Motocity Raceway Page 1 of 1
MotoCity Friday Night
05/06/2022
Race Results Race: 1
Printed: 08:58 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 566 hus 2724877 Thomas Hanson Chisago City, MN 1 1
2 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 3 2
3 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 2 4
4 722 hus 2392561 Max Sweet Nowthen, MN 4 3
5 446 yam 5016566 Blake Bune Ramsey, MN 5 5
6 155 yam Finnegan Bromenschenkel Ramsey, MN 7 6
7 4 ktm 5069396 Jaxson Howery Lake Park, MN 8 7
8 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 6 9
9 1 hon 2382526 Brady Hedburg Rice, MN 9 8
Race Results Race: 2
Printed: 08:58 pm
Quad 50cc Semi Stock4-8-Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13x apx 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 1 1
2 143 yam Logan Jilek Lester Prairie, MN 2 2
3 14 apx 3485169 Michael Januscheitis Mora, MN 5 4
4 78 drr Keagen Breitbach Brainerd, MN 4 6
5 708 drr Ryder Negen Belle Plaine, MN 9 3
6 182 drr 5025078 Landon Funt Pierz, MN 7 5
7 107 drr Drew Gilbertson Atwater, MN 3 9
8 105 drr Camden Jilek Lester Prairie, MN 6 7
9 17 drr Keegan Rivard Clearwater, MN 8 8
Race Results Race: 3
Printed: 08:58 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 530 yam 2419787 Eli Epling Swanville, MN 2 1
2 274 ktm 2447258 Michael Dickey Alexandria, MN 3 2
3 525 yam Brandon Kurowski Pierz, MN 4 3
4 234 suz 2306484 Taylor Hill Brainerd, MN 1 DNS
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 27 hon David Holtan Becker, MN 1 1
2 122 ktm 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 2 2
3 28 hon 2231536 Andy Mueller Long Prairie, MN 4 3
4 519 ktm 5007519 Tim Borders Pequot Lakes, MN 3 4
Race Results Race: 4
Printed: 08:58 pm
65cc 7-9 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 401 hus 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 1 1
2 430 ktm 5028135 Jacob Prins Otsego, MN 2 2
3 898 kaw Peyton Athmann Freeport, MN 4 3
4 117 ktm Lukas Savage Pequot Lakes, MN 3 6
5 199 yam Owen Maddox Lester Prairie, MN 7 4
6 7 hon Lee Stroffert Foreston, MN 6 5
7 100 ktm Jace Laust 5 7
8 368 hon Gabi Kindle Albany, MN 8 8
Race Results Race: 5
Printed: 08:58 pm
65cc 10-11 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 2 1
2 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 1 2
3 120 ktm 2447438 William Rahn White Bear Lake, MN 4 3
4 703 yam 5016567 Charlie Bune Ramsey, MN 3 4
5 111 kaw Kamden Gallus St Stephen, MN 5 5
6 99 suz Gavin Paggen St Stephen, MN 6 6
7 x ktm 2402808 Tripp Hokanson Ashby, MN 7 7
Race Results Race: 6
Printed: 08:58 pm
50cc Oil 4-8 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 110 ktm Jayce Eastman Pequot Lakes, MN 1 1
2 708 yam Ryder Negen Belle Plaine, MN 3 2
3 529 ktm Alice Kohler Zimmerman, MN 2 4
4 415 hon Aaron Coyer 5 3
5 1 yam Spencer Clark 4 6
6 100 unk Gaburik Geyen Maple Lake, MN 8 5
7 421 ktm Stella Popp Pierz, MN 7 7
8 5 ktm Luke Rahn White Bear Lake, MN 6 8
9 95 yam Oliver Lee 9 9
10 406 yam Thayer Coyer 11 10
11 15 yam Norah Eastman 10 11
DNS 78 drr Keagen Breitbach Brainerd, MN DNS DNS
Race Results Race: 7
Printed: 08:58 pm
Quad 50 Rec 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 107 yam Drew Gilbertson Atwater, MN 2 1
2 555 yam Rylee Achman Rice, MN 4 2
3 112 unk Harvey Gilbertson Atwater, MN 3 4
4 57 pls Ryker Merten Royalton, MN 5 3
5 2 pls Blake Degier Nelson, MN 1 7
6 471 kaw Walker Moon Pillager, MN 6 5
7 213 pls Nolan Job Albany, MN 8 6
8 711 pls Shelby Malikowski Becker, MN 7 10
9 3 pls Emmery Vargo 10 8
10 06 unk Autumn Guggenberger Rockville, MN 12 9
11 22 yam Ian Borders Pillager, MN 11 11
12 209 yam Layla Popp Pierz, MN 9 DNF
13 999 pls Colton Rakow Little Falls, MN 13 DNS
Race Results Race: 8
Printed: 08:58 pm
125 Only 12+ Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 21 gas Cole Cottew Zimmerman, MN 1 1
2 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN 2 3
3 323 ktm 5045613 Caiden Pflipsen Melrose, MN 6 2
4 728 HUQ 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 3 5
5 42 yam Logan Wenning Albany, MN 5 4
6 89 yam 5028022 Dane Ballou Little Falls, MN 8 6
7 232 yam Simon Boeckman St Joseph, MN 7 7
8 130 ktm 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 4 10
9 32 ktm 5046205 Everett Patton Fort Ripley, MN 9 8
10 7 ktm 2418491 Lauren Anderson Brainerd, MN 11 9
11 33 yam Jojo Johnson 12 11
12 212 hon Ethan Kiffmeyer St Cloud, MN 10 DNF
Lites B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 981 HUQ 5048784 Ryder Malinoski Wyoming, MN 1 1
2 22 ktm 2122037 Gabe Gerhardt St Augusta, MN 2 2
3 115 ktm Caleb Clark Sebeka, MN 3 3
Race Results Race: 9
Printed: 08:58 pm
Quad Sport Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 301 unk 2365912 Gage Fuller East Gull Lake, MN 1 1
2 147 unk Austin Carlson Pillager, MN 2 2
3 888 apx Tate Cronin Brainerd, MN 3 3
4 05 yam Landon Achman Rockville, MN 4 4
5 926 yam Wesly Pearcy Long Prairie, MN 5 5
6 8 yam 2382526 Brady Hedburg Rice, MN 6 6
Race Results Race: 10
Printed: 08:58 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 767 ktm 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 1 1
2 103 ktm 2392019 Tucker Weets Evansville, MN 2 2
3 814 cob 5016702 Brody Berglund Elk River, MN 3 3
4 14x COB 5063677 Kash Merten West Union, MN 4 4
5 730 cob 5028134 William Prins Otsego, MN 5 5
6 569 hus 2495589 Ben Hanson Chisago City, MN 6 6
7 338 ktm 2447415 Bennett Rahn White Bear Lake, MN 9 7
8 131 ktm 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 7 9
9 610 cob 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 8 11
10 27 ktm Gus Emerson 10 10
11 35 ktm Cooper Foss Royalton, MN 11 12
12 7 HUQ Braydin Larson Fort Ripley, MN 12 14
13 500 ktm Emry Anderson St Joseph, MN 13 15
14 34 ktm Cruz Hilmerson Little Falls, MN 14 16
15 100 unk Gaburik Geyen Maple Lake, MN 16 17
16 14 hus Blakely Hilmerson Little Falls, MN 15 18
17 318 ktm Finley Hokanson 18 19
18 12 KTM 5069397 Ryker Howery Lake Park, MN 17 20
19 777 cob 5065213 William Dalton Sauk Centre, MN DNS 8
20 81 ktm Finley Black St Joseph, MN DNS 13
Race Results Race: 11
Printed: 08:58 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 1 1
2 430 ktm 5028135 Jacob Prins Otsego, MN 2 2
3 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 3 3
4 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 5 4
5 711 suz Larson Pritchard Royalton, MN 4 6
6 99 kaw Gavin Paggen St Stephen, MN 6 5
Race Results Race: 12
Printed: 08:58 pm
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 584 ktm Jacob Peterschick Little Falls, MN 1 2
2 727 kaw Zac Copa Little Falls, MN 2 3
3 530 yam 2419787 Eli Epling Swanville, MN 3 4
4 728 HUQ 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 9 1
5 742 yam Kaden Fruth St Augusta, MN 5 6
6 323 ktm 5045613 Caiden Pflipsen Melrose, MN 4 7
7 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN 7 5
8 249 hon 2447452 Max Edmonson South Haven, MN 8 8
9 130 ktm 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 6 10
10 89 kaw 5028022 Dane Ballou Little Falls, MN 11 9
11 78 ktm Isaac Venske Randall, MN 10 12
12 232 yam Simon Boeckman St Joseph, MN 13 11
13 117 kaw 5046206 Hayden Patton Fort Ripley, MN 14 13
14 22 hon 2432515 Landon Drayna Carlos, MN 12 15
15 303 kaw 2353875 Marquell Adams Pillager, MN 15 17
16 32 ktm 5046205 Everett Patton Fort Ripley, MN 19 14
17 858 kaw Caleb Jasken Alexandria, MN 18 16
18 274 ktm 2447258 Michael Dickey Alexandria, MN 17 18
19 815 kaw Tim Jasken Alexandria, MN 16 DNF
Race Results Race: 13
Printed: 08:58 pm
85cc 12-15 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 566 hus 2724877 Thomas Hanson Chisago City, MN 1 1
2 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 3 2
3 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 2 3
4 722 hus 2392561 Max Sweet Nowthen, MN 4 4
5 45 ktm Kashton Black St Joseph, MN 5 5
6 155 yam Finnegan Bromenschenkel Ramsey, MN 7 6
7 64 ktm 5045437 Zeppelin Thull Pequot Lakes, MN 6 8
8 4 ktm 5069396 Jaxson Howery Lake Park, MN 8 7
9 446 yam 5016566 Blake Bune Ramsey, MN 9 9
10 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 10 10
11 384 ktm Josiah Eller Pillager, MN 11 11
12 666 yam Aubri Senn Royalton, MN 12 12
Race Results Race: 14
Printed: 08:58 pm
Quad 90 CVT Open 8-15-Fri
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 287 apx Matthew Taves Detroit Lakes, MN 1 1
2 29 apx Tyler Mueller Long Prairie, MN 2 2
3 14 apx 3485169 Michael Januscheitis Mora, MN 3 3
4 78 drr Keagen Breitbach Brainerd, MN 4 4
5 26 cat Jace Rivard Clearwater, MN 5 5
6 42 apx 5038510 Gaven Roberts Floodwood, MN 7 6
7 703 drr Lyla Beehler Rice, MN 6 7
Race Results Race: 15
Printed: 08:58 pm
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 38 hon 2414676 Isaac Thomsen Pillager, MN 2 1
2 187 hon 5021307 Ethan Thomsen Brainerd, MN 3 2
3 136 hon Landon Carlson Pillager, MN 1 5
4 468 kaw 212008 Brett Negen Belle Plaine, MN 4 6
5 119 hon 5016602 Anthony Crist Braham, MN 8 3
6 651 yam 2249377 Andrew Schroetter Rosemount, MN 7 8
7 615 yam 5036892 Conner Bellefeuille Royalton, MN 6 9
8 626 pls Mitch Olson Foley, MN 5 12
9 51 hon 2272612 Jason Schroetter Ellsworth, WI 14 4
10 89 yam 2231581 Paul Nieman Little Falls, MN 9 10
11 115 yam Gavin Coyer Rice, MN 13 7
12 38e unk Kyle Eschenbacher Brainerd, MN 12 11
13 819 suz Isabelle Herzog Long Prairie, MN 11 13
14 269 hon 3231674 Jasson Bauer Wahkon, MN 10 DNS
Race Results Race: 16
Printed: 08:58 pm
Quad 90cc Rec 6-11-Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 pls 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 1 1
2 10 pls Jackson Lamp Becker, MN 3 2
3 71 pls Aaron Malikowski Becker, MN 2 4
4 711 pls Ryan Malikowski Becker, MN 4 3
5 35 pls Cooper Foss Royalton, MN 5 5
6 223 yam Ashlynn Pflipsen Melrose, MN 7 6
7 7 can Otto Moyer Watkins, MN 6 7
8 512 can 5069397 Ryker Howery Lake Park, MN 8 8
9 12 pls Arianna Mcdonald Pequot Lakes, MN 9 9
10 59 pls Braxtyn Gadacz Pierz, MN 10 12
11 107 pls Makenna Popp Pierz, MN 12 11
12 75 yam Rayna Merten Royalton, MN 14 10
13 55 kaw Wyatt Hopper Alexandria, MN 11 13
14 64 pls Kamdyn Gadacz Pierz, MN 13 14
Race Results Race: 17
Printed: 08:58 pm
Open A Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 21 gas Cole Cottew Zimmerman, MN 1 1
2 1 gas 349087 Danny Edmonson South Haven, MN 2 2
3 51 kaw 2082948 Michael Bednarek Little Falls, MN 3 3
Open B Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 981 HUQ 5048784 Ryder Malinoski Wyoming, MN 1 1
2 22 ktm 2122037 Gabe Gerhardt St Augusta, MN 2 2
3 115 ktm Caleb Clark Sebeka, MN 3 3
4 122 ktm 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 4 4
DNF 234 suz 2306484 Taylor Hill Brainerd, MN DNF DNS
Race Results Race: 18
Printed: 08:58 pm
Open C Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 584 ktm Jacob Peterschick Little Falls, MN 1 1
2 742 yam Kaden Fruth St Augusta, MN 2 2
3 21 kaw Tyler Peterson Bemidji, MN 5 4
4 731 suz Michael Youngbauer Verndale, MN 7 3
5 249 hon 2447452 Max Edmonson South Haven, MN 4 7
6 42 yam Logan Wenning Albany, MN 6 6
7 78 ktm Isaac Venske Randall, MN 10 5
8 727 kaw Zac Copa Little Falls, MN 3 13
9 12 hon Allen Halland Thief River Falls, MN 11 10
10 7 ktm 2418491 Lauren Anderson Brainerd, MN 15 8
11 303 kaw 2353875 Marquell Adams Pillager, MN 14 9
12 525 yam Brandon Kurowski Pierz, MN 17 11
13 117 kaw 5046206 Hayden Patton Fort Ripley, MN 16 12
14 858 kaw Caleb Jasken Alexandria, MN 8 DNS
15 815 kaw Tim Jasken Alexandria, MN 9 DNS
16 730 yam 0506521 Cody Dalton Sauk Centre, MN 12 DNS
17 524 yam 2447401 Joseph Doucette Brainerd, MN 13 DNS
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com