Motocity Raceway Page 1 of 1
RD 12 NORTH STAR SERIES ECHO VALLEY
08/27/2023
Race Results Race: 1
Printed: 12:58 pm
125cc 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 30 ktm 2275899 Milo Maas Chippewa Falls, WI 1 1 25
2 442 yam 5053292 Landon Roberts Pine City, MN 2 2 22
3 85 ktm 2189007 Mac Nornberg Pequot Lakes, MN 4 3 20
4 130 gas 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 3 4 18
5 108 yam 2258024 Kaden Bernard Britt, MN 5 5 16
6 814 HUQ 3484983 Steve Omann North Branch, MN 7 6 15
7 140 yam 2311015 Max Niemi Tower, MN 6 7 14
8 573 yam 4245901 Blake Larson Eveleth, MN 9 9 13
9 72 hon 1018904 Bryon Setzeffandt Bird Island, MN 10 10 12
10 15 yam 2445902 Griffin Dysievick Kekabeka Falls, ON 13 8 11
11 116 yam 3704931 Landon Flinders Fort Frances, ON 11 11 10
12 445 ktm 3343231 Gabriel Strom Alexandria, MN 12 14 9
13 417 HUQ 3325025 Tanner Banks Mountain Iron, MN 15 13 8
14 807 yam 2190380 Ruslan Johnson Duluth, MN 14 15 7
15 18 yam 2418514 Connor Purcell Cloquet, MN 18 12 6
16 499 yam 5052918 Levi Petron Britt, MN 17 16 5
17 446 yam 5016566 William Bune Anoka, MN 16 DNF 4
18 27 gas 2440991 Masen Campbell Walker, MN 8 DNS 3
DNS 5 KTM 5050568 Collin Hawkinson Pillager, MN DNS DNS
Race Results Race: 2
Printed: 12:58 pm
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 13 ktm 5069565 Brecken Maas Chippewa Falls, WI 2 2 22
3 622 ktm 2418516 Gavin Hill Cloquet, MN 4 3 20
4 709 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 3 4 18
5 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 6 5 16
6 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 5 6 15
7 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 8 8 14
8 4 KTM 5069396 Jaxson Howery Lake Park, MN 7 10 13
9 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 12 7 12
10 111 ktm 5036254 Aden Leger Grasston, MN 13 9 11
11 104 yam 5109014 Jake Starich Britt, MN 11 11 10
12 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 10 12 9
13 186 ktm 2414653 Logan Leger Pine City, MN 9 13 8
14 317 KAW 2442548 Beau Lacross Duluth, MN 14 14 7
DNS 628 KAW 2316766 Ethan Chiappetta Thunder Bay, ON DNS DNS
DNS 626 ktm 5014203 Carter Drechsel Cambridge, MN DNS DNS
Race Results Race: 3
Printed: 12:58 pm
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 384 gas 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN 3 1 25
2 615 KTM 5027504 Ike Anderson Park Rapids, MN 2 3 22
3 36 ktm 3902710 Austin Nutter South Range, WI 5 2 20
4 49 gas 2379594 Ashton Lovick Hammond, WI 4 4 18
5 443 gas 2382496 Mason Weller Becker, MN 6 5 16
6 697 yam 5043518 Bryson Dietman South Haven, MN 8 6 15
7 112 gas 5036257 Eli Leger Grasston, MN 9 7 14
8 322 yam 2365888 Aliya Troop Cohasset, MN 11 8 13
9 418 yam 3658632 Brantly Maul Mora, MN 10 9 12
10 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 1 18 11
11 99 gas 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 13 10 10
12 210 yam 5006573 Tucker Loso Coldspring, MN 12 12 9
13 703 yam 5016567 Charlie Bune Ramsey, MN 14 14 8
14 12 KTM 2463177 Rheid Newbold Kaministiquia, ON 16 13 7
15 216 gas 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 19 11 6
16 74 ktm 5124261 Cash Nornberg Pillager, MN 15 16 5
17 62 ktm 5016463 Addison Boie Elk River, MN 17 15 4
18 150 KTM 2323214 Maxim Haugen Ely, MN 18 17 3
19 22 yam 3340882 Jarek Bernard Britt, MN 7 DNS 2
Race Results Race: 4
Printed: 12:58 pm
+35 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 207 hon 589246 Mikhail Overby Norstrand, MN 1 2 25
2 95 hon 499592 Rory Beckman Brandon, MN 3 1 22
3 627 KTM 759614 Mike Mikrot South Range, WI 2 4 20
4 814 HUQ 3484983 Steve Omann North Branch, MN 4 3 18
+35 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 170 KAW 2461872 Mike Haseltine Harris, 2 1 25
2 588 suz 811128 Christopher Janzig St Michael, MN 1 2 22
3 907 hon 5108190 Richard Hanson Laporte, MN 3 3 20
4 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 5 4 18
5 450 yam 646857 Randall Gerber Sr Red Wing, MN 4 DNS 16
6 527 yam 2249389 Daniel Schoumaker Brooklyn Center, MN 6 DNS 15
+35 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 188 ktm 2382499 Zach Cary Cloquet, MN 1 1 25
2 338 yam 5006572 Ben Loso Cold Spring, MN 4 2 22
3 86 yam 5016805 Daniel Lockerd Bemidji, MN 2 4 20
4 230 ktm 5013993 Ryan Smith Saint Michael, MN 3 5 18
5 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 6 3 16
6 177 yam 3551332 Nick Spafford Webster, WI 5 6 15
Race Results Race: 5
Printed: 12:58 pm
14-24 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 152 gas 776980 Ryder Hanninen Hibbing, MN 1 1 25
14-24 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
2 331 kaw 2009525 Connor Campbell Thunder Bay, ON 3 3 22
3 415 yam 2955844 Matthew Thompson Slale River, ON 2 4 20
4 226 yam 1093018 Jacob Mcpherson Duluth, MN 8 2 18
5 599 yam 2230798 Cole Kutzler Kakabeka Falls, ON 5 5 16
6 10 ktm 5051462 Parker Miller Carlos, MN 4 6 15
7 84 KTM 4172620 Devin Eliason Maple, WI 7 7 14
8 229 KAW 826070 Austin Mccoy Ellsworth, WI 6 DNS 13
14-24 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 44 HUQ 2275866 Christian Linder Cloquet, MN 4 1 25
2 442 yam 5053292 Landon Roberts Pine City, MN 3 2 22
3 289 gas 899899 Mason Anderson Cloquet, MN 2 3 20
4 870 KAW 5085473 Nathan Haseltine Harris, MN 5 5 18
5 134 kaw 2316752 Weston Smith Grand Marais, MN 6 6 16
6 288 gas 2418500 Jaxon Anderson Cloquet, MN 7 7 15
7 x hus 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 13 4 14
8 196 yam 5090546 Harper Smith Thunder Bay, ON 11 8 13
9 18 yam 2418514 Connor Purcell Cloquet, MN 10 9 12
10 354 hon 3692253 Mack Lautigar Gilbert, MN 9 12 11
11 277 ktm 2419890 Nicolas Reineccius Silver Bay, MN 12 10 10
12 171 ktm 5127337 Dylan Raths Alexandria, MN 14 11 9
13 692 yam 5097193 Isaac Stadin Kerrick, MN 15 13 8
14 61 yam 5123195 Colton Engen Circle Pines, MN 16 14 7
15 51 KTM 5017471 Alyssa Merrill Cloquet, MN 17 15 6
16 412 yam 2418515 Carter Purcell Cloquet, MN 8 DNS 5
17 21 ktm 5089521 Mason Mcgrane Carlos, MN 1 DSQ 4
Race Results Race: 6
Printed: 12:58 pm
50cc 4-6 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 226 COB 5047701 Hadley Winther New London, MN 1 1 25
2 926 cob 5076045 Braxton Radeke Saint Hilaire, MN 2 2 22
3 383 COB 5061954 Zeph Stockey Grand Rapids, MN 3 3 20
50cc multi-speed
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 643 COB 2460730 Ashton Weller Necker, MN 1 1 25
2 538 ktm 5088894 Maverick Plath Garfield, MN 2 2 22
3 628 ktm 2447281 Grace Mikrot South Range, WI 4 3 20
4 22 KTM 2445915 Emma Hegg Saginaw, MN 3 4 18
5 9 yam 2443629 Grant Goskey Zimmerman, MN 5 5 16
Race Results Race: 7
Printed: 12:58 pm
50cc 7-8 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 COB 5060631 Tucker Pavlovich Hermantown, MN 1 1 25
2 543 COB 2460729 Keelan Weller Becker, MN 2 2 22
3 38 ktm 5092785 Tyler Campbell Thunder Bay, ON 3 3 20
4 594 COB 2318297 Roczen Jarshaw Newfolden, MN 4 4 18
5 251 cob 2429793 Eli Dockendorf Watkins, MN 6 5 16
6 302 cob 2387195 Mia Niemi Tower, MN 7 6 15
7 317 ktm 5016192 Oliver Hanson Monticello, MN 8 7 14
8 512 gas 5069397 Ryker Howery Lake Park, MN 9 8 13
9 269 COB 5133846 Kevin Knickerbocker Buffalo, MN 10 9 12
10 710 HUQ 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 5 DNF 11
Race Results Race: 8
Printed: 12:58 pm
Girls Jr. 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 322 yam 2365888 Aliya Troop Cohasset, MN 1 1 25
2 355 yam 3320142 Anya Heiniemi Forest Lake, MN 2 2 22
3 12 KTM 2463177 Rheid Newbold Kaministiquia, ON 4 3 20
4 62 ktm 5016463 Addison Boie Elk River, MN 3 4 18
5 136 ktm 5027903 Leah Nutter South Range, WI 5 6 16
6 636 yam 5076044 Kyleigh Radeke Saint Hilaire, MN 8 5 15
7 21 gas 2419818 Avery Hegg Saginaw, MN 6 7 14
8 91 yam 5048657 Aria Amiot Kenyon, MN 7 8 13
9 326 yam 2322388 Alivia Troop Cohasset, MN 9 9 12
10 112 ktm 2447388 Brianna Larson Eveleth, MN 10 10 11
11 417 yam 2418537 Ezra Stockey Grand Rapids, MN 11 11 10
Race Results Race: 9
Printed: 12:58 pm
+70
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 391 suz 549466 Gerald Krueger Hibbing, MN 1 1 25
+50 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 90 kaw 789698 Craig Janzig Duluth, MN 1 1 25
2 47 hon 5016426 Kyle Boie Elk River, MN 2 2 22
3 105 yam 2671160 Delon Luther Fort Ripley, MN 3 3 20
+50 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 212 hon 2382542 Mike Klippenstein Proctor, MN 1 1 25
2 103 ktm 0680963 Steve Sutton Lilno Lakes, MN 2 2 22
3 929 hon 885314 Craig Hultgren Mountain Iron, MN 3 3 20
4 26 hon 619868 Paul Ruprecht Monticello, MN 4 4 18
Women
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 240 gas 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 x hus 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 2 2 22
3 995 yam 5091629 Hailey Johnson Motley, MN 3 3 20
4 337 yam 2382484 Rose Loso Cold Spring, MN 4 4 18
5 59 ktm 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 5 5 16
6 58 KTM 2978287 Alyssa Snyder Deer River, MN 6 6 15
7 51 KAW 5017471 Alyssa Merrill Cloquet, MN 7 7 14
8 340 KTM 2400056 Aubrey Troop Cohasset, MN 8 8 13
+50 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 257 KTM 5138001 Roger Kallio Aurora, MN 1 1 25
2 215 ktm 1099690 Jay Ritter Carlos, MN 2 2 22
3 198 yam 5124736 Andy Kircher Knife River, MN 3 3 20
Race Results Race: 10
Printed: 12:58 pm
50cc Shift/Shaft 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 226 yam 5047701 Hadley Winther New London, MN 2 1 25
2 27 cob 5102873 Elianna Ball Harris, MN 1 3 22
3 926 yam 5076045 Braxton Radeke Saint Hilaire, MN 3 2 20
4 108 yam 2444405 Abigail Mikrot South Range, WI 5 4 18
5 9 yam 2443629 Grant Goskey Zimmerman, MN 4 5 16
6 457 yam 5138004 Gunnar Kallio Aurora, MN 6 7 15
7 23 yam 5047742 Huckson Winther New London, MN 8 6 14
8 537 yam 5088893 Caleb Plath Garfield, MN 7 8 13
9 1 yam 2323219 Romi Stockey Grand Rapids, MN 9 9 12
10 172 yam 2468491 Scott Hogy Jr Kenyon, MN 10 10 11
65cc Beginner
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 57 KTM 2418484 Ava Kadlec Brookston, MN 2 1 25
2 207 hon 246854 Aubree Overby Nortstrand, MN 1 2 22
Race Results Race: 11
Printed: 12:58 pm
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 30 ktm 2275899 Milo Maas Chippewa Falls, WI 1 1 25
2 29 KTM 4087696 Owen Nelson Chippewa Falls, WI 2 3 22
3 369 yam 3204107 Cash Petersen Ryder, ND 4 2 20
4 415 yam 2955844 Matthew Thompson Slale River, ON 3 4 18
5 10x ktm 2311005 Cooper Wilson Grand Marais, MN 6 6 16
6 87 hon 5087139 Kristof Lindstrom Thunder Bay, ON 5 7 15
7 599 yam 2230798 Cole Kutzler Kakabeka Falls, ON 8 9 14
8 10 ktm 5051462 Parker Miller Carlos, MN 10 8 13
9 206 suz 2128466 Levi Niemi Aurora, MN 7 11 12
10 216 yam 2020678 Ryder Gerulli Biwabik, MN 9 10 11
11 331 kaw 2009525 Connor Campbell Thunder Bay, ON DNS 5 10
DNF 229 KAW 826070 Austin Mccoy Ellsworth, WI DNF DNS
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 4 1 25
2 130 gas 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 2 3 22
3 88 hon 373509 Dayton Konecny Mountain Iron, MN 5 2 20
4 337 hon 2432511 Connar Maly Meadowlands, MN 8 4 18
5 243 yam 5052421 Tucker Murphy Culver, MN 7 5 16
6 870 KAW 5085473 Nathan Haseltine Harris, MN 6 6 15
7 354 hon 3692253 Mack Lautigar Gilbert, MN 10 7 14
8 72 yam 5016585 Aaron Golden Rice, MN 9 8 13
9 171 ktm 5127337 Dylan Raths Alexandria, MN 11 9 12
10 25 ktm 3240472 Braden Barker Atwater, MN 3 DNS 11
11 21 ktm 5089521 Mason Mcgrane Carlos, MN 1 DSQ 10
Race Results Race: 12
Printed: 12:58 pm
65cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 443 ktm 2382496 Mason Weller Becker, MN 1 1 25
2 124 ktm 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 3 3 22
3 697 yam 5043518 Bryson Dietman South Haven, MN 2 4 20
4 16 KTM 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 4 5 18
5 377 yam 2414652 Cason Leger Pine City, MN 5 6 16
6 627 cob 5077733 Traedyn Mikrot South Range, WI 6 7 15
7 22 COB 5060631 Tucker Pavlovich Hermantown, MN 12 2 14
8 541 yam 2419859 Max Erickson Cambridge, MN 7 8 13
9 214 kaw 5065605 Alex Norick Duluth, MN 8 9 12
10 36 gas 2447458 Gabe Jasken Alexandria, MN 11 10 11
11 786 HUQ 2455009 Gage Hovland Delano, MN 10 11 10
12 12 KTM 2463177 Rheid Newbold Kaministiquia, ON 9 13 9
13 199 yam 5045754 Wyatt Cuypers Knife River, MN 13 12 8
14 630 KTM 5056047 Braydon Kangas Duluth, MN 15 14 7
15 450 yam 2317755 Randall Gerber Red Wing, MN 14 15 6
Race Results Race: 13
Printed: 12:58 pm
Supermini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 203 ktm 5069565 Brecken Maas Chippewa Falls, WI 2 2 22
3 709 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 6 3 20
4 267x yam 2264246 Myles Ilstrup Elk River, MN 5 4 18
5 86 gas 5099960 Grady Bloesser Sidney, MT 4 5 16
6 626 ktm 5014203 Carter Drechsel Cambridge, MN 7 6 15
7 12 KTM 2316766 Ethan Chiappetta Thunder Bay, ON 8 7 14
8 x ktm 2418516 Gavin Hill Cloquet, MN 3 13 13
9 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 9 8 12
10 4 HUQ 5069396 Jaxson Howery Lake Park, MN 10 9 11
11 234 HUQ 5129509 Bennett Strobel Barrett, MN 11 10 10
12 93 KAW 5121070 Dalton Seagren Two Harbors, MN 12 11 9
13 229 ktm 5018960 Owen Smith Saint Michael, MN 13 12 8
Race Results Race: 14
Printed: 12:58 pm
Sr. (+40) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 x hon 419060 Sheldon J. Fratzke Mora, MN 2 1 25
2 627 KTM 759614 Mike Mikrot South Range, WI 1 2 22
Sr. (+40) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 527 yam 2249389 Daniel Schoumaker Brooklyn Center, MN 1 DNS 25
Sr. (+40) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 172 yam 5087677 Scott Hogy Kenyon, MN 1 1 25
2 257 KTM 5138001 Roger Kallio Aurora, MN 2 2 22
3 691 ktm 5085376 Joshua Stadin Kerrick, MN 3 3 20
4 105 hon 2311020 Clifford Linder Cloquet, MN 4 4 18
5 230 ktm 5013993 Ryan Smith Saint Michael, MN 5 5 16
6 762 ktm 5140448 Jason Mertens Saint Cloud, MN 6 6 15
7 391 yam 5087553 Adam Amiot Kenyon, MN 7 7 14
Race Results Race: 15
Printed: 12:58 pm
Schoolboy 2 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 29 KTM 4087696 Owen Nelson Chippewa Falls, WI 1 1 25
2 369 yam 3204107 Cash Petersen Ryder, ND 2 2 22
3 10 ktm 2311005 Cooper Wilson Grand Marais, MN 3 3 20
4 34 ktm 5017052 Louie Etzel Mound, MN 6 4 18
5 216 yam 2020678 Ryder Gerulli Biwabik, MN 5 5 16
6 87 hon 5087139 Kristof Lindstrom Thunder Bay, ON 4 7 15
7 85 ktm 2189007 Mac Nornberg Pequot Lakes, MN 7 6 14
8 x hus 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 8 8 13
9 412 yam 2418515 Carter Purcell Cloquet, MN 9 9 12
+25 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 638 hon 3094652 Lucas Giardino Thunder Bay, ON 1 1 25
2 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 3 2 22
3 269 ktm 0834452 Taylor Skinner Cambridge, MN 2 4 20
4 814 HUQ 3484983 Steve Omann North Branch, MN 4 3 18
+25 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 206 suz 2128466 Levi Niemi Aurora, MN 1 1 25
2 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson Grand Rapids, MN 2 2 22
3 542 gas 5014210 Skyler Erickson Cambridge, MN 3 3 20
+25 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 88 hon 373509 Dayton Konecny Mountain Iron, MN 1 1 25
2 90 yam 5037464 Kyle Schloesser Hibbing, MN 2 2 22
Race Results Race: 16
Printed: 12:58 pm
50cc Girls 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 24 ktm 5092782 Tala Campbell Thunder Bay, ON 1 1 25
2 302 cob 2387195 Mia Niemi Tower, MN 2 2 22
3 813 COB 5091207 Kinsley Stockey Grand Rapids, MN 3 3 20
4 57 KTM 2418484 Ava Kadlec Brookston, MN 4 4 18
50cc oil 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 617 KTM 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 1 1 25
2 538 ktm 5088894 Maverick Plath Garfield, MN 2 2 22
3 628 ktm 2447281 Grace Mikrot South Range, WI 3 3 20
4 22 KTM 2445915 Emma Hegg Saginaw, MN 4 4 18
Race Results Race: 17
Printed: 12:58 pm
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 443 ktm 2382496 Mason Weller Becker, MN 1 1 25
2 697 yam 5043518 Bryson Dietman South Haven, MN 2 2 22
3 627 cob 5077733 Traedyn Mikrot South Range, WI 3 3 20
4 703 yam 5016567 Charlie Bune Ramsey, MN 4 5 18
5 214 kaw 5065605 Alex Norick Duluth, MN 6 4 16
6 541 yam 2419859 Max Erickson Cambridge, MN 7 6 15
7 62 ktm 5016463 Addison Boie Elk River, MN 5 8 14
8 216 KTM 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 8 7 13
9 450 yam 2317755 Randall Gerber Red Wing, MN 9 9 12
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 124 ktm 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 2 1 25
2 16 KTM 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 3 2 22
3 377 yam 2414652 Cason Leger Pine City, MN 4 4 20
4 22 COB 5060631 Tucker Pavlovich Hermantown, MN 1 8 18
5 36 gas 2447458 Gabe Jasken Alexandria, MN 5 5 16
6 786 HUQ 2455009 Gage Hovland Delano, MN 7 7 15
7 594 yam 2318297 Roczen Jarshaw Newfolden, MN 11 6 14
8 91 yam 5048657 Aria Amiot Kenyon, MN 10 10 13
9 21 gas 2419818 Avery Hegg Saginaw, MN 9 13 12
10 199 yam 5045754 Wyatt Cuypers Knife River, MN 8 14 11
11 543 ktm 2460729 Keelan Weller Becker, MN DNF 3 10
12 136 ktm 5027903 Leah Nutter South Range, WI 14 9 9
13 512 gas 5069397 Ryker Howery Lake Park, MN 12 11 8
14 326 yam 2322388 Alivia Troop Cohasset, MN 13 12 7
15 710 yam 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 6 DNS 6
Race Results Race: 18
Printed: 12:58 pm
Vet (+30) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 95 hon 499592 Rory Beckman Brandon, MN 1 2 25
2 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 3 1 22
3 269 ktm 0834452 Taylor Skinner Cambridge, MN 2 4 20
4 814 HUQ 3484983 Steve Omann North Branch, MN 4 3 18
Vet (+30) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 777 hon 777033 Garett Stockey Grand Rapids, MN 1 1 25
2 170 KAW 2461872 Mike Haseltine Harris, 3 2 22
3 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 4 4 20
4 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson Grand Rapids, MN 6 3 18
5 542 gas 5014210 Skyler Erickson Cambridge, MN 5 5 16
6 588 suz 811128 Christopher Janzig St Michael, MN 2 DNF 15
7 907 hon 5108190 Richard Hanson Laporte, MN 7 DNS 14
Vet (+30) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 90 yam 5037464 Kyle Schloesser Hibbing, MN 1 1 25
2 204 yam 2444380 Travis Krumrei Coleraine, MN 2 2 22
3 188 ktm 2382499 Zach Cary Cloquet, MN 3 3 20
4 86 yam 5016805 Daniel Lockerd Bemidji, MN 6 4 18
5 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 4 6 16
6 412 YAM 5016632 Craig Purcell Cloquet, MN 8 5 15
7 338 yam 5006572 Ben Loso Cold Spring, MN 5 DNS 14
8 198 yam 2429794 Ezra Snyder Bemidji, MN 7 DNS 13
DNS 177 yam 3551332 Nick Spafford Webster, WI DNS DNS
Race Results Race: 19
Printed: 12:58 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 152 gas 776980 Ryder Hanninen Hibbing, MN 1 1 25
2 638 hon 3094652 Lucas Giardino Thunder Bay, ON 2 2 22
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 2 1 25
2 226 yam 1093018 Jacob Mcpherson Duluth, MN 1 2 22
3 10x ktm 2311005 Cooper Wilson Grand Marais, MN 4 5 20
4 87 hon 5087139 Kristof Lindstrom Thunder Bay, ON 6 4 18
5 29 KTM 4087696 Owen Nelson Chippewa Falls, WI 8 3 16
6 10 ktm 5051462 Parker Miller Carlos, MN 5 6 15
7 216 yam 2020678 Ryder Gerulli Biwabik, MN 7 7 14
8 369 yam 3204107 Cash Petersen Ryder, ND 3 DNS 13
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 1 1 25
2 337 hon 2432511 Connar Maly Meadowlands, MN 3 2 22
3 870 KAW 5085473 Nathan Haseltine Harris, MN 2 5 20
4 134 kaw 2316752 Weston Smith Grand Marais, MN 5 3 18
5 x hus 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 4 4 16
6 243 yam 5052421 Tucker Murphy Culver, MN 6 6 15
7 72 yam 5016585 Aaron Golden Rice, MN 7 7 14
8 277 ktm 2419890 Nicolas Reineccius Silver Bay, MN 10 8 13
9 692 yam 5097193 Isaac Stadin Kerrick, MN 11 9 12
10 59 ktm 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 12 10 11
11 51 KTM 5017471 Alyssa Merrill Cloquet, MN 13 11 10
12 27 gas 2440991 Masen Campbell Walker, MN 8 DNS 9
13 25 ktm 3240472 Braden Barker Atwater, MN 9 DNS 8
DNS 1x yam 2463178 Zach Krone MN DNS DNS
Race Results Race: 20
Printed: 12:58 pm
50cc Electric 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 COB 5060631 Tucker Pavlovich Hermantown, MN 1 1 25
2 38 ktm 5092785 Tyler Campbell Thunder Bay, ON 2 2 22
3 24 ktm 5092782 Tala Campbell Thunder Bay, ON 3 3 20
4 170 ktm 2418409 Easton Yaeger Rice, MN 4 4 18
5 514 HUQ 5097283 Clayton Hanson Monticello, MN 5 5 16
6 519 HUQ 5090754 Michael Hanson Monticello, MN 6 6 15
50cc Electric 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 617 HUQ 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 1 1 25
2 12 COB 5034814 Reed Rasmusson Grand Rapids, MN 2 2 22
3 92 gas 3043519 Hudson Dietman Southhaven, MN 3 3 20
4 630 KTM 5082066 Reed Kangas Duluth, MN 4 4 18
Race Results Race: 21
Printed: 12:58 pm
85cc 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 615 KTM 5027504 Ike Anderson Park Rapids, MN 2 1 25
2 384 gas 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN 4 2 22
3 49 gas 2379594 Ashton Lovick Hammond, WI 3 3 20
4 36 ktm 3902710 Austin Nutter South Range, WI 6 4 18
5 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 5 5 16
6 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 7 7 15
7 186 ktm 2414653 Logan Leger Pine City, MN 12 6 14
8 111 ktm 5036254 Aden Leger Grasston, MN 9 9 13
9 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 11 8 12
10 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 8 11 11
11 104 yam 5109014 Jake Starich Britt, MN 10 10 10
12 418 yam 3658632 Brantly Maul Mora, MN 16 12 9
13 234 HUQ 5129509 Bennett Strobel Barrett, MN 15 13 8
14 210 yam 5006573 Tucker Loso Coldspring, MN 14 14 7
15 99 gas 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 13 15 6
16 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 1 DNS 5
DNF 22 yam 3340882 Jarek Bernard Britt, MN DNF DNS
Girls Sr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 42 gas 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 14 gas 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 2 2 22
3 995 yam 5091629 Hailey Johnson Motley, MN 3 3 20
4 355 yam 3320142 Anya Heiniemi Forest Lake, MN 4 4 18
5 944 KTM 2400056 Aubrey Troop Cohasset, MN 5 5 16
6 112 ktm 2447388 Brianna Larson Eveleth, MN 6 6 15
DNF 240 gas 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN DNF DNS
Race Results Race: 22
Printed: 12:58 pm
Schoolboy 1 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 30 ktm 2275899 Milo Maas Chippewa Falls, WI 1 1 25
2 203 ktm 5069565 Brecken Maas Chippewa Falls, WI 3 2 22
3 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 2 3 20
4 34 ktm 5017052 Louie Etzel Mound, MN 4 4 18
5 130 gas 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 5 5 16
6 108 yam 2258024 Kaden Bernard Britt, MN 7 6 15
7 44 HUQ 2275866 Christian Linder Cloquet, MN 6 7 14
8 267x yam 2264246 Myles Ilstrup Elk River, MN 9 8 13
9 573 yam 4245901 Blake Larson Eveleth, MN 11 10 12
10 92 KTM 2442550 Ozzy Hanson Fort Frances, MN 12 11 11
11 626 ktm 5014203 Carter Drechsel Cambridge, MN 15 9 10
12 116 yam 3704931 Landon Flinders Fort Frances, ON 13 12 9
13 140 yam 2311015 Max Niemi Tower, MN 10 16 8
14 196 yam 5090546 Harper Smith Thunder Bay, ON 14 15 7
15 15 yam 2445902 Griffin Dysievick Kekabeka Falls, ON 17 13 6
16 445 ktm 3343231 Gabriel Strom Alexandria, MN 16 14 5
17 417 HUQ 3325025 Tanner Banks Mountain Iron, MN 18 17 4
18 807 yam 2190380 Ruslan Johnson Duluth, MN 19 18 3
19 337 yam 2382484 Rose Loso Cold Spring, MN 21 19 2
20 93 KAW 5121070 Dalton Seagren Two Harbors, MN 24 20 1
21 499 yam 5052918 Levi Petron Britt, MN 23 21
22 61 yam 5123195 Colton Engen Circle Pines, MN 22 22
23 86 gas 5099960 Grady Bloesser Sidney, MT 8 DNS
24 446 yam 5016566 William Bune Anoka, MN 20 DNS
DNS 27 gas 2440991 Masen Campbell Walker, MN DNS DNS
Race Results Race: 23
Printed: 12:58 pm
50cc Open 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 543 COB 2460729 Keelan Weller Becker, MN 1 4 25
2 594 COB 2318297 Roczen Jarshaw Newfolden, MN 5 1 22
3 251 cob 2429793 Eli Dockendorf Watkins, MN 3 3 20
4 24 ktm 5092782 Tala Campbell Thunder Bay, ON 6 2 18
5 302 cob 2387195 Mia Niemi Tower, MN 4 5 16
6 170 ktm 2418409 Easton Yaeger Rice, MN 7 6 15
7 38 ktm 5092785 Tyler Campbell Thunder Bay, ON 2 12 14
8 512 gas 5069397 Ryker Howery Lake Park, MN 8 7 13
9 643 COB 2460730 Ashton Weller Necker, MN 9 8 12
10 205 ktm 2444381 Conner Krumrei Coleraine, MN 12 9 11
11 92 gas 3043519 Hudson Dietman Southhaven, MN 11 10 10
12 269 COB 5133846 Kevin Knickerbocker Buffalo, MN 13 11 9
13 710 HUQ 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 10 DNS 8
DNS 12 HUQ 5034814 Reed Rasmusson Grand Rapids, MN DNS DNS
Race Results Race: 24
Printed: 12:58 pm
+65
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 391 suz 549466 Gerald Krueger Hibbing, MN 1 1 25
+45 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 hon 5016426 Kyle Boie Elk River, MN 1 25
+55 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 90 kaw 789698 Craig Janzig Duluth, MN 1 DNS 25
+55 B/C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 212 hon 2382542 Mike Klippenstein Proctor, MN 1 1 25
2 103 ktm 0680963 Steve Sutton Lilno Lakes, MN 2 2 22
3 929 hon 885314 Craig Hultgren Mountain Iron, MN 3 3 20
4 440 hon 777017 Kevin Stockey Grand Rapids, MN 5 4 18
5 26 hon 619868 Paul Ruprecht Monticello, MN 4 DNF 16
+45 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 691 ktm 5085376 Joshua Stadin Kerrick, MN 1 1 25
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com