Motocity Raceway Page 1 of 1
Rd. 12 Central MN MX/D23 Feature Event
08/18/2019
Race Results Race: 1
Printed: 06:25 pm
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 363 ktm 2722691 Braden Long New London, MN 1 1 50
2 956 hus 2846112 Cooper Abbett Esko, MN 3 2 42
3 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 2 3 42
4 52 hus 2126164 Jett Soltvedt Elk River, MN 5 4 34
5 770 yam 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 4 5 34
6 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 6 6 30
7 96 hus 2671196 Vincent Aydt Rush City, MN 7 7 28
8 190 hus 2194994 Adrian Hauge Forest Lake, MN 8 8 26
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 797 hus 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 1 1 50
2 35 hus 2833829 Brady Karolevitz Braham, MN 3 2 42
3 313 ktm 2973467 Tanner Johnson Otsego, MN 2 3 42
4 135 ktm 2210934 Kaden M. Tabaka Princeton, MN 5 4 34
5 427 ktm 3118636 Blake Gyldenvand Waconia, MN 4 5 34
6 699 kaw 2854633 Aydan Odencrans Mora, MN 6 6 30
7 457 yam 3265260 Nick Lange Monticello, MN 7 8 27
8 46 ktm 2122487 Griffin Disse Detroit Lakes, MN 11 7 24
9 44 yam 2275866 Christian Linder Cloquet, MN 9 9 24
10 47 ktm 2194985 Brayan P. Anstine Nowthen, MN 10 12 20
11 455 yam 2232493 Gavin Pettit Burnsville, MN 12 11 19
12 393 yam 2215759 Jossi Logan Elk River, MN 14 10 18
13 24 kaw 2208286 Carson R. Oconnor Hampton, MN 13 11 18
14 188 ktm 3163301 Haedryn Holub Becker, MN 8 DNS 13
Race Results Race: 2
Printed: 06:25 pm
+25 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 82 kaw 450681 Justin A. Craft Ham Lake, MN 1 1 50
2 973 kaw 694970 Clay Olson East Bethel, MN 3 2 42
3 308 kaw 736840 Nicholas Jackson Lake City, MN 2 3 42
4 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 4 4 36
5 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 6 5 31
6 34 ktm 796676 Daniel Robin Corcoran, MN 5 6 31
7 5 yam 662914 Shane Tismer Woodbury, MN DNF 7 14
+25 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 707 yam 2686020 Tommy Coon Eveleth, MN 1 1 50
2 614 hon 3484983 Steve Omann North Branch, MN 2 2 44
3 112 yam 1001948 Brandon Hallich Andover, MN 3 3 40
4 68 ktm 0329533 Kohlmen Hudak Cambridge, MN 4 4 36
5 102 ktm 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 5 5 32
6 77 yam 646902 Chris Pietsch Farmington, MN 6 6 30
7 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson Grand Rapids, MN 7 7 28
Race Results Race: 3
Printed: 06:25 pm
+25 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 2 1 47
2 75 ktm 3243975 Corey Willmott Otsego, MN 3 2 42
3 437 hon 2177837 Devan Christianson Wadena, MN 4 4 36
4 68 yam 2274951 Jeff Hemenway Detroit Lakes, MN 6 3 35
5 318 ktm 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 5 6 31
6 300 hon 4129628 William Scott Brook Park, MN 8 5 29
7 63 ktm 1097328 Ryan Neiss Osceola, WI 7 7 28
8 177 hus 3551332 Nick Spafford Webster, WI 9 8 25
9 887 ktm 1103167 John Breiten Feldt Isanti, MN 10 10 22
DNS 465 ktm 3322465 Scott Knight Elk River, MN DNS DNS
DSQ 32 hus 3551333 Brandon Hopkins Webster, WI DSQ DSQ
Race Results Race: 4
Printed: 06:25 pm
Supermini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 87 yam 2083025 Broc Graba Verndale, MN 1 1 50
2 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 3 2 42
3 956 hus 2846112 Cooper Abbett Esko, MN 2 3 42
4 52 hus 2126164 Jett Soltvedt Elk River, MN 4 4 36
5 711 ktm 3045134 Hannah Oakes Becker, MN 6 5 31
6 770 yam 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 5 7 30
7 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 8 6 28
8 96 hus 2671196 Vincent Aydt Rush City, MN 7 8 27
Race Results Race: 5
Printed: 06:25 pm
Girls Jr. 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 240 ktm 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 50
2 393 yam 2215759 Jossi Logan Elk River, MN 2 2 44
3 540 ktm 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 3 3 40
65cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 50
2 421 ktm 2274922 Lincoln B. Nielsen Litchfield, MN 2 2 44
3 46 ktm 2122487 Griffin Disse Detroit Lakes, MN 3 3 40
4 511 ktm 2194471 Carl Oakes Becker, MN 5 5 32
5 335 hus 2233518 Carson Wittman Lakeville, MN 4 6 33
6 768 ktm 2194987 Colin Megaw Buffalo, MN 7 4 32
7 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Wheaton, MN 6 8 28
8 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 8 7 27
9 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 10 9 23
10 260 suz 3188797 Wyatt Sailor Elk River, MN 9 10 23
11 30 yam 2213563 Kahler Omann Buffalo, MN 12 12 18
12 221 cob 2233979 Jameson Olson Stewartville, MN 14 11 17
13 88 yam 3927583 Ryker Schneider Brainerd, MN 13 13 16
14 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 11 16 15
15 321 ktm 3329131 James Johnson Hoytlakes, MN 15 14 13
16 49 yam 2306475 Vincent N. Astorino Rochester, MN 16 15 11
Race Results Race: 6
Printed: 06:25 pm
14-24 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 233 ktm 929430 Joshua A. Boaz Eagan, MN 1 1 50
2 625 kaw 2833600 Austin M. Kienast Watertown, SD 2 2 44
DNF 84 ktm 2019573 Carter Reece East Gull Lake, MN DNF DNS
14-24 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 261 yam 2118115 Owen Sailor Elk River, MN 1 1 50
2 87 ktm 900282 Kole Lemke Farmington, MN 2 2 44
3 247 yam 213982 Bret Holland Rogers, MN 3 3 40
14-24 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 244 yam 3051920 Broc Today Britt, MN 1 1 50
2 449 yam 775662 Andrew Van Heel Avon, MN 2 2 44
3 149 yam 0823236 Eric K. Van Heel Avon, MN 4 4 36
4 15 yam 2940042 Jesse Horner Remer, MN 3 5 36
5 111 ktm 0761443 Chase Kothman Otsego, MN 6 3 35
6 62 yam 0876930 Cort Carlson Annandale, MN 7 6 29
7 48 yam 2231780 Hayden Anstine Nowthen, MN 8 7 27
8 12 yam 2184263 Kyle Sand Brainerd, MN 5 DNF 16
Race Results Race: 7
Printed: 06:25 pm
+55
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 ktm 178466 Boyd Peterson Chanhassen, MN 1 1 50
2 932 hon 962255 Michael Rapp Cambridge, MN 2 2 44
3 346 yam 411147 Bruce Schaapveld Lindstrom, MN 3 3 40
DNF 331 ktm 1105781 Randall Ross St. Paul, MN DNF DNS
+35 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 36x yam 349091 Jack Lorr Isanti, MN 1 1 50
2 82 suz 0419060 Sheldon J. Fratzke Mora, MN 3 2 42
3 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor Hamton, MN 2 3 42
4 840 ktm 660143 Joe Stumne Brook Park, MN 4 4 36
+35 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 74 kaw 3222433 Benny Van Cleve Prior Lake, MN 1 2 47
2 311 kaw 654684 Wade Hasse Pennock, MN 3 1 45
3 249 kaw 2212047 Jason Ritt Lonsdale, MN 2 3 42
4 171 yam 3277664 Mike Jenson Deephaven, MN 5 4 34
5 118 hon 471355 Tyler Disse Detroit Lakes, MN 4 6 33
6 430 yam 2306549 Brad Nielsen Litchfield, MN 6 5 31
7 404 ktm 232359 Mike Van Horn Wendell, MN 7 7 28
8 696 kaw 582450 Andy Odencrans Mora, MN 8 8 26
9 52 hon 719297 Jason Place Farmington, MN 9 9 24
+35 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 527 yam 2249389 Daniel Schoumaker Brooklyn Center, MN 2 1 47
2 741 hon 238508 Brandin Redmond Fargo, ND 1 2 47
3 300 hon 4129628 William Scott Brook Park, MN 4 3 38
4 616 ktm 3839855 Richard Anderley Lecenter, MN 3 4 38
5 117 kaw 3913968 Ryan Blank Pequot Lakes, MN 5 5 32
6 408 kaw 389632 Daniel Thomsen Arlington, MN 6 DNF 15
Race Results Race: 8
Printed: 06:25 pm
85cc 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 363 ktm 2722691 Braden Long New London, MN 1 1 50
2 35 hus 2833829 Brady Karolevitz Braham, MN 3 2 42
3 797 hus 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 2 4 40
4 135 ktm 2210934 Kaden M. Tabaka Princeton, MN 4 3 38
5 313 ktm 2973467 Tanner Johnson Otsego, MN 7 5 30
6 190 hus 2194994 Adrian Hauge Forest Lake, MN 6 6 30
7 427 ktm 3118636 Blake Gyldenvand Waconia, MN 5 7 30
8 457 yam 3265260 Nick Lange Monticello, MN 8 9 25
9 89 hus 3927336 Rueben Kramer Randall, MN 10 8 24
10 455 yam 2232493 Gavin Pettit Burnsville, MN 9 10 23
Girls Sr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 711 ktm 3045134 Hannah Oakes Becker, MN 2 1 47
2 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 1 2 47
3 45 yam 3335878 Jenna L. Ettesvold Mahtomedi, MN 3 3 40
Race Results Race: 9
Printed: 06:25 pm
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 50
2 421 ktm 2274922 Lincoln B. Nielsen Litchfield, MN 2 2 44
3 768 ktm 2194987 Colin Megaw Buffalo, MN 3 3 40
4 511 ktm 2194471 Carl Oakes Becker, MN 4 5 34
5 335 hus 2233518 Carson Wittman Lakeville, MN 6 4 33
6 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Wheaton, MN 5 6 31
7 260 suz 3188797 Wyatt Sailor Elk River, MN 7 10 25
8 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 10 8 24
9 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 15 7 20
10 717 ktm 2264256 Jaxon Arends East Bethel, MN 13 9 20
11 30 yam 2213563 Kahler Omann Buffalo, MN 11 11 20
12 60 hus 3150795 Bentley Aydt Rush City, MN 9 13 20
13 221 cob 2233979 Jameson Olson Stewartville, MN 8 17 17
14 88 yam 3927583 Ryker Schneider Brainerd, MN 12 14 16
15 49 yam 2306475 Vincent N. Astorino Rochester, MN 17 12 13
16 577 ktm 3462211 Nico Trkla Afton, MN 14 15 13
17 501 cob 3322501 Blaze R. Knight Elk River, MN 16 18 8
18 108 yam 2365686 Landen Maclaughlin Brainerd, MN 18 19 5
19 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN DNS 16 5
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 46 ktm 2122487 Griffin Disse Detroit Lakes, MN 2 1 47
2 699 hus 2854633 Aydan Odencrans Mora, MN 1 3 45
3 240 ktm 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 3 2 42
4 134 ktm 2200776 Karsen M. Tabaka Princeton, MN 4 4 36
5 540 ktm 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 5 5 32
6 321 ktm 3329131 James Johnson Hoytlakes, MN 6 6 30
DNS 188 ktm 3163301 Haedryn Holub Becker, MN DNS DNS
Race Results Race: 10
Printed: 06:25 pm
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 263 ktm 2014628 Avery Long New London, MN 1 1 50
2 52 hon 854106 Chase Graba Verndale, MN 2 2 44
3 250 yam 883504 Aaron Blackstone Alexandria, MN 5 3 36
4 87 ktm 900282 Kole Lemke Farmington, MN 4 4 36
5 19 yam 3093691 Logan Hyland Isanti, MN 3 6 35
6 614 hon 3484983 Steve Omann North Branch, MN 6 7 29
7 117 hon 3929306 Ryan Martin Burnsville, MN 9 5 28
8 132 ktm 1084597 Jacob Blanshan Garfield, MN 8 8 26
9 707 yam 2686020 Tommy Coon Eveleth, MN 7 DNS 14
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 50
2 550 kaw 3704159 Adam Kirwin Rochester, MN 3 2 42
3 521 ktm 2024602 Trisha Olson East Bethel, MN 5 3 36
4 916 kaw 3300800 Alex Sand Spicer, MN 4 4 36
5 459 ktm 471342 Evan Newman Fergus Falls, MN 6 5 31
6 68 yam 2274951 Jeff Hemenway Detroit Lakes, MN 7 6 29
7 15 yam 2940042 Jesse Horner Remer, MN 2 DNS 22
8 922 ktm 2186418 Ryan Frank New London, MN 8 DNS 13
Race Results Race: 11
Printed: 06:25 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 233 ktm 929430 Joshua A. Boaz Eagan, MN 1 1 50
2 82 kaw 450681 Justin A. Craft Ham Lake, MN 2 2 44
3 223 ktm 0897964 Austin J. Aspros Brainerd, MN 5 3 36
4 625 kaw 2833600 Austin M. Kienast Watertown, SD 4 4 36
5 308 kaw 736840 Nicholas Jackson Lake City, MN 3 5 36
6 973 kaw 694970 Clay Olson East Bethel, MN 6 6 30
7 93 yam 421482 Steven Lorr Chisago City, MN 7 DNS 14
Race Results Race: 12
Printed: 06:25 pm
125
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 263 ktm 2014628 Avery Long New London, MN 2 1 47
2 113 hus 1080706 Domenic D. Hegman Rogers, MN 1 2 47
3 352 yam 2324381 Adam Sobolik Grand Forks, MN 3 3 40
4 73 ktm 2119751 Austin Speltz Buffalo, MN 4 6 33
5 130 yam 2088586 Brodie M. Oconnor Hampton, MN 6 5 31
6 23 yam 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 8 8 26
7 86 hus 3197651 Brock Hendrie Stillwater, MN 7 10 25
8 35 ktm 2316770 Beau Carlson Pengilly, MN 9 9 24
9 22 hus 2231502 Kona Rodrigues Clearlake, MN 10 11 21
10 261 yam 2118115 Owen Sailor Elk River, MN DNF 4 18
DSQ 102 ktm 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN DSQ DSQ
Race Results Race: 13
Printed: 06:25 pm
Sr. (+40) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor Hamton, MN 1 1 50
Sr. (+40) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 74 kaw 3222433 Benny Van Cleve Prior Lake, MN 1 1 50
2 171 yam 3277664 Mike Jenson Deephaven, MN 2 2 44
3 404 ktm 232359 Mike Van Horn Wendell, MN 3 4 38
4 396 ktm 788369 Marshall Payton Estherville, IA 5 3 36
5 13 yam 0693754 Shawn Rafferty Stanchfield, MN 6 5 31
6 238 yam 3539971 Chad Curry Coon Rapids, MN 4 7 32
7 576 kaw 1093873 Dave L. Weseman Litchfield, MN 7 6 29
Sr. (+40) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 hon 1098472 David Williams Rochester, MN 2 1 47
2 105 hon 2319485 Clifford Linder Cloquet, MN 1 3 45
3 8 hon 1099207 Jesse John Eden Prairie, MN 3 2 42
4 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 4 4 36
Super Sr. +50
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 54 yam 700813 Tim J. Bernloehr Savage, MA 1 1 50
2 894 hon 592194 Timothy Walker Carver, MN 2 2 44
3 7 ktm 178466 Boyd Peterson Chanhassen, MN 3 3 40
4 932 hon 962255 Michael Rapp Cambridge, MN 4 4 36
+60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 17 hon 723431 Dave Hencir St Paul, MN 2 1 47
2 346 yam 411147 Bruce Schaapveld Lindstrom, MN 1 2 47
3 790 hus 751696 John Dahlen New Richmond, WI 3 3 40
4 753 yam 901585 Keith W. Buss Norcross, MN 4 4 36
5 420 yam 3220559 Tim Rhode Crystal, MN DNF 5 16
Race Results Race: 14
Printed: 06:25 pm
Vet (+30) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 308 kaw 736840 Nicholas Jackson Lake City, MN 2 1 47
2 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 1 2 47
3 36x yam 349091 Jack Lorr Isanti, MN 3 3 40
4 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 4 4 36
DNS 93 yam 421482 Steven Lorr Chisago City, MN DNS DNS
Vet (+30) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 117 hon 3929306 Ryan Martin Burnsville, MN 2 1 47
2 614 hon 3484983 Steve Omann North Branch, MN 1 2 47
3 112 yam 1001948 Brandon Hallich Andover, MN 4 3 38
4 311 kaw 654684 Wade Hasse Pennock, MN 3 4 38
5 476 hon 422933 Macy Fridgen Princeton, MN 5 6 31
6 505 hon 2857389 Zach Schaapveld Zimmerman, MN 7 5 30
7 77 yam 646902 Chris Pietsch Farmington, MN 6 7 29
8 81 ktm 0349065 Aaron Deer Elko, MN 8 8 26
Vet (+30) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 922 ktm 2186418 Ryan Frank New London, MN 1 1 50
2 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 2 2 44
3 527 yam 2249389 Daniel Schoumaker Brooklyn Center, MN 4 3 38
4 75 ktm 3243975 Corey Willmott Otsego, MN 3 5 36
5 506 hon 632462 Andrew Schaapveld Zimmerman, MN 6 4 33
6 74 yam 0327233 Kerry Anstine Nowthen, MN 5 6 31
7 721 unk 456691 Travis Timmer Pease, MN 7 7 28
8 904 kaw 3928260 Nathan Burkey St Francis, MN 8 8 26
9 358 kaw 3929744 Gerrod Kresa Big Lake, MN 9 9 24
10 613 ktm 268608 Zach Wittmer Parkers Prairie, MN 10 10 22
11 887 ktm 1103167 John Breiten Feldt Isanti, MN 11 11 20
Race Results Race: 15
Printed: 06:25 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 50
2 449 yam 775662 Andrew Van Heel Avon, MN 3 2 42
3 205 yam 3330984 Sam G. Haas Zimmerman, MN 2 3 42
4 23x yam 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 5 4 34
5 111 ktm 0761443 Chase Kothman Otsego, MN 4 5 34
6 149 yam 0823236 Eric K. Van Heel Avon, MN 6 6 30
7 204 ktm 2190378 Raycer Frank New London, MN 10 7 25
8 916 kaw 3300800 Alex Sand Spicer, MN 9 8 25
9 140 ktm 3573864 Isaac Schlauderaff Barnesville, MN 8 10 24
10 521 ktm 2024602 Trisha Olson East Bethel, MN 11 9 22
11 55 ktm 3861279 Brenna Dolney St Francis, MN 12 11 19
12 625 kaw 2399939 Mox Disse Detroit Lakes, MN 14 12 16
13 62 yam 0876930 Cort Carlson Annandale, MN 13 13 16
14 12 yam 2184263 Kyle Sand Brainerd, MN 7 DNS 14
Race Results Race: 16
Printed: 06:25 pm
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 233 ktm 929430 Joshua A. Boaz Eagan, MN 1 1 50
2 625 kaw 2833600 Austin M. Kienast Watertown, SD 3 2 42
3 223 ktm 0897964 Austin J. Aspros Brainerd, MN 2 3 42
4 214 kaw 2186462 Nick Fox Lonsdale, MN 4 4 36
5 5 yam 662914 Shane Tismer Woodbury, MN 5 5 32
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 263 ktm 2014628 Avery Long New London, MN 1 1 50
2 52 hon 854106 Chase Graba Verndale, MN 2 2 44
3 250 yam 883504 Aaron Blackstone Alexandria, MN 3 4 38
4 113 hus 1080706 Domenic D. Hegman Rogers, MN 6 3 35
5 19 yam 3093691 Logan Hyland Isanti, MN 4 5 34
6 261 yam 2118115 Owen Sailor Elk River, MN 5 6 31
7 87 ktm 900282 Kole Lemke Farmington, MN 7 7 28
8 132 ktm 1084597 Jacob Blanshan Garfield, MN 8 8 26
9 247 yam 213982 Bret Holland Rogers, MN 9 9 24
Race Results Race: 17
Printed: 06:25 pm
+45 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 54 yam 700813 Tim J. Bernloehr Savage, MA 1 1 50
2 19 ktm 054335 Eric Garvey White Bear Lake, MN 2 3 42
3 894 hon 592194 Timothy Walker Carver, MN 4 2 40
4 105 yam 2671160 Delon Luther Fort Ripley, MN 3 4 38
5 5 hon 2232484 Michael Stumne Pine City, MN 5 5 32
+45 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 yam 0693754 Shawn Rafferty Stanchfield, MN 2 1 47
2 18 yam 0743862 Dan Frasson Lakeville, MN 1 3 45
3 576 kaw 1093873 Dave L. Weseman Litchfield, MN 4 2 40
4 932 hon 962255 Michael Rapp Cambridge, MN 3 5 36
5 6 hon 3235859 Troy Moszer Cottage Grove, MN 5 4 34
DNS 331 ktm 1105781 Randall Ross St. Paul, MN DNS DNS
+45 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 827 ktm 3484829 Dave Willmott Farmington, MN 2 2 44
2 610 hon 1098472 David Williams Rochester, MN 3 3 40
3 8 hon 1099207 Jesse John Eden Prairie, MN 6 4 33
4 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 5 5 32
5 420 yam 3220559 Tim Rhode Crystal, MN 4 6 33
DSQ 32 hus 3551333 Brandon Hopkins Webster, WI DSQ DSQ
Race Results Race: 18
Printed: 06:25 pm
Schoolboy 2 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 244 yam 3051920 Broc Today Britt, MN 1 1 50
2 205 yam 3330984 Sam G. Haas Zimmerman, MN 2 2 44
3 625 kaw 2399939 Mox Disse Detroit Lakes, MN 3 DNS 20
Schoolboy 1 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 352 yam 2324381 Adam Sobolik Grand Forks, MN 1 2 47
2 87 yam 2083025 Broc Graba Verndale, MN 2 3 42
3 73 ktm 2119751 Austin Speltz Buffalo, MN 6 1 40
4 86 hus 3197651 Brock Hendrie Stillwater, MN 4 4 36
5 130 yam 2088586 Brodie M. Oconnor Hampton, MN 3 5 36
6 22 hus 2231502 Kona Rodrigues Clearlake, MN 5 6 31
Women
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 2 1 47
2 175 ktm 2230795 Tatum Thorud Loretto, MN 1 2 47
3 55 ktm 3861279 Brenna Dolney St Francis, MN 3 3 40
4 45 yam 3335878 Jenna L. Ettesvold Mahtomedi, MN 4 4 36
Race Results Race: 19
Printed: 06:25 pm
50cc 4-6 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 19n cob 206468 Grayson Wirth Frazee, MN 1 1 50
2 315 cob 2303972 Brody Kratt Byron, MN 2 2 44
3 60 cob 2324383 Jase Sonnenberg Vergas, MN 3 4 38
4 124 cob 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 4 5 34
5 225 cob 3551952 Gaige Bauer Cold Spring, MN 6 6 30
6 54 cob 2304061 Parker Labeau Burnsville, MN 5 7 30
7 99 cob 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 8 8 26
8 979 cob 3929948 Brady Johnson Cologne, MN 7 9 26
9 13 ktm 2303975 Leighton Oswald Bayport, MN DNS 3 20
Race Results Race: 20
Printed: 06:25 pm
50cc 7-8 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 cob 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 2 1 47
2 768 ktm 2194987 Colin Megaw Buffalo, MN 1 2 47
3 250 ktm 2271380 Louis Oswald Bayport, MN 3 3 40
4 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 5 4 34
5 335 cob 2233518 Carson Wittman Lakeville, MN 4 5 34
6 221 cob 2233979 Jameson Olson Stewartville, MN 6 7 29
7 577 cob 3462211 Nico Trkla Afton, MN 9 6 27
8 49 cob 2306475 Vincent N. Astorino Rochester, MN 10 8 24
9 717 ktm 2264256 Jaxon Arends East Bethel, MN 8 11 23
10 147 cob 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 7 12 23
11 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 11 9 22
12 384 cob 2262470 Blair Kindel Glenwood, MN 12 10 20
13 345 cob 3327948 Brayden Hinck Lake City, MN 15 14 13
14 39 ktm 3926323 Henry Shelstad New Brighton, MN 17 13 12
15 218 cob 3329130 Jesse Jarvis Hoytlakes, MN 14 16 12
16 418 ktm 3658632 Brantly Maul Mora, MN 13 17 12
17 408 cob 2274923 Emmitt L. Nielsen Litchfield, MN 16 15 11
18 103 ktm 2399936 Grady Disse Detroit Lakes, MN 18 18 6
19 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 19 19 4
DNS 311 ktm 3929952 Titus Mortensen Hugo, MN DNS DNS
Race Results Race: 21
Printed: 06:25 pm
50cc multi-speed
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 19n cob 206468 Grayson Wirth Frazee, MN 2 1 47
2 60 cob 2324383 Jase Sonnenberg Vergas, MN 1 2 47
3 124 cob 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 3 4 38
4 167 cob 2358445 Jacob Mariner Mason City, IA 5 5 32
5 16 cob 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 4 6 33
6 97 ktm 3384811 Bodey Blomdahl Hermantown, MN 7 9 26
7 78 ktm 2396313 Blake Essig Belle Plaine, MN 9 8 25
8 54 cob 2304061 Parker Labeau Burnsville, MN 6 12 24
9 99 cob 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 8 11 23
10 979 cob 3929948 Brady Johnson Cologne, MN 10 10 22
11 240 ktm 2303975 Leighton Oswald Bayport, MN DNS 3 20
12 614 cob 3408679 Jase Kratt Byron, MN DNS 7 14
Race Results Race: 22
Printed: 06:25 pm
50 Open 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 250 ktm 2271380 Louis Oswald Bayport, MN 1 1 50
2 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 2 2 44
3 577 cob 3462211 Nico Trkla Afton, MN 3 3 40
4 49 cob 2306475 Vincent N. Astorino Rochester, MN 5 4 34
5 717 ktm 2264256 Jaxon Arends East Bethel, MN 6 5 31
6 147 cob 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 4 7 32
7 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 7 6 29
8 315 cob 2303972 Brody Kratt Byron, MN 8 8 26
9 218 cob 3329130 Jesse Jarvis Hoytlakes, MN 9 10 23
10 345 cob 3327948 Brayden Hinck Lake City, MN 11 9 22
11 39 ktm 3926323 Henry Shelstad New Brighton, MN 12 11 19
12 103 ktm 2399936 Grady Disse Detroit Lakes, MN 14 12 16
13 225 cob 3551952 Gaige Bauer Cold Spring, MN 13 13 16
14 418 ktm 3658632 Brantly Maul Mora, MN 10 DNS 11
DNS 311 ktm 3929952 Titus Mortensen Hugo, MN DNS DNS
Race Results Race: 23
Printed: 06:25 pm
50cc oil 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 cob 2324383 Jase Sonnenberg Vergas, MN 1 2 47
2 78 ktm 2396313 Blake Essig Belle Plaine, MN 3 3 40
3 8 ktm 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 2 5 38
4 97 ktm 3384811 Bodey Blomdahl Hermantown, MN 4 4 36
5 240 ktm 2303975 Leighton Oswald Bayport, MN DNS 1 25
50cc Shift/Shaft 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 167 yam 2358445 Jacob Mariner Mason City, IA 1 1 50
2 311 yam 3929952 Titus Mortensen Hugo, MN 3 2 42
3 16 yam 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 2 3 42
4 54 yam 2304061 Parker Labeau Burnsville, MN 5 4 34
5 68 hon 3496051 Travis Hudak Cambridge, MN 4 6 33
6 334 hon 2358474 Logan Wittman Lakeville, MN 6 5 31
7 318 yam 2396329 Mitchell Hager North Mankato, MN 8 7 27
8 425 yam 2322714 Kaelien Nielsen Litchfield, MN 7 8 27
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com