Motocity Raceway Page 1 of 1
Rd. 2 NorthStar MX Series
04/18/2021
Race Results Race: 1
Printed: 06:30 pm
+50 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 90 kaw 789698 Creig Janzig Duluth, MN 1 1 25
2 80 ktm 315408 Troy Johnson Blaine, MN 2 2 22
3 153 hon 248211 Richard J. Blaser Cedar, MN 3 3 20
4 389 suz 696390 John A. Cram East Bethel, MN 4 4 18
+60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 346 kaw 411147 Bruce Schaapveld Lindstrom, MN 1 1 25
2 753 yam 901585 Keith W. Buss Norcross, MN 2 2 22
3 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 3 3 20
+50 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 3 kaw 5042301 Ross Wareberg Sandstone, MN 2 1 25
2 212 hon 2382542 Mike Klippenstein 1 DNS 22
Race Results Race: 2
Printed: 06:30 pm
125
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 130 yam 2088586 Brodie M. Oconnor Hampton, MN 1 1 25
2 22 hus 2122037 Gabe Gerhardt St Augusta, MN 2 2 22
3 125 yam 3691111 Cameron Ford Zimmerman, MN 3 3 20
4 457 yam 3265250 Nick Lange St Cloud, MN 4 4 18
5 35 yam 2316767 Beau Carlson Pengilly, MN 5 5 16
6 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 6 6 15
7 525 unk 3861279 Brenna Dolney St Francis, MN 9 7 14
8 112 kaw 3271348 Kody Beck 10 9 13
9 919 ktm 5040824 Ryan Beehler Rice, MN 11 10 12
10 60 yam 2418525 Colton Damyanovich Hibbing, MN DNF 8 11
11 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN 7 DNS 10
12 404 yam 5027679 Jake Jorgenson Cloquet, MN 8 DNS 9
Race Results Race: 3
Printed: 06:30 pm
50cc 7-8 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 cob 2324383 Jase Sonnenberg Frazee, MN 1 1 25
2 13 cob 5028731 Eastyn Krogh Dickinson, ND 5 2 22
3 118 cob 3727156 Eli Bumgardner Austin, MN 3 4 20
4 97 hus 3384811 Bodey Blomdahl Hermantown, MN 2 7 18
5 124 cob 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 4 6 16
6 60x cob 5016688 Jagger St Croix Minot, ND 6 5 15
7 627 hus 759615 Traedyn Mikrot South Range, WI 8 8 14
8 103 ktm 2392019 Tucker Weets Evansville, MN 7 9 13
9 357 ktm 3311376 Jordan Althoff Randolph, MN 9 10 12
10 99 cob 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 10 11 11
11 443 cob 5019986 Mason Weller Becker, MN 19 3 10
12 62 cob 5016463 Addison Boie Elk River, MN 11 12 9
13 541 cob 2419859 Max Erickson Anoka, MN 12 14 8
14 338 ktm 2447415 Bennett Rahn White Bear Lake, MN 15 13 7
15 72 hus 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 13 15 6
16 929 ktm 2399955 Bristol Webber Duluth, MN 14 16 5
17 114 ktm 5041834 Brayden Johnsen Duluth, MN 17 17 4
18 425 cob 2322714 Kaelien Nielsen Foley, MN 16 18 3
19 136 ktm 2419887 Leah Nutter South Range, WI 18 19 2
20 224x ktm 5046943 Jacob Herschbach Grand Rapids, MN 20 20 1
21 326 hus 2400057 Alivia Troop Cohasset, MN 21 DNS
Race Results Race: 4
Printed: 06:30 pm
+25 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 67 yam 215354 Matt Kline Backus, MN 2 2 25
2 259x kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 1 3 22
3 71 hon 3929306 Ryan Martin Faribault, MN 4 1 20
4 754 hon 772600 Tyler Allen Princeton, MN 3 4 18
5 794 hon 2447440 Cole Felland Elbow Lake, MN 5 5 16
6 25 yam 965861 Brandon Biggs Spring Valley, WI 7 6 15
7 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 6 7 14
+25 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 565 kaw 2022125 Brandon Johnson Clearwater, MN 1 1 25
2 259 ktm 083445 Taylor Skinner Montrose, MN 2 2 22
3 588 suz 811128 Christopher Janzig St Michael, MN 3 3 20
4 200 kaw 673391 Mitchell Masters Merrifield, MN 5 4 18
5 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson Grand Rapids, MN 4 5 16
+25 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 515 suz 262437 Tristin Kuiken Andover, MN 1 1 25
2 25x yam 847183 Josh Hultgren Ham Lake, MN 2 2 22
3 181 hon 5020811 Alex Hellesvig Duluth, MN 3 3 20
4 542 ktm 5014210 Skyler Erickson Anoka, MN 5 4 18
5 68 yam 2274951 Jeff Hemenway Detroit Lakes, MN 6 5 16
6 437 hon 2177837 Devan Christianson Wadena, MN 7 6 15
7 462 hus 5043695 Chase Durand St Paul, MN 4 9 14
8 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 8 7 13
9 78 yam 2238554 Austin Phillips Elk River, MN 9 8 12
Race Results Race: 5
Printed: 06:30 pm
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 321 ktm 2195899 Jeffrey Rinkel Roberts, WI 1 1 25
2 135 ktm 2210934 Kaden M. Tabaka Princeton, MN 2 2 22
3 728 ktm 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 4 3 20
4 34 ktm 5017052 Louie Etzel Plymouth, MN 6 4 18
5 25 ktm 3240472 Braden Barker Atwater, MN 5 5 16
6 157 ktm 2200916 Isaac Zimmer Duluth, MN 9 6 15
7 224 ktm 5000285 Brayden Young Stone Lake, WI 7 11 14
8 711 yam 4173063 Sam Mortensen Hugo, MN 15 7 13
9 47 ktm 2194985 Brayan P. Anstine Nowthen, MN 12 10 12
10 573 ktm 4245901 Blake Larson Eveleth, MN 14 9 11
11 11 yam 3495399 Rylan Berglund Elk River, MN 16 8 10
12 77 yam 2374791 William Markhala Wayzata, MN 8 DNF 9
13 130 ktm 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 13 DNF 8
14 46 ktm 2122487 Griffin Disse Detroit Lakes, MN 3 DNS 7
15 85 ktm 2189007 Mac Nornberg Pillager, MN 10 DNS 6
16 515 hus 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 11 DNS 5
DNF 35 hus 2833829 Brady Karolevitz Braham, MN DNF DNS
DNS 230 yam 2305286 Cody Hill Vermillion, MN DNS DNS
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 502x gas 2399942 Mathaios Thompson Wyndmere, ND 2 2 22
3 415 ktm 3861341 Carson Swedeen Cambridge, MN 3 3 20
4 x hus 5014203 Carter Drechsel Coon Rapids, MN 4 4 18
5 768 ktm 2194987 Colin Megaw Buffalo, MN 6 5 16
6 357 ktm 3311375 Jackson Althoff Randolph, MN 7 6 15
7 41 yam 2262403 Jack Bouton Hawley, MN 5 8 14
8 88 yam 3927583 Ryker Schneider Brainerd, MN 10 7 13
9 501x ktm 2399941 Theodore Thompson Wyndmere, ND 9 9 12
10 501 yam 3322501 Blaze R. Knight Zimmerman, MN 8 10 11
11 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 11 11 10
12 140 yam 2311015 Max Niemi 12 12 9
13 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 13 13 8
14 337 yam 2382484 Rose Loso Cold Spring, MN 14 14 7
15 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 15 15 6
16 229 ktm 5018960 Owen Smith St Michael, MN 16 16 5
Race Results Race: 6
Printed: 06:30 pm
+45 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 137 yam 0780003 Jesse Zimmer Duluth, MN 1 1 25
2 5 yam 2232484 Michael Stumne Pine City, MN 2 2 22
DNS 155 ktm 526312 Warren Hanninen Hibbing, MN DNS DNS
+45 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 hon 5016426 Kyle Boie Elk River, MN 1 1 25
2 13 yam 0693754 Shawn Rafferty Stanchfield, MN 2 2 22
3 238 yam 3539971 Chad Curry Coon Rapids, MN 3 3 20
+35 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 93 yam 421482 Steven Lorr Chisago City, MN 1 1 25
2 95 hon 499629 Rory Beckman Brandon, MN 2 2 22
3 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor Hamton, MN 3 3 20
4 171x hus 3277664 Mike Jenson Big Lake, MN 4 4 18
5 249 kaw 2212047 Jason Ritt Lonsdale, MN 5 5 16
6 97 hon 719297 Jason Place Farmington, MN 6 6 15
+35 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 627 hus 759614 Mike Mikrot South Range, WI 1 1 25
2 399 kaw 5008739 Preston Hines Brainerd, MN 4 2 22
3 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 3 3 20
4 824 ktm 471355 Tyler Disse Detroit Lakes, MN 2 DNF 18
5 527 yam 2249389 Daniel Schoumaker Brooklyn Center, MN DNF 4 16
+35 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 64 ktm 5001241 Derek Hedburg St Cloud, MN 1 1 25
2 82 ktm 3913968 Ryan Blank Pequot Lakes, MN 2 2 22
3 120 hon 5044297 Jason Lafaurie Burnsville, MN 3 3 20
4 138 hon 5028138 Luke Nord Renville, MN 4 DNS 18
+45 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 511 kaw 3929713 Justin Mortensen Hugo, MN 1 1 25
2 373 yam 3080412 Robert Dickson Circle Pines, MN 3 2 22
3 598 yam 329570 Joe Combs Pengilly, MN 4 3 20
4 212 hon 2382542 Mike Klippenstein 2 DNS 18
Race Results Race: 7
Printed: 06:30 pm
Schoolboy 1 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 hus 2122037 Gabe Gerhardt St Augusta, MN 1 1 25
2 23 yam 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 2 2 22
3 125 yam 3691111 Cameron Ford Zimmerman, MN 3 3 20
4 457 yam 3265250 Nick Lange St Cloud, MN 4 4 18
5 797 gas 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 5 5 16
6 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 6 6 15
7 842 hus 5016173 Brody Page Hudson, WI 7 7 14
8 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 8 8 13
9 919 ktm 5040824 Ryan Beehler Rice, MN 9 10 12
10 60 yam 2418525 Colton Damyanovich Hibbing, MN DNS 9 11
DNS 412 yam 300 Carter Purcell Cloquet, MN DNS DNS
Race Results Race: 8
Printed: 06:30 pm
50cc multi-speed
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 cob 5016702 Brody Berglund Elk River, MN 1 1 25
2 56 ktm 3704505 Braxton Johnson Cannon Falls, MN 2 2 22
3 755 ktm 5016992 Milo Juliar Faribault, MN 3 3 20
4 610 ktm 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 5 4 18
5 302 ktm 2387195 Mia Niemi 4 5 16
6 987 ktm 5044604 Waylon Hoeschen Excelsior, MN 6 6 15
7 57 yam 2418484 Ava Kadlec Brookston, MN 7 7 14
8 21 ktm 2419818 Avery Hegg Saginaw, MN 8 8 13
50cc Shift/Shaft 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 811 yam 4173070 Phoenix Mortenson Hugo, MN 3 1 25
2 710 hon 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 2 2 22
3 367 yam 2418446 Kyston Fahrenbruck Delano, MN 1 3 20
4 983 yam 5016312 Benton Linder Monticello, MN 4 4 18
5 213 yam 5029093 Sawyer Johnson Cannon Falls, MN 5 5 16
6 185 yam 3006620 Kaitlyn King Cushing, MN 6 6 15
7 12 yam 5034814 Reed Rasmusson Grand Rapids, MN 8 7 14
8 11 yam 2419824 Huxson Schmidt Eden Valley, MN 7 DNF 13
DSQ 18 yam 2419788 Otto Rienke Brainerd, MN DSQ DSQ
Race Results Race: 9
Printed: 06:30 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 250 yam 883504 Aaron Blackstone Alexandria, MN 3 1 25
2 25 yam 965861 Brandon Biggs Spring Valley, WI 5 2 22
3 152x yam 901419 Curtis M. Biorn Ramsey, MN 1 DNF 20
4 261 yam 2118115 Owen Sailor Elk River, MN 2 DNS 18
5 152 kaw 776980 Ryder Hanninen Hibbing, MN 4 DNS 16
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 74 yam 1080525 Drew Sampson Bethel, MN 1 1 25
2 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 2 2 22
3 565 kaw 2022125 Brandon Johnson Clearwater, MN 4 3 20
4 459 ktm 583102 Carson Disse Detroit Lakes, MN 3 4 18
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 142 yam 1020771 Nick Paige Forest Lake, MN 1 1 25
2 71 hon 3982392 Drew Goskey Princeton, MN 2 2 22
3 210 ktm 2184263 Kyle Sand Elk River, MN 3 3 20
4 772 kaw 1018904 Bryon Setzeffandt Bird Island, MN 4 4 18
5 84 yam 4172620 Devin Eliason Maple, WI 5 5 16
6 148 yam 2231780 Hayden Anstine Nowthen, MN 8 6 15
7 91 hus 865404 Weston Weets Esko, MN 6 8 14
8 808 kaw 2231547 Robert Vaughan Clearwater, MN 9 7 13
9 68 yam 2274951 Jeff Hemenway Detroit Lakes, MN 7 10 12
10 180 ktm 2430289 Trevor Johnson Rice, MN 10 9 11
11 916 kaw 3300800 Alex Sand Spicer, MN 12 12 10
12 90 yam 5037464 Kyle Schloesser Side Lake, MN 15 13 9
13 136 yam 3551213 Gavin Hurd 14 14 8
14 78 yam 2238554 Austin Phillips Elk River, MN 13 DNF 7
15 218 yam 5044136 Shawn Bahr Spicer, MN DNS 11 6
16 115 yam 2387191 Aundrey Tran Duluth, MN 11 DNS 5
DNS 112 kaw 3271348 Kody Beck DNS DNS
Race Results Race: 10
Printed: 06:30 pm
Supermini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 321 ktm 2195899 Jeffrey Rinkel Roberts, WI 1 1 25
2 427 ktm 3118636 Blake Gyldenvand Waconia, MN 2 2 22
3 797 gas 2231366 Wyatt Larson Fort Ripley, MN 4 3 20
4 728 ktm 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 5 4 18
5 240 ktm 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 7 5 16
6 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 3 9 15
7 224 yam 5000285 Brayden Young Stone Lake, WI 8 6 14
8 157 ktm 2200916 Isaac Zimmer Duluth, MN 9 8 13
9 711 yam 4173063 Sam Mortensen Hugo, MN 13 7 12
10 130 ktm 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 12 11 11
11 573 ktm 4245901 Blake Larson Eveleth, MN 14 10 10
12 35 hus 2833829 Brady Karolevitz Braham, MN 6 DNS 9
13 77 yam 2374791 William Markhala Wayzata, MN 10 DNS 8
14 105 hon 5020421 Deagen Mills 11 DNS 7
DNS 24 kaw 2208286 Carson R. Oconnor Hampton, MN DNS DNS
Race Results Race: 11
Printed: 06:30 pm
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 717 ktm 2264256 Jaxon Arends East Bethel, MN 1 1 25
2 503 ktm 2399943 Maximus Thompson Wyndmere, ND 3 2 22
3 357 ktm 3311375 Jackson Althoff Randolph, MN 4 3 20
4 384 yam 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN 6 5 18
5 13x ktm 5028731 Eastyn Krogh Dickinson, ND 5 6 16
6 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 8 4 15
7 39 ktm 3926323 Henry Shelstad New Brighton, MN 7 10 14
8 533 ktm 3605523 Caleb Bothun Dover, MN 10 8 13
9 311 ktm 3929952 Titus Mortensen Hugo, MN 12 7 12
10 443 ktm 5019986 Mason Weller Becker, MN 13 9 11
11 210 yam 5006573 Tucker Loso Coldspring, MN 11 11 10
12 285 yam 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 2 DNF 9
13 561 ktm 3861342 Braiden Swedeen Cambridge, MN 14 12 8
14 124 ktm 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 15 15 7
15 53 yam 5016966 Garrett Blaser Bethel, MN 19 13 6
16 408 cob 2274923 Emmitt L. Nielsen Foley, MN 18 14 5
17 322 yam 2365888 Aliya Troop Cohasset, MN 20 16 4
18 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 17 19 3
19 6 kaw 2447437 Jeb Bonner Foxboro, WI 16 20 2
20 697 ktm 2418475 Bryson Dietman South Haven, MN 21 17 1
21 110 ktm 2447438 William Rahn White Bear Lake, MN 22 18
22 36 ktm 3902710 Austin Nutter South Range, WI 9 DNS
23 901 ktm 5022901 Maxxon Nord Renville, MN 23 DNS
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 502x ktm 2399942 Mathaios Thompson Wyndmere, ND 2 2 22
3 122 ktm 3345107 Jerzee St Croix Minot, ND 4 3 20
4 421 ktm 2274922 Lincoln B. Nielsen Foley, MN 3 4 18
5 768 ktm 2194987 Colin Megaw Buffalo, MN 6 5 16
6 709 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 5 6 15
7 260 yam 3188797 Wyatt Sailor Elk River, MN 7 7 14
8 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 8 8 13
9 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 9 9 12
10 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Wheaton, MN 10 10 11
11 134 ktm 2200776 Karsen M. Tabaka Princeton, MN 11 11 10
12 108 yam 2258024 Kaden Bernard Britt, MN 13 12 9
13 140 yam 2311015 Max Niemi 12 13 8
14 74 kaw 2447442 Landon White Kimball, MN 15 14 7
15 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 14 DNF 6
Race Results Race: 12
Printed: 06:30 pm
50cc oil 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 56 ktm 3704505 Braxton Johnson Cannon Falls, MN 1 1 25
2 755 ktm 5016992 Milo Juliar Faribault, MN 2 2 22
3 610 ktm 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 3 3 20
4 5 yam 2419788 Otto Rienke Brainerd, MN 4 4 18
5 21 ktm 2419818 Avery Hegg Saginaw, MN 6 5 16
6 57 yam 2418484 Ava Kadlec Brookston, MN 7 6 15
7 987 ktm 5044604 Waylon Hoeschen Excelsior, MN 5 DNS 14
Race Results Race: 13
Printed: 06:30 pm
Sr. (+40) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 38 yam 5048634 Steve Schoen Bloomington, MN 1 1 25
2 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor Hamton, MN 2 2 22
3 137 yam 0780003 Jesse Zimmer Duluth, MN 3 4 20
4 171x hus 3277664 Mike Jenson Big Lake, MN 5 3 18
5 249 kaw 2212047 Jason Ritt Lonsdale, MN 4 5 16
6 155 ktm 526312 Warren Hanninen Hibbing, MN 6 DNS 15
Sr. (+40) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 527 yam 2249389 Daniel Schoumaker Brooklyn Center, MN 2 2 25
2 47 hon 5016426 Kyle Boie Elk River, MN 1 3 22
3 740 kaw 238508 Brandin Redmond Fargo, ND 4 1 20
4 13 yam 0693754 Shawn Rafferty Stanchfield, MN 3 4 18
Sr. (+40) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 74 yam 0327233 Kerry Anstine Nowthen, MN 1 1 25
2 55 yam 2324385 Casey Carlson Pengilly, MN 3 2 22
3 230 ktm 5013993 Ryan Smith St Michael, MN 2 3 20
4 598 yam 329570 Joe Combs Pengilly, MN 4 4 18
5 40 kaw 3925829 Neal Roberts Floodwood, MN 5 5 16
6 120 hon 5044297 Jason Lafaurie Burnsville, MN DNS 6 15
+55 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 90 kaw 789698 Creig Janzig Duluth, MN 1 1 25
2 153 hon 248211 Richard J. Blaser Cedar, MN 2 2 22
3 389 suz 696390 John A. Cram East Bethel, MN 3 DNS 20
+55 B/C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 153x kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 1 1 25
Race Results Race: 14
Printed: 06:30 pm
14-24 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 yam 2018701 Brenden Sperl Center City, MN 1 1 25
14-24 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
2 459 ktm 583102 Carson Disse Detroit Lakes, MN 2 2 22
3 317 yam 271567 Tyler Sathers 3 DNS 20
DNF 117 suz 5047517 Jack Stuhr Mound, MN DNF DNS
14-24 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 142 yam 1020771 Nick Paige Forest Lake, MN 1 1 25
2 23c yam 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 3 2 22
3 821 kaw 2975520 Drew Freeland Corcoran, MN 2 3 20
4 64 ktm 3313101 Bennett Edelman River Falls, WI 5 4 18
5 35 yam 2316767 Beau Carlson Pengilly, MN 4 5 16
6 148 yam 2231780 Hayden Anstine Nowthen, MN 6 7 15
7 354 hon 3692253 Mack Lautigar Gilbert, MN 9 6 14
8 180 ktm 2430289 Trevor Johnson Rice, MN 7 8 13
9 11 hus 2418506 Bobby Mancini Mt Iron, MN 8 12 12
10 24 ktm 2418505 Tommy Mancini Mt Iron, MN 10 13 11
11 227 ktm 2447435 Jace Mattson Cloquet, MN 15 9 10
12 415 kaw 2658608 Bradley Prisch Clear Lake, WI 14 11 9
13 808x ktm 2399917 Sam Maddy Bovey, MN 16 10 8
14 91 hus 865404 Weston Weets Esko, MN 11 DNS 7
15 808 kaw 2231547 Robert Vaughan Clearwater, MN 12 DNS 6
16 916 kaw 3300800 Alex Sand Spicer, MN 13 DNS 5
17 115 yam 2387191 Aundrey Tran Duluth, MN 17 DNS 4
Women
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 711 ktm 3045134 Hannah Oakes Becker, MN 2 1 25
2 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 1 2 22
3 240 ktm 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 3 3 20
4 525 unk 3861279 Brenna Dolney St Francis, MN 4 4 18
6 104 yam 2419841 Reanna Smith Warroad, MN DNS 5 15
DNF 944 hon 2400056 Aubrey Troop Cohasset, MN DNF DNF
Race Results Race: 15
Printed: 06:30 pm
50cc 4-6 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 543 cob 2382497 Keelan Weller Becker, MN 1 1 25
2 8 cob 5016702 Brody Berglund Elk River, MN 2 2 22
3 56 cob 3704505 Braxton Johnson Cannon Falls, MN 3 3 20
4 755 ktm 5016992 Milo Juliar Faribault, MN 4 4 18
5 811 cob 4173070 Phoenix Mortenson Hugo, MN 5 5 16
6 199 unk 5045754 Wyatt Cuypers Two Harbors, MN 6 6 15
7 118 cob 2447439 Ezra Stone Bemidji, MN 8 7 14
8 353 cob 3925465 Caden Bothun Dover, MN 7 8 13
9 987 ktm 5044604 Waylon Hoeschen Excelsior, MN 9 DNS 12
50cc Electric 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 170 hus 2418409 Easton Yaeger Sartell, MN 1 1 25
2 716 ktm 5036423 Huxley Fridgen Princeton, MN 2 2 22
50cc Electric 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 97 hus 3384811 Bodey Blomdahl Hermantown, MN 1 1 25
2 355 hus 5047382 Drake Carlson Pengilly, MN 2 DNS 22
Race Results Race: 16
Printed: 06:30 pm
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 250 yam 883504 Aaron Blackstone Alexandria, MN 3 1 25
2 25 yam 965861 Brandon Biggs Spring Valley, WI 4 2 22
3 152x yam 901419 Curtis M. Biorn Ramsey, MN 1 DNS 20
4 152 kaw 776980 Ryder Hanninen Hibbing, MN 2 DNS 18
5 261 yam 2118115 Owen Sailor Elk River, MN 5 DNS 16
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 130 yam 2088586 Brodie M. Oconnor Hampton, MN 1 1 25
2 821 kaw 2975520 Drew Freeland Corcoran, MN 3 2 22
3 71 hon 3982392 Drew Goskey Princeton, MN 4 3 20
4 210 ktm 2184263 Kyle Sand Elk River, MN 5 4 18
5 23 yam 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 2 7 16
6 64 ktm 3313101 Bennett Edelman River Falls, WI 9 5 15
7 515 suz 262437 Tristin Kuiken Andover, MN 8 6 14
8 24 ktm 2418505 Tommy Mancini Mt Iron, MN 12 9 13
9 11 hus 2418506 Bobby Mancini Mt Iron, MN 13 11 12
10 354 hon 3692253 Mack Lautigar Gilbert, MN 18 8 11
11 842 hus 5016173 Brody Page Hudson, WI 16 10 10
12 777 yam 3352726 Andrew Wedge Virginia, MN 15 12 9
13 225 suz 2399939 Mox Disse Detroit Lakes, MN 17 14 8
14 312 yam 2419892 Dalton Rassat Alexandria, MN 20 13 7
15 530 yam 2419787 Eli Epling Swanville, MN 6 DNS 6
16 772 kaw 1018904 Bryon Setzeffandt Bird Island, MN 7 DNS 5
17 565 yam 223977 Brecken Daudt Isanti, MN 10 DNS 4
18 84 yam 4172620 Devin Eliason Maple, WI 11 DNS 3
19 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN 14 DNS 2
20 218 yam 5044136 Shawn Bahr Spicer, MN 19 DNS 1
21 113 unk 5036093 Zachary Schmidt Shakopee, MN 21 DNS
DNS 522 yam 3760315 Jett Benfer Minot, ND DNS DNS
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 74 yam 1080525 Drew Sampson Bethel, MN 1 1 25
2 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 2 2 22
3 288 yam 593260 Jessub Pearson St Michael, MN 3 DNS 20
DNS 317 yam 271567 Tyler Sathers DNS DNS
DNS 117 suz 5047517 Jack Stuhr Mound, MN DNS DNS
Race Results Race: 17
Printed: 06:30 pm
85cc 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 135 ktm 2210934 Kaden M. Tabaka Princeton, MN 1 1 25
2 427 ktm 3118636 Blake Gyldenvand Waconia, MN 2 2 22
3 41 yam 2262403 Jack Bouton Hawley, MN 4 4 20
4 77 yam 2374791 William Markhala Wayzata, MN 5 5 18
5 x hus 5014203 Carter Drechsel Coon Rapids, MN 3 8 16
6 415 ktm 3861341 Carson Swedeen Cambridge, MN 6 7 15
7 88 yam 3927583 Ryker Schneider Brainerd, MN 8 6 14
8 501x ktm 2399941 Theodore Thompson Wyndmere, ND 9 9 13
9 501 yam 3322501 Blaze R. Knight Zimmerman, MN 7 11 12
10 34 ktm 5017052 Louie Etzel Plymouth, MN 16 3 11
11 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 12 10 10
12 94 hon 5037263 Gino Gherardi Hibbing, MN 14 DNF 9
13 515 hus 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 10 DNS 8
14 24 kaw 2208286 Carson R. Oconnor Hampton, MN 11 DNS 7
15 11 yam 3495399 Rylan Berglund Elk River, MN 13 DNS 6
16 230 yam 2305286 Cody Hill Vermillion, MN 15 DNS 5
DNS 85 ktm 2189007 Mac Nornberg Pillager, MN DNS DNS
Girls Sr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 711 ktm 3045134 Hannah Oakes Becker, MN 1 1 25
2 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 2 2 22
3 240 ktm 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 3 3 20
4 540 hus 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 4 4 18
5 687 kaw 5013192 Sasha Hanggi Isanti, MN 5 6 16
6 112 hon 2419840 Lila Disse Detroit Lakes, MN 6 7 15
7 104 yam 2419841 Reanna Smith Warroad, MN DNS 5 14
Race Results Race: 18
Printed: 06:30 pm
50cc Open 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 cob 2324383 Jase Sonnenberg Frazee, MN 1 1 25
2 13 cob 5028731 Eastyn Krogh Dickinson, ND 2 2 22
3 443 cob 5019986 Mason Weller Becker, MN 3 3 20
4 118 cob 3727156 Eli Bumgardner Austin, MN 4 4 18
5 60x cob 5016688 Jagger St Croix Minot, ND 6 5 16
6 97 hus 3384811 Bodey Blomdahl Hermantown, MN 7 6 15
7 124 cob 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 5 8 14
8 627 hus 759615 Traedyn Mikrot South Range, WI 9 7 13
9 543 cob 2382497 Keelan Weller Becker, MN 8 11 12
10 99 cob 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 11 10 11
11 62 cob 5016463 Addison Boie Elk River, MN 10 12 10
12 338 ktm 2447415 Bennett Rahn White Bear Lake, MN 15 9 9
13 929 ktm 2399955 Bristol Webber Duluth, MN 13 13 8
14 72 hus 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 14 15 7
15 114 ktm 5041834 Brayden Johnsen Duluth, MN 17 14 6
16 425 cob 2322714 Kaelien Nielsen Foley, MN 18 16 5
17 139 unk 5045754 Wyatt Cuypers Two Harbors, MN 20 17 4
18 224x ktm 5046943 Jacob Herschbach Grand Rapids, MN 19 18 3
19 326 hus 2400057 Alivia Troop Cohasset, MN 21 19 2
20 355 hus 5047382 Drake Carlson Pengilly, MN 12 DNS 1
21 170 hus 2418409 Easton Yaeger Sartell, MN 16 DNS
Race Results Race: 19
Printed: 06:30 pm
Schoolboy 2 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 74 yam 1080525 Drew Sampson Bethel, MN 1 1 25
2 22 hus 2122037 Gabe Gerhardt St Augusta, MN 2 2 22
3 125 yam 3691111 Cameron Ford Zimmerman, MN 3 3 20
4 777 yam 3352726 Andrew Wedge Virginia, MN 5 4 18
5 105 hon 5020421 Deagen Mills 7 5 16
6 x yam 2447436 Mateao Waskow Poplar, WI 4 DNS 15
7 225 suz 2399939 Mox Disse Detroit Lakes, MN 6 DNS 14
DNF 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN DNF DNS
Race Results Race: 20
Printed: 06:30 pm
Vet (+30) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 67 yam 215354 Matt Kline Backus, MN 2 1 25
2 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 1 3 22
3 93 yam 421482 Steven Lorr Chisago City, MN 4 2 20
4 95 hon 499629 Rory Beckman Brandon, MN 5 4 18
5 71 hon 3929306 Ryan Martin Faribault, MN 3 7 16
6 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 7 5 15
7 124 ktm 0931897 Kyle E. Savelkoul St. Martin, MN 8 6 14
8 565 yam 430896 Brandon Daudt Isanti, MN 6 DNS 13
Vet (+30) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 627 hus 759614 Mike Mikrot South Range, WI 2 1 25
2 549 hon 2382539 Rusty Redmond Fargo, ND 1 2 22
3 588 suz 811128 Christopher Janzig St Michael, MN 3 4 20
4 476 hon 422933 Macy Fridgen Princeton, MN 6 3 18
5 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson Grand Rapids, MN 8 5 16
6 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 7 6 15
7 122 ktm 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 11 7 14
8 85 hon 240255 Jeremy Hage Watertown, MN 4 DNS 13
9 824 ktm 471355 Tyler Disse Detroit Lakes, MN 5 DNS 12
10 288 yam 593260 Jessub Pearson St Michael, MN 9 DNS 11
11 221 hon 2869213 Charles Nobbe Princeton, MN 10 DNS 10
12 197 kaw 1086022 Scott Hegg Saginaw, MN 12 DNS 9
Vet (+30) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 181 hon 5020811 Alex Hellesvig Duluth, MN 1 1 25
2 542 ktm 5014210 Skyler Erickson Anoka, MN 2 2 22
3 437 hon 2177837 Devan Christianson Wadena, MN 4 3 20
4 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 5 4 18
5 64 ktm 5001241 Derek Hedburg St Cloud, MN 7 5 16
6 338 yam 5006572 Ben Loso Cold Spring, MN 9 6 15
7 465 ktm 3322465 Scott Knight Elk River, MN 8 7 14
8 74 yam 0327233 Kerry Anstine Nowthen, MN 3 DNS 13
9 462 hus 5043695 Chase Durand St Paul, MN 6 DNS 12
10 90 yam 5037464 Kyle Schloesser Side Lake, MN 10 DNS 11
11 13 yam 5045471 Alex Bigler Side Lake, MN 11 DNS 10
Race Results Race: 21
Printed: 06:30 pm
Girls Jr. 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 540 ktm 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 337 yam 2382484 Rose Loso Cold Spring, MN 2 2 22
3 322 yam 2365888 Aliya Troop Cohasset, MN 4 3 20
4 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 3 4 18
65cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 502x ktm 2399942 Mathaios Thompson Wyndmere, ND 2 2 22
3 717 ktm 2264256 Jaxon Arends East Bethel, MN 4 3 20
4 122 ktm 3345107 Jerzee St Croix Minot, ND 3 5 18
5 260 yam 3188797 Wyatt Sailor Elk River, MN 7 4 16
6 421 ktm 2274922 Lincoln B. Nielsen Foley, MN 5 6 15
7 640 ktm 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 9 8 14
8 503 ktm 2399943 Maximus Thompson Wyndmere, ND 11 7 13
9 768 ktm 2194987 Colin Megaw Buffalo, MN 6 12 12
10 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 8 11 11
11 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Wheaton, MN 12 9 10
12 384 yam 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN 10 14 9
13 108 yam 2258024 Kaden Bernard Britt, MN 17 10 8
14 210 yam 5006573 Tucker Loso Coldspring, MN 18 13 7
15 561 ktm 3861342 Braiden Swedeen Cambridge, MN 19 15 6
16 6 kaw 2447437 Jeb Bonner Foxboro, WI 24 16 5
17 408 cob 2274923 Emmitt L. Nielsen Foley, MN 25 17 4
18 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 13 DNS 3
19 285 yam 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 14 DNS 2
20 39 ktm 3926323 Henry Shelstad New Brighton, MN 15 DNS 1
21 311 ktm 3929952 Titus Mortensen Hugo, MN 16 DNS
22 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 20 DNS
23 533 ktm 3605523 Caleb Bothun Dover, MN 21 DNS
24 74 kaw 2447442 Landon White Kimball, MN 22 DNS
25 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 23 DNS
DNF 36 ktm 3902710 Austin Nutter South Range, WI DNF DNS
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com