Motocity Raceway Page 1 of 1
Rd. 3 MotoCity Friday Night Series
05/07/2021
Race Results Race: 1
Printed: 10:12 pm
Quad 50 Rec 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 pls 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 1 1 25
2 126 pls Madilynn Hilmerson Little Falls, MN 4 3 22
3 107 yam Drew Gilbertson Atwater, MN 6 2 20
4 17 suz Melanie Funt Pierz, MN 3 5 18
5 625 suz Kenzie Pekarek Foley, MN 2 6 16
6 555 yam Rylee Achman Rice, MN 5 4 15
7 213 pls Nolan Job Albany, MN 7 7 14
8 999 pls Colton Rakow Little Falls, MN 8 8 13
9 16 pls Adyson Haan Carlos, MN 9 9 12
10 88 pls Beckett Workman Clearwater, MN 10 10 11
11 19 pls Josie Haan Carlos, MN 11 11 10
Race Results Race: 2
Printed: 10:12 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 133 hus 2850989 Braxton Kragenbring Atwater, MN 2 1 25
2 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 3 22
3 313 ktm 2973467 Tanner Johnson Otsego, MN 3 2 20
4 728 ktm 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 4 5 18
5 25 ktm 3240472 Braden Barker Atwater, MN 6 4 16
6 88 yam 3927583 Ryker Schneider Brainerd, MN 5 6 15
7 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 7 7 14
8 515 hus 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 11 8 13
9 7 ktm 2418491 Lauren Anderson Brainerd, MN 12 9 12
10 47 kaw Simon Boeckman St Joseph, MN 10 11 11
11 130 ktm 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 13 10 10
12 722 hus 2392561 Max Sweet Nowthen, MN 9 14 9
13 323 kaw 2365896 Caiden Pflipsen Melrose, MN 8 15 8
14 15 yam Easton Lange St Joseph, MN 15 12 7
15 666 yam Aubri Senn Royalton, MN 14 13 6
Race Results Race: 3
Printed: 10:12 pm
50cc Oil 4-8 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 ktm 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 1 1 25
2 27 yam Beaudyn Scharmer Albany, MN 2 2 22
3 34 ktm Cruz Hilmerson Little Falls, MN 3 4 20
4 213 ktm Leighton Frericks Grove City, MN 6 3 18
5 606 ktm Faylin Bromenschenkel Ramsey, MN 5 5 16
6 421 yam Stella Popp Pierz, MN 4 8 15
7 11 yam 2419824 Huxson Schmidt Eden Valley, MN 7 6 14
8 103 yam 3043519 Hudson Dietman Southhaven, MN 8 7 13
DNS lem unk Oliver Hanson Monticello, MN DNS DNS
Race Results Race: 4
Printed: 10:12 pm
65cc 7-9 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 430 ktm Jacob Prins Otsego, MN 1 1 25
2 401 hus 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 3 2 22
3 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 2 3 20
4 697 ktm 2418475 Bryson Dietman South Haven, MN 5 4 18
5 898 kaw Peyton Athmann Freeport, MN 4 5 16
6 123 ktm 3451271 Jalayna Kragenbring Atwater, MN 6 7 15
7 111 kaw Kamden Gallus St Stephen, MN DNF 6 14
DNS 987 yam Isabella Paumen Monticello, MN DNS DNS
Race Results Race: 5
Printed: 10:12 pm
Quad 50cc Semi Stock4-8-Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 29 drr Tyler Mueller Long Prairie, MN 2 1 25
2 107x drr Drew Gilbertson Atwater, MN 4 2 22
3 78 drr Keagen Breitbach Brainerd, MN 3 3 20
4 42 drr Gaven Roberts Floodwood, MN 1 5 18
5 101 apx Alex Strang Foley, MN DNS 4 16
Quad 90cc Rec 6-11-Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 pls 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 1 1 25
2 84 pls 2308879 Ethan Leabch Foley, MN 3 2 22
3 703 pls Charlie Bune Ramsey, MN 2 3 20
4 7 can Otto Moyer Watkins, MN 5 6 18
5 77 suz Deegan Workman Clearwater, MN 4 7 16
6 107 pls Makenna Popp Pierz, MN 6 8 15
7 15 pls Landon Brutger Rice, MN 7 9 14
8 35 ktm Cooper Foss Royalton, MN DNS 4 13
9 915 pls Lyla Beehler Rice, MN DNS 5 12
Race Results Race: 6
Printed: 10:12 pm
65cc 10-11 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 107 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 2 2 22
3 71x yam Adam Musenbrock Ramsey, MN 4 3 20
4 155 hus Finnegan Bromenschenkel Ramsey, MN 3 4 18
5 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 6 5 16
6 64 ktm 5045437 Zeppelin Thull Pequot Lakes, MN 5 6 15
7 74 kaw 2447442 Landon White Kimball, MN 10 7 14
8 48 yam Max Musenbrock Ramsey, MN 9 8 13
9 384 kaw Josiah Eller Pillager, MN 8 9 12
10 446 ktm William Bune Ramsey, MN 7 10 11
11 99 suz Gavin Paggen St Stephen, MN 11 11 10
12 45x ktm Rowan Black St Joseph, MN 12 12 9
13 729 kaw Emma Mohrman Monticello, MN 13 13 8
Race Results Race: 7
Printed: 10:12 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
2 32 yam 683978 Wyatt Jacobs Pillager, MN 2 2 22
3 51 kaw 2082948 Michael Bednarek Little Falls, MN 3 3 20
4 66 yam Jason Nemitz Andover, MN 4 4 18
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 34 kaw Brad Hilmerson Little Falls, MN 1 1 25
2 719 yam Josh Black St Joseph, MN 3 2 22
3 27 hon David Holtan Becker, MN 2 3 20
4 28 kaw 2231536 Andy Mueller Long Prairie, MN 5 4 18
5 82 ktm 3913968 Ryan Blank Pequot Lakes, MN 4 5 16
Race Results Race: 8
Printed: 10:12 pm
125 Only 12+ Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 133 hus 2850989 Braxton Kragenbring Atwater, MN 1 1 25
2 313 ktm 2973467 Tanner Johnson Otsego, MN 4 2 22
3 89 yam 2419873 Dane Ballou Little Falls, MN 2 4 20
4 29 yam 2177879 Talan Goble Baxter, MN 5 3 18
5 816 ktm Landen Ostendorf Rice, MN 3 5 16
6 219 suz 5040824 Ryan Beehler Rice, MN 6 6 15
Race Results Race: 9
Printed: 10:12 pm
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 301 yam V13008 Nathan Fuller Brainerd, MN 1 1 25
2 50 hon Alex Nielsen Royalton, MN 2 4 22
3 51 hon 2272612 Jason Schroetter Rosemount, MN 3 5 20
4 187 hon Ethan Thomsen Pillager, MN 8 2 18
5 36 hon 2365914 Riley Valiant Eden Valley, MN 4 6 16
6 126 can Brady Pekarek Foley, MN 5 9 15
7 317 hon Clayton Peterson Pillager, MN 12 3 14
8 1 yam Aj Workman Clearwater, MN 9 8 13
9 615 hon Conner Bellefeuille Royalton, MN 7 10 12
10 15 hon Logan Reed Fort Ripley, MN 11 7 11
11 54 yam Jim Meyer Sebeka, MN 6 13 10
12 136 hon Landon Carlson Pillager, MN 10 11 9
13 35 hon Carson Lovrien Alexandria, MN 14 12 8
14 212 hon 3320753 Alex Wager Foley, MN 13 14 7
DNS 626 pls Mitch Olson Foley, MN DNS DNS
Race Results Race: 10
Printed: 10:12 pm
Quad 90cc Open 6-15-Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 yam 2382526 Brady Hedburg Rice, MN 1 1 25
2 915 pls Lyla Beehler Rice, MN 2 2 22
3 15 pls Lily Brutger Rice, MN 3 3 20
Race Results Race: 11
Printed: 10:12 pm
Quad 90 CVT Open 6-15-Fri
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 99 apx Emmett Olsen Brainerd, MN 1 1 25
2 7 apx 3562734 Ethan Strang Foley, MN 2 2 22
3 287 drr Matthew Taves Detroit Lakes, MN 3 3 20
4 29 apx Tyler Mueller Long Prairie, MN 4 4 18
5 425 drr Jace Pekarek Foley, MN 6 DNF 16
6 702 drr Gavin Coyer Rice, MN 5 DNS 15
DNS 702x drr 2365911 Carsyn Miller Swanville, MN DNS DNS
Race Results Race: 12
Printed: 10:12 pm
Lites B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 727 kaw Zac Copa Little Falls, MN 2 1 25
2 530 yam 2419787 Eli Epling Swanville, MN 1 2 22
3 584 ktm Jacob Peterschick Little Falls, MN 4 3 20
4 742 yam Kaden Fruth St Augusta, MN 3 4 18
5 29 yam 2177879 Talan Goble Baxter, MN 6 5 16
6 415 kaw Hendrix Watson Merrifield, MN 5 7 15
7 72 yam 5016585 Aaron Golden Rice, MN 7 6 14
8 240 yam Ryan Hoffmann Silver Lake, MN 8 9 13
9 89 yam 2419873 Dane Ballou Little Falls, MN 11 8 12
10 725 kaw 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 9 10 11
11 249 kaw Max Edmonson South Haven, MN 10 12 10
12 816 ktm Landen Ostendorf Rice, MN 12 11 9
13 726 hon 2447385 Marquell Adams Pillager, MN 14 13 8
14 98 suz 5046205 Everett Patton Fort Ripley, MN 15 14 7
15 436 suz Landon Drayna Carlos, MN 17 15 6
16 117 kaw Hayden Patton Fort Ripley, MN 16 16 5
17 219 suz 5040824 Ryan Beehler Rice, MN 13 DNS 4
DNF 78 ktm Isaac Venske Randall, MN DNF DNS
Race Results Race: 13
Printed: 10:12 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 cob 206468 Grayson Wirth Frazee, MN 1 1 25
2 103 ktm 2392019 Tucker Weets Evansville, MN 3 2 22
3 401 ktm 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 2 4 20
4 767 ktm 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 4 3 18
5 913 cob Tayden Frericks Grove City, MN 5 5 16
6 131 ktm 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 7 6 15
7 95 ktm Lukas Savage Pequot Lakes, MN 6 9 14
8 107 hus Fiora Bromenschenkel Ramsey, MN 8 8 13
9 610 ktm 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 11 7 12
10 500 ktm Emry Anderson St Joseph, MN 10 10 11
11 730 cob William Prins Otsego, MN 9 12 10
12 770 hon Gunnar Hanson Otsego, MN 14 13 9
13 18 ktm Landon Funt Pierz, MN 12 15 8
14 34 hus Blakely Hilmerson Little Falls, MN 15 14 7
15 207 ktm Nevaeh Larson Brainerd, MN 13 16 6
16 35 ktm Cooper Foss Royalton, MN DNF 11 5
Race Results Race: 14
Printed: 10:12 pm
Quad Sport Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 301 unk 2365912 Gage Fuller East Gull Lake, MN 1 1 25
2 44 unk Paul Nieman Little Falls, MN 2 2 22
3 05 yam Landon Achman Rockville, MN 3 3 20
4 38 yam Austin Hobert Cokato, MN 6 4 18
5 926 yam Wesly Pearcy Long Prairie, MN 5 5 16
6 1 can Brady Pekarek Foley, MN 4 6 15
7 147 yam Austin Carlson Pillager, MN 7 7 14
8 819 suz Isabelle Herzog Long Prairie, MN 8 8 13
Race Results Race: 15
Printed: 10:12 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 88 yam 3927583 Ryker Schneider Brainerd, MN 2 2 22
3 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 3 3 20
4 71x yam Adam Musenbrock Ramsey, MN 4 4 18
5 45x ktm Kashton Black St Joseph, MN 5 5 16
6 48 yam Max Musenbrock Ramsey, MN 6 6 15
7 155 hus Finnegan Bromenschenkel Ramsey, MN 7 8 14
8 446 ktm William Bune Ramsey, MN 9 7 13
9 584 suz Bryon Pritchard Royalton, MN 8 9 12
Race Results Race: 16
Printed: 10:12 pm
85cc 12-15 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 313 ktm 2973467 Tanner Johnson Otsego, MN 1 1 25
2 25 ktm 3240472 Braden Barker Atwater, MN 2 2 22
3 133 hus 2850989 Braxton Kragenbring Atwater, MN 3 3 20
4 728 ktm 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 4 4 18
5 722 hus 2392561 Max Sweet Nowthen, MN 5 5 16
6 7 ktm 2418491 Lauren Anderson Brainerd, MN 7 6 15
7 47 kaw Simon Boeckman St Joseph, MN 6 7 14
8 130 ktm 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 8 8 13
9 515 hus 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 9 9 12
10 666 yam Aubri Senn Royalton, MN 12 10 11
11 214 kaw Zeke Mohrman Monticello, MN 11 11 10
12 15 yam Easton Lange St Joseph, MN 10 12 9
DNF 323 kaw 2365896 Caiden Pflipsen Melrose, MN DNF DNS
Race Results Race: 17
Printed: 10:12 pm
Open A Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 1 kaw 1080706 Domenic D. Hegman Rogers, MN 1 1 25
2 51 kaw 2082948 Michael Bednarek Little Falls, MN 3 2 22
3 34 kaw Brad Hilmerson Little Falls, MN 2 3 20
Open B Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
Race Results Race: 18
Printed: 10:12 pm
Open C Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 584 ktm Jacob Peterschick Little Falls, MN 2 1 25
2 727 kaw Zac Copa Little Falls, MN 1 3 22
3 530 yam 2419787 Eli Epling Swanville, MN 4 2 20
4 742 yam Kaden Fruth St Augusta, MN 3 4 18
5 66 yam Jason Nemitz Andover, MN 6 10 16
6 19 ktm Brandon Burgau Brainerd, MN 12 5 15
7 72 yam 5016585 Aaron Golden Rice, MN 5 12 14
8 240 yam Ryan Hoffmann Silver Lake, MN 11 7 13
9 249 kaw Max Edmonson South Haven, MN 13 6 12
10 415 kaw Hendrix Watson Merrifield, MN 10 11 11
11 726 hon 2447385 Marquell Adams Pillager, MN 9 13 10
12 42 yam Logan Wenning Albany, MN 15 8 9
13 725 kaw 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 14 9 8
14 11 hon Brett Canfield Aitkin, MN 7 DNS 7
15 78 ktm Isaac Venske Randall, MN 8 DNS 6
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com