Motocity Raceway Page 1 of 1
Rd. 1 NorthStar MX Series
04/11/2021
Race Results Race: 1
Printed: 07:48 pm
Schoolboy 1 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 1 1 25
2 70 hus 2712101 Tanner Schlegel Scandia, MN 2 2 22
3 125 yam 3691111 Cameron Ford Zimmerman, MN 3 3 20
4 797 gas 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 4 4 18
5 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 5 5 16
6 457 yam 3265260 Nick Lange St Cloud, MN 6 6 15
7 896 yam 5005102 Blair Westerholm Chaska, MN 8 7 14
8 296 yam 3914678 Ethan Worm Jordan, MN 9 8 13
9 60 yam 2418525 Colton Damyanovich Hibbing, MN 11 9 12
10 300 kaw 3551787 Emmett Loftus Lakeville, MN 10 10 11
11 89 yam 2419873 Dane Ballou Little Falls, MN 12 11 10
12 231 hon 2665978 Joshua Lemke Moorhead, MN 13 12 9
13 919 ktm 5040824 Ryan Beehler Rice, MN 14 13 8
14 65 yam 300 Carter Purcell Cloquet, MN 15 DNF 7
15 59 yam 3297635 Rj Thorud Medina, MN 7 DNS 6
Race Results Race: 2
Printed: 07:48 pm
14-24 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 261 yam 2118115 Owen Sailor Elk River, MN 1 1 25
14-24 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
2 471 yam 1050120 Mitchel Moore St Cloud, MN 2 3 22
3 22 hus 2122037 Gabe Gerhardt St Augusta, MN 4 2 20
4 244 yam 3051920 Broc Today Britt, MN 5 4 18
5 228 yam 0883028 Luke Van Lyssel 3 7 16
6 823 yam 0761443 Chase Kothman Otsego, MN 6 5 15
7 132 kaw 2369508 Justin Reinking Cresco, IA 7 6 14
8 116 kaw 583102 Carson Disse Detroit Lakes, MN 8 8 13
DNS 509 hon 2210217 Jacob Oehrlein Hastings, MN DNS DNS
+25 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 hon 3929306 Ryan Martin Faribault, MN 1 1 25
2 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 2 2 22
3 67 yam 215354 Matt Kline Backus, MN 3 3 20
4 9 ktm 1084352 Dylan Lengyel 4 4 18
5 34 ktm 796676 Daniel Robin Corcoran, MN 5 5 16
6 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 6 6 15
DNS 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN DNS DNS
+25 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 565 kaw 2022125 Brandon Johnson Clearwater, MN 2 1 25
2 259x ktm 083445 Taylor Skinner Montrose, MN 1 2 22
3 119 kaw 340320 Matthew Meyers 3 3 20
4 588 suz 811128 Christopher Janzig St Michael, MN 5 5 18
5 242 kaw 3197978 Derek Ness Ramsey, MN 7 4 16
6 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson Grand Rapids, MN 9 6 15
7 20 kaw 673391 Mitchell Masters Merrifield, MN 6 10 14
8 122 kaw 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 10 7 13
9 15 yam 2940042 Jesse Horner Remer, MN 12 8 12
10 639 hon 902068 Dale Knickerbocker 11 9 11
11 19 yam 3310836 Kyle Hall Fargo, ND 4 DNF 10
12 614 yam 3484983 Steve Omann North Branch, MN 8 DNS 9
Race Results Race: 3
Printed: 07:48 pm
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 35 hus 2833829 Brady Karolevitz Braham, MN 1 1 25
2 135 ktm 2210934 Kaden M. Tabaka Princeton, MN 2 2 22
3 190 hus 2194994 Adrian Hauge Forest Lake, MN 3 3 20
4 34 ktm 5017052 Louie Etzel Plymouth, MN 4 5 18
5 728 ktm 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 6 4 16
6 700 yam 2200915 Brody Rouillard Maple Grove, MN 9 7 15
7 77 yam 2374791 William Markhala Wayzata, MN 7 10 14
8 85 ktm 2189007 Mac Nornberg Pillager, MN 13 6 13
9 157 ktm 2200916 Isaac Zimmer Duluth, MN 11 8 12
10 818 kaw 5009069 Kade Wilkins Zimmerman, MN 8 12 11
11 24 kaw 2208286 Carson R. Oconnor Hampton, MN 12 9 10
12 230 yam 2305286 Cody Hill Vermillion, MN 10 13 9
13 722 hus 2392561 Max Sweet Nowthen, MN 14 11 8
14 25 ktm 3240472 Braden Barker Atwater, MN 5 DNF 7
15 711 yam 4173063 Sam Mortensen Hugo, MN 15 14 6
16 11 yam 3495399 Rylan Berglund Elk River, MN 16 15 5
17 130 ktm 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 17 16 4
18 573 ktm 4245901 Blake Larson Eveleth, MN 19 17 3
19 685 yam 2382492 Ryley Hill Cloquet, MN 20 18 2
20 10 suz 2447411 Collin Hawkinson Pillager, MN 21 19 1
21 164 kaw 2119776 Marcus Monson Rogers, MN 18 DNS
DNF 14 ktm 3334602 Kaiden Fisher Star Prairie, WI DNF DNS
DNF 47 ktm 2194985 Brayan P. Anstine Nowthen, MN DNF DNS
Race Results Race: 4
Printed: 07:48 pm
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 369 hus 3204107 Cash Petersen Ryder, ND 2 1 25
2 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 2 22
3 55 ktm 2303655 Cash Anderson Albertville, MN 3 3 20
4 41 yam 2262403 Jack Bouton Hawley, MN 4 4 18
5 415 ktm 3861341 Carson Swedeen Cambridge, MN 5 7 16
6 502x gas 2399942 Mathaios Thompson Wyndmere, ND 8 5 15
7 267 yam 2264246 Myles Ilstrup Elk River, MN 6 8 14
8 x hus 5014203 Carter Drechsel Coon Rapids, MN 9 6 13
9 88 yam 3927583 Ryker Schneider Brainerd, MN 7 9 12
10 501 yam 3322501 Blaze R. Knight Zimmerman, MN 10 12 11
11 501x ktm 2399941 Theodore Thompson Wyndmere, ND 13 10 10
12 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 12 11 9
13 86 hus 5030342 Luke Carlson Lonsdale, MN 11 14 8
14 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 14 13 7
15 229 ktm 5018960 Owen Smith St Michael, MN 16 15 6
16 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 15 16 5
17 625 kaw 4128581 Liam Arendt Pine Island, MN 17 DNS 4
Race Results Race: 5
Printed: 07:48 pm
14-24 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 37 yam 4097849 Andy Kgeutteau 1 2 25
2 205 yam 3330984 Sam G. Haas Zimmerman, MN 3 1 22
3 222 ktm 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 2 3 20
4 35 hus 2316767 Beau Carlson Pengilly, MN 4 4 18
5 129 hon 923255 Ethan Lemke Moorhead, MN 7 5 16
6 354 hon 3692253 Mack Lautigar 8 7 15
7 880 hon 2426271 Connor Wakefield Grand Rapids, MN 5 11 14
8 148 yam 2231780 Hayden Anstine Nowthen, MN 12 6 13
9 150 ktm 2390699 Caleb Melstrom Ellsworth, WI 11 9 12
10 896 yam 5005102 Blair Westerholm Chaska, MN 9 12 11
11 296 yam 3914678 Ethan Worm Jordan, MN 16 8 10
12 180 ktm 2430289 Trevor Johnson Rice, MN 14 10 9
13 300 yam 3551787 Emmett Loftus Lakeville, MN 10 15 8
14 916 kaw 3300800 Alex Sand Spicer, MN 13 14 7
15 86 suz 5014765 Nick Revier Olivia, MN 15 13 6
16 742 yam 2122019 Ross Ilstrup Elk River, MN 6 DNS 5
+25 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 999 yam 5004050 Isaac Vesel Winona, MN 1 2 25
2 181 hon 5020811 Alex Hellesvig Duluth, MN 4 1 22
3 515 suz 262437 Tristin Kuiken 2 3 20
4 725 kaw 654754 Jared Hood Spicer, MN 3 4 18
5 462 hus 5043695 Chase Durand St Paul, MN 5 5 16
6 542 ktm 5014210 Skyler Erickson Anoka, MN 7 6 15
7 894 hus 3043361 Matthew Whelan North Branch, MN 8 7 14
8 68 yam 2274951 Jeff Hemenway Detroit Lakes, MN 10 8 13
9 132 kaw 2447413 Dylan Schnur New Hampton, IA 9 9 12
10 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 11 10 11
11 23 kaw 5046324 Matthew Schroeder Moorhead, MN 6 DNF 10
Race Results Race: 6
Printed: 07:48 pm
Sr. (+40) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 274 hon 472568 Michael Lemke Moorhead, MN 1 1 25
2 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor Hamton, MN 2 2 22
3 361 yam 642128 Tommu Keech Farmington, MN 3 3 20
4 137 yam 0780003 Jesse Zimmer Duluth, MN 4 4 18
5 74 kaw 3222433 Benny Van Cleve Prior Lake, MN 5 5 16
6 171 hus 3277664 Mike Jenson Big Lake, MN 7 6 15
7 80 ktm 315408 Troy Johnson Blaine, MN 6 7 14
Sr. (+40) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 527 yam 2249389 Daniel Schoumaker Brooklyn Center, MN 1 2 25
2 47 hon 5016426 Kyle Boie Elk River, MN 3 1 22
3 757 suz 0341856 Kenny Mccauley Hendrum, MN 2 4 20
4 93 suz 593712 Jamie Koch Brook Park, MN 4 3 18
5 737 yam 924851 Neal Kragt Milaca, MN 5 5 16
DNS 740 kaw 238508 Brandin Redmond Fargo, ND DNS DNS
Sr. (+40) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 74x yam 0327233 Kerry Anstine Nowthen, MN 1 1 25
2 230 ktm 5013993 Ryan Smith St Michael, MN 3 2 22
3 55 ktm 2324385 Casey Carlson Pengilly, MN 2 3 20
4 40 kaw 3925829 Neal Roberts Floodwood, MN 4 4 18
5 x suz 2447261 Daniel Grochowski 5 DNF 16
+50 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 54 yam 700813 Tim J. Bernloehr Savage, MA 2 1 25
2 19 yam 054335 Eric Garvey White Bear Lake, MN 1 2 22
3 171x yam 977571 Mark Moore St Cloud, MN 3 3 20
4 105 yam 2671160 Delon Luther Fort Ripley, MN 5 4 18
5 5 yam 2232484 Michael Stumne Pine City, MN 4 5 16
+60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 753 yam 901585 Keith W. Buss Norcross, MN 1 1 25
2 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 2 2 22
DNF 65 hon 5044951 Steve Boie DNF DNF
+50 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 32 hus 3551333 Brandon Hopkins Webster, WI 1 1 25
2 331 ktm 1105781 Randall Ross St. Paul, MN 2 2 22
+50 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 3 kaw 5042301 Ross Wareberg Sandstone, MN 1 1 25
Race Results Race: 7
Printed: 07:48 pm
Girls Jr. 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 540 ktm 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 337 yam 2382484 Rose Loso Cold Spring, MN 2 2 22
3 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 3 3 20
4 322 yam 2365888 Aliya Troop Cohasset, MN 4 4 18
65cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 55 ktm 2303655 Cash Anderson Albertville, MN 2 2 22
3 717 ktm 2264256 Jaxon Arends East Bethel, MN 6 3 20
4 502x ktm 2399942 Mathaios Thompson Wyndmere, ND 5 4 18
5 122 ktm 3345107 Jerzee St Croix Minot, ND 4 5 16
6 369 ktm 3204107 Cash Petersen Ryder, ND 3 8 15
7 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Wheaton, MN 9 6 14
8 285 yam 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 8 7 13
9 260 yam 3188797 Wyatt Sailor Elk River, MN 7 10 12
10 503 ktm 2399943 Maximus Thompson Wyndmere, ND 11 9 11
11 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 10 11 10
12 384 yam 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN 14 12 9
13 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 13 13 8
14 622 hus 2418516 Gavin Hill Cloquet, MN 12 14 7
15 745 ktm 2262430 Gunner Burke Hendrum, MN 15 16 6
16 36 ktm 3902710 Austin Nutter South Range, WI 17 15 5
17 615 ktm 5027564 Ike Anderson Park Rapids, MN 16 17 4
18 308 ktm 2230781 Deegan Leaf Cambridge, MN 18 20 3
19 147 kaw 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 21 18 2
20 311 ktm 3929952 Titus Mortensen Hugo, MN 20 21 1
21 638 yam 2392538 Konnor Kuaas 19 24
22 561 ktm 3861342 Braiden Swedeen Cambridge, MN 25 19
23 533 ktm 3605523 Caleb Bothun Dover, MN 22 22
24 64 ktm 5045437 Zeppelin Thull 23 23
25 115 hus 2399936 Grady Disse Detroit Lakes, MN 27 26
26 810 ktm 5044237 Max Koljonen New York Mills, MN 26 27
27 177 kaw 5028777 Zachariah Mosier DNF 25
28 126 kaw 5047453 Jaxson Howery Lake Park, MN 24 DNS
DNF 921 ktm 2396330 Brock Schauer Plato, MN DNF DNS
DNS 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN DNS DNS
Race Results Race: 8
Printed: 07:48 pm
Supermini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 35 hus 2833829 Brady Karolevitz Braham, MN 2 2 25
2 190 hus 2194994 Adrian Hauge Forest Lake, MN 4 1 22
3 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 3 3 20
4 797 gas 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 5 4 18
5 728 ktm 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 7 5 16
6 240 ktm 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 8 6 15
7 96 hus 2671196 Vincent Aydt Rush City, MN 9 7 14
8 700 yam 2200915 Brody Rouillard Maple Grove, MN 10 9 13
9 818 kaw 5009069 Kade Wilkins Zimmerman, MN 12 8 12
10 157 ktm 2200916 Isaac Zimmer Duluth, MN 11 10 11
11 711 yam 4173063 Sam Mortensen Hugo, MN 13 11 10
12 130 ktm 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 14 12 9
13 573 ktm 4245901 Blake Larson Eveleth, MN 16 13 8
14 327 ktm 4172958 Hunter Beck Zimmerman, MN 15 14 7
15 70 hus 2712101 Tanner Schlegel Scandia, MN 1 DNS 6
16 427 ktm 3118636 Blake Gyldenvand Waconia, MN 6 DNS 5
Race Results Race: 9
Printed: 07:48 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 352 hon 854106 Chase Graba Verndale, MN 2 1 25
2 152 yam 901419 Curtis M. Biorn Ramsey, MN 3 2 22
3 261 yam 2118115 Owen Sailor Elk River, MN 1 4 20
4 9 ktm 1084352 Dylan Lengyel 4 3 18
5 250 yam 883504 Aaron Blackstone Alexandria, MN 5 5 16
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
2 565 kaw 2022125 Brandon Johnson Clearwater, MN 2 2 22
3 228 yam 0883028 Luke Van Lyssel 3 4 20
4 116 kaw 583102 Carson Disse Detroit Lakes, MN 6 3 18
5 471 yam 1050120 Mitchel Moore St Cloud, MN 4 5 16
6 16 hon 4097922 Hunter Holmberg Andover, MN 7 6 15
7 639 hon 902068 Dale Knickerbocker 8 7 14
8 259 ktm 083445 Taylor Skinner Montrose, MN 5 DNS 13
DNS 509 hon 2210217 Jacob Oehrlein Hastings, MN DNS DNS
Race Results Race: 10
Printed: 07:48 pm
Schoolboy 2 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 2 1 25
2 36 ktm 1011886 Gavin Tilford Pine Island, MN 1 2 22
3 22 hus 2122037 Gabe Gerhardt St Augusta, MN 4 3 20
4 352x hon 2083025 Broc Graba Verndale, MN 3 4 18
5 125 yam 3691111 Cameron Ford Zimmerman, MN 5 5 16
6 116 hon 2122487 Griffin Disse Detroit Lakes, MN 7 6 15
7 777 yam 3352726 Andrew Wedge Virginia, MN 6 7 14
8 225 suz 2399939 Mox Disse Detroit Lakes, MN 9 8 13
9 231 hon 2665978 Joshua Lemke Moorhead, MN 8 9 12
10 327 ktm 4172958 Hunter Beck Zimmerman, MN 11 10 11
11 72 yam 5016585 Aaron Golden Rice, MN 10 DNF 10
12 38 gas 3337627 Ava Leines Elk River, MN 12 DNS 9
Race Results Race: 11
Printed: 07:48 pm
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 37 yam 4097849 Andy Kgeutteau 1 1 25
2 772 kaw 1018904 Bryon Setzeffandt Bird Island, MN 2 2 22
3 222 ktm 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 4 3 20
4 129 hon 923255 Ethan Lemke Moorhead, MN 3 4 18
5 148 yam 2231780 Hayden Anstine Nowthen, MN 6 5 16
6 77 kaw 2447412 Thomas Bosek Alexandria, MN 5 7 15
7 180 ktm 2430289 Trevor Johnson Rice, MN 10 6 14
8 68 yam 2274951 Jeff Hemenway Detroit Lakes, MN 8 9 13
9 880 hon 2426271 Connor Wakefield Grand Rapids, MN 11 8 12
10 916 kaw 3300800 Alex Sand Spicer, MN 12 10 11
11 86 suz 5014765 Nick Revier Olivia, MN 13 13 10
12 928 yam 2447386 Gibson Kragt 15 12 9
13 726 hon 2447385 Marqiell Adams Pillager, MN 18 11 8
14 671 yam 3473676 Lukas Parenteau 9 DNF 7
15 727 kaw 3605989 Zack Gadient Willmar, MN DNF 12 6
16 59 yam 3297635 Rj Thorud Medina, MN 7 DNS 5
17 90 yam 5037464 Kyle Schloesser Side Lake, MN 14 DNS 4
18 725 kaw 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 16 DNS 3
DNS 742 yam 2122019 Ross Ilstrup Elk River, MN DNS DNS
Race Results Race: 12
Printed: 07:48 pm
+35 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor Hamton, MN 1 1 25
2 95 hon 499629 Rory Beckman Brandon, MN 2 2 22
3 171 ktm 3277664 Mike Jenson Big Lake, MN 3 3 20
4 97 hon 719297 Jason Place Farmington, MN 4 4 18
+35 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 614 yam 3484983 Steve Omann North Branch, MN 1 2 25
2 103 yam 486217 Lucas Dooley Fargo, ND 5 1 22
3 757 suz 0341856 Kenny Mccauley Hendrum, MN 3 3 20
4 527 yam 2249389 Daniel Schoumaker Brooklyn Center, MN 2 5 18
5 667 kaw 2717917 Anthony M. Gardner Elko, MN 4 4 16
6 308 yam 2835554 Nick Leaf Cambridge, MN 6 6 15
7 399 kaw 5008739 Preston Hines Brainerd, MN 7 DNS 14
+35 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 82 ktm 3913968 Ryan Blank Pequot Lakes, MN 1 1 25
2 138 hon 5028138 Luke Nord 2 DNS 22
DNF 8 kaw 5016632 Craig Purcell Cloquet, MN DNF DNS
DNS 300 hon 4129628 William Scott Mora, MN DNS DNS
Race Results Race: 13
Printed: 07:48 pm
125
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 1 1 25
2 82 hus 0897541 Beau Engstrom Crosslake, MN 2 2 22
3 130 yam 2088586 Brodie M. Oconnor Hampton, MN 3 3 20
4 125 yam 3691111 Cameron Ford Zimmerman, MN 4 4 18
5 457 yam 3265260 Nick Lange St Cloud, MN 6 5 16
6 35 hus 2316767 Beau Carlson Pengilly, MN 5 6 15
7 89 yam 2419873 Dane Ballou Little Falls, MN 7 7 14
8 919 ktm 5040824 Ryan Beehler Rice, MN 8 8 13
DNS 59 yam 3297635 Rj Thorud Medina, MN DNS DNS
Women
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 240 ktm 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 2 2 22
3 104 yam 2419841 Reanna Smith Warroad, MN 3 3 20
4 687 kaw 5013192 Sasha Hanggi Isanti, MN 4 4 18
5 944 hon 2400056 Aubrey Troop Cohasset, MN 6 5 16
6 38 gas 3337627 Ava Leines Elk River, MN 5 DNS 15
Race Results Race: 14
Printed: 07:48 pm
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 55 ktm 2303655 Cash Anderson Albertville, MN 3 2 22
3 122 ktm 3345107 Jerzee St Croix Minot, ND 6 3 20
4 260 yam 3188797 Wyatt Sailor Elk River, MN 4 5 18
5 107 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 5 6 16
6 x ktm 2200776 Karsen M. Tabaka Princeton, MN 9 7 15
7 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 8 9 14
8 622 hus 2418516 Gavin Hill Cloquet, MN 10 8 13
9 502x ktm 2399942 Mathaios Thompson Wyndmere, ND 15 4 12
10 745 ktm 2262430 Gunner Burke Hendrum, MN 12 10 11
11 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 11 11 10
12 18 hus 3150795 Bentley Aydt Rush City, MN 13 12 9
13 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Wheaton, MN 7 DNF 8
14 64 ktm 5045437 Zeppelin Thull 14 14 7
15 751 ktm 3636925 Wyatt Borders Pequot Lakes, MN 17 13 6
16 369 ktm 3204107 Cash Petersen Ryder, ND 2 DNS 5
17 126 kaw 5047453 Jaxson Howery Lake Park, MN 16 DNS 4
Race Results Race: 15
Printed: 07:48 pm
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 717 ktm 2264256 Jaxon Arends East Bethel, MN 1 1 25
2 285 yam 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 3 2 22
3 503 ktm 2399943 Maximus Thompson Wyndmere, ND 2 3 20
4 384 yam 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN 4 4 18
5 561 ktm 3861342 Braiden Swedeen Cambridge, MN 5 7 16
6 615 ktm 5027564 Ike Anderson Park Rapids, MN 8 5 15
7 36 ktm 3902710 Austin Nutter South Range, WI 7 6 14
8 210 yam 5006573 Tucker Loso Coldspring, MN 6 9 13
9 311 ktm 3929952 Titus Mortensen Hugo, MN 9 8 12
10 270 cob 2374782 Jace Schroeder North Branch, MN 12 10 11
11 533 ktm 3605523 Caleb Bothun Dover, MN 11 11 10
12 308 ktm 2230781 Deegan Leaf Cambridge, MN 10 15 9
13 322 yam 2365888 Aliya Troop Cohasset, MN 13 13 8
14 697 ktm 2418475 Bryson Dietman South Haven, MN 14 14 7
15 638 yam 2392538 Konnor Kuaas 17 12 6
16 115 hus 2399936 Grady Disse Detroit Lakes, MN 15 17 5
17 124 ktm 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 16 18 4
18 147 kaw 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 18 20 3
19 297 yam 2428731 Evan Worm Jordan, MN 20 DNF 2
20 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN DNS 16 1
21 901 ktm 5022901 Maxxon Nord DNS 19
22 227 ktm 4128582 Mason Arendt Pine Island, MN 19 DNS
DNS 69 suz 2266218 Grayson Oehrlein Hastings, MN DNS DNS
DNS 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN DNS DNS
Race Results Race: 16
Printed: 07:48 pm
Vet (+30) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 hon 3929306 Ryan Martin Faribault, MN 1 1 25
2 67 yam 215354 Matt Kline Backus, MN 2 2 22
3 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 3 3 20
4 34 ktm 796676 Daniel Robin Corcoran, MN 4 4 18
5 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 6 5 16
6 95 hon 499629 Rory Beckman Brandon, MN 5 7 15
7 124 ktm 0931897 Kyle E. Savelkoul St. Martin, MN 7 6 14
8 97 hon 719297 Jason Place Farmington, MN 8 DNS 13
DNS 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN DNS DNS
Vet (+30) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 119 kaw 340320 Matthew Meyers 1 1 25
2 549 hon 2382539 Rusty Redmond West Fargo, ND 3 3 22
3 242 kaw 3197978 Derek Ness Ramsey, MN 8 2 20
4 103 yam 486217 Lucas Dooley Fargo, ND 6 4 18
5 307 kaw 827649 Caleb Koljonen New York Mills, MN 5 5 16
6 614 yam 3484983 Steve Omann North Branch, MN 2 8 15
7 122 kaw 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 7 6 14
8 588 suz 811128 Christopher Janzig St Michael, MN 4 9 13
9 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson Grand Rapids, MN 9 7 12
10 667 kaw 2717917 Anthony M. Gardner Elko, MN 10 DNS 11
Vet (+30) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 181 hon 5020811 Alex Hellesvig Duluth, MN 1 1 25
2 542 ktm 5014210 Skyler Erickson Anoka, MN 3 2 22
3 462 hus 5043695 Chase Durand St Paul, MN 2 3 20
4 437 hon 2177837 Devan Christianson Wadena, MN 4 4 18
5 74 yam 0327233 Kerry Anstine Nowthen, MN 5 5 16
6 519 ktm 5007519 Tim Borders Pequot Lakes, MN 6 6 15
7 468 ktm 335138 Cory Koljonen New York Mills, MN 8 7 14
8 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 7 9 13
9 338 yam 5006572 Ben Loso Cold Spring, MN 12 8 12
10 188 yam 2382499 Zach Cary Cloquet, MN 10 10 11
11 177 hus 3551332 Nick Spafford Webster, WI 11 11 10
12 300 hon 4129628 William Scott Mora, MN 9 DNS 9
13 x suz 2447261 Daniel Grochowski 13 DNS 8
DNF 13 yam 5045471 Alex Bigler DNF DNS
DNF 90 yam 5037464 Kyle Schloesser Side Lake, MN DNF DNS
Race Results Race: 17
Printed: 07:48 pm
85cc 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 369 hus 3204107 Cash Petersen Ryder, ND 1 1 25
2 135 ktm 2210934 Kaden M. Tabaka Princeton, MN 2 2 22
3 427 ktm 3118636 Blake Gyldenvand Waconia, MN 3 3 20
4 34 ktm 5017052 Louie Etzel Plymouth, MN 5 4 18
5 41 yam 2262403 Jack Bouton Hawley, MN 4 5 16
6 x hus 5014203 Carter Drechsel Coon Rapids, MN 8 6 15
7 230 yam 2305286 Cody Hill Vermillion, MN 6 9 14
8 24 kaw 2208286 Carson R. Oconnor Hampton, MN 7 10 13
9 267 yam 2264246 Myles Ilstrup Elk River, MN 11 7 12
10 722 hus 2392561 Max Sweet Nowthen, MN 13 11 11
11 501x ktm 2399941 Theodore Thompson Wyndmere, ND 12 12 10
12 88 yam 3927583 Ryker Schneider Brainerd, MN 17 8 9
13 501 yam 3322501 Blaze R. Knight Zimmerman, MN 10 16 8
14 11 yam 3495399 Rylan Berglund Elk River, MN 14 15 7
15 77 yam 2374791 William Markhala Wayzata, MN 9 20 6
16 86 hus 5030342 Luke Carlson Lonsdale, MN 16 14 5
17 415 ktm 3861341 Carson Swedeen Cambridge, MN 18 13 4
18 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 15 18 3
19 94 hon 5037263 Gino Gherardi Hibbing, MN 19 17 2
20 10 suz 2447411 Collin Hawkinson Pillager, MN 20 19 1
DNF 85 ktm 2189007 Mac Nornberg Pillager, MN DNF DNF
Girls Sr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 240 ktm 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 2 2 22
3 104 yam 2419841 Reanna Smith Warroad, MN 3 3 20
4 540 hus 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 4 4 18
5 555 ktm 5011083 Alexandria Vesel Winona, MN 6 5 16
6 687 kaw 5013192 Sasha Hanggi Isanti, MN 5 6 15
7 112 hon 2419840 Lila Disse Detroit Lakes, MN 7 7 14
Race Results Race: 18
Printed: 07:48 pm
+45 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 274 hon 472568 Michael Lemke Moorhead, MN 1 1 25
2 361 yam 642128 Tommu Keech Farmington, MN 4 2 22
3 74 kaw 3222433 Benny Van Cleve Prior Lake, MN 3 3 20
4 70 hus 2688335 Ray Schlegel Scandia, MN 2 4 18
5 137 yam 0780003 Jesse Zimmer Duluth, MN 6 5 16
6 35 hon 961849 Chad Anderson Brooklyn Park, MN 5 6 15
7 80 ktm 315408 Troy Johnson Blaine, MN 7 7 14
DNS 5 yam 2232484 Michael Stumne Pine City, MN DNS DNS
+45 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 hon 5016426 Kyle Boie Elk River, MN 1 1 25
2 32 hus 3551333 Brandon Hopkins Webster, WI 2 2 22
3 737 yam 924851 Neal Kragt Milaca, MN 4 3 20
4 238 yam 3539971 Chad Curry Coon Rapids, MN 3 4 18
+55 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 54 yam 700813 Tim J. Bernloehr Savage, MA 1 DNS 25
+45 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 511 kaw 3929713 Justin Mortensen Hugo, MN 1 1 25
+55 B/C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 2 1 25
2 331 ktm 1105781 Randall Ross St. Paul, MN 1 DNS 22
Race Results Race: 19
Printed: 07:48 pm
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 352 hon 854106 Chase Graba Verndale, MN 1 1 25
2 152 yam 901419 Curtis M. Biorn Ramsey, MN 2 2 22
3 261 yam 2118115 Owen Sailor Elk River, MN 3 3 20
4 250 yam 883504 Aaron Blackstone Alexandria, MN 4 4 18
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 352x hon 2083025 Broc Graba Verndale, MN 1 1 25
2 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 4 2 22
3 82 hus 0897541 Beau Engstrom Crosslake, MN 3 3 20
4 70 gas 2712101 Tanner Schlegel Scandia, MN 2 4 18
5 244 yam 3051920 Broc Today Britt, MN 6 6 16
6 823 yam 0761443 Chase Kothman Otsego, MN 8 5 15
7 19 yam 3310836 Kyle Hall Fargo, ND 5 DNS 14
8 132 kaw 2369508 Justin Reinking Cresco, IA 7 DNS 13
DNS 36 ktm 1011886 Gavin Tilford Pine Island, MN DNS DNS
Race Results Race: 20
Printed: 07:48 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 130 yam 2088586 Brodie M. Oconnor Hampton, MN 1 1 25
2 205 yam 3330984 Sam G. Haas Zimmerman, MN 2 2 22
3 772 kaw 1018904 Bryon Setzeffandt Bird Island, MN 3 4 20
4 777 yam 3352726 Andrew Wedge Virginia, MN 5 5 18
5 116 hon 2122487 Griffin Disse Detroit Lakes, MN 4 7 16
6 354 hon 3692253 Mack Lautigar 6 6 15
7 76 kaw 5040470 Matt Omara Oak Grove, MN 7 9 14
8 515 suz 262437 Tristin Kuiken 15 3 13
9 928 yam 2447386 Gibson Kragt 10 8 12
10 225 suz 2399939 Mox Disse Detroit Lakes, MN 9 12 11
11 007 kaw 734632 Thomas Eineke Lakeville, MN 12 11 10
12 148x kaw 2447258 Michael Dickey Farwell, MN 14 10 9
13 44 kaw 2353857 Trevor Larson 11 DNF 8
14 72 yam 5016585 Aaron Golden Rice, MN 8 DNS 7
15 725 kaw 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 13 DNS 6
16 23 kaw 5046324 Matthew Schroeder Moorhead, MN 16 DNS 5
17 726 hon 2447385 Marqiell Adams Pillager, MN 17 DNS 4
18 880 hon 2426271 Connor Wakefield Grand Rapids, MN 18 DNS 3
Race Results Race: 21
Printed: 07:48 pm
50cc oil 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 56 ktm 3704505 Braxton Johnson Cannon Falls, MN 1 1 25
2 755 ktm 5016992 Milo Juliar Faribault, MN 2 2 22
3 610 ktm 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 3 3 20
4 151 ktm 3930938 Molly Mcnamara 4 4 18
5 7 ktm 2447259 Gannon Bendickson Belgrade, MN 5 5 16
6 57 yam 2418484 Ava Kadlec Brookston, MN 6 6 15
7 11 yam 2419824 Huxson Schmidt Eden Valley, MN 8 7 14
8 x yam 2447262 David Grochowski 7 8 13
Race Results Race: 22
Printed: 07:48 pm
50cc 4-6 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 543 ktm 2382497 Keelan Weller Becker, MN 2 1 25
2 56 cob 3704505 Braxton Johnson Cannon Falls, MN 1 2 22
3 8 cob 5016702 Brody Berglund Elk River, MN 4 3 20
4 12 ktm 5042355 Eli Worm Jordan, MN 3 5 18
5 755 cob 5016992 Milo Juliar Faribault, MN 5 4 16
6 271 cob 5016612 Reid Schroeder North Branch, MN 8 6 15
7 811 cob 4173070 Phoenix Mortenson Hugo, MN 7 7 14
8 815 ktm 2396331 Raelyn Schauer Plato, MN 6 8 13
9 353 cob 3925465 Caden Bothun Dover, MN 9 9 12
Race Results Race: 23
Printed: 07:48 pm
50cc 7-8 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 cob 2324383 Jase Sonnenberg Frazee, MN 1 1 25
2 301 cob 3349289 Grayden Juenke Farmington, MN 2 2 22
3 270 cob 2374782 Jace Schroeder North Branch, MN 3 3 20
4 118 cob 3727156 Eli Bumgardner Austin, MN 4 4 18
5 60x cob 5016688 Jagger St Croix Minot, ND 6 5 16
6 443 ktm 5019986 Mason Weller Becker, MN 5 6 15
7 124 cob 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 8 7 14
8 97 hus 3384811 Bodey Blomdahl Hermantown, MN 7 9 13
9 16 cob 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 9 8 12
10 103 ktm 2392019 Tucker Weets Evansville, MN 11 10 11
11 156 ktm 3930399 Thomas Mcnamara 10 11 10
12 338 ktm 2447415 Bennett Rahn White Bear Lake, MN 12 12 9
13 62 cob 5016463 Addison Boie Elk River, MN 15 13 8
14 99 cob 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 14 14 7
15 028 ktm 5009950 Jace Paro Cambridge, MN 13 16 6
16 541 cob 2419859 Max Erickson Anoka, MN 16 15 5
17 72 hus 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 18 17 4
18 136 ktm 2419887 Leah Nutter South Range, WI 17 20 3
19 224x ktm 5046943 Jacob Herschback 20 18 2
20 236 ktm 2405084 Bentley Knospe Forest Lake, MN 19 19 1
21 233 cob 2400057 Alivia Troop Cohasset, MN 21 21
Race Results Race: 24
Printed: 07:48 pm
50cc multi-speed
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 56 ktm 3704505 Braxton Johnson Cannon Falls, MN 1 1 25
2 8 cob 5016702 Brody Berglund Elk River, MN 2 2 22
3 755 ktm 5016992 Milo Juliar Faribault, MN 3 3 20
4 610 ktm 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 4 4 18
5 151 ktm 3930938 Molly Mcnamara 5 5 16
6 57 yam 2418484 Ava Kadlec Brookston, MN 6 6 15
50cc Electric 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 170 hus 2418409 Easton Yaeger Sartell, MN 1 1 25
2 267 ktm 5007894 Trevor Guetschoff Cambridge, MN 2 2 22
3 310 ktm 4245599 Baylor Juenke Farmington, MN 3 3 20
4 716 ktm 5036423 Huxley Fridgen Princeton, MN 4 4 18
50cc Electric 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 355 cob 5047382 Drake Carlson Pengilly, MN 1 1 25
Race Results Race: 25
Printed: 07:48 pm
50cc Open 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 cob 2324383 Jase Sonnenberg Frazee, MN 1 1 25
2 301 cob 3349289 Grayden Juenke Farmington, MN 2 2 22
3 443 ktm 5019986 Mason Weller Becker, MN 3 3 20
4 118 cob 3727156 Eli Bumgardner Austin, MN 4 5 18
5 270 cob 2374782 Jace Schroeder North Branch, MN 6 4 16
6 60x cob 5016688 Jagger St Croix Minot, ND 5 7 15
7 124 cob 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 8 6 14
8 16 cob 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 7 8 13
9 97 hus 3384811 Bodey Blomdahl Hermantown, MN 9 9 12
10 156 ktm 3930399 Thomas Mcnamara 10 11 11
11 543 ktm 2382497 Keelan Weller Becker, MN 12 10 10
12 62 cob 5016463 Addison Boie Elk River, MN 11 13 9
13 338 ktm 2447415 Bennett Rahn White Bear Lake, MN 13 12 8
14 99 cob 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 14 14 7
15 170 hus 2418409 Easton Yaeger Sartell, MN 15 15 6
16 355 cob 5047382 Drake Carlson Pengilly, MN 17 16 5
17 236 ktm 2405084 Bentley Knospe Forest Lake, MN 16 17 4
18 224x ktm 5046943 Jacob Herschback 18 19 3
19 233 cob 2400057 Alivia Troop Cohasset, MN 19 20 2
20 72 hus 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND DNS 18 1
Race Results Race: 26
Printed: 07:48 pm
50cc Shift/Shaft 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 156 hon 3930399 Thomas Mcnamara 1 2 25
2 310 yam 4245599 Baylor Juenke Farmington, MN 3 1 22
3 151 yam 3930938 Molly Mcnamara 2 3 20
4 185 yam 3006620 Kaitlyn King Cushing, MN 6 4 18
5 56 yam 5029093 Sawyer Johnson Cannon Falls, MN 4 6 16
6 12 yam 5034814 Reed Rasmusson Grand Rapids, MN 7 5 15
7 811 yam 4173070 Phoenix Mortenson Hugo, MN 5 7 14
8 103 yam 3043519 Hudson Dietman Southhaven, MN 9 8 13
9 x yam 2447262 David Grochowski 8 9 12
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com