Motocity Raceway Page 1 of 1
Rd. 2 MotoCity Friday Night
04/23/2021
Race Results Race: 1
Printed: 10:16 pm
Quad 50 Rec 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 pls Kolton Koenig St Augusta, MN 1 1 25
2 625 suz Kenzie Pekarek Foley, MN 2 2 22
3 17 suz Melanie Funt Pierz, MN 4 3 20
4 126 pls Madilynn Hilmerson Little Falls, MN 3 4 18
5 555 yam Rylee Achman Rice, MN 5 5 16
6 213 pls Nolan Job Albany, MN 6 6 15
7 999 pls Colton Rakow Little Falls, MN 8 7 14
8 16 pls Adyson Haan Carlos, MN 7 9 13
9 13x pls Josie Haan Carlos, MN 9 8 12
Race Results Race: 2
Printed: 10:16 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 kaw 2365896 Caiden Pflipsen Melrose, MN 2 1 25
2 728 ktm 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 1 2 22
3 88 yam 3927583 Ryker Schneider Brainerd, MN 3 3 20
4 515 hus 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 4 4 18
5 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 5 5 16
6 130 ktm 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 7 6 15
7 42 kaw Kage Muscha Alexandria, MN 6 7 14
8 10 suz 2447411 Collin Hawkinson Pillager, MN 8 8 13
9 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 9 9 12
10 47 kaw Carter Hinnenkamp Osakis, MN 11 10 11
11 666 yam Aubri Senn Royalton, MN 10 11 10
Race Results Race: 3
Printed: 10:16 pm
125 Only 12+ Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 162 ktm 3143687 Carter Mertens St Cloud, MN 1 1 25
2 29 yam 2177879 Talan Goble Baxter, MN 2 2 22
3 816 ktm Landen Ostendorf Rice, MN 4 3 20
4 89 yam 2419873 Dane Ballou Little Falls, MN 3 4 18
Race Results Race: 4
Printed: 10:16 pm
50cc Oil 4-8 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 ktm 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 1 1 25
2 606 ktm Faylin Bromenschenkel Ramsey, MN 2 2 22
3 11 yam 2419824 Huxson Schmidt Eden Valley, MN 4 3 20
4 421 yam Stella Popp Pierz, MN 3 4 18
5 730 yam Kaden Todnem Cokato, MN 5 DNS 16
DSQ 18 ktm Landon Funt Pierz, MN DSQ DSQ
Race Results Race: 5
Printed: 10:16 pm
65cc 7-9 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 430 ktm Jacob Prins Otsego, MN 1 1 25
2 401 ktm 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 2 2 22
3 697 ktm 2418475 Bryson Dietman South Haven, MN 4 3 20
4 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 3 4 18
5 898 kaw Peyton Athmann Freeport, MN 5 5 16
6 065 ktm Dalton Hartfiel Big Lake, MN 7 6 15
7 111 kaw Kamden Gallus St Stephen, MN 6 7 14
Race Results Race: 6
Printed: 10:16 pm
65cc 10-11 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 107 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 1 1 25
2 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 2 2 22
3 155 hus Finnegan Bromenschenkel Ramsey, MN 3 3 20
4 64 ktm 5045437 Zeppelin Thull 4 5 18
5 71x yam Adam Musenbrock Ramsey, MN 8 4 16
6 67 kaw Braxton Ailie Burtrum, MN 6 6 15
7 384 kaw Josiah Eller Pillager, MN 5 7 14
8 99 suz Gavin Paggen St Stephen, MN 7 8 13
Race Results Race: 7
Printed: 10:16 pm
Quad 50cc Semi Stock4-8-Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 42 drr Gaven Roberts Floodwood, MN 2 1 25
2 29 drr Tyler Mueller Long Prairie, MN 1 2 22
Quad 90cc Rec 6-11-Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 pls Kolton Koenig St Augusta, MN 1 1 25
2 7 can Otto Moyer Watkins, MN 3 2 22
3 84 pls 2308879 Ethan Leabch Foley, MN 2 DNF 20
Race Results Race: 8
Printed: 10:16 pm
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 34 kaw Brad Hilmerson Little Falls, MN 1 1 25
2 307 kaw 827649 Caleb Koljonen Ottertail, MN 2 2 22
3 27 hon David Holtan Becker, MN 3 4 20
4 28 kaw 2231536 Andy Mueller Long Prairie, MN 5 3 18
5 719 yam Josh Black St Joseph, MN 4 5 16
6 82 ktm 3913968 Ryan Blank Pequot Lakes, MN 6 6 15
7 468 ktm 335138 Cory Koljonen New York Mills, MN 8 7 14
8 237 kaw Timothy Romann Richville, MN 7 8 13
9 188 yam Derrick Todnem Cokato, MN 9 9 12
Race Results Race: 9
Printed: 10:16 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 2 1 25
2 471 yam 1050120 Mitchel Moore St Cloud, MN 1 2 22
3 654 yam Josh Klaverkamp Clearwater, MN 4 3 20
4 51 kaw 2082948 Michael Bednarek Little Falls, MN 5 4 18
5 19 ktm Brandon Burgau Brainerd, MN 6 5 16
6 250 yam 883504 Aaron Blackstone Alexandria, MN 3 DNS 15
Race Results Race: 10
Printed: 10:16 pm
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 50 hon Alex Nielsen Royalton, MN 2 1 25
2 36 hon 2365914 Riley Valiant Eden Valley, MN 3 2 22
3 136 hon Landon Carlson Pillager, MN 1 4 20
4 626 pls Mitch Olson Foley, MN 5 3 18
5 187 hon Ethan Thomsen Pillager, MN 4 5 16
6 15 hon Logan Reed Fort Ripley, MN 6 6 15
7 615 hon Conner Bellefeuille Royalton, MN 8 7 14
8 126 hon Brady Pekarek Foley, MN 7 8 13
9 77 yam Caleb Hawkinson Pillager, MN 9 9 12
10 x suz John Myran Royalton, MN 10 DNF 11
DNS 54 yam Jim Meyer Sebeka, MN DNS DNS
Race Results Race: 11
Printed: 10:16 pm
Quad 90cc Open 6-15-Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 yam 2382526 Brady Hedburg Rice, MN 1 1 25
Quad 90 CVT Open 6-15-Fri
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 199 drr Gavin Coyer Rice, MN 2 1 25
2 99 apx Emmett Olsen Brainerd, MN 1 2 22
3 702 drr 2365911 Carsyn Miller Swanville, MN 4 3 20
4 425 drr Jace Pekarek Foley, MN 5 4 18
5 287 drr Matthew Taves Detroit Lakes, MN 3 DNS 16
Race Results Race: 12
Printed: 10:16 pm
Lites B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 727 kaw Zac Copa Little Falls, MN 1 1 25
2 584 ktm Jacob Peterschick Little Falls, MN 3 2 22
3 530 yam 2419787 Eli Epling Swanville, MN 2 3 20
4 72 yam 5016585 Aaron Golden Rice, MN 4 4 18
5 77 yam Blake Svee Alexandria, MN 5 6 16
6 23 yam Spencer Olson Alexandria, MN 9 5 15
7 89 yam 2419873 Dane Ballou Little Falls, MN 7 7 14
8 29 yam 2177879 Talan Goble Baxter, MN 6 10 13
9 816 ktm Landen Ostendorf Rice, MN 8 9 12
10 312 yam 2419892 Dalton Rassat Alexandria, MN 10 8 11
11 726 hon 2447385 Marqiell Adams Pillager, MN DNS 11 10
12 436 suz Landon Drayna Carlos, MN 11 DNS 9
13 x kaw Andrew Canfield Aitkin, MN 12 DNS 8
14 742 yam Kaden Fruth St Augusta, MN 13 DNS 7
DNF 725 kaw 2447260 Hunter Carlson Staples, MN DNF DNS
DNS 78 ktm Isaac Venske Randall, MN DNS DNS
Race Results Race: 13
Printed: 10:16 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 401 ktm 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 1 2 25
2 103 ktm 2392019 Tucker Weets Evansville, MN 3 1 22
3 767 ktm 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 2 4 20
4 225 cob 3551952 Gaige Bauer Cold Spring, MN 4 3 18
5 730 cob William Prins Otsego, MN 5 5 16
6 81 ktm Finley Black St Joseph, MN 7 6 15
7 107 hus Fiora Bromenschenkel Ramsey, MN 6 7 14
8 610 ktm 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 9 9 13
9 13 ktm Kolton Koenig St Augusta, MN 11 8 12
10 118 cob 2447439 Ezra Stone Bemidji, MN 8 11 11
11 500 ktm Emry Anderson St Joseph, MN 10 10 10
12 270 ktm Josie Hartfiel Big Lake, MN 13 12 9
13 45 yam Jayce Eastman Pequot Lakes, MN 12 13 8
14 711 ktm Makenna Todnem Cokato, MN 14 DNS 7
Race Results Race: 14
Printed: 10:16 pm
Quad Sport Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 44 unk Paul Nieman Little Falls, MN 1 1 25
2 05 yam Landon Achman Rockville, MN 3 2 22
3 926 yam Wesly Pearcy Long Prairie, MN 4 3 20
4 819 yam Isabelle Herzog Long Prairie, MN 6 4 18
5 301 unk 2365912 Gage Fuller East Gull Lake, MN 2 DNS 16
6 147 yam Austin Carlson Pillager, MN 5 DNS 15
7 7 hon Lindsey Hawkinson Pillager, MN 7 DNS 14
Race Results Race: 15
Printed: 10:16 pm
85cc 12-15 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 728 ktm 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 2 1 25
2 323 kaw 2365896 Caiden Pflipsen Melrose, MN 1 2 22
3 515 hus 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 3 3 20
4 130 ktm 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 4 4 18
5 10 suz 2447411 Collin Hawkinson Pillager, MN 5 6 16
6 666 yam Aubri Senn Royalton, MN 6 7 15
7 42 kaw Kage Muscha Alexandria, MN DNS 5 14
DNS 47 kaw Carter Hinnenkamp Osakis, MN DNS DNS
Race Results Race: 16
Printed: 10:16 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 88 yam 3927583 Ryker Schneider Brainerd, MN 1 1 25
2 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 2 2 22
3 45 ktm Kashton Black St Joseph, MN 3 3 20
4 155 hus Finnegan Bromenschenkel Ramsey, MN 4 4 18
5 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 6 5 16
6 8 yam 2382526 Brady Hedburg Rice, MN 5 6 15
DNF 71x yam Adam Musenbrock Ramsey, MN DNF DNS
Race Results Race: 17
Printed: 10:16 pm
Open A Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 113 kaw 1080706 Domenic D. Hegman Rogers, MN 1 1 25
2 51 kaw 2082948 Michael Bednarek Little Falls, MN 3 2 22
3 250 yam 883504 Aaron Blackstone Alexandria, MN 2 4 20
4 34 kaw Brad Hilmerson Little Falls, MN 4 3 18
Open B Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 471 yam 1050120 Mitchel Moore St Cloud, MN 1 1 25
2 654 yam Josh Klaverkamp Clearwater, MN 2 2 22
3 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 3 3 20
Race Results Race: 18
Printed: 10:16 pm
Open C Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 584 ktm Jacob Peterschick Little Falls, MN 2 1 25
2 727 kaw Zac Copa Little Falls, MN 1 2 22
3 19 ktm Brandon Burgau Brainerd, MN 3 3 20
4 312 yam 2419892 Dalton Rassat Alexandria, MN 5 4 18
5 725 kaw 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 4 5 16
6 726 hon 2447385 Marqiell Adams Pillager, MN DNS 6 15
7 11 hon Brett Canfield Aitkin, MN 6 DNS 14
DNS 742 yam Kaden Fruth St Augusta, MN DNS DNS
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com