18 131 yam 5021156 Karsten King Wentworth, SD 19 18
19 85 ktm 2189007 Mac Nornberg Pequot Lakes, MN 13 DNS
20 831 kaw 2231523 Brady Freeland - Q Rogers, MN 20 DNS
DNF 313 ktm 2973467 Tanner Johnson - Q Otsego, MN DNF DNS
DNS 145 yam 3495399 Rylan Berglund - Q Elk River, MN DNS DNS
Race Results Race: 24
Printed: 07:27 pm
50cc multi-speed
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 75 ktm 2382507 Wayne Beach North Branch, MN 1 1 25
2 353 cob 3925465 Caden Bothun Dover, MN 3 2 22
3 78 ktm 2419818 Avery Hegg Saginaw, MN 5 3 20
4 610 ktm 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 2 DNS 18
5 118 cob 2447439 Ezra Stone Bemidji, MN 4 DNS 16
6 919 yam 5045979 Lincoln Lubke Webster, MN 6 DNS 15
7 8 cob 5016702 Brody Berglund Elk River, MN 7 DNS 14
50cc Electric 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 3 cob 3485114 Levi Geis Jordan, MN 1 1 25
2 170 hus 2418409 Easton Yaeger Sartell, MN 3 2 22
3 710 hus 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 2 DNF 20
DNF 367 ktm 2418446 Kyston Fahrenbruck Delano, MN DNF DNS
50cc Electric 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 929 hus 2399955 Bristol Webber Duluth, MN 1 1 25
Race Results Race: 25
Printed: 07:27 pm
Vet (+30) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 775 yam 452853 Jared Trepanier Solway, MN 1 1 25
2 67 yam 215354 Matt Kline Backus, MN 2 2 22
3 241 kaw 3124111 Tyler Fischer New Richmond, WI 3 3 20
4 88 ktm 0395499 Justin Rumpca Cottage Grove, MN 4 4 18
5 6 hon 699767 Tim Zebro Ham Lake, MN 6 5 16
6 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 5 6 15
7 5 ktm 349087 Danny Edmonson South Haven, MN 8 7 14
8 10 kaw 233457 John Matejka Plymouth, MN 7 9 13
9 157 kaw 3299130 Eric Nelson Williston, ND 9 8 12
10 822 yam 3393643 Shawn Ringsaker Florence, SD 10 DNS 11
Vet (+30) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 yam 380649 Robert Lane Iv Wabasha, MN 1 1 25
2 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson Grand Rapids, MN 2 2 22
3 197 kaw 1086022 Scott Hegg Saginaw, MN 3 3 20
Vet (+30) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 368 hon 234961 Justin Wagner Bemidji, MN 1 1 25
2 542 ktm 5014210 Skyler Erickson Anoka, MN 2 2 22
3 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 5 3 20
4 338 yam 5006572 Ben Loso Cold Spring, MN 4 5 18
5 177 hus 3551332 Nick Spafford Webster, WI 6 4 16
6 262 kaw 5027800 Joshua Flatness Albert Lea, MN 3 DNS 15
DNS 465 ktm 3322465 Scott Knight Elk River, MN DNS DNS
Race Results Race: 26
Printed: 07:27 pm
+25 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 62 gas 757649 Jake Loberg Ham Lake, MN 1 1 25
2 775 yam 452853 Jared Trepanier Solway, MN 2 2 22
3 947 yam 788252 Chase Becker Lonsdale, MN 3 3 20
4 67 yam 215354 Matt Kline Backus, MN 4 4 18
5 88 ktm 0395499 Justin Rumpca Cottage Grove, MN 7 5 16
6 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 6 6 15
7 10 kaw 233457 John Matejka Plymouth, MN 5 DNS 14
+25 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 259 ktm 083445 Taylor Skinner Cambridge, MN 1 1 25
2 213 yam 1085647 Ryan Slepica Stacy, MN 2 2 22
3 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson Grand Rapids, MN 3 3 20
+25 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 515 suz 262437 Tristin Kuiken Andover, MN 1 1 25
2 80 kaw 847183 Josh Hultgren Ham Lake, MN 2 2 22
3 542 ktm 5014210 Skyler Erickson Anoka, MN 3 3 20
4 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 5 4 18
5 177 hus 3551332 Nick Spafford Webster, WI 4 5 16
Race Results Race: 27
Printed: 07:27 pm
Sr. (+40) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 6 hon 699767 Tim Zebro Ham Lake, MN 2 1 25
2 38 yam 5048634 Steve Schoen Bloomington, MN 1 2 22
3 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor Hamton, MN 4 3 20
4 5 ktm 349087 Danny Edmonson South Haven, MN 3 4 18
Sr. (+40) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 40 kaw 3925829 Neal Roberts Floodwood, MN 1 1 25
+45 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 ktm 410015 Jimmy Povolny Apple Valley, MN 1 1 25
2 70 hus 2688335 Ray Schlegel Scandia, MN 2 2 22
+50 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 78 kaw 651481 Donald Bonnicksen Waverly, MN 1 1 25
2 202 hus 2377760 Milt Reimer Chisago City, MN 2 2 22
3 19 yam 054335 Eric Garvey White Bear Lake, MN 3 3 20
4 60 ktm 315408 Troy Johnson Blaine, MN 5 4 18
5 79 yam 654712 Robert Rauner Prior Lake, MN 4 5 16
6 105 yam 2671160 Delon Luther Fort Ripley, MN 6 6 15
7 654 hon 681360 Robert Jack Lane Racine, MN 8 7 14
8 389 suz 696390 John A. Cram East Bethel, MN 7 8 13
+45 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 373 yam 3080412 Robert Dickson Circle Pines, MN 1 1 25
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com