Motocity Raceway Page 1 of 1
Rd. 10 Central MN MX Series
07/07/2019
Race Results Race: 1
Printed: 05:26 pm
Supermini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 263 ktm 2014628 Avery Long New London, MN 1 1 25
2 363 ktm 2722691 Braden Long New London, MN 2 2 22
3 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 3 3 20
4 20 ktm 2916489 Karsen Omann Buffalo, MN 5 4 18
5 52 hus 2126164 Jett Soltvedt Elk River, MN 6 5 16
6 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 7 7 15
7 770 yam 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 9 6 14
8 59 kaw 3297635 Rj Thorud Medina, MN 8 8 13
9 87 yam 2083025 Broc Graba Verndale, MN 4 DNS 12
10 209 hon 2958340 Stephan Klar Hinckley, MN 10 DNS 11
DNF 244 ktm 2207244 Lukas Searer Wheatfield, IN DNF DNS
125
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 625 kaw 2833600 Austin M. Kienast Watertown, SD 1 1 25
2 162 ktm 3143687 Carter Mertens St Cloud, MN 2 3 22
3 224 ktm 2231786 Tyler Westring Ramsey, MN 4 2 20
4 23 yam 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 3 4 18
5 35 ktm 2316770 Beau Carlson Pengilly, MN 5 5 16
Race Results Race: 2
Printed: 05:26 pm
+25 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 973 kaw 694970 Clay Olson East Bethel, MN 1 1 25
2 67 yam 215354 Matt Kline Backus, MN 3 2 22
3 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 2 3 20
4 5 yam 662914 Shane Tismer Woodbury, MN 4 4 18
+25 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 135 yam 1079910 Sean Scott Blaine, MN 2 1 25
2 81 hus 0349065 Aaron Deer Elko, MN 3 2 22
3 99 hus 3451192 Justin Ruth Fargo, ND 1 DNF 20
+35 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 239 ktm 535900 Bill Logan Elk River, MN 1 1 25
+35 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 189 suz 780021 Ryan Larson Ashland, WI 1 1 25
2 74 kaw 3222433 Benny Van Cleve 3 2 22
3 171 yam 3277664 Mike Jenson Deephaven, MN 2 3 20
4 14 suz 3266448 Ben Taddy Ashland, WI 4 4 18
5 696 kaw 582450 Andy Odencrans Mora, MN 5 5 16
Race Results Race: 3
Printed: 05:26 pm
+55
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 ktm 178466 Boyd Peterson Chanhassen, MN 1 1 25
2 110 hon 639602 Gary Johnson Cambridge, MN 2 2 22
+60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 17 hon 723431 Dave Hencir St Paul, MN 1 1 25
2 53 yam 2908136 Paul E. Olson Moorhead, MN 2 2 22
3 790 hus 751696 John Dahlen New Richmond, WI 3 3 20
Race Results Race: 4
Printed: 05:26 pm
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 363 ktm 2722691 Braden Long New London, MN 1 1 25
2 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 4 2 22
3 770 yam 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 2 4 20
4 23 kaw 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 6 3 18
5 190 hus 2194994 Adrian Hauge Forest Lake, MN 3 6 16
6 52 hus 2126164 Jett Soltvedt Elk River, MN 7 5 15
7 59 kaw 3297635 Rj Thorud Medina, MN 5 8 14
8 20 ktm 2916489 Karsen Omann Buffalo, MN 9 7 13
9 711 kaw 3045134 Hannah Oakes Becker, MN 8 10 12
10 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 11 9 11
11 376 kaw 2022109 Matix Schmidt Kimball, MN 10 11 10
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 797 hus 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 1 1 25
2 29 yam 3263069 Cain Larson Ashland, WI 2 2 22
3 699 hus 2854633 Aydan Odencrans Mora, MN 3 3 20
4 151 yam 2122487 Griffin Disse 4 4 18
5 457 yam 3265260 Nick Lange Monticello, MN 5 5 16
6 240 ktm 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 6 7 15
7 150 kaw 3031844 Aaron Aasen St Paul, MN 9 6 14
8 47 ktm 2194985 Brayan P. Anstine Nowthen, MN 7 8 13
9 393 yam 2215759 Jossi Logan Elk River, MN 8 9 12
10 110 ktm 3680331 Gavin Greiner Amboy, MN 10 10 11
Race Results Race: 5
Printed: 05:26 pm
+25 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 1 1 25
2 32 hus 3551333 Brandon Hopkins Webster, WI 2 2 22
3 37 hon 2382539 Rusty Redmond West Fargo, ND 5 3 20
4 437 hon 2177837 Devan Christianson Wadena, MN 4 5 18
5 465 ktm 3322465 Scott Knight Elk River, MN 3 7 16
6 68 yam 2274951 Jeff Hemenway Detroit Lakes, MN 7 6 15
7 318 ktm 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 6 8 14
8 177 hus 3551332 Nick Spafford Webster, WI 8 9 13
9 598 kaw 329570 Joe Combs Pengilly, MN 10 10 12
10 50 ktm 3132525 Luke Rhode St Louis Park, MN 9 11 11
11 312 yam 730068 Joey Combs Pengilly, MN DNF 4 10
+35 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 527 yam 2249389 Daniel Schoumaker Brooklyn Center, MN 1 1 25
2 741 hon 238508 Brandin Redmond Fargo, ND 2 2 22
Race Results Race: 6
Printed: 05:26 pm
14-24 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 250 yam 883504 Aaron Blackstone Alexandria, MN 1 1 25
2 247 yam 213982 Bret Holland Rogers, MN 2 2 22
3 898 suz 2365909 Ryan Fussy Royalton, MN 3 3 20
14-24 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 244 yam 3051920 Broc Today Britt, MN 1 1 25
2 449 yam 775662 Andrew Van Heel Avon, MN 2 2 22
3 111 ktm 0761443 Chase Kothman Otsego, MN 3 3 20
4 15 yam 2940042 Jesse Horner Remer, MN 4 4 18
5 55 ktm 3861279 Brenna Dolney St Francis, MN 5 5 16
Race Results Race: 7
Printed: 05:26 pm
85cc 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 797 hus 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 3 1 25
2 29 yam 3263069 Cain Larson Ashland, WI 2 2 22
3 190 hus 2194994 Adrian Hauge Forest Lake, MN 1 4 20
4 99 hon 2399960 Ethan Reeder Pendleton, OR 4 3 18
5 150 kaw 3031844 Aaron Aasen St Paul, MN 5 DNS 16
Girls Sr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 711 kaw 3045134 Hannah Oakes Becker, MN 2 2 22
Race Results Race: 8
Printed: 05:26 pm
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 511 ktm 2194471 Carl Oakes Becker, MN 2 2 22
3 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 3 4 20
4 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 8 3 18
5 107 kaw 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 6 5 16
6 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 5 7 15
7 717 ktm 2264256 Jaxon Arends East Bethel, MN 10 6 14
8 68 cob 2304045 Ryder Halquist Belle Plaine, MN 7 10 13
9 30 yam 2213563 Kahler Omann Buffalo, MN 4 14 12
10 245 ktm 3282247 Noah Mickelson Backus, MN 11 8 11
11 501x ktm 2399941 Theodore Thompson Wyndmere, ND 12 9 10
12 501 cob 3322501 Blaze R. Knight Elk River, MN 9 12 9
13 101 ktm 3550186 Wyatt Petersen Baltic, SD 13 11 8
14 x ktm 3329131 James Johnson Hoytlakes, MN 14 13 7
DNS 45 hon 2399940 Evan Reeder Pendleton, OR DNS DNS
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 44 kaw 2275866 Christian Linder Cloquet, MN 1 1 25
2 699 kaw 2854633 Aydan Odencrans Mora, MN 2 2 22
3 240 ktm 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 3 3 20
4 25 ktm 3343231 Gabriel Strom Alexandria, MN 5 4 18
5 540 hus 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 4 5 16
6 6 kaw 2400077 Grayson Doslak Los Gatos, CA 6 6 15
Race Results Race: 9
Printed: 05:26 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 775 yam 452853 Jared Trepanier Solway, MN 3 1 25
2 625 kaw 2833600 Austin M. Kienast Watertown, SD 2 2 22
3 973 kaw 694970 Clay Olson East Bethel, MN 4 3 20
4 38 hon 2175416 Christian Craig Orange, CA 1 DNS 18
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 19 yam 3093691 Logan Hyland Isanti, MN 1 3 25
2 413 kaw 2231599 Evan Daudt Longville, MN 3 2 22
3 250 yam 883504 Aaron Blackstone Alexandria, MN 5 1 20
4 151 yam 2231569 Darion Black Bemidji, MN 2 4 18
5 135 yam 1079910 Sean Scott Blaine, MN 6 5 16
6 99 hus 3451192 Justin Ruth Fargo, ND 4 DNS 15
7 538 hon 1098141 Reuben Jacobs West Fargo, ND 7 DNS 14
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
2 15 yam 2940042 Jesse Horner Remer, MN 3 2 22
3 521 ktm 2024602 Trisha Olson East Bethel, MN 4 3 20
4 916 kaw 3300800 Alex Sand Spicer, MN 6 4 18
5 09 hon 2009508 Dylan Klar Hinckley, MN 5 5 16
6 922 ktm 2186418 Ryan Frank New London, MN 2 DNF 15
7 68 yam 2274951 Jeff Hemenway Detroit Lakes, MN 7 DNS 14
Race Results Race: 10
Printed: 05:26 pm
Sr. (+40) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 239 ktm 535900 Bill Logan Elk River, MN 1 1 25
2 110 hon 639602 Gary Johnson Cambridge, MN 2 DNS 22
Sr. (+40) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 171 yam 3277664 Mike Jenson Deephaven, MN 1 2 25
2 238 yam 3539971 Chad Curry Coon Rapids, MN 2 3 22
3 576 kaw 1093873 Dave L. Weseman Litchfield, MN 3 4 20
4 74 kaw 3222433 Benny Van Cleve DNF 1 18
Sr. (+40) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 105 hon 2319485 Clifford Linder Cloquet, MN 1 1 25
2 598 kaw 329570 Joe Combs Pengilly, MN 2 3 22
3 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 4 2 20
4 40 kaw 3925829 Neal Roberts Floodwood, MN 5 4 18
5 420 yam 3220559 Tim Rhode Crystal, MN 3 DNS 16
Super Sr. +50
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 ktm 178466 Boyd Peterson Chanhassen, MN 1 1 25
Women
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 175 ktm 2230795 Tatum Thorud Loretto, MN 1 1 25
2 340 ktm 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 2 2 22
3 55 ktm 3861279 Brenna Dolney St Francis, MN 3 3 20
Race Results Race: 11
Printed: 05:26 pm
Girls Jr. 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 240 ktm 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 393 yam 2215759 Jossi Logan Elk River, MN 2 2 22
3 540 ktm 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 3 3 20
4 14 hon 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 4 4 18
Race Results Race: 12
Printed: 05:26 pm
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 775 yam 452853 Jared Trepanier Solway, MN 2 1 25
2 625 kaw 2833600 Austin M. Kienast Watertown, SD 3 2 22
3 5 yam 662914 Shane Tismer Woodbury, MN 4 3 20
4 38 hon 2175416 Christian Craig Orange, CA 1 DNS 18
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 413 kaw 2231599 Evan Daudt Longville, MN 3 1 25
2 19 yam 3093691 Logan Hyland Isanti, MN 2 2 22
3 250 yam 883504 Aaron Blackstone Alexandria, MN 1 6 20
4 247 yam 213982 Bret Holland Rogers, MN 5 3 18
5 898 suz 2365909 Ryan Fussy Royalton, MN 7 4 16
6 1 ktm 3155362 Kyle Oftedahl Hanley Falls, MN 6 5 15
7 151 yam 2231569 Darion Black Bemidji, MN 4 DNS 14
8 538 hon 1098141 Reuben Jacobs West Fargo, ND 8 DNS 13
Race Results Race: 13
Printed: 05:26 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
2 449 yam 775662 Andrew Van Heel Avon, MN 2 2 22
3 111 ktm 0761443 Chase Kothman Otsego, MN 3 3 20
4 224 ktm 2231786 Tyler Westring Ramsey, MN 5 4 18
5 140 ktm 3573864 Isaac Schlauderaff Barnesville, MN 4 6 16
6 205 yam 3330984 Sam G. Haas Zimmerman, MN 6 5 15
7 521 ktm 2024602 Trisha Olson East Bethel, MN 7 7 14
8 916 kaw 3300800 Alex Sand Spicer, MN 8 8 13
9 702 kaw 269210 Christian Dupont Nowthen, MN 10 9 12
10 711 suz 3340182 Derrick Taddy Ashland, WI 9 10 11
Race Results Race: 14
Printed: 05:26 pm
Vet (+30) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 1 1 25
2 414 kaw 508414 Travis Peterson Norwood Young, MN 2 2 22
Vet (+30) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 81 hus 0349065 Aaron Deer Elko, MN 1 1 25
Vet (+30) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 527 yam 2249389 Daniel Schoumaker Brooklyn Center, MN 2 1 25
2 74 yam 0327233 Kerry Anstine Nowthen, MN 3 2 22
3 356 kaw 3929744 Gerrod Kresa Big Lake, MN 5 3 20
4 904 kaw 3928260 Nathan Burkey St Francis, MN 4 4 18
5 50 ktm 3132525 Luke Rhode St Louis Park, MN 6 5 16
6 922 ktm 2186418 Ryan Frank New London, MN 1 DNS 15
+45 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 19 ktm 054335 Eric Garvey White Bear Lake, MN 1 1 25
2 105 yam 2671160 Delon Luther Fort Ripley, MN 2 DNS 22
+45 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 576 kaw 1093873 Dave L. Weseman Litchfield, MN 1 1 25
+45 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 32 hus 3551333 Brandon Hopkins Webster, WI 1 1 25
2 420 yam 3220559 Tim Rhode Crystal, MN 2 2 22
3 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 3 3 20
4 405 ktm 2319492 Paul Novack Farmington, MN 4 4 18
Race Results Race: 15
Printed: 05:26 pm
65cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 511 ktm 2194471 Carl Oakes Becker, MN 2 2 22
3 44 kaw 2275866 Christian Linder Cloquet, MN 3 3 20
4 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 4 4 18
5 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 5 6 16
6 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 8 5 15
7 25 ktm 3343231 Gabriel Strom Alexandria, MN 7 8 14
8 717 ktm 2264256 Jaxon Arends East Bethel, MN 10 7 13
9 68 cob 2304045 Ryder Halquist Belle Plaine, MN 11 9 12
10 30 yam 2213563 Kahler Omann Buffalo, MN 6 DNS 11
11 110 ktm 3680331 Gavin Greiner Amboy, MN 9 DNS 10
Race Results Race: 16
Printed: 05:26 pm
Schoolboy 2 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 244 yam 3051920 Broc Today Britt, MN 1 1 25
2 205 yam 3330984 Sam G. Haas Zimmerman, MN 2 2 22
3 38 kaw 2399939 Mox Disse Detroit Lakes, MN 3 3 20
4 3 yam 2400076 Layton Doslak Las Gatos, CA DNS 4 18
Schoolboy 1 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 263 ktm 2014628 Avery Long New London, MN 1 1 25
2 35 ktm 2316770 Beau Carlson Pengilly, MN 3 2 22
3 87 yam 2083025 Broc Graba Verndale, MN 2 DNS 20
Race Results Race: 17
Printed: 05:26 pm
50cc 4-6 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 315 cob 2303972 Brody Kratt Byron, MN 1 1 25
2 60 ktm 2324383 Jase Sonnenberg Vergas, MN 2 2 22
3 12 cob 3300796 Emerson Schutter Lake Mills, IA 3 3 20
4 124 cob 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 4 4 18
5 225 cob 3551952 Gaige Bauer Cold Spring, MN 5 5 16
6 99 cob 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 7 7 15
7 827 ktm 4098256 Jackson Larson Luck, WI 6 8 14
8 225 cob 3384811 Bodey Blomdahl Hermantown, MN 10 6 13
9 3278 ktm 2392019 Tucker Weets Evansville, MN 9 9 12
10 355 cob 2316768 Drake Carlson Pengilly, MN 8 10 11
DNS 154 ktm 4077460 Weston Larson Luck, WI DNS DNS
Race Results Race: 18
Printed: 05:26 pm
50cc 7-8 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 cob 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 68 cob 2304045 Ryder Halquist Belle Plaine, MN 3 2 22
3 147 cob 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 2 3 20
4 384 cob 2262470 Blair Kindel Glenwood, MN 6 4 18
5 717 ktm 2264256 Jaxon Arends East Bethel, MN 5 5 16
6 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 4 9 15
7 502 ktm 2399942 Mathaios Thompson Wyndmere, ND 8 7 14
8 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 10 8 13
9 39 ktm 3926323 Henry Shelstad New Brighton, MN 9 11 12
10 345 cob 3327948 Brayden Hinck Lake City, MN 7 13 11
11 101 ktm 3550186 Wyatt Petersen Baltic, SD 11 10 10
12 218 cob 3329130 Jesse Jarvis Hoytlakes, MN 13 12 9
13 207 cob 3141788 Tristan Penders Luck, WI 12 14 8
14 503 ktm 239943 Maximus Thompson Wyndmere, ND 15 15 7
15 98 cob 3528123 Josie Combs Pengilly, MN 14 16 6
16 418 ktm 3658632 Brantly Maul Mora, MN DNS 6 5
Race Results Race: 19
Printed: 05:26 pm
50cc multi-speed
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 ktm 2324383 Jase Sonnenberg Vergas, MN 1 1 25
2 12 cob 3300796 Emerson Schutter Lake Mills, IA 2 2 22
3 124 cob 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 3 3 20
4 16 cob 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 4 4 18
5 167 cob 2358445 Jacob Mariner Mason City, IA 5 5 16
6 99 cob 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 6 6 15
7 614 cob 3408679 Jase Kratt Byron, MN 7 7 14
8 225 ktm 3384811 Bodey Blomdahl Hermantown, MN 10 DNS 13
Race Results Race: 20
Printed: 05:26 pm
50 Open 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 1 3 25
2 68 cob 2304045 Ryder Halquist Belle Plaine, MN 3 2 22
3 502 ktm 2399942 Mathaios Thompson Wyndmere, ND 2 4 20
4 315 cob 2303972 Brody Kratt Byron, MN 6 5 18
5 218 cob 3329130 Jesse Jarvis Hoytlakes, MN 7 7 16
6 101 ktm 3550186 Wyatt Petersen Baltic, SD 5 9 15
7 345 cob 3327948 Brayden Hinck Lake City, MN 9 6 14
8 207 cob 3141788 Tristan Penders Luck, WI 8 8 13
9 418 ktm 3658632 Brantly Maul Mora, MN 4 15 12
10 147 cob 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN DNF 1 11
11 39 ktm 3926323 Henry Shelstad New Brighton, MN 12 10 10
12 503 ktm 239943 Maximus Thompson Wyndmere, ND 11 12 9
13 98 cob 3528123 Josie Combs Pengilly, MN 10 13 8
14 225 cob 3551952 Gaige Bauer Cold Spring, MN 13 11 7
15 103 yam 2399936 Grady Disse Detroit Lakes, MN DNS 14 6
Race Results Race: 21
Printed: 05:26 pm
50cc oil 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 ktm 2324383 Jase Sonnenberg Vergas, MN 1 1 25
2 827 ktm 4098256 Jackson Larson Luck, WI 2 3 22
3 97 ktm 3384811 Bodey Blomdahl Hermantown, MN 4 2 20
4 180 ktm 2399935 Briella Disse Detroit Lakes, MN 3 4 18
5 3278 ktm 2392019 Tucker Weets Evansville, MN 5 5 16
DNS 154 ktm 4077460 Weston Larson Luck, WI DNS DNS
50cc Shift/Shaft 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 167 yam 2358445 Jacob Mariner Mason City, IA 1 1 25
2 16 yam 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 3 2 22
3 103 yam 2399936 Grady Disse Detroit Lakes, MN 2 3 20
4 8 yam 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 4 4 18
5 7 yam 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 5 5 16
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com