Motocity Raceway Page 1 of 1
Rd. 11 MotoCity Friday Night
09/14/2018
Race Results Race: 1
Printed: 09:41 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 1 1 25
2 584 suz Jacob Peterschick Little Falls, MN 2 2 22
3 3 kaw Carsten Petersen Annandale, MN 3 3 20
125 Only 12+-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
2 162 ktm 3143687 Carter Mertens St Cloud, MN 2 2 22
3 180 kaw 0000001 Michael Stredelman Foley, MN 4 3 20
4 727 ktm Zac Copa Little Falls, MN 3 4 18
Race Results Race: 2
Printed: 09:41 pm
Quad Stock 90 6-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 301 apx 2365912 Gage Fuller East Gull Lake, MN 1 2 25
2 4x cob Gabe Jukish Deerwood, MN 3 1 22
3 9 apx Nolan Jukish Deerwood, MN 2 3 20
4 61 apx Arron Lockwood Pequot Lakes, MN 4 4 18
5 6 apx Paul Nieman Little Falls, MN 5 5 16
6 17 drr 2365903 Kali Brigmon Little Falls, MN 6 6 15
7 705 drr 2262413 Brenden Kern Cold Spring, MN 7 8 14
8 4 drr Dane Miller Cold Spring, MN 9 7 13
9 22 drr Libby Reitmeier Rockville, MN 8 9 12
10 702 drr 2365911 Carsyn Miller Swanville, MN 10 10 11
Race Results Race: 3
Printed: 09:41 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 168 yam 0696403 Marcus G. Evenson Pequot Lakes, MN 1 1 25
2 898 suz 2365909 Ryan Fussy Bowlus, MN 3 2 22
3 89 kaw 673391 Mitchell Masters Merrifield, MN 2 3 20
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 1 1 25
2 21 ktm Tim Borders Pequot Lakes, MN 3 2 22
3 504 hon Kirk Nelson St Augusta, MN 2 3 20
4 613 hon Ross Erickson Ogilvie, MN 5 4 18
5 171 hon Corey Erickson Mora, MN 4 5 16
Race Results Race: 4
Printed: 09:41 pm
Quad Sport-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 69 suz 2372235 Chase Rauschendorfer Milaca, MN 1 1 25
2 428 apx Jayden Schmitt Long Prairie, MN 2 3 22
3 51 apx 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 4 2 20
4 15 yam Logan Reed Fort Ripley, MN 3 5 18
5 777 yam Jonah Polson Greenfield, MN 5 4 16
6 29 hon Isaak Miller Cold Spring, MN 6 6 15
7 36 hon 2365914 Riley Valiant Eden Valley, MN 7 7 14
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 457 hon 2321016 Tyler Searle Alexandria, MN 1 1 25
2 24 hon Jonathan Clark Eagan, MN 2 2 22
DNS 528 can Alden Grimm Milaca, MN DNS DNS
Race Results Race: 5
Printed: 09:41 pm
65cc 7-9-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 85 ktm 2189007 Mac Nornberg Pillager, MN 1 1 25
2 329 ktm Gabriel Strom Alexandria, MN 3 2 22
3 23 kaw 2365896 Caiden Pflipsen Melrose, MN 2 3 20
4 557 kaw Canaan Zasmeta Aitkin, MN 4 4 18
5 8 yam Ryker Schneider Brainerd, MN 5 5 16
6 75 kaw Wyatt Borders Pequot Lakes, MN 6 6 15
Race Results Race: 6
Printed: 09:41 pm
65cc 10-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 797 ktm 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 1 1 25
2 25 ktm 3240472 Braden Barker Atwater, MN 2 2 22
3 337 ktm Caleb Zasmeta Aitkin, MN 3 3 20
4 x unk Lauren Anderson Brainerd, MN 5 4 18
5 21 ktm Calvin Erickson Mora, MN 4 5 16
Race Results Race: 7
Printed: 09:41 pm
Quad 50cc Semi Stock 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 617 apx 2365910 Kelsey Schmitt Long Prairie, MN 1 1 25
2 705 drr 2262413 Brenden Kern Cold Spring, MN 2 2 22
3 8 unk Brady Hedburg Rice, MN 3 3 20
4 99 drr Emmett Olsen Brainerd, MN 5 4 18
5 427 drr Mason Christen Albury, MN 4 5 16
6 9 drr Aubrey Jukish Deerwood, MN 6 6 15
Race Results Race: 8
Printed: 09:41 pm
Lites B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 898 suz 2365909 Ryan Fussy Bowlus, MN 1 1 25
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 494 yam 666044 Adam Ness Coon Rapids, MN 1 1 25
2 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 2 2 22
3 1x yam Dakota Likens Longville, MN 3 3 20
4 727 ktm Zac Copa Little Falls, MN 4 4 18
5 180 kaw 0000001 Michael Stredelman Foley, MN 5 5 16
Race Results Race: 9
Printed: 09:41 pm
Quad 50 Rec 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 10 pls 3562734 Ethan Strang Foley, MN 3 1 25
2 27 pls Bennett Rahn White Bear Lake, MN 2 2 22
3 23 pls William Rahn White Bear Lake, MN 1 3 20
4 34 kym Easton Holsapple Brainerd, MN 4 4 18
5 13 suz Tyler Mueller Long Prairie, MN 5 5 16
6 223 pls Ashlynn Pflipsen Melrose, MN 7 6 15
7 1x unk Jace Pekarek Foley, MN 6 7 14
Race Results Race: 10
Printed: 09:41 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 2 1 25
2 557 ktm Canaan Zasmeta Aitkin, MN 1 2 22
3 60c ktm 3253931 Cash Nornberg Pillager, MN 3 3 20
4 30c ktm Jacob Prins Otsego, MN 4 5 18
5 8 unk Brady Hedburg Rice, MN DNS 4 16
50cc Oil 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 ktm Chase Viere Freeport, MN 1 1 25
2 30 yam William Prins Otsego, MN 2 DNS 22
Race Results Race: 11
Printed: 09:41 pm
Quad 90cc Production 6-15-mfn
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 drr 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 1 1 25
2 4x cob Gabe Jukish Deerwood, MN 2 2 22
3 9 apx Nolan Jukish Deerwood, MN 3 3 20
4 617 apx 2365910 Kelsey Schmitt Long Prairie, MN 4 4 18
5 61 apx Arron Lockwood Pequot Lakes, MN 5 5 16
6 7 drr 2365902 Karter Brigmon Little Falls, MN 6 6 15
Race Results Race: 12
Printed: 09:41 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 797 ktm 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 1 1 25
2 337 yam Caleb Zasmeta Aitkin, MN 3 2 22
3 x kaw Rueben Kramer Randall, MN 2 3 20
4 317 ktm Skyler Hill Brainerd, MN 4 4 18
85cc 12-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 1 1 25
2 584 suz Jacob Peterschick Little Falls, MN 2 2 22
3 95 kaw Nathan Kohl Fort Ripley, MN 3 3 20
4 89 yam Dane Ballou Little Falls, MN 4 4 18
Race Results Race: 13
Printed: 09:41 pm
Quad 90cc Rec 6-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 pls Ava Erlandson Brainerd, MN 2 1 25
2 451 pls Rowan Black St Joseph, MN 4 2 22
3 88 pls Tate Cronin Brainerd, MN 3 3 20
4 45 pls Kashton Black St Joseph, MN 1 6 18
5 7 suz Dawson Weistroffer Brainerd, MN 6 4 16
6 702 pls 2365911 Carsyn Miller Swanville, MN 5 5 15
Race Results Race: 14
Printed: 09:41 pm
Open A-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 1 1 25
2 168 yam 0696403 Marcus G. Evenson Pequot Lakes, MN 2 2 22
Open B-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 234 suz 2306484 Taylor Hill Pillager, MN 1 1 25
2 89 kaw 673391 Mitchell Masters Merrifield, MN 3 2 22
3 898 suz 2365909 Ryan Fussy Bowlus, MN 2 3 20
Open C-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 494 yam 666044 Adam Ness Coon Rapids, MN 1 1 25
2 1x yam Dakota Likens Longville, MN 2 2 22
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com