Motocity Raceway Page 1 of 1
LLAQ/D23/Central MN MX Rd.4
05/13/2018
Race Results Race: 1
Printed: 07:23 pm
12. College(18-24) (Sportsman)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 152 ktm 776980 Ryder Hanninen Hibbing, MN 1 2 25
2 625 kaw 2833600 Austin M. Kienast - Q Watertown, SD 3 1 22
3 29 yam 887001 Jacob Wilke - Q Bismarck, ND 4 4 20
4 51 kaw 592812 Kaleb De Keyrel - Q Conroe, TX 6 3 18
5 30 ktm 2007990 Cole Swindler - Q Kennewick, WA 7 7 16
6 52 yam 822852 Angelo Molina - Q Davison, MI 5 9 15
7 3 yam 475616 Eric Prachar - Q Hinckley, MN 8 8 14
8 84 ktm 2019573 Carter Reece - Q East Gull Lake, MN 12 5 13
9 55 hus 2022122 Kollin Lund - Q Vadnais Heights, MN 13 6 12
10 174 yam 3150245 Brandon Green - Q Thief River Falls, MN 9 10 11
11 76 ktm 0726188 Alex Ingalls - Q Prior Lake, MN 10 11 10
12 81 yam 897965 Devin Stang - Q Shakopee, MN 2 DNF 9
13 32 hon 869804 Jaden Wertz - Q Fort Dodge, IA 11 12 8
14 182 yam 957934 Aaron Sperling - Q Cologne, MN 14 DNS 7
15 67 kaw 722607 Sophia Johnson - Q Brooklyn Park, MN 15 DNS 6
DNF 294 ktm 666128 Austin Pogreba - Q Cushing, MN DNF DNS
Race Results Race: 2
Printed: 07:23 pm
17. Masters +50/Super Senior
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 yam 3353109 Duane Kuiken - Q Andover, MN 1 1 25
2 78 kaw 651481 Donald Bonnicksen - Q Waverly, MN 3 2 22
3 325 suz 434707 Jamie Slocum - Q Zimmerman, MN 4 3 20
4 389 kaw 696390 John A. Cram East Bethel, MN 7 4 18
5 331 ktm 1105781 Randall Ross - Q St. Paul, MN 6 5 16
6 43 yam 0251897 Craig Marshall - Q Chippewa Falls, WI 5 6 15
7 7 ktm 178466 Boyd Peterson - Q Chanhassen, MN 8 7 14
8 4p hon 193152 Jack Parenteau White Bear Lake, MN 10 8 13
9 34v ktm 719976 Mike T. Janovsky - Q Elko, MN 9 9 12
10 932 hon 962255 Michael Rapp - Q Cambridge, MN 11 10 11
11 934 hon 0468452 Kevin R. Woizeschke - Q Brainerd, MN 12 11 10
12 54 yam 700813 Tim J. Bernloehr - Q Savage, MA 2 DNS 9
Race Results Race: 3
Printed: 07:23 pm
Girls Jr. 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 711 kaw 3045134 Hannah Oakes Becker, MN 1 1 25
2 240 ktm 3573865 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 3 2 22
3 59 ktm 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 2 3 20
4 540 ktm 3573866 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 4 4 18
25. 65cc (7-11)/65 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 70 hus 2712101 Tanner Schlegel - Q Scandia, MN 1 1 25
2 391 ktm 3167079 Ezra Quast - Q Billings, MT 3 2 22
3 721 ktm 3220731 Jamison Mutschler - Q Wimbledon, ND 2 3 20
4 200 ktm 2275899 Milo Maas - Q Chippewa Falls, WI 4 4 18
5 133 hus 2850989 Braxton Kragenbring - Q Atwater, MN 5 5 16
6 313 hus 2973467 Tanner Johnson - Q Otsego, MN 6 8 15
7 797 ktm 2231366 Wyatt Larson - Q Fort Ripley, MN 9 7 14
8 190 hus 2194994 Adrian Hauge - Q Forest Lake, MN 8 10 13
9 135 ktm 2210934 Kaden M. Tabaka - Q Princeton, MN 7 11 12
10 185 ktm 2262450 Tyler Bengtson - Q Spicer, MN 10 12 11
11 463 ktm 2661078 Brennan Long - Q New London, MN 15 9 10
12 43 yam 2175423 Rowan D. Penders - Q Luck, WI 11 13 9
13 222 ktm 2926328 Caleb C. Bohlman - Q Norwood Mn, MN DNF 6 8
14 11 ktm 2820999 Evan Sherman - Q Bloomington, MN 12 14 7
15 85 ktm 2189007 Mac Nornberg Pillager, MN 13 15 6
16 44 kaw 2275866 Christian Linder Cloquet, MN 14 16 5
17 188 ktm 3163301 Haedryn Holub Becker, MN 16 17 4
18 199 kaw 3339954 Brody Thiel Becker, MN 17 18 3
Race Results Race: 4
Printed: 07:23 pm
50cc oil 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 335 ktm 2233518 Carson Wittman Lakeville, MN 2 1 25
2 147 ktm 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 3 2 22
3 113 ktm 206468 Grayson Wirth Frazee, MN 4 3 20
4 717 ktm 2264256 Jaxon Arends East Bethel, MN 1 7 18
5 207 ktm 3141788 Tristan Penders Luck, WI 6 4 16
6 23 ktm 2365888 Aliya Troop Cohasset, MN 5 6 15
7 240 ktm 2303975 Leighton Oswald Bayport, MN 8 5 14
8 27 ktm 3333189 Landyn Spafford Webster, WI 7 8 13
9 225 yam 2370983 Chet Nelson Eyota, MN 9 9 12
10 98 ktm 3528123 Josie Combs Pengilly, MN 11 10 11
11 727 yam 3538959 Greyson Kressman Shakopee, MN 10 11 10
Race Results Race: 5
Printed: 07:23 pm
+35 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 82 suz 0419060 Sheldon J. Fratzke Mora, MN 1 1 25
2 6 hon 0738695 Bobby M. Penders Luck, WI 2 2 22
+35 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 355 hon 0574173 Keith Johnson Stacy, MN 2 1 25
2 12 yam 0400476 Joe Jenniges Delano, MN 1 2 22
3 171 yam 3277664 Mike Jenson Deephaven, MN 3 3 20
4 308 suz 2835554 Nick Leaf Cambridge, MN 5 4 18
5 567 yam 3040111 Rob Berger Center City, MN 4 DNS 16
+35 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 430 hon 2306549 Brad Nielsen Litchfield, MN 1 1 25
2 814 yam 2365893 Lance Christianson Cambridge, MN 2 2 22
Race Results Race: 6
Printed: 07:23 pm
14-24 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 979 ktm 902547 Philip Maus Albany, MN 1 1 25
14-24 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 247 hon 213982 Bret Holland Rogers, MN 1 1 25
14-24 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 244 yam 3051920 Broc Today Britt, MN 2 1 25
2 521 yam 0471369 Alexander W. Ives Chisago City, MN 1 2 22
3 17 yam 2210969 Jacob Prescott Morton, MN 3 3 20
4 287 yam 832916 Shae Martin Hayward, WI 4 4 18
Race Results Race: 7
Printed: 07:23 pm
16. Senior 45+ (Sportsman)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 yam 155304 Pat Donaho South St Paul, MN 1 1 25
2 70 yam 2688335 Ray Schlegel - Q Scandia, MN 2 3 22
3 60 yam 3353109 Duane Kuiken - Q Andover, MN 4 2 20
4 155 ktm 526312 Warren Hanninen - Q Hibbing, MN 3 4 18
5 389 kaw 696390 John A. Cram East Bethel, MN 7 5 16
6 105 yam 2671160 Delon Luther Fort Ripley, MN 6 6 15
7 215 suz 434707 Jamie Slocum - Q Zimmerman, MN 5 8 14
8 331 ktm 1105781 Randall Ross - Q St. Paul, MN 9 7 13
9 5 yam 2232484 Michael Stumne Pine City, MN 8 9 12
10 767 kaw 2828386 Scot Adams - Q Isanti, MN 10 10 11
11 932 hon 962255 Michael Rapp - Q Cambridge, MN 11 12 10
12 19 ktm 054335 Eric Garvey White Bear Lake, MN 14 11 9
13 757 yam 673569 Kelly Martin - Q Hayward, WI 12 13 8
14 32 hus 3551333 Brandon Hopkins Webster, WI 13 14 7
15 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Isanti, MN 15 15 6
DNS 54 yam 700813 Tim J. Bernloehr Savage, MA DNS DNS
Race Results Race: 8
Printed: 07:23 pm
14. Vet 30+ (Sportsman)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 82 suz 0419060 Sheldon J. Fratzke - Q Mora, MN 1 1 25
2 112x yam 630874 John Deotis - Q Brooklyn Park, MN 2 2 22
3 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 3 3 20
4 796 yam 2753294 Chas Kadlec - Q Hayward, WI 5 5 18
5 667 yam 2717917 Anthony M. Gardner - Q Elko, MN 4 6 16
6 112 yam 1001948 Brandon Hallich - Q Andover, MN 7 4 15
7 614 hon 3484983 Steve Omann - Q North Branch, MN 6 8 14
8 20 suz 2680922 Jeremy Appel - Q Waterville, MN 8 7 13
9 753 yam 904143 Shane Thomas Wheaton, MN 10 9 12
10 476 hon 422933 Macy Fridgen - Q Princeton, MN 9 10 11
11 12 yam 0400476 Joe Jenniges - Q Delano, MN 12 11 10
12 753x yam 1030008 Corey Johnson Crystal, MN 14 12 9
13 308 suz 2835554 Nick Leaf Cambridge, MN 13 13 8
14 934 hon 0468452 Kevin R. Woizeschke Brainerd, MN 15 14 7
15 465 ktm 3322465 Scott Knight Elk River, MN 16 15 6
16 567 yam 3040111 Rob Berger - Q Center City, MN 11 DNS 5
Race Results Race: 9
Printed: 07:23 pm
50cc 4-6 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 106 cob 2272624 Riley Johnson Otsego, MN 2 1 25
2 335 cob 2233518 Carson Wittman Lakeville, MN 1 2 22
3 285 cob 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 3 3 20
4 620 cob 3293133 Tucker Couette Annandale, MN 5 4 18
5 147 ktm 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 4 5 16
6 277 cob 2277408 Landon Kressman Shakopp, MN 6 7 15
7 322 cob 3277932 Layne Johnson Elko, MN 8 6 14
8 207 ktm 3141788 Tristan Penders Luck, WI 7 8 13
9 408 cob 2274923 Emmitt L. Nielsen Litchfield, MN 9 9 12
10 27 ktm 3333189 Landyn Spafford Webster, WI 10 10 11
11 238 cob 3407270 Sawyer Amundson Shakopee, MN 11 11 10
DNS 23 cob 2365888 Aliya Troop Cohasset, MN DNS DNS
Race Results Race: 10
Printed: 07:23 pm
50cc 7-8 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 cob 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 421 cob 2274922 Lincoln B. Nielsen Litchfield, MN 2 2 22
3 203 cob 2275853 Brecken Maas Chippewa Falls, WI 4 3 20
4 184 cob 3279432 Wyatt C. Niedfeldt Chaska, MN 3 5 18
5 511 ktm 2194471 Carl Oakes Becker, MN 5 4 16
6 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 8 7 15
7 221 cob 2233979 Jameson Olson Rochester, MN 7 8 14
8 134 ktm 2200776 Karsen M. Tabaka Princeton, MN 6 11 13
9 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Wheaton, MN 13 6 12
10 30 ktm 2213563 Kahler Omann Buffalo, MN 9 10 11
11 245 ktm 3282247 Noah Mickelson Backus, MN 12 9 10
12 518 cob 3293127 Cooper Couette Annandale, MN 10 12 9
13 250 cob 2271380 Louis Oswald Bayport, MN 11 15 8
14 501 cob 3322501 Blaze R. Knight Elk River, MN 14 14 7
15 640 ktm 3573907 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 16 13 6
16 308 ktm 2230781 Deegan Leaf Cambridge, MN 15 16 5
17 123 ktm 3451271 Jalayna Kragenbring Atwater, MN DNS 17 4
Race Results Race: 11
Printed: 07:23 pm
01. Open Pro Sport/ Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 278 ktm 829014 Sam Wise - Q Anoka, MN 1 1 25
2 111 yam 321347 Ricky Renner - Q Plant City, FL 3 2 22
3 625 kaw 2833600 Austin M. Kienast - Q Watertown, SD 2 4 20
4 708 kaw 651509 Joe R. Perron - Q Elko, MN 6 3 18
5 152 ktm 776980 Ryder Hanninen Hibbing, MN 4 6 16
6 979 ktm 902547 Philip Maus Albany, MN 7 5 15
7 13 yam 897965 Devin Stang - Q Shakopee, MN 5 9 14
8 749 ktm 736034 Gavin D. Kadlec - Q Browerville, MN 8 7 13
9 67 yam 804139 Mateo Johnson - Q Rogers, MN 10 8 12
10 308 kaw 736840 Nicholas Jackson - Q Lake City, MN 13 10 11
11 371 ktm 569199 Seth Fischer - Q New Prague, MN 12 11 10
12 754 hon 772600 Tyler Allen - Q Princeton, MN 11 15 9
13 76 ktm 0726188 Alex Ingalls - Q Prior Lake, MN 9 17 8
14 58 yam 859137 Marcus Winch - Q Mankato, MN 15 12 7
15 51 kaw 592812 Kaleb De Keyrel - Q Conroe, TX 14 13 6
16 29 yam 887001 Jacob Wilke - Q Bismarck, ND 16 14 5
17 84 ktm 2019573 Carter Reece - Q East Gull Lake, MN 17 18 4
18 973 kaw 694970 Clay Olson East Bethel, MN 20 16 3
19 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 19 19 2
20 32 hon 869804 Jaden Wertz - Q Fort Dodge, IA 18 DNS 1
DNF 154 ktm 428368 Bryce Bernloehr Bloomington, MN DNF DNS
DNF 174 yam 3150245 Brandon Green - Q Thief River Falls, MN DNF DNS
Race Results Race: 12
Printed: 07:23 pm
09. 450 B/Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 223 ktm 0897964 Austin J. Aspros - Q Brainerd, MN 1 2 25
2 352 hon 854106 Chase Graba - Q Verndale, MN 3 3 22
3 55 hus 2022122 Kollin Lund - Q Vadnais Heights, MN 2 4 20
4 52 yam 822852 Angelo Molina - Q Davison, MI 6 1 18
5 525 kaw 3103134 Tucker Vincent - Q De Smet, SD 4 5 16
6 34 yam 955581 Gavin T. Janovsky - Q Elko, MN 5 6 15
7 216 hon 2195277 Jurek Rubalcava - Q Isanti, MN 7 7 14
8 182 yam 957934 Aaron Sperling - Q Cologne, MN 9 8 13
9 565 kaw 2262400 Brandon Johnson - Q Clearwater, MN 8 9 12
11. 450C/Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 78 kaw 823350 Trevor Bonnicksen - Q Waverly, MN 2 1 25
2 323 ktm 1101170 Daulton Schoon - Q North Branch, MN 3 2 22
3 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 4 3 20
4 316 ktm 2210296 Yossem Rubalcava - Q El Paso, TX 5 5 18
5 727 kaw 1018904 Bryon Setzeffandt - Q Bird Island, MN 7 4 16
6 415 hon 2814854 Austin Venhuizen - Q North Branch, MN 9 6 15
7 311 yam 3247307 Bryce Wold - Q Somerset, WI 8 7 14
8 521 yam 0471369 Alexander W. Ives Chisago City, MN 1 DNS 13
9 17 yam 2210969 Jacob Prescott Morton, MN 6 DNS 12
DNF 468 kaw 212008 Brett Negen - Q Belle Plaine, MN DNF DNS
Race Results Race: 13
Printed: 07:23 pm
125
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 42 yam 1024436 Tj Uselman Willow Park, TX 1 1 25
2 152 ktm 901419 Curtis M. Biorn - Q Ramsey, MN 3 2 22
3 74 ktm 1080525 Drew Sampson - Q Bethel, MN 4 3 20
4 229 yam 2088088 Cameron Skaalerud - Q Waconia, MN 2 5 18
5 225 ktm 1079050 Drew Nelson - Q Rogers, MN 5 4 16
6 66 ktm 1107939 Tyler G. Otterdahl - Q Mayer, MN 6 6 15
7 22 hus 2231502 Kona Rodrigues - Q Clearlake, MN 9 7 14
8 571 kaw 898588 Kourtney C. Trautner Watertown, SD 8 8 13
9 753 yam 1030008 Corey Johnson Crystal, MN 7 DNS 12
31. Supermini2 (13-16)/Supermi
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 45 kaw 905675 Jayden Clough - Q Elko, MN 1 1 25
2 142 ktm 905615 Sage Lewis - Q Destin, FL 2 3 22
3 25 kaw 2015134 Trevin Nelson - Q Eyota, MN 4 2 20
4 57 ktm 2084351 Brandon Nelson - Q Chisago City, MN 5 4 18
5 131 hus 1094245 Jake M. Paige - Q Forest Lake, MN 6 5 16
6 101 hus 2212882 Bryce Wadge - Q Stonewall, MB 7 6 15
7 444 hon 3052356 Noah Miesen St Paul, MN 9 7 14
8 999 kaw 2080391 Jesse Jacobsen North Branch, MN 3 DNF 13
9 936 kaw 1011886 Gavin Tilford - Q Pine Island, MN 8 DNS 12
DNS 82 kaw 0897541 Beau Engstrom - Q Crosslake, MN DNS DNS
Race Results Race: 14
Printed: 07:23 pm
+60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4p hon 193152 Jack Parenteau White Bear Lake, MN 1 1 25
2 17 hon 723431 Dave Hencir St Paul, MN 2 2 22
15. Senior 40+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 yam 155304 Pat Donaho - Q South St Paul, MN 1 1 25
2 70 yam 2688335 Ray Schlegel - Q Scandia, MN 2 2 22
3 171 yam 3277664 Mike Jenson Deephaven, MN 3 3 20
4 757 yam 673569 Kelly Martin - Q Hayward, WI 6 4 18
5 932 hon 962255 Michael Rapp - Q Cambridge, MN 5 5 16
6 767 kaw 2828386 Scot Adams - Q Isanti, MN 4 6 15
7 934 hon 0468452 Kevin R. Woizeschke - Q Brainerd, MN 7 7 14
8 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Isanti, MN 8 8 13
Race Results Race: 15
Printed: 07:23 pm
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 263 ktm 2014628 Avery Long New London, MN 1 1 25
2 448 kaw 2237625 Luke Geis Jordan, MN 2 2 22
3 87 yam 2083025 Broc Graba Verndale, MN 3 3 20
4 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 5 4 18
5 956 kaw 2846112 Cooper Abbett Esko, MN 4 5 16
6 59 kaw 3297635 Rj Thorud Medina, MN 6 6 15
7 411 yam 2826774 Tyler Venhuizen North Branch, MN 7 7 14
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 363 ktm 2722691 Braden Long New London, MN 1 1 25
2 70 hus 2712101 Tanner Schlegel Scandia, MN 2 2 22
3 133 hus 2850989 Braxton Kragenbring Atwater, MN 3 3 20
4 714 kaw 2237626 Lance Geis Jordan, MN 4 4 18
5 190 hus 2194994 Adrian Hauge Forest Lake, MN 5 6 16
6 89 kaw 2963031 Wyatt Johnson Stacy, MN 7 5 15
7 17 yam 2820999 Evan Sherman Bloomington, MN 6 7 14
Race Results Race: 16
Printed: 07:23 pm
50 Open 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 cob 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 421 cob 2274922 Lincoln B. Nielsen Litchfield, MN 2 2 22
3 184 cob 3279432 Wyatt C. Niedfeldt Chaska, MN 3 3 20
4 31 cob 2272624 Riley Johnson Otsego, MN 7 4 18
5 134 ktm 2200776 Karsen M. Tabaka Princeton, MN 6 5 16
6 221 cob 2233979 Jameson Olson Rochester, MN 4 7 15
7 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Wheaton, MN 5 8 14
8 335 cob 2233518 Carson Wittman Lakeville, MN 8 6 13
9 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 10 9 12
10 640 ktm 3573907 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 12 11 11
11 285 cob 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 11 12 10
12 30 ktm 2213563 Kahler Omann Buffalo, MN 17 10 9
13 620 cob 3293133 Tucker Couette Annandale, MN 14 13 8
14 717 ktm 2264256 Jaxon Arends East Bethel, MN 13 14 7
15 250 cob 2271380 Louis Oswald Bayport, MN 9 DNF 6
16 308 ktm 2230781 Deegan Leaf Cambridge, MN 15 15 5
17 322 cob 3277932 Layne Johnson Elko, MN 16 16 4
18 408 cob 2274923 Emmitt L. Nielsen Litchfield, MN 19 17 3
19 93 ktm 3253931 Cash Nornberg Pillager, MN 18 18 2
Race Results Race: 17
Printed: 07:23 pm
+55
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 78 kaw 651481 Donald Bonnicksen Waverly, MN 1 1 25
2 7 ktm 178466 Boyd Peterson Chanhassen, MN 2 2 22
3 4p hon 193152 Jack Parenteau White Bear Lake, MN 3 3 20
Women
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 521 ktm 2024602 Trisha Olson East Bethel, MN 1 1 25
2 52 kaw 1101484 Lizzibeth Turney Reliance, SD 2 2 22
3 571 kaw 898588 Kourtney C. Trautner Watertown, SD 4 3 20
4 175 ktm 2230795 Tatum Thorud Loretto, MN 3 4 18
5 58 ktm 2978287 Alyssa Storlie Deer River, MN 5 5 16
DNF 67 kaw 722607 Sophia Johnson Brooklyn Park, MN DNF DNS
Race Results Race: 18
Printed: 07:23 pm
Schoolboy 1 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 229 yam 2088088 Cameron Skaalerud Waconia, MN 1 1 25
2 152 ktm 901419 Curtis M. Biorn Ramsey, MN 2 2 22
3 131 hus 1094245 Jake M. Paige Forest Lake, MN 3 3 20
4 444 hon 3052356 Noah Miesen St Paul, MN 5 4 18
5 22 hus 2231502 Kona Rodrigues Clearlake, MN 4 5 16
Race Results Race: 19
Printed: 07:23 pm
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 135 ktm 2210934 Kaden M. Tabaka Princeton, MN 1 2 25
2 313 hus 2973467 Tanner Johnson Otsego, MN 4 1 22
3 185 ktm 2262450 Tyler Bengtson Spicer, MN 3 3 20
4 463 ktm 2661078 Brennan Long New London, MN 2 4 18
5 217 cob 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 6 6 16
6 85 ktm 2189007 Mac Nornberg Pillager, MN 5 7 15
7 511 ktm 2194471 Carl Oakes Becker, MN 7 8 14
8 44 kaw 2275866 Christian Linder Cloquet, MN 13 5 13
9 21 ktm 2194890 Cody L. Bohlman Norwood Mn, MN 9 9 12
10 188 ktm 3163301 Haedryn Holub Becker, MN 8 10 11
11 518 cob 3293127 Cooper Couette Annandale, MN 10 11 10
12 501 cob 3322501 Blaze R. Knight Elk River, MN 12 12 9
13 540 ktm 3573866 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 11 13 8
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 70 hus 2712101 Tanner Schlegel Scandia, MN 1 1 25
2 133 hus 2850989 Braxton Kragenbring Atwater, MN 2 2 22
3 797 ktm 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 4 3 20
4 190 hus 2194994 Adrian Hauge Forest Lake, MN 3 4 18
5 43 yam 2175423 Rowan D. Penders Luck, WI 5 5 16
6 240 ktm 3573865 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 7 6 15
7 11 ktm 2820999 Evan Sherman Bloomington, MN 6 DNS 14
Girls Sr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 45 yam 3335878 Jenna L. Ettesvold Mahtomedi, MN 2 2 22
3 9 suz 2187745 Lily Johnson Stacy, MN 3 3 20
4 59 ktm 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 4 4 18
Race Results Race: 20
Printed: 07:23 pm
04. 250 B/250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 233 ktm 929430 Joshua A. Boaz - Q Eagan, MN 1 1 25
2 223 ktm 0897964 Austin J. Aspros - Q Brainerd, MN 2 2 22
3 52 yam 822852 Angelo Molina - Q Davison, MI 3 3 20
4 352 hon 854106 Chase Graba - Q Verndale, MN 5 5 18
5 294 ktm 666128 Austin Pogreba - Q Cushing, MN 7 4 16
6 891 kaw 823600 Tate Robertson - Q Windsor, CO 6 6 15
7 216 hon 2195277 Jurek Rubalcava - Q Isanti, MN 8 7 14
8 30 ktm 2007990 Cole Swindler - Q Kennewick, WA 4 11 13
9 58 hus 928955 Maverick Engstrom Crosslake, MN 9 8 12
10 78 kaw 0562015 Clayton Bonnicksen - Q Waverly, MN 10 9 11
11 247 hon 213982 Bret Holland Rogers, MN 11 10 10
Race Results Race: 21
Printed: 07:23 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 225 ktm 1079050 Drew Nelson Rogers, MN 1 1 25
2 66 ktm 1107939 Tyler G. Otterdahl - Q Mayer, MN 3 3 22
3 78 kaw 823350 Trevor Bonnicksen - Q Waverly, MN 2 4 20
4 323 ktm 1101170 Daulton Schoon - Q North Branch, MN 5 2 18
5 727 kaw 1018904 Bryon Setzeffandt - Q Bird Island, MN 7 5 16
6 316 ktm 2210296 Yossem Rubalcava - Q El Paso, TX 4 9 15
7 191 yam 1020771 Nick Paige - Q Forest Lake, MN 8 6 14
8 107 hon 386425 Zacharey Williamson - Q Chisago City, MN 9 7 13
9 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 6 11 12
10 415 hon 2814854 Austin Venhuizen - Q North Branch, MN 10 10 11
11 287 yam 832916 Shae Martin - Q Hayward, WI 13 8 10
12 140 ktm 3573864 Isaac Schlauderaff Barnesville, MN 12 12 9
13 111 ktm 0761443 Chase Kothman - Q Otsego, MN 11 13 8
14 22 hus 2231502 Kona Rodrigues Clearlake, MN 14 14 7
15 205 ktm 3330984 Sam G. Haas Zimmerman, MN 16 15 6
16 521 ktm 2024602 Trisha Olson East Bethel, MN 15 16 5
DNF 311 yam 3247307 Bryce Wold - Q Somerset, WI DNF DNS
Race Results Race: 22
Printed: 07:23 pm
29. Mini Sr. 2(12-14)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 263 ktm 2014628 Avery Long - Q New London, MN 2 1 25
2 45 kaw 905675 Jayden Clough - Q Elko, MN 1 2 22
3 25 kaw 2015134 Trevin Nelson - Q Eyota, MN 3 3 20
4 57 ktm 2084351 Brandon Nelson - Q Chisago City, MN 5 4 18
5 999 kaw 2080391 Jesse Jacobsen - Q North Branch, MN 4 5 16
6 33 kaw 1080706 Domenic D. Hegman - Q Rogers, MN 6 6 15
7 115 hus 2174626 Josh Christensen - Q Carter Lake, IA 7 7 14
8 101 hus 2212882 Bryce Wadge - Q Stonewall, MB 8 8 13
9 87 yam 2083025 Broc Graba - Q Verndale, MN 9 9 12
10 x ktm 2916489 Karsen Omann Buffalo, MN 11 10 11
11 411 yam 2826774 Tyler Venhuizen North Branch, MN 12 11 10
12 936 kaw 1011886 Gavin Tilford - Q Pine Island, MN 10 DNS 9
Race Results Race: 23
Printed: 07:23 pm
13. Junior 25+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 111 yam 321347 Ricky Renner - Q Plant City, FL 1 1 25
2 708 kaw 651509 Joe R. Perron Elko, MN 2 2 22
3 749 ktm 736034 Gavin D. Kadlec - Q Browerville, MN 3 3 20
4 754 hon 772600 Tyler Allen - Q Princeton, MN 5 4 18
5 943 hon 420165 Nathan Kohnke - Q Oakland, MN 4 5 16
6 973 kaw 694970 Clay Olson - Q East Bethel, MN 6 6 15
7 775 hon 725987 Trent Hinrichs - Q Lakeville, MN 7 7 14
8 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 8 8 13
9 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 9 9 12
10 112 yam 1001948 Brandon Hallich - Q Andover, MN 11 10 11
11 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson - Q Grand Rapids, MN 12 12 10
12 425 suz 734401 Timothy Mccoy - Q Elk River, MN 14 11 9
13 614 hon 3484983 Steve Omann North Branch, MN 13 13 8
14 796 yam 2753294 Chas Kadlec Hayward, WI 16 14 7
15 52 kaw 1101484 Lizzibeth Turney - Q Reliance, SD 15 15 6
16 67 yam 215354 Matt Kline Backus, MN 10 DNS 5
DNF 75 hus 884539 Brian Prelgo Farmington, MN DNF DNS
DNF 308 kaw 736840 Nicholas Jackson Lake City, MN DNF DNS
DNS 112x yam 630874 John Deotis - Q Brooklyn Park, MN DNS DNS
DNS 154 ktm 428368 Bryce Bernloehr - Q Bloomington, MN DNS DNS
Race Results Race: 24
Printed: 07:23 pm
50cc multi-speed
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 717 ktm 2264256 Jaxon Arends East Bethel, MN 1 1 25
2 147 ktm 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 2 2 22
3 207 ktm 3141788 Tristan Penders Luck, WI 3 3 20
4 240 ktm 2303975 Leighton Oswald Bayport, MN 4 4 18
5 16 cob 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 5 5 16
Race Results Race: 25
Printed: 07:23 pm
Schoolboy 2 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 233 ktm 929430 Joshua A. Boaz Eagan, MN 1 1 25
2 223 ktm 0897964 Austin J. Aspros - Q Brainerd, MN 2 2 22
3 352 hon 854106 Chase Graba - Q Verndale, MN 4 3 20
4 74 ktm 1080525 Drew Sampson - Q Bethel, MN 5 4 18
5 191 yam 1020771 Nick Paige - Q Forest Lake, MN 7 6 16
6 34 yam 955581 Gavin T. Janovsky - Q Elko, MN 6 7 15
7 287 yam 832916 Shae Martin - Q Hayward, WI 9 5 14
8 244 yam 3051920 Broc Today - Q Britt, MN 11 8 13
9 140 ktm 3573864 Isaac Schlauderaff Barnesville, MN 10 9 12
10 58 ktm 2978287 Alyssa Storlie Deer River, MN 12 10 11
11 42 yam 1024436 Tj Uselman Willow Park, TX 1 DNS 10
12 519 hon 2365930 Preston Close - Q Milton, ND 8 DNS 9
Race Results Race: 26
Printed: 07:23 pm
85cc 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 263 ktm 2014628 Avery Long New London, MN 1 1 25
2 33 kaw 1080706 Domenic D. Hegman - Q Rogers, MN 3 2 22
3 363 ktm 2722691 Braden Long - Q New London, MN 2 3 20
4 448 kaw 2237625 Luke Geis - Q Jordan, MN 4 4 18
5 60 kaw 2895436 Blake Broderick - Q Rapid City, SD 6 5 16
6 391 ktm 3167079 Ezra Quast - Q Billings, MT 5 6 15
7 956 kaw 2846112 Cooper Abbett - Q Esko, MN 8 7 14
8 721 ktm 3220731 Jamison Mutschler - Q Wimbledon, ND 7 8 13
9 735 ktm 2262425 Zach O. Crider - Q Staples, MN 10 9 12
10 59 kaw 3297635 Rj Thorud - Q Medina, MN 11 11 11
11 133 hus 2850989 Braxton Kragenbring - Q Atwater, MN 9 13 10
12 222 ktm 2926328 Caleb C. Bohlman - Q Norwood Mn, MN 14 10 9
13 711 kaw 3045134 Hannah Oakes - Q Becker, MN 13 12 8
14 x ktm 2916489 Karsen Omann - Q Buffalo, MN 12 14 7
15 210 ktm 2194473 Isaac Haglund - Q New London, MN 15 15 6
16 43 kaw 2175423 Rowan D. Penders - Q Luck, WI 17 16 5
17 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff - Q Barnesville, MN 16 17 4
18 17 yam 2820999 Evan Sherman - Q Bloomington, MN 18 DNS 3
Race Results Race: 27
Printed: 07:23 pm
+45 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 yam 155304 Pat Donaho South St Paul, MN 1 1 25
2 70 yam 2688335 Ray Schlegel Scandia, MN 2 3 22
3 60 yam 3353109 Duane Kuiken Andover, MN 4 2 20
4 155 ktm 526312 Warren Hanninen Hibbing, MN 3 4 18
5 389 kaw 696390 John A. Cram East Bethel, MN 7 5 16
6 105 yam 2671160 Delon Luther Fort Ripley, MN 6 6 15
7 215 suz 434707 Jamie Slocum Zimmerman, MN 5 7 14
8 5 yam 2232484 Michael Stumne Pine City, MN 8 8 13
9 19 ktm 054335 Eric Garvey White Bear Lake, MN 9 9 12
DNF 54 yam 700813 Tim J. Bernloehr Savage, MA DNF DNS
+45 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 331 ktm 1105781 Randall Ross St. Paul, MN 1 1 25
2 767 kaw 2828386 Scot Adams Isanti, MN 2 2 22
3 932 hon 962255 Michael Rapp Cambridge, MN 3 3 20
+45 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 757 yam 673569 Kelly Martin Hayward, WI 1 1 25
2 32 hus 3551333 Brandon Hopkins Webster, WI 2 2 22
3 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Isanti, MN 3 3 20
Race Results Race: 28
Printed: 07:23 pm
Vet (+30) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 82 suz 0419060 Sheldon J. Fratzke Mora, MN 1 1 25
2 112x yam 630874 John Deotis Brooklyn Park, MN 2 2 22
3 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 3 3 20
4 796 yam 2753294 Chas Kadlec Hayward, WI 4 4 18
5 20 suz 2680922 Jeremy Appel Waterville, MN 5 5 16
6 934 hon 0468452 Kevin R. Woizeschke Brainerd, MN 6 6 15
Vet (+30) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 112 yam 1001948 Brandon Hallich Andover, MN 2 1 25
2 667 yam 2717917 Anthony M. Gardner Elko, MN 1 2 22
3 753 yam 904143 Shane Thomas Wheaton, MN 4 3 20
4 476 hon 422933 Macy Fridgen Princeton, MN 3 4 18
5 12 yam 0400476 Joe Jenniges Delano, MN 6 5 16
6 308 suz 2835554 Nick Leaf Cambridge, MN 7 6 15
7 567 yam 3040111 Rob Berger Center City, MN 5 DNS 14
Vet (+30) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 614 hon 3484983 Steve Omann North Branch, MN 1 1 25
2 753x hon 1030008 Corey Johnson Crystal, MN 2 2 22
3 465 ktm 3322465 Scott Knight Elk River, MN 3 3 20
Race Results Race: 29
Printed: 07:23 pm
Sr. (+40) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 yam 155304 Pat Donaho South St Paul, MN 1 1 25
2 70 yam 2688335 Ray Schlegel Scandia, MN 2 2 22
3 934 hon 0468452 Kevin R. Woizeschke Brainerd, MN 3 3 20
Sr. (+40) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 171 yam 3277664 Mike Jenson Deephaven, MN 1 1 25
2 932 hon 962255 Michael Rapp Cambridge, MN 3 2 22
3 767 kaw 2828386 Scot Adams Isanti, MN 2 3 20
Sr. (+40) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 757 yam 673569 Kelly Martin Hayward, WI 1 1 25
2 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Isanti, MN 2 2 22
Race Results Race: 30
Printed: 07:23 pm
+25 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 111 yam 321347 Ricky Renner Plant City, FL 1 1 25
2 708 kaw 651509 Joe R. Perron Elko, MN 2 2 22
3 749 ktm 736034 Gavin D. Kadlec Browerville, MN 3 3 20
4 754 hon 772600 Tyler Allen Princeton, MN 5 4 18
5 943 hon 420165 Nathan Kohnke Oakland, MN 4 5 16
6 973 kaw 694970 Clay Olson East Bethel, MN 6 6 15
7 775 hon 725987 Trent Hinrichs Lakeville, MN 7 7 14
8 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 8 8 13
9 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 9 9 12
10 425 suz 734401 Timothy Mccoy Elk River, MN 11 10 11
11 796 yam 2753294 Chas Kadlec Hayward, WI 12 11 10
12 67 yam 215354 Matt Kline Backus, MN 10 DNS 9
DNF 308 kaw 736840 Nicholas Jackson Lake City, MN DNF DNS
DNS 112x yam 630874 John Deotis Brooklyn Park, MN DNS DNS
DNS 154 ktm 428368 Bryce Bernloehr Bloomington, MN DNS DNS
+25 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 112 yam 1001948 Brandon Hallich Andover, MN 1 1 25
2 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 2 2 22
DNF 75 hus 884539 Brian Prelgo Farmington, MN DNF DNS
+25 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 614 hon 3484983 Steve Omann North Branch, MN 1 1 25
2 52 kaw 1101484 Lizzibeth Turney Reliance, SD 2 2 22
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com