Motocity Raceway Page 1 of 1
Rd. 6 Central MN MX
06/10/2018
Race Results Race: 1
Printed: 04:25 pm
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 956 kaw 2846112 Cooper Abbett Esko, MN 1 1 25
2 231 kaw 2214214 Sawyer Niewind Grand Rapids, MN 2 3 22
3 23 kaw 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 5 2 20
4 48 ktm 2231780 Hayden Anstine Nowthen, MN 3 4 18
5 429 ktm 3118635 Jack Gyldenvand Waconia, MN 4 5 16
6 130 kaw 2088586 Brodie M. Oconnor Hampton, MN 6 DNS 15
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 108 kaw 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 2 1 25
2 89 kaw 2963031 Wyatt Johnson Stacy, MN 1 2 22
3 454 ktm 2365894 Hunter Kiesow Goodridge, MN 3 3 20
Race Results Race: 2
Printed: 04:25 pm
Super Sr. +50
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 313 kaw 652615 Norman Miesen St Paul, MN 2 1 25
2 171 suz 977571 Mark Moore St Cloud, MN 1 2 22
3 450 yam 697684 Rod Perala Hawley, MN 3 3 20
4 389 kaw 696390 John A. Cram East Bethel, MN 5 4 18
5 16 yam 172749 Ralph Feld Cold Spring, MN 4 5 16
+55
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 753 yam 901585 Keith W. Buss Norcross, MN 1 1 25
+60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 17 hon 723431 Dave Hencir St Paul, MN 1 1 25
Women
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 175 ktm 2230795 Tatum Thorud Loretto, MN 1 1 25
2 58 ktm 2978287 Alyssa Storlie Deer River, MN 2 2 22
3 501 hon 2249256 Cherish Fischer Stacey, MN 3 3 20
Race Results Race: 3
Printed: 04:25 pm
14-24 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 565 kaw 2022125 Brandon Johnson Clearwater, MN 1 1 25
2 99 kaw 3451192 Justin Ruth Fargo, ND 2 2 22
14-24 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 449 yam 775662 Andrew Van Heel Avon, MN 2 1 25
2 111 ktm 0761443 Chase Kothman Otsego, MN 1 2 22
3 149 yam 0823236 Eric K. Van Heel Avon, MN 3 3 20
4 374 yam 834208 George Hodkinson Freeborn, MN 4 4 18
5 456 hon 2940042 Jesse Horner Remer, MN 5 5 16
6 46 yam 3059614 Jake Dunsmoor Andover, MN 6 6 15
7 916 kaw 3300800 Alex Sand Spicer, MN 9 7 14
8 359 kaw 2262447 Daniel Trainor Maple Grove, MN 8 8 13
9 450 ktm 669268 Kody Stevens Saginaw, MN 7 DNS 12
Race Results Race: 4
Printed: 04:25 pm
50 Open 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 cob 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 134 ktm 2200776 Karsen M. Tabaka Princeton, MN 2 2 22
3 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Wheaton, MN 3 3 20
4 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 5 4 18
5 514 cob 2271384 Camdyn Hoyer Colman, SD 4 5 16
6 285 cob 2262408 Tucker J. King Cushing, MN DNF 6 15
Race Results Race: 5
Printed: 04:25 pm
Supermini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 444 hon 3052356 Noah Miesen St Paul, MN 1 1 25
2 210 ktm 2194473 Isaac Haglund New London, MN 2 2 22
3 231 kaw 2214214 Sawyer Niewind Grand Rapids, MN 3 3 20
4 227 unk 3334602 Kaiden Fisher Star Prairie, WI 4 4 18
DNS 130 kaw 2088586 Brodie M. Oconnor Hampton, MN DNS DNS
125
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 73 ktm 2119751 Austin Speltz Buffalo, MN 1 1 25
2 22 hus 2231502 Kona Rodrigues Clearlake, MN 3 2 22
3 76 yam 2306542 Jason Boller Merrifield, MN 2 4 20
4 753 yam 1030008 Corey Johnson Crystal, MN 4 3 18
Race Results Race: 6
Printed: 04:25 pm
+25 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 57 yam 724032 Spencer Kadlec Brookston, MN 1 1 25
2 749 ktm 736034 Gavin D. Kadlec Browerville, MN 2 2 22
3 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 3 3 20
4 67 yam 215354 Matt Kline Backus, MN 4 4 18
5 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 6 5 16
6 98 hon 706392 Bruce Gates Corcoran, MN 5 DNS 15
+45 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 yam 155304 Pat Donaho South St Paul, MN 1 1 25
2 60 yam 3353109 Duane Kuiken Andover, MN 2 2 22
3 389 kaw 696390 John A. Cram East Bethel, MN 4 3 20
4 105 yam 2671160 Delon Luther Fort Ripley, MN 3 4 18
5 5 yam 2232484 Michael Stumne Pine City, MN 5 5 16
+35 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 82 suz 0419060 Sheldon J. Fratzke Mora, MN 1 1 25
2 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor Hamton, MN 2 2 22
3 525 yam 2177831 Brian Bohlman Osakis, MN 3 DNS 20
Race Results Race: 7
Printed: 04:25 pm
+25 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 132 ktm 1084597 Jacob Blanshan Garfield, MN 1 1 25
2 748 yam 590910 David Johnsen Mayer, MN 3 2 22
3 68 ktm 0329533 Kohlmen Hudak Cambridge, MN 2 3 20
4 242 hon 3197978 Derek Ness Ramsey, MN 5 4 18
5 441 ktm 828680 Josh Gingras Somerset, WI 4 5 16
+25 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 28 hon 3345904 Charles Surma Brooklyn Park, MN 1 1 25
2 50 ktm 3132525 Luke Rhode St Louis Park, MN 2 2 22
+35 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 457 yam 0901588 Nicholas A. Erickson Pelican Rapids, MN 2 1 25
2 89 hon 0574173 Keith Johnson Stacy, MN 1 2 22
+35 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 425 ktm 3339813 Evan Moyle Eden Prairie, MN 1 1 25
DNF 499 hon 3461971 Doug Henry Big Lake, MN DNF DNF
+45 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 576 kaw 1093873 Dave L. Weseman Litchfield, MN 1 1 25
2 32 hus 3551333 Brandon Hopkins Webster, WI 2 2 22
3 353 hon 549046 Goffery Ogaard Swanville, MN 3 3 20
4 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Isanti, MN 4 4 18
5 420 yam 3220559 Tim Rhode Crystal, MN 5 5 16
Race Results Race: 8
Printed: 04:25 pm
Girls Jr. 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 711 kaw 3045134 Hannah Oakes Becker, MN 1 1 25
2 59 ktm 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 2 2 22
65cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 135 ktm 2210934 Kaden M. Tabaka Princeton, MN 1 1 25
2 427 ktm 3118636 Blake Gyldenvand Waconia, MN 2 2 22
3 188 ktm 3163301 Haedryn Holub Becker, MN 4 4 20
4 457 yam 3265260 Nick Lange Monticello, MN 3 5 18
5 185 ktm 2262450 Tyler Bengtson Spicer, MN 8 3 16
6 47 ktm 2194985 Brayan P. Anstine Nowthen, MN 5 7 15
7 377 ktm 2271383 Callyn Hoyer Colman, SD 9 6 14
8 27 ktm 3551915 Kayden Lawrence Princeton, MN 7 8 13
9 24 ktm 2208286 Carson R. Oconnor Hampton, MN 6 9 12
Race Results Race: 9
Printed: 04:25 pm
50cc multi-speed
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 147 cob 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 1 1 25
2 207 ktm 3141788 Tristan Penders Luck, WI 3 2 22
3 113 ktm 206468 Grayson Wirth Frazee, MN 2 3 20
4 27 ktm 3333189 Landyn Spafford Webster, WI 4 4 18
5 98 ktm 3528123 Josie Combs Pengilly, MN 5 5 16
6 16 cob 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 6 6 15
Race Results Race: 10
Printed: 04:25 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 749 ktm 736034 Gavin D. Kadlec Browerville, MN 1 1 25
2 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 2 2 22
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 565 kaw 2022125 Brandon Johnson Clearwater, MN 2 1 25
2 413 kaw 2231599 Evan Daudt Longville, MN 1 2 22
3 471 yam 1050120 Mitchel Moore St Cloud, MN 3 3 20
4 99 kaw 3451192 Justin Ruth Fargo, ND 4 4 18
5 242 hon 3197978 Derek Ness Ramsey, MN 5 5 16
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 2 1 25
2 449 yam 775662 Andrew Van Heel Avon, MN 1 2 22
3 175 ktm 2230795 Tatum Thorud Loretto, MN 4 3 20
4 68 yam 2274951 Jeff Hemenway Menahga, MN 5 4 18
5 501 hon 2249256 Cherish Fischer Stacey, MN 6 5 16
6 456 hon 2940042 Jesse Horner Remer, MN 3 DNS 15
DNS 450 ktm 669268 Kody Stevens Saginaw, MN DNS DNS
Race Results Race: 11
Printed: 04:25 pm
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 135 ktm 2210934 Kaden M. Tabaka Princeton, MN 1 1 25
2 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 4 2 22
3 185 ktm 2262450 Tyler Bengtson Spicer, MN 3 3 20
4 427 ktm 3118636 Blake Gyldenvand Waconia, MN 2 4 18
5 188 ktm 3163301 Haedryn Holub Becker, MN 5 5 16
6 377 ktm 2271383 Callyn Hoyer Colman, SD 6 6 15
7 511 ktm 2194471 Carl Oakes Becker, MN 8 8 14
8 451 kaw 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 11 7 13
9 24 ktm 2208286 Carson R. Oconnor Hampton, MN 9 9 12
10 699 kaw 2854633 Aydan Odencrans Mora, MN 7 11 11
11 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Wheaton, MN 10 10 10
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 457 yam 3265260 Nick Lange Monticello, MN 1 1 25
DNS 80 ktm 2187707 Ryan Kissner Hugo, MN DNS DNS
Race Results Race: 12
Printed: 04:25 pm
Sr. (+40) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 yam 155304 Pat Donaho South St Paul, MN 1 1 25
2 60 yam 3353109 Duane Kuiken Andover, MN 2 2 22
DNF 98 hon 706392 Bruce Gates Corcoran, MN DNF DNS
Sr. (+40) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 16 yam 172749 Ralph Feld Cold Spring, MN 1 1 25
2 86 ktm 445450 Jeff Miller Mora, MN 2 2 22
Sr. (+40) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 576 kaw 1093873 Dave L. Weseman Litchfield, MN 1 1 25
2 353 hon 549046 Goffery Ogaard Swanville, MN 2 2 22
3 420 yam 3220559 Tim Rhode Crystal, MN 4 3 20
4 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Isanti, MN 3 4 18
Race Results Race: 13
Printed: 04:25 pm
50cc oil 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 113 ktm 206468 Grayson Wirth Frazee, MN 2 1 25
2 207 ktm 3141788 Tristan Penders Luck, WI 3 2 22
3 147 cob 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 1 4 20
4 98 ktm 3528123 Josie Combs Pengilly, MN 5 3 18
5 27 ktm 3333189 Landyn Spafford Webster, WI 4 DNS 16
Race Results Race: 14
Printed: 04:25 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
2 111 ktm 0761443 Chase Kothman Otsego, MN 2 2 22
3 149 yam 0823236 Eric K. Van Heel Avon, MN 3 3 20
4 205 ktm 3330984 Sam G. Haas Zimmerman, MN 4 4 18
5 441 kaw 3291479 Riley Fisher Star Prairie, WI 5 5 16
6 46 yam 3059614 Jake Dunsmoor Andover, MN 6 7 15
7 189 ktm 2303665 Alex Burkhart Monticello, MN 9 6 14
8 916 kaw 3300800 Alex Sand Spicer, MN 7 8 13
9 68 yam 2274951 Jeff Hemenway Menahga, MN 8 10 12
10 51 yam 3527798 Ashton Snow New Richmond, WI 10 9 11
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 132 ktm 1084597 Jacob Blanshan Garfield, MN 1 1 25
2 413 kaw 2231599 Evan Daudt Longville, MN 3 2 22
3 471 yam 1050120 Mitchel Moore St Cloud, MN 2 3 20
Race Results Race: 15
Printed: 04:25 pm
85cc 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 956 kaw 2846112 Cooper Abbett Esko, MN 1 1 25
2 210 ktm 2194473 Isaac Haglund New London, MN 3 2 22
3 23 kaw 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 2 3 20
4 711 kaw 3045134 Hannah Oakes Becker, MN 4 4 18
5 108 kaw 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 6 5 16
6 429 ktm 3118635 Jack Gyldenvand Waconia, MN 5 6 15
7 454 ktm 2365894 Hunter Kiesow Goodridge, MN 7 7 14
8 477 yam 3551917 Kyle Lawrence Princeton, MN 8 8 13
Girls Sr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 59 ktm 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 1 1 25
Race Results Race: 16
Printed: 04:25 pm
50cc 4-6 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 147 cob 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 2 1 25
2 113 ktm 206468 Grayson Wirth Frazee, MN 4 2 22
3 207 ktm 3141788 Tristan Penders Luck, WI 3 3 20
4 285 cob 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 1 DNF 18
50cc 7-8 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 cob 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 134 ktm 2200776 Karsen M. Tabaka Princeton, MN 2 2 22
3 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 3 3 20
4 514 cob 2271384 Camdyn Hoyer Colman, SD 4 4 18
5 245 ktm 3282247 Noah Mickelson Backus, MN 5 5 16
6 384 cob 2262470 Blair Kindel Glenwood, MN 6 6 15
7 511 ktm 2194471 Carl Oakes Becker, MN 7 DNF 14
Race Results Race: 17
Printed: 04:25 pm
Vet (+30) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 82 suz 0419060 Sheldon J. Fratzke Mora, MN 1 1 25
2 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 2 2 22
3 60 yam 3353109 Duane Kuiken Andover, MN 3 3 20
4 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor Hamton, MN 4 DNS 18
DNS 98 hon 706392 Bruce Gates Corcoran, MN DNS DNS
Vet (+30) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 748 yam 590910 David Johnsen Mayer, MN 1 2 25
2 134 yam 2126148 Troy Buske Faribault, MN 3 1 22
3 476 hon 422933 Macy Fridgen Princeton, MN 2 3 20
4 753 yam 904143 Shane Thomas Wheaton, MN 4 4 18
5 696 yam 582450 Andy Odencrans Mora, MN 5 5 16
Vet (+30) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 753 yam 1030008 Corey Johnson Crystal, MN 1 1 25
2 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 2 2 22
3 74 yam 0327233 Kerry Anstine Nowthen, MN 3 3 20
4 414 ktm 2510989 Aaron S. Leininger Rothsay, MN 5 4 18
5 425 ktm 3339813 Evan Moyle Eden Prairie, MN 4 DNF 16
Race Results Race: 18
Printed: 04:25 pm
Schoolboy 2 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 205 ktm 3330984 Sam G. Haas Zimmerman, MN 1 1 25
2 58 ktm 2978287 Alyssa Storlie Deer River, MN 2 2 22
Schoolboy 1 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 73 ktm 2119751 Austin Speltz Buffalo, MN 1 1 25
2 444 hon 3052356 Noah Miesen St Paul, MN 3 2 22
3 22 hus 2231502 Kona Rodrigues Clearlake, MN 2 3 20
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com