Motocity Raceway Page 1 of 1
Rd. 3 MotoCity Friday Night
06/01/2018
Race Results Race: 1
Printed: 09:57 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 1 1 25
125 Only 12+-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 3 1 25
2 76 yam 2306542 Jason Boller Merrifield, MN 2 2 22
3 162 ktm 3143687 Carter Mertens St Cloud, MN 1 4 20
4 3 kaw Tyler Bendickson Bel Grade, MN 4 3 18
5 180 kaw 0000001 Michael Stredelman Foley, MN 5 5 16
6 727 ktm Zac Copa Little Falls, MN 6 6 15
7 830 ktm 3328489 Cole Erlandson Brainerd, MN 7 DNF 14
Race Results Race: 2
Printed: 09:57 pm
Quad Stock 90 6-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 9 apx Nolan Jukish Deerwood, MN 1 1 25
2 301 apx Gage Fuller East Gull Lake, MN 3 2 22
3 61 apx Arron Lockwood Pequot Lakes, MN 2 3 20
4 6 apx Paul Nieman Little Falls, MN 4 4 18
5 705 drr 2262413 Brenden Kern Cold Spring, MN 7 5 16
6 22 drr Libby Reitmeier Rockville, MN 6 6 15
7 4 drr Dane Miller Cold Spring, MN 5 7 14
8 42 drr Carsyn Miller Swanville, MN 8 8 13
9 424 drr Claire Pflipsen Melrose, MN 9 9 12
DNF 4x apx Gabe Jukish Deerwood, MN DNF DNS
Race Results Race: 3
Printed: 09:57 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 234 suz 2306484 Taylor Hill Pillager, MN 1 1 25
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 1 1 25
2 504 hon Kirk Nelson St Augusta, MN 2 2 22
3 483 hon Chris Gaynor Big Lake, MN 3 3 20
4 934 hon 0468452 Kevin R. Woizeschke Brainerd, MN 4 DNS 18
Race Results Race: 4
Printed: 09:57 pm
50cc Oil 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 335 ktm Ella Pundsack Milaca, MN 1 1 25
2 77 suz Jaxson Pundsack Milaca, MN 2 2 22
3 60 ktm Chase Viere Freeport, MN 3 3 20
4 1309 yam Will Pundsack Milaca, MN 4 4 18
Race Results Race: 5
Printed: 09:57 pm
65cc 7-9-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 kaw Caiden Pflipsen Melrose, MN 2 1 25
2 511 ktm 2194471 Carl Oakes Becker, MN 1 2 22
65cc 10-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 797 ktm 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 1 1 25
2 25 ktm 3240472 Braden Barker Atwater, MN 3 2 22
3 188 ktm 3163301 Haedryn Holub Becker, MN 2 3 20
4 337 ktm Caleb Zasmeta Aitkin, MN 4 4 18
5 199 kaw 3339954 Brody Thiel Becker, MN 6 5 16
6 21 ktm Calvin Erickson Mora, MN 5 6 15
Race Results Race: 6
Printed: 09:57 pm
Quad Sport-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 428 apx Jayden Schmitt Long Prairie, MN 1 1 25
2 4x apx Gabe Jukish Deerwood, MN 2 2 22
3 15 yam Logan Reed Fort Ripley, MN 3 3 20
4 36 yam Riley Valiant Eden Valley, MN 5 4 18
5 9 apx Nolan Jukish Deerwood, MN 4 6 16
6 29 drr Isaak Miller Cold Spring, MN 6 5 15
Race Results Race: 7
Printed: 09:57 pm
Quad 90cc Rec 6-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 84 pls 2308879 Ethan Leabch Foley, MN 2 1 25
2 4 kaw Ava Erlandson Brainerd, MN 1 2 22
3 06 unk Owen Bruemmer Sartell, MN 3 3 20
4 702 pls Carsyn Miller Swanville, MN 4 4 18
Race Results Race: 8
Printed: 09:57 pm
Lites B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 20 yam 673391 Mitchell Masters Merrifield, MN 1 1 25
2 139 hon Mitch Grosz Scandia, MN 2 2 22
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 162 ktm 3143687 Carter Mertens St Cloud, MN 1 2 25
2 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 4 1 22
3 76 yam 2306542 Jason Boller Merrifield, MN 2 3 20
4 180 kaw 0000001 Michael Stredelman Foley, MN 3 5 18
5 14 suz 2306501 Tyler Heinlen St Paul, MN 5 4 16
6 166 yam 3331500 Austin Baier Brainerd, MN 6 8 15
7 279 yam Riley Groshong Pillager, MN 9 6 14
8 507 ktm Taylor Terpstra Grand Forks, ND 8 7 13
9 175 yam 2821802 Austin Midas Big Lake, MN 7 9 12
10 23s suz Michael Bowman Pierz, MN 10 10 11
11 89 suz Dean Jensen St Cloud, MN 12 11 10
12 830 ktm 3328489 Cole Erlandson Brainerd, MN 11 12 9
Race Results Race: 9
Printed: 09:57 pm
Quad 50cc Semi Stock 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 705 drr 2262413 Brenden Kern Cold Spring, MN 1 1 25
2 617 apx Kelsey Schmitt Long Prairie, MN 3 2 22
3 99 drr Emmett Olsen Brainerd, MN 2 3 20
4 8 hon Brady Hedburg Rice, MN 4 4 18
5 9 drr Aubrey Jukish Deerwood, MN 6 5 16
6 427 drr Mason Christen Albury, MN 5 6 15
Race Results Race: 10
Printed: 09:57 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 511 ktm 2194471 Carl Oakes Becker, MN 1 1 25
2 285 cob 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 2 2 22
3 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 3 3 20
4 557 ktm Canaan Zasmeta Aitkin, MN 5 4 18
5 95 ktm 3307825 Elijah Anderson Buffalo, MN 4 5 16
Race Results Race: 11
Printed: 09:57 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 797 ktm 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 1 1 25
2 25 ktm 3240472 Braden Barker Atwater, MN 2 2 22
3 317 ktm Skyler Hill Brainerd, MN 3 3 20
85cc 12-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25s ktm Denton Schmidt Swanville, MN 1 1 25
2 711 kaw 3045134 Hannah Oakes Becker, MN 2 2 22
3 89 yam Dane Ballou Little Falls, MN 4 3 20
4 95 kaw Nathan Kohl Fort Ripley, MN 3 4 18
DNS 370 ktm Levi Loken Manhattan Beach, MN DNS DNS
Race Results Race: 12
Printed: 09:57 pm
Quad 50 Rec 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 kaw Ava Erlandson Brainerd, MN 1 1 25
2 34 kym Easton Holsapple Brainerd, MN 3 2 22
3 13 suz Tyler Mueller Long Prairie, MN 2 3 20
4 14 pls Michael Januscheitis Mora, MN 4 4 18
Race Results Race: 13
Printed: 09:57 pm
Open A-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 1 1 25
2 934 hon 0468452 Kevin R. Woizeschke Brainerd, MN DNS 2 22
Open B-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 20 yam 673391 Mitchell Masters Merrifield, MN 2 1 25
2 234 suz 2306484 Taylor Hill Pillager, MN 1 2 22
3 139 hon Mitch Grosz Scandia, MN 3 3 20
Race Results Race: 14
Printed: 09:57 pm
Open C-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 14 suz 2306501 Tyler Heinlen St Paul, MN 2 1 25
2 166 yam 3331500 Austin Baier Brainerd, MN 1 4 22
3 515 ktm Brandon Stafford Sauk Rapids, MN 4 2 20
4 279 yam Riley Groshong Pillager, MN 5 3 18
5 507 ktm Taylor Terpstra Grand Forks, ND 6 5 16
6 74 kaw William Pace Sartell, MN 3 8 15
7 23 suz Michael Bowman Pierz, MN 7 6 14
8 69 yam Cody Gallmeier Oak Park, MN 8 7 13
Race Results Race: 15
Printed: 09:57 pm
Quad 90cc Production 6-15-mfn
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4x apx Gabe Jukish Deerwood, MN 1 1 25
2 9 apx Nolan Jukish Deerwood, MN 2 2 22
3 61 apx Arron Lockwood Pequot Lakes, MN 3 3 20
Race Results Race: 16
Printed: 09:57 pm
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 333 yam 3320753 Alex Wager Foley, MN 1 1 25
2 201 yam Isaac Polson Greenfield, MN 2 2 22
3 457 hon Tyler Searle Alexandria, MN 3 3 20
4 394 yam Tanner Johnson Fergas Falls, MN 4 4 18
5 02 kaw Anthony Crist Duluth, MN 5 5 16
DNF 212 unk Dave Scherbing Foley, MN DNF DNS
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com