Motocity Raceway Page 1 of 1
Rd. 4 MotoCity Friday Night
06/08/2018
Race Results Race: 1
Printed: 09:45 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 584 suz Jacob Peterschick Little Falls, MN 1 1 25
2 29 ktm 2177879 Talan Goble Baxter, MN 3 2 22
3 134 ktm Hunter Kiesow Goodridge, MN 2 3 20
125 Only 12+-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 162 ktm 3143687 Carter Mertens St Cloud, MN 1 1 25
2 727 ktm Zac Copa Little Falls, MN 2 4 22
3 76 yam 2306542 Jason Boller Merrifield, MN 4 3 20
4 180 kaw 0000001 Michael Stredelman Foley, MN 3 5 18
5 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN DNS 2 16
Race Results Race: 2
Printed: 09:45 pm
Quad Stock 90 6-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4x apx Gabe Jukish Deerwood, MN 1 1 25
2 301 apx Gage Fuller East Gull Lake, MN 3 2 22
3 6 apx Paul Nieman Little Falls, MN 4 3 20
4 9 apx Nolan Jukish Deerwood, MN 2 6 18
5 51 apx 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 5 4 16
6 61 apx Arron Lockwood Pequot Lakes, MN 6 5 15
7 17 drr Kali Brigmon Little Falls, MN 7 7 14
8 22 drr Libby Reitmeier Rockville, MN 8 8 13
9 424 drr Claire Pflipsen Melrose, MN 9 10 12
10 42 drr Carsyn Miller Swanville, MN 10 11 11
11 705 drr 2262413 Brenden Kern Cold Spring, MN DNF 9 10
DNF 540 pls Tyaus Meyer Albany, MN DNF DNF
Race Results Race: 3
Printed: 09:45 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 234 suz 2306484 Taylor Hill Pillager, MN 1 1 25
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 1 1 25
2 504 hon Kirk Nelson St Augusta, MN 2 2 22
3 16 ktm 172749 Ralph Feld Cold Spring, MN 3 3 20
DNF 543 hon Jason Urzi Waite Park, MN DNF DNS
Race Results Race: 4
Printed: 09:45 pm
50cc Oil 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 hon Brady Hedburg Rice, MN 1 1 25
2 60 ktm Chase Viere Freeport, MN 2 2 22
Race Results Race: 5
Printed: 09:45 pm
65cc 7-9-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 cob 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 511 ktm 2194471 Carl Oakes Becker, MN 2 3 22
3 5 kaw 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 5 2 20
4 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Wheaton, MN 4 4 18
5 23 kaw Caiden Pflipsen Melrose, MN 3 5 16
65cc 10-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 ktm 3240472 Braden Barker Atwater, MN 1 1 25
2 188 ktm 3163301 Haedryn Holub Becker, MN 2 2 22
3 337 ktm Caleb Zasmeta Aitkin, MN 3 3 20
4 199 kaw 3339954 Brody Thiel Becker, MN 5 4 18
5 21 ktm Calvin Erickson Mora, MN 4 5 16
Race Results Race: 6
Printed: 09:45 pm
Quad Sport-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 777 yam Jonah Polson Greenfield, MN 1 1 25
2 51 cob 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 3 2 22
3 15 yam Logan Reed Fort Ripley, MN 2 3 20
4 29 drr Isaak Miller Cold Spring, MN 4 5 18
5 9 apx Nolan Jukish Deerwood, MN DNF 4 16
6 4x apx Gabe Jukish Deerwood, MN DNF 6 15
Race Results Race: 7
Printed: 09:45 pm
Quad 50cc Semi Stock 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 99 drr Emmett Olsen Brainerd, MN 2 1 25
2 705 drr 2262413 Brenden Kern Cold Spring, MN 1 2 22
3 617 apx Kelsey Schmitt Long Prairie, MN 3 3 20
4 8 hon Brady Hedburg Rice, MN 4 4 18
5 9 drr Aubrey Jukish Deerwood, MN 5 5 16
Quad 50 Rec 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 34 kym Easton Holsapple Brainerd, MN 1 1 25
2 13 suz Tyler Mueller Long Prairie, MN 2 2 22
Race Results Race: 8
Printed: 09:45 pm
Lites B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 20 yam 673391 Mitchell Masters Merrifield, MN 1 1 25
2 139 hon Mitch Grosz Scandia, MN 3 2 22
3 56 yam 683978 Wyatt Jacobs Pillager, MN 2 3 20
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 494 yam 666044 Adam Ness Coon Rapids, MN 1 1 25
2 261 yam 898809 Blake Johnson Park Rapids, MN 4 2 22
3 162 ktm 3143687 Carter Mertens St Cloud, MN 3 3 20
4 76 yam 2306542 Jason Boller Merrifield, MN 2 4 18
5 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 5 5 16
6 180 kaw 0000001 Michael Stredelman Foley, MN 6 6 15
7 279 yam Riley Groshong Pillager, MN 7 7 14
8 166 yam 3331500 Austin Baier Brainerd, MN 8 8 13
Race Results Race: 9
Printed: 09:45 pm
Quad 90cc Rec 6-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 pls Ava Erlandson Brainerd, MN 1 1 25
2 540 pls Tyaus Meyer Albany, MN 3 2 22
3 131 unk Daniel Niznik Pierz, MN 4 3 20
4 702 pls Carsyn Miller Swanville, MN 5 4 18
5 06 unk Owen Bruemmer Sartell, MN 2 DNS 16
DNF 84 pls 2308879 Ethan Leabch Foley, MN DNF DNS
Race Results Race: 10
Printed: 09:45 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 cob 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 511 ktm 2194471 Carl Oakes Becker, MN 2 2 22
3 285 cob 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 3 4 20
4 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Wheaton, MN 5 3 18
5 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 4 7 16
6 557 ktm Canaan Zasmeta Aitkin, MN 7 5 15
7 147 cob 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 6 6 14
Race Results Race: 11
Printed: 09:45 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 kaw 2022109 Matix Schmidt Kimball, MN 1 2 25
2 29 ktm 2177879 Talan Goble Baxter, MN 3 1 22
3 317 ktm Skyler Hill Brainerd, MN 4 4 20
4 134 ktm Hunter Kiesow Goodridge, MN 2 6 18
5 252 kaw Mason Mcgrane Carlos, MN 6 3 16
6 238 ktm Tanner Davis Minnestrista, MN 5 5 15
85cc 12-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 210 ktm 2194473 Isaac Haglund New London, MN 1 1 25
2 711 kaw 3045134 Hannah Oakes Becker, MN 2 2 22
3 584 suz Jacob Peterschick Little Falls, MN 3 3 20
4 95 kaw Nathan Kohl Fort Ripley, MN 5 4 18
5 89 yam Dane Ballou Little Falls, MN 4 5 16
DNS 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN DNS DNS
Race Results Race: 12
Printed: 09:45 pm
Open A-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 1 1 25
Open B-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 234 suz 2306484 Taylor Hill Pillager, MN 1 1 25
2 20 yam 673391 Mitchell Masters Merrifield, MN 2 2 22
3 139 hon Mitch Grosz Scandia, MN 3 3 20
Open C-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 494 yam 666044 Adam Ness Coon Rapids, MN 1 1 25
2 166 yam 3331500 Austin Baier Brainerd, MN 4 2 22
3 279 yam Riley Groshong Pillager, MN 3 3 20
4 74 kaw William Pace Sartell, MN 2 4 18
Race Results Race: 13
Printed: 09:45 pm
Quad 90cc Production 6-15-mfn
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4x apx Gabe Jukish Deerwood, MN 1 1 25
2 61 apx Arron Lockwood Pequot Lakes, MN 3 2 22
3 9 apx Nolan Jukish Deerwood, MN 2 4 20
4 7 drr Karter Brigmon Little Falls, MN DNF 3 18
Race Results Race: 14
Printed: 09:45 pm
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 333 yam 3320753 Alex Wager Foley, MN 2 1 25
2 201 yam Isaac Polson Greenfield, MN 3 2 22
3 457 hon Tyler Searle Alexandria, MN 1 4 20
4 221 hon 2306493 Benet Semrau Foley, MN 4 3 18
5 no yam 2231581 Paul Nieman Little Falls, MN 5 DNS 16
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com