Motocity Raceway Page 1 of 1
Rd. 10 MotoCity Friday Night
08/24/2018
Race Results Race: 1
Printed: 09:43 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 1 1 25
2 584 suz Jacob Peterschick Little Falls, MN 2 2 22
125 Only 12+-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
2 727 ktm Zac Copa Little Falls, MN 2 2 22
3 76 yam 2306542 Jason Boller Merrifield, MN 3 3 20
DNF 41 suz Kurt Pyka Avon, MN DNF DNF
Race Results Race: 2
Printed: 09:43 pm
Quad Stock 90 6-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4x apx Gabe Jukish Deerwood, MN 1 1 25
2 6 apx Paul Nieman Little Falls, MN 5 2 22
3 1 drr 2365902 Karter Brigmon Little Falls, MN 6 3 20
4 61 apx Arron Lockwood Pequot Lakes, MN 4 5 18
5 705 drr 2262413 Brenden Kern Cold Spring, MN 7 4 16
6 4 drr Dane Miller Cold Spring, MN 8 6 15
7 22 drr Libby Reitmeier Rockville, MN 9 7 14
8 x drr 2365903 Kali Brigmon Little Falls, MN 3 DNF 13
9 301 apx 2365912 Gage Fuller East Gull Lake, MN 2 DNS 12
Race Results Race: 3
Printed: 09:43 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 234 suz 2306484 Taylor Hill Pillager, MN 2 1 25
2 32 kaw 683978 Wyatt Jacobs Pillager, MN 1 2 22
3 413 kaw 2231599 Evan Daudt Longville, MN 4 3 20
4 89 kaw 673391 Mitchell Masters Merrifield, MN 3 5 18
5 352 yam 2324381 Adam Sobolik Grand Forks, MN 5 4 16
6 47 kaw 2940042 Jesse Horner Remer, MN 7 6 15
7 487 yam Trevor Cluraghty Zimmerman, MN 6 7 14
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 x ktm Tim Borders Pequot Lakes, MN 2 1 25
2 74 kaw William Pace Sartell, MN 1 2 22
3 504 hon Kirk Nelson St Augusta, MN 3 3 20
Race Results Race: 4
Printed: 09:43 pm
Quad Sport-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 254 yam Kellen Chapuran Edina, MN 1 1 25
2 15 yam Logan Reed Fort Ripley, MN 2 2 22
3 36 yam 2365914 Riley Valiant Eden Valley, MN 4 3 20
4 51 cob 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 3 5 18
5 29 hon Isaak Miller Cold Spring, MN 5 4 16
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 333 yam 3320753 Alex Wager Foley, MN 1 1 25
2 24 hon Jonathan Clark Eagan, MN 2 2 22
Race Results Race: 5
Printed: 09:43 pm
65cc 7-9-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 511 ktm 2194471 Carl Oakes Becker, MN 1 1 25
2 23 kaw 2365896 Caiden Pflipsen Melrose, MN 2 2 22
3 259 ktm 3330093 Braylin Deleon Pillager, MN 3 3 20
4 5 kaw 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 4 4 18
5 817 kaw Isaac Kuseske Watkins, MN 7 5 16
6 95 yam 3307825 Elijah Anderson Buffalo, MN 6 7 15
7 557 kaw Canaan Zasmeta Aitkin, MN 5 9 14
8 75 kaw Wyatt Borders Pequot Lakes, MN 9 6 13
9 8 yam Ryker Schneider Brainerd, MN 8 8 12
65cc 10-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 797 ktm 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 1 1 25
2 25 ktm 3240472 Braden Barker Atwater, MN 2 2 22
3 x unk Lauren Anderson Brainerd, MN 4 3 20
4 337 ktm Caleb Zasmeta Aitkin, MN 3 4 18
Race Results Race: 6
Printed: 09:43 pm
Quad 50cc Semi Stock 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 617 apx 2365910 Kelsey Schmitt Long Prairie, MN 1 1 25
2 705 drr 2262413 Brenden Kern Cold Spring, MN 3 2 22
3 99 drr Emmett Olsen Brainerd, MN 2 4 20
4 8 unk Brady Hedburg Rice, MN 5 3 18
5 9 drr Aubrey Jukish Deerwood, MN 4 5 16
6 427 drr Mason Christen Albury, MN 6 6 15
Race Results Race: 7
Printed: 09:43 pm
Quad 90cc Production 6-15-mfn
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4x apx Gabe Jukish Deerwood, MN 1 1 25
2 301 apx 2365912 Gage Fuller East Gull Lake, MN 2 2 22
3 61 apx Arron Lockwood Pequot Lakes, MN 4 3 20
4 617 apx 2365910 Kelsey Schmitt Long Prairie, MN 6 4 18
5 1 drr 2365902 Karter Brigmon Little Falls, MN 5 5 16
6 x drr 2365903 Kali Brigmon Little Falls, MN 3 DNS 15
Race Results Race: 8
Printed: 09:43 pm
Lites B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 352 yam 2324381 Adam Sobolik Grand Forks, MN 1 1 25
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 494 yam 666044 Adam Ness Coon Rapids, MN 1 1 25
2 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 2 2 22
3 76 yam 2306542 Jason Boller Merrifield, MN 3 3 20
4 47 kaw 2940042 Jesse Horner Remer, MN 5 4 18
5 41 suz Kurt Pyka Avon, MN 4 DNS 16
Race Results Race: 9
Printed: 09:43 pm
Quad 50 Rec 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 suz Tyler Mueller Long Prairie, MN 2 1 25
2 34 kym Easton Holsapple Brainerd, MN 1 3 22
3 10 pls 3562734 Ethan Strang Foley, MN 3 2 20
4 23 pls William Rahn White Bear Lake, MN 4 4 18
5 27 pls Bennett Rahn White Bear Lake, MN 5 5 16
6 504 pls Owen Mart Foley, MN 7 6 15
7 223 pls Ashlynn Pflipsen Melrose, MN 6 8 14
8 1x unk Jace Pekarek Foley, MN 8 7 13
Race Results Race: 10
Printed: 09:43 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 511 ktm 2194471 Carl Oakes Becker, MN 1 1 25
2 250 ktm 2271380 Louis Oswald Bayport, MN 2 2 22
3 557 ktm Canaan Zasmeta Aitkin, MN 3 3 20
4 95 ktm 3307825 Elijah Anderson Buffalo, MN 4 4 18
Race Results Race: 11
Printed: 09:43 pm
50cc Oil 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 240 ktm 2303975 Leighton Oswald Bayport, MN 1 1 25
2 8 hon Brady Hedburg Rice, MN 2 2 22
3 60 ktm Chase Viere Freeport, MN 3 3 20
Race Results Race: 12
Printed: 09:43 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 797 ktm 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 1 1 25
2 317 ktm Skyler Hill Brainerd, MN 3 2 22
3 259 ktm 3330093 Braylin Deleon Pillager, MN 2 4 20
4 337 yam Caleb Zasmeta Aitkin, MN 4 3 18
85cc 12-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 1 1 25
2 584 suz Jacob Peterschick Little Falls, MN 3 2 22
3 711 kaw 3045134 Hannah Oakes Becker, MN 2 4 20
4 95 kaw Nathan Kohl Fort Ripley, MN 4 3 18
5 89 yam Dane Ballou Little Falls, MN 5 5 16
6 817 hon Logan Kuseske Watkins, MN 6 6 15
Race Results Race: 13
Printed: 09:43 pm
Quad 90cc Rec 6-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 pls Ava Erlandson Brainerd, MN 1 2 25
2 45 pls Kashton Black St Joseph, MN 3 1 22
3 88 pls Tate Cronin Brainerd, MN 2 3 20
4 84 pls 2308879 Ethan Leabch Foley, MN 4 5 18
5 451 pls Rowan Black St Joseph, MN 6 4 16
6 11 unk Daniel Niznik Pierz, MN 5 DNF 15
Race Results Race: 14
Printed: 09:43 pm
Open B-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 89 kaw 673391 Mitchell Masters Merrifield, MN 3 1 25
2 413 kaw 2231599 Evan Daudt Longville, MN 2 2 22
3 234 suz 2306484 Taylor Hill Pillager, MN 1 3 20
Open C-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 494 yam 666044 Adam Ness Coon Rapids, MN 1 1 25
2 47 kaw 2940042 Jesse Horner Remer, MN 2 2 22
3 74 kaw William Pace Sartell, MN 3 3 20
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com