Motocity Raceway Page 1 of 1
Rd. 3 NorthStar MX Series
05/02/2021
Race Results Race: 1
Printed: 05:15 pm
Schoolboy 1 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 515 yam 2188859 Spencer Briggs Bemidji, MN 3 1 25
2 797 gas 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 2 2 22
3 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 4 3 20
4 404 yam 5027679 Jake Jorgenson Cloquet, MN 7 4 18
5 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 6 5 16
6 89 yam 2419873 Dane Ballou Little Falls, MN 9 6 15
7 47 yam 2194985 Brayan P. Anstine Nowthen, MN 8 8 14
8 457 yam 3265250 Nick Lange St Cloud, MN 5 12 13
9 231 hon 2665978 Joshua Lemke Moorhead, MN 10 9 12
10 919 ktm 5040824 Ryan Beehler Rice, MN 12 10 11
11 98 suz 5046205 Everett Patton Fort Ripley, MN 11 11 10
12 x yam 2418525 Colton Damyanovich Hibbing, MN DNF 7 9
13 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 1 DNS 8
Race Results Race: 2
Printed: 05:15 pm
14-24 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 152 kaw 776980 Ryder Hanninen Hibbing, MN 1 1 25
14-24 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 263 hon 2014628 Avery Long New London, MN 1 1 25
2 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 3 2 22
3 239 yam 2418510 Dakota Likens Longville, MN 4 3 20
4 22 hus 2122037 Gabe Gerhardt St Augusta, MN 2 5 18
5 226 yam 1093018 Jacob Mcpherson Duluth, MN 5 4 16
6 317 yam 271567 Tyler Sathers 6 DNS 15
+25 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 67 yam 215354 Matt Kline Backus, MN 1 1 25
2 395 ktm 1084352 Dylan Lengyel Maple Lake, MN 3 2 22
3 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 2 3 20
+25 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 259 ktm 083445 Taylor Skinner Cambridge, MN 1 1 25
2 614 yam 3484983 Steve Omann North Branch, MN 2 2 22
3 15 yam 2940042 Jesse Horner Laporte, MN 4 3 20
4 200 kaw 673391 Mitchell Masters Merrifield, MN 3 4 18
5 122 ktm 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 6 5 16
6 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson Grand Rapids, MN DNF 6 15
7 639 hon 902068 Dale Knickerbocker Maple Lake, MN 5 DNS 14
Race Results Race: 3
Printed: 05:15 pm
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 135 ktm 2210934 Kaden M. Tabaka Princeton, MN 1 1 25
2 25 ktm 3240472 Braden Barker Atwater, MN 2 2 22
3 77 yam 2374791 William Markhala Wayzata, MN 3 4 20
4 573 ktm 4245901 Blake Larson Eveleth, MN 4 5 18
5 685 yam 2382492 Ryley Hill Cloquet, MN 5 6 16
6 85 ktm 2189007 Mac Nornberg Pequot Lakes, MN DNS 3 15
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 626 hus 5014203 Carter Drechsel Coon Rapids, MN 3 2 22
3 415 ktm 3861341 Carson Swedeen Cambridge, MN 4 3 20
4 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 5 4 18
5 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 6 5 16
6 88 yam 3927583 Ryker Schneider Brainerd, MN 2 9 15
7 501 yam 3322501 Blaze R. Knight Zimmerman, MN 8 6 14
8 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 7 7 13
9 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 11 8 12
10 229 ktm 5018960 Owen Smith St Michael, MN 9 10 11
11 227 kaw 5047700 Gage Winther New London, MN 10 11 10
Race Results Race: 4
Printed: 05:15 pm
14-24 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 35 yam 2316767 Beau Carlson Pengilly, MN 1 1 25
2 222 ktm 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 2 2 22
3 148 yam 2231780 Hayden Anstine Nowthen, MN 4 3 20
4 354 hon 3692253 Mack Lautigar Gilbert, MN 3 5 18
5 16 yam 2447264 Nathaniel Deguiseppi Grand Rapids, MN 5 4 16
6 415 kaw 2658608 Bradley Prisch Clear Lake, WI 6 6 15
+25 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 181 hon 5020811 Alex Hellesvig Duluth, MN 1 1 25
2 542 ktm 5014210 Skyler Erickson Anoka, MN 2 2 22
3 725 kaw 654754 Jared Hood Grove City, MN 3 3 20
4 437 hon 2177837 Devan Christianson Wadena, MN 4 4 18
Race Results Race: 5
Printed: 05:15 pm
Sr. (+40) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor Hamton, MN 2 1 25
2 361 yam 642128 Tommy Keech Farmington, MN 4 2 22
3 200 hon 1009668 Craig Danberry Hastings, MN 3 3 20
4 274 hon 472568 Michael Lemke Moorhead, MN 1 DNF 18
Sr. (+40) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 740 kaw 238508 Brandin Redmond Fargo, ND 2 1 25
2 93 suz 593712 Jamie Koch Brook Park, MN 1 2 22
3 404 ktm 232359 Mike Van Horn Wendell, MN 3 3 20
DNS 524 yam 5043547 Josh Stangel Brainerd, MN DNS DNS
Sr. (+40) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 74 yam 0327233 Kerry Anstine Nowthen, MN 1 1 25
2 55 yam 2324385 Casey Carlson Pengilly, MN 2 2 22
3 230 ktm 5013993 Ryan Smith St Michael, MN 3 3 20
4 40 kaw 3925829 Neal Roberts Floodwood, MN 4 4 18
5 598 yam 329570 Joe Combs Pengilly, MN 5 5 16
+60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 753 yam 901585 Keith W. Buss Norcross, MN 1 1 25
2 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 2 2 22
Race Results Race: 6
Printed: 05:15 pm
Schoolboy 2 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 hus 2122037 Gabe Gerhardt St Augusta, MN 2 1 25
2 187 hon 2083025 Broc Graba Verndale, MN 1 2 22
3 226 yam 1093018 Jacob Mcpherson Duluth, MN 3 3 20
4 913 yam 2316774 Chandler Bower Bemidji, MN 5 4 18
5 222 ktm 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 4 5 16
6 777 ktm 3352726 Andrew Wedge Virginia, MN 6 6 15
7 225 suz 2399939 Mox Disse Detroit Lakes, MN 7 7 14
8 72 yam 5016585 Aaron Golden Rice, MN 8 8 13
9 231 hon 2665978 Joshua Lemke Moorhead, MN 9 9 12
DNF 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN DNF DNS
Race Results Race: 7
Printed: 05:15 pm
Supermini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 797 gas 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 1 1 25
2 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 2 2 22
3 427 ktm 3118636 Blake Gyldenvand Waconia, MN 3 3 20
4 77 yam 2374791 William Markhala Wayzata, MN 4 4 18
5 573 ktm 4245901 Blake Larson Eveleth, MN 5 5 16
Race Results Race: 8
Printed: 05:15 pm
Girls Jr. 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 540 ktm 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 322 yam 2365888 Aliya Troop Cohasset, MN 3 3 22
3 337 yam 2382484 Rose Loso Cold Spring, MN 2 4 20
4 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 5 2 18
5 98 kaw 3528123 Josie Combs Pengilly, MN 4 5 16
65cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 709 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 2 2 22
3 285 yam 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 3 3 20
4 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 5 5 18
5 134 ktm 2200776 Karsen M. Tabaka Princeton, MN 4 8 16
6 421 ktm 2274922 Lincoln B. Nielsen Foley, MN 10 4 15
7 622 hus 2418516 Gavin Hill Cloquet, MN 9 6 14
8 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Wheaton, MN 8 7 13
9 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 7 9 12
10 394 ktm 3913522 Owen Hamilton Zimmerman, MN 11 10 11
11 308 ktm 2230781 Deegan Leaf Cambridge, MN 12 11 10
12 615 ktm 5027564 Ike Anderson Park Rapids, MN 13 12 9
13 271 ktm 2374721 Brennan Zeiher Chaska, MN 14 15 8
14 408 cob 2274923 Emmitt L. Nielsen Foley, MN 19 13 7
15 64 ktm 5045437 Zeppelin Thull Pequot Lakes, MN 18 14 6
16 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 17 16 5
17 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 16 17 4
18 119 hus 2399936 Grady Disse Detroit Lakes, MN 15 18 3
19 384 yam 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN 6 DNS 2
Race Results Race: 9
Printed: 05:15 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 352 hon 854106 Chase Graba Verndale, MN 2 2 25
2 250 yam 883504 Aaron Blackstone Alexandria, MN 4 1 22
3 395 ktm 1084352 Dylan Lengyel Maple Lake, MN 3 3 20
4 152 kaw 776980 Ryder Hanninen Hibbing, MN 1 DSQ 18
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 263 hon 2014628 Avery Long New London, MN 1 1 25
2 187 hon 2083025 Broc Graba Verndale, MN 2 2 22
3 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 3 3 20
4 239 yam 2418510 Dakota Likens Longville, MN 4 4 18
5 15 yam 2940042 Jesse Horner Laporte, MN 5 5 16
DNS 639 hon 902068 Dale Knickerbocker Maple Lake, MN DNS DNS
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 222 ktm 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 2 1 25
2 84 yam 4172620 Devin Eliason Maple, WI 1 3 22
3 148 yam 2231780 Hayden Anstine Nowthen, MN 3 2 20
4 115 yam 2387191 Aundrey Tran Duluth, MN 4 4 18
5 56 yam 2447266 Craig Blood Brainderd, MN 6 5 16
6 80d yam 2447265 David Staples Baxter, MN 5 6 15
7 90 yam 5037464 Kyle Schloesser Side Lake, MN 7 7 14
8 59 yam 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 9 8 13
9 725 kaw 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 8 DNS 12
Race Results Race: 10
Printed: 05:15 pm
+35 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor Hamton, MN 1 1 25
2 200 hon 1009668 Craig Danberry Hastings, MN 2 2 22
3 97 hon 719297 Jason Place Farmington, MN 3 3 20
+35 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 614 yam 3484983 Steve Omann North Branch, MN 1 1 25
2 85 yam 541436 Jeff S. Kline Northfield, MN 3 2 22
3 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 2 3 20
4 308 yam 2835554 Nick Leaf Cambridge, MN 4 5 18
5 399 kaw 5008739 Preston Hines Brainerd, MN DNS 4 16
+35 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 64 ktm 5001241 Derek Hedburg St Cloud, MN 1 1 25
2 82 ktm 3913968 Ryan Blank Pequot Lakes, MN 2 2 22
Race Results Race: 11
Printed: 05:15 pm
+50 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 105 yam 2671160 Delon Luther Fort Ripley, MN 1 1 25
2 153 hon 248211 Richard J. Blaser Cedar, MN 2 2 22
3 389 suz 696390 John A. Cram East Bethel, MN 3 3 20
+50 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 404 ktm 232359 Mike Van Horn Wendell, MN 1 1 25
+50 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 3 kaw 5042301 Ross Wareberg Sandstone, MN 1 1 25
Race Results Race: 12
Printed: 05:15 pm
125
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 1 1 25
2 130 yam 2088586 Brodie M. Oconnor Hampton, MN 2 2 22
3 515 yam 2188859 Spencer Briggs Bemidji, MN 3 3 20
4 35 yam 2316767 Beau Carlson Pengilly, MN 5 4 18
5 404 yam 5027679 Jake Jorgenson Cloquet, MN 6 5 16
6 457 yam 3265250 Nick Lange St Cloud, MN 4 10 15
7 89 yam 2419873 Dane Ballou Little Falls, MN 9 6 14
8 x yam 2418525 Colton Damyanovich Hibbing, MN 8 7 13
9 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 7 8 12
10 919 ktm 5040824 Ryan Beehler Rice, MN 10 9 11
Women
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 403 hon 3527540 Morgan Voight Braham, MN 2 2 22
3 104 yam 2419841 Reanna Smith Warroad, MN 5 3 20
4 687 kaw 5013192 Sasha Hanggi Isanti, MN 4 4 18
5 59 yam 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 3 5 16
6 944 hon 2400056 Aubrey Troop Cohasset, MN 6 6 15
Race Results Race: 13
Printed: 05:15 pm
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 421 ktm 2274922 Lincoln B. Nielsen Foley, MN 3 2 22
3 709 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 2 3 20
4 134 ktm 2200776 Karsen M. Tabaka Princeton, MN 4 4 18
5 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 5 5 16
6 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Wheaton, MN 7 6 15
7 622 hus 2418516 Gavin Hill Cloquet, MN 6 7 14
8 64 ktm 5045437 Zeppelin Thull Pequot Lakes, MN 8 9 13
9 271 ktm 2374721 Brennan Zeiher Chaska, MN 11 8 12
10 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 9 10 11
11 751 ktm 3636925 Wyatt Borders Pequot Lakes, MN 10 11 10
Race Results Race: 14
Printed: 05:15 pm
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 285 yam 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 1 1 25
2 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 2 2 22
3 308 ktm 2230781 Deegan Leaf Cambridge, MN 4 3 20
4 394 ktm 3913522 Owen Hamilton Zimmerman, MN 3 4 18
5 53 yam 5016966 Garrett Blaser Bethel, MN 6 5 16
6 210 yam 5006573 Tucker Loso Coldspring, MN 5 6 15
7 408 cob 2274923 Emmitt L. Nielsen Foley, MN 8 7 14
8 401 hus 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 9 9 13
9 615 ktm 5027564 Ike Anderson Park Rapids, MN 7 12 12
10 124 ktm 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 12 8 11
11 697 ktm 2418475 Bryson Dietman South Haven, MN 10 10 10
12 322 yam 2365888 Aliya Troop Cohasset, MN 11 13 9
13 561 ktm 3861342 Braiden Swedeen Cambridge, MN 14 11 8
14 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 13 14 7
15 119 hus 2399936 Grady Disse Detroit Lakes, MN 17 15 6
16 418 ktm 3658632 Brantly Maul Mora, MN 16 16 5
17 98 kaw 3528123 Josie Combs Pengilly, MN 15 17 4
DNS 384 yam 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN DNS DNS
Race Results Race: 15
Printed: 05:15 pm
Vet (+30) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 67 yam 215354 Matt Kline Backus, MN 1 1 25
2 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 3 2 22
3 53 hon 440422 Jared Blaser Bethel, MN 2 3 20
Vet (+30) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 614 yam 3484983 Steve Omann North Branch, MN 1 1 25
2 549 hon 2382539 Rusty Redmond Fargo, ND 2 2 22
3 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson Grand Rapids, MN 4 4 20
4 197 kaw 1086022 Scott Hegg Saginaw, MN 3 5 18
5 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 6 3 16
6 399 kaw 5008739 Preston Hines Brainerd, MN 5 6 15
7 122 ktm 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 7 7 14
Vet (+30) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 181 hon 5020811 Alex Hellesvig Duluth, MN 1 1 25
2 542 ktm 5014210 Skyler Erickson Anoka, MN 2 3 22
3 74 yam 0327233 Kerry Anstine Nowthen, MN 4 4 20
4 437 hon 2177837 Devan Christianson Wadena, MN 3 5 18
5 338 yam 5006572 Ben Loso Cold Spring, MN 5 6 16
6 519 ktm 5007519 Tim Borders Pequot Lakes, MN 6 7 15
7 64 ktm 5001241 Derek Hedburg St Cloud, MN 12 2 14
8 465 ktm 3322465 Scott Knight Elk River, MN 8 8 13
9 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 7 9 12
10 188 yam 2382499 Zach Cary Cloquet, MN 9 10 11
11 177 hus 3551332 Nick Spafford Webster, WI 10 11 10
12 13 yam 5045471 Alex Bigler Side Lake, MN 11 12 9
Race Results Race: 16
Printed: 05:15 pm
85cc 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 135 ktm 2210934 Kaden M. Tabaka Princeton, MN 2 1 25
2 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 2 22
3 427 ktm 3118636 Blake Gyldenvand Waconia, MN 3 3 20
4 415 ktm 3861341 Carson Swedeen Cambridge, MN 5 5 18
5 88 yam 3927583 Ryker Schneider Brainerd, MN 4 6 16
6 626 hus 5014203 Carter Drechsel Coon Rapids, MN 10 4 15
7 77 yam 2374791 William Markhala Wayzata, MN 7 7 14
8 85 ktm 2189007 Mac Nornberg Pequot Lakes, MN 6 10 13
9 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 9 8 12
10 501 yam 3322501 Blaze R. Knight Zimmerman, MN 8 9 11
Girls Sr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 687 kaw 5013192 Sasha Hanggi Isanti, MN 4 2 22
3 104 yam 2419841 Reanna Smith Warroad, MN 3 3 20
4 540 ktm 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 5 4 18
5 403 hon 3527540 Morgan Voight Braham, MN 2 7 16
6 112 hon 2419840 Lila Disse Detroit Lakes, MN 6 5 15
7 944 hon 2400056 Aubrey Troop Cohasset, MN 7 6 14
Race Results Race: 17
Printed: 05:15 pm
+45 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 274 hon 472568 Michael Lemke Moorhead, MN 1 1 25
2 361 yam 642128 Tommy Keech Farmington, MN 2 2 22
+55 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 153 hon 248211 Richard J. Blaser Cedar, MN 1 1 25
2 389 suz 696390 John A. Cram East Bethel, MN 2 2 22
+45 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 598 yam 329570 Joe Combs Pengilly, MN 1 1 25
+55 B/C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 753 yam 901585 Keith W. Buss Norcross, MN 1 1 25
2 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 2 2 22
3 557 kaw 3930083 Dennis Hines Brainerd, MN 3 3 20
Race Results Race: 18
Printed: 05:15 pm
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 352 hon 854106 Chase Graba Verndale, MN 1 1 25
2 250 yam 883504 Aaron Blackstone Alexandria, MN 3 2 22
3 152 kaw 776980 Ryder Hanninen Hibbing, MN 2 3 20
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 130 yam 2088586 Brodie M. Oconnor Hampton, MN 1 1 25
2 777 ktm 3352726 Andrew Wedge Virginia, MN 4 2 22
3 913 yam 2316774 Chandler Bower Bemidji, MN 3 3 20
4 16 yam 2447264 Nathaniel Deguiseppi Grand Rapids, MN 5 5 18
5 84 yam 4172620 Devin Eliason Maple, WI 2 8 16
6 225 suz 2399939 Mox Disse Detroit Lakes, MN 6 6 15
7 354 hon 3692253 Mack Lautigar Gilbert, MN 9 4 14
8 72 yam 5016585 Aaron Golden Rice, MN 8 7 13
9 312 yam 2419892 Dalton Rassat Alexandria, MN 11 9 12
10 216 yam 5021990 Cole Reynolds Princeton, MN 12 10 11
11 404 yam 5027679 Jake Jorgenson Cloquet, MN 7 DNF 10
12 56 yam 2447266 Craig Blood Brainderd, MN 10 DNF 9
13 725 kaw 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 13 DNS 8
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 263 hon 2014628 Avery Long New London, MN 1 1 25
2 187 hon 2083025 Broc Graba Verndale, MN 2 2 22
3 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 4 3 20
4 22 hus 2122037 Gabe Gerhardt St Augusta, MN 3 4 18
5 226 yam 1093018 Jacob Mcpherson Duluth, MN 5 DNF 16
6 317 yam 271567 Tyler Sathers 6 DNS 15
Race Results Race: 19
Printed: 05:15 pm
50cc 4-6 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 614 cob 3408679 Jase Kratt Dover, MN 1 1 25
2 316 cob 4203451 Landon Kratt Dover, MN 2 2 22
50cc Electric 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 367 yam 2418446 Kyston Fahrenbruck Delano, MN 1 1 25
2 267 ktm 5007894 Trevor Guetschoff Cambridge, MN 2 2 22
3 710 hon 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 4 3 20
4 170 hus 2418409 Easton Yaeger Sartell, MN 3 4 18
5 716 ktm 5036423 Huxley Fridgen Princeton, MN 5 5 16
50cc Electric 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 131 ktm 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 2 1 25
2 929 ktm 2399955 Bristol Webber Duluth, MN 1 2 22
3 114 ktm 5041834 Brayden Johnsen Duluth, MN 4 3 20
4 355 hus 5047382 Drake Carlson Pengilly, MN 3 4 18
Race Results Race: 20
Printed: 05:15 pm
50cc oil 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 75 ktm 2382507 Wayne Beach North Branch, MN 1 1 25
2 610 ktm 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 2 2 22
3 78 ktm 2419818 Avery Hegg Saginaw, MN 3 3 20
4 63 ktm 2447259 Gannon Bendickson Belgrade, MN 5 4 18
5 57 yam 2418484 Ava Kadlec Brookston, MN 4 5 16
DNF 19 ktm 2419874 Tate Siegel Bemidji, MN DNF DNS
Race Results Race: 21
Printed: 05:15 pm
50cc 7-8 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 cob 2324383 Jase Sonnenberg Frazee, MN 1 1 25
2 315 cob 2303972 Brody Kratt Dover, MN 2 2 22
3 124 cob 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 3 4 20
4 97 hus 3384811 Bodey Blomdahl Hermantown, MN 7 3 18
5 401 ktm 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 6 6 16
6 767 ktm 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 5 7 15
7 338 ktm 2447415 Bennett Rahn White Bear Lake, MN 4 9 14
8 99 cob 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 8 8 13
9 541 cob 2419859 Max Erickson Anoka, MN 9 11 12
10 199 unk 5045754 Wyatt Cuypers Two Harbors, MN 11 10 11
11 16 cob 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 17 5 10
12 136 ktm 2419887 Leah Nutter South Range, WI 12 12 9
13 72 hus 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 13 13 8
14 224x ktm 5046943 Jacob Herschbach Grand Rapids, MN 14 15 7
15 425 cob 2322714 Kaelien Nielsen Foley, MN 16 14 6
16 326 cob 2400057 Alivia Troop Cohasset, MN 15 16 5
17 114 ktm 5041834 Brayden Johnsen Duluth, MN 10 DNS 4
DNS 409 ktm 2423755 Tate Fridgen Zimmerman, MN DNS DNS
Race Results Race: 22
Printed: 05:15 pm
50cc multi-speed
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 75 ktm 2382507 Wayne Beach North Branch, MN 1 1 25
2 610 ktm 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 2 2 22
3 78 ktm 2419818 Avery Hegg Saginaw, MN 3 3 20
4 57 yam 2418484 Ava Kadlec Brookston, MN 4 4 18
Race Results Race: 23
Printed: 05:15 pm
50cc Open 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 cob 2324383 Jase Sonnenberg Frazee, MN 2 1 25
2 315 cob 2303972 Brody Kratt Dover, MN 1 2 22
3 124 cob 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 4 3 20
4 97 hus 3384811 Bodey Blomdahl Hermantown, MN 3 5 18
5 401 ktm 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 6 6 16
6 614 cob 3408679 Jase Kratt Dover, MN 5 7 15
7 338 ktm 2447415 Bennett Rahn White Bear Lake, MN 7 8 14
8 767 ktm 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 8 9 13
9 716 ktm 2423755 Tate Fridgen Zimmerman, MN 9 11 12
10 929 ktm 2399955 Bristol Webber Duluth, MN 10 12 11
11 16 cob 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 21 4 10
12 114 ktm 5041834 Brayden Johnsen Duluth, MN 12 14 9
13 131 ktm 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 14 13 8
14 316 cob 4203451 Landon Kratt Dover, MN 11 17 7
15 199 unk 5045754 Wyatt Cuypers Two Harbors, MN 13 16 6
16 72 hus 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 16 15 5
17 99 cob 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 22 10 4
18 355 hus 5047382 Drake Carlson Pengilly, MN 15 18 3
19 170 hus 2418409 Easton Yaeger Sartell, MN 17 19 2
20 425 cob 2322714 Kaelien Nielsen Foley, MN 19 20 1
21 326 cob 2400057 Alivia Troop Cohasset, MN 18 22
22 224x ktm 5046943 Jacob Herschbach Grand Rapids, MN 20 21
Race Results Race: 24
Printed: 05:15 pm
50cc Shift/Shaft 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 75 yam 2382507 Wayne Beach North Branch, MN 1 1 25
2 367 yam 2418446 Kyston Fahrenbruck Delano, MN 2 2 22
3 710 hon 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 3 3 20
4 185 yam 3006620 Kaitlyn King Cushing, MN 4 4 18
5 103 yam 3043519 Hudson Dietman Southhaven, MN 5 5 16
6 6 yam 5047701 Hadley Winther New London, MN 6 6 15
DNS 12 yam 5034814 Reed Rasmusson Grand Rapids, MN DNS DNS
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com