Motocity Raceway Page 1 of 1
MOTOCITY NORTHSTAR/D23
07/31/2022
Race Results Race: 1
Printed: 06:12 pm
Schoolboy 2 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 1 1 25
2 327 hon 2188874 Brett Helser Mora, MN 3 2 22
3 23 yam 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 2 3 20
4 770 hon 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 4 4 18
5 222 ktm 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 6 5 16
6 526 hus 2311005 Cooper Wilson Grand Marais, MN 7 6 15
7 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN 8 7 14
8 47 YAM 2194985 Brayan P. Anstine Nowthen, MN 10 8 13
9 296 yam 3914678 Ethan Worm Jordan, MN 9 9 12
10 59 ktm 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 11 10 11
11 565 yam 223977 Brecken Daudt Isanti, MN 5 DNS 10
Race Results Race: 2
Printed: 06:12 pm
50cc Open 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 409 COB 2423755 Tate Fridgen Zimmerman, MN 1 3 25
2 377 cob 2414652 Cason Leger Pine City, MN 3 2 22
3 767 ktm 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 5 1 20
4 16 COB 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 2 4 18
5 72 COB 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 4 6 16
6 22 cob 5060631 Tucker Pavlovich Duluth, MN 8 5 15
7 730 cob 5028134 William Prins Otsego, MN 7 7 14
8 909 ktm 2947458 Gabe Jasken Alexandria, MN 6 9 13
9 757 HUQ 5045004 Caden Borgemoen Saint Joseph, WI 9 11 12
10 199 cob 5045754 Wyatt Cuypers Two Harbors, MN 11 10 11
11 710 HUQ 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 10 12 10
12 38x ktm 5092785 Tyler Campbell Thunder Bay, ON 17 8 9
13 302 cob 2387195 Mia Niemi Tower, MN 12 13 8
14 24x ktm 5092782 Tala Campbell Thunder Bay, ON 14 14 7
15 170 hus 2418409 Easton Yaeger Sartell, MN 13 17 6
16 077 ktm 5088687 Axel Bock Wheaton, MN 15 16 5
17 12x gas 5069397 Ryker Howery Lake Park, MN 16 18 4
18 280 HUQ 5059112 Ezra Bourgoine Monticello, MN DNS 15 3
DNS 509 COB 2443596 Levi Czepa Danbury, WI DNS DNS
Race Results Race: 3
Printed: 06:12 pm
85cc 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 55 ktm 2303655 Cash Anderson Brooklyn Park, MN 1 1 25
2 421 HUQ 2274922 Lincoln B. Nielsen Foley, MN 4 2 22
3 250 ktm 2271380 Louis Oswald Bayport, MN 2 4 20
4 709 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 5 5 18
5 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 6 6 16
6 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 3 9 15
7 128 ktm 2221873 Beau Noaeill Hammond, WI 7 7 14
8 626 hus 5014203 Carter Drechsel Coon Rapids, MN 13 3 13
9 108 yam 2258024 Kaden Bernard Britt, MN 9 10 12
10 36 ktm 3902710 Austin Nutter South Range, WI 8 11 11
11 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 12 12 10
12 442 yam 5053292 Landon Roberts Pine City, MN 10 14 9
13 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 18 8 8
14 45 yam 3322501 Blaze R. Knight Zimmerman, MN 15 15 7
15 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 14 17 6
16 408 HUQ 2274923 Emmitt L. Nielsen Foley, MN 17 16 5
17 615 KTM 5027504 Ike Anderson Park Rapids, MN 11 24 4
18 140 yam 2311015 Max Niemi Tower, MN 24 13 3
19 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 19 18 2
20 177 kaw 5028777 Zachariah Mosier Holdingford, MN 23 19 1
21 510 kaw 5085078 Zachary Damlow Hutchinson, MN 22 20
22 446 yam 5016566 Blake Bune Ramsey, MN 21 23
23 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 16 DNF
24 499 yam 5052918 Levi Petron Virginia, MN 26 21
25 229 KTM 5018960 Owen Smith Saint Michael, MN 25 22
26 355 yam 3320142 Anya Heiniemi Forest Lake, MN 27 25
27 4 ktm 5069396 Jaxson Howery Lake Park, MN 20 DNS
DNF 261 HUQ 2308868 Zach Miller Zimmerman, MN DNF DNS
DNF 186 ktm 2414653 Logan Leger Pine City, MN DNF DNS
Race Results Race: 4
Printed: 06:12 pm
+50 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 32 hon 3551333 Brandon Hopkins Webster, WI 1 1 25
2 121k kaw 184090 Kurt Caswell Brook Park, MN 2 2 22
+60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 78 kaw 651481 Donald Bonnicksen Waverly, MN 1 1 25
2 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 3 2 22
3 557 hon 3930083 Dennis Hines Brainerd, MN 2 3 20
+50 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 28 suz 530154 Todd Mcilroy Ogilvie, MN 1 DNS 25
+50 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 98 yam 5011080 Brett Vesel Winona, MN 1 1 25
2 215 ktm 1099690 Jay Ritter Carlos, MN 2 2 22
DNS 420 hus 3220559 Tim Rhode Crystal, MN DNS DNS
Race Results Race: 5
Printed: 06:12 pm
50cc Shift/Shaft 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 12 yam 5034814 Reed Rasmusson Grand Rapids, MN 1 1 25
2 59 yam 5088161 Jackson Morisch Warroad, MN 2 3 22
3 538 yam 5088894 Maverick Plath Garfield, MN 4 4 20
4 383 KTM 5061954 Zeph Stockey Grand Rapids, MN DNF 2 18
5 537 yam 5088893 Caleb Plath Garfield, MN 3 DNS 16
Race Results Race: 6
Printed: 06:12 pm
125cc 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 313 ktm 2973467 Tanner Johnson Otsego, MN 1 1 25
2 23 yam 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 3 2 22
3 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 4 3 20
4 457 ktm 3265250 Nick Lange St Cloud, MN 2 5 18
5 854 hon 1093170 Timothy Kristiansen Le Center, MN 5 4 16
6 130 gas 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 7 6 15
7 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN 6 7 14
8 323 ktm 5045613 Caiden Pflipsen Melrose, MN 8 8 13
9 34 ktm 5017052 Louie Etzel Mound, MN 9 9 12
10 395 yam 5014588 Gabe Heiniemi Savage, MN 12 10 11
11 24 yam 2208286 Carson R. Oconnor Hampton, MN 11 12 10
12 89 yam 5028022 Dane Ballou Little Falls, MN 14 11 9
13 573 yam 4245901 Blake Larson Eveleth, MN 13 13 8
14 360 hus 2418525 Colton Damyanovich Hibbing, MN 10 16 7
15 132 yam 5027680 Tyler Jorgenson Duluth, MN 15 14 6
16 58 HUQ 2447471 Ben Molick Hibbing, MN 16 15 5
Race Results Race: 7
Printed: 06:12 pm
+25 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 ktm 3929306 Ryan Martin Faribault, MN 1 1 25
2 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 2 2 22
3 67 YAM 215354 Matt Kline Backus, MN 4 3 20
4 269 ktm 0834452 Taylor Skinner Cambridge, MN 3 4 18
5 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 6 5 16
6 814 yam 3484983 Steve Omann North Branch, MN 5 6 15
DNF 754 hon 772600 Tyler Allen Princeton, MN DNF DNS
+25 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 206 suz 2128466 Levi Niemi Aurora, MN 1 1 25
2 542 gas 5014210 Skyler Erickson Cambridge, MN 2 2 22
3 78 hon 0562015 Clayton Bonnicksen Waverly, MN 3 3 20
4 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson Grand Rapids, MN 4 4 18
+25 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 9 YAM 5004050 Isaac Vesel Winona, MN 1 1 25
2 536 ktm 5058067 Ryan Plath Garfield, MN 3 3 22
3 90 kaw 5037464 Kyle Schloesser Hibbing, MN 5 2 20
4 502 yam 2658608 Bradley Prisch Clear Lake, WI 4 5 18
5 437 hon 2177837 Devan Christianson Wadena, MN 2 7 16
6 248 HUQ 5077844 Jacob Meyer Chaska, MN 7 4 15
7 45 hon 2444445 Joshua Stuehrenberg Wahpeton, ND 6 6 14
DNS 528 kaw 2456819 Mitch Burley Grand Rapids, MN DNS DNS
Race Results Race: 8
Printed: 06:12 pm
50cc 7-8 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 16 COB 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 1 2 25
2 409 COB 2423755 Tate Fridgen Zimmerman, MN 3 3 22
3 767 ktm 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 2 4 20
4 377 cob 2414652 Cason Leger Pine City, MN 4 5 18
5 72 COB 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 5 6 16
6 909 ktm 2947458 Gabe Jasken Alexandria, MN 7 7 15
7 299 ktm 5042355 Eli Worm Jordan, MN 8 8 14
8 240 ktm 2303975 Leighton Oswald Bayport, MN DNF 1 13
9 302 cob 2387195 Mia Niemi Tower, MN 11 10 12
10 710 HUQ 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 10 11 11
11 280 HUQ 5059112 Ezra Bourgoine Monticello, MN 9 12 10
12 730 cob 5028134 William Prins Otsego, MN 6 15 9
13 077 ktm 5088687 Axel Bock Wheaton, MN 14 9 8
14 12x gas 5069397 Ryker Howery Lake Park, MN 13 13 7
15 199 cob 5045754 Wyatt Cuypers Two Harbors, MN 12 14 6
16 347 cob 2418537 Ezra Stockey Grand Rapids, MN 15 16 5
17 317 ktm 5016192 Oliver Hanson Monticello, MN 16 17 4
65cc Beginner
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 819 KTM 5045003 Ellie Borgemoen Saint Joseph, WI 2 1 25
2 776 yam 5010983 Tucker Carlson Elk River, MN 1 3 22
3 425 ktm 2322714 Kaelien Nielsen Foley, MN 3 2 20
Race Results Race: 9
Printed: 06:12 pm
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 250 ktm 2271380 Louis Oswald Bayport, MN 2 1 25
2 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 1 2 22
3 060 ktm 2317751 Caiden Mccoy Rochester, MN 5 3 20
4 394 ktm 3913522 Owen Hamilton Zimmerman, MN 6 4 18
5 36 ktm 3902710 Austin Nutter South Range, WI 7 5 16
6 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 8 6 15
7 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 11 7 14
8 384 gas 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN 3 15 13
9 39 HUQ 3926323 Henry Shelstad New Brighton, MN 10 9 12
10 128 ktm 2221873 Beau Noaeill Hammond, WI 4 19 11
11 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 16 8 10
12 688 kaw 2316766 Ethan Chiappetta Thunder Bay, ON 15 10 9
13 337 yam 2382484 Rose Loso Cold Spring, MN 14 11 8
14 416 hus 5052294 Miles Gray Pine City, MN 18 12 7
15 408 HUQ 2274923 Emmitt L. Nielsen Foley, MN 13 17 6
16 177 kaw 5028777 Zachariah Mosier Holdingford, MN 17 14 5
17 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 20 13 4
18 499 yam 5052918 Levi Petron Virginia, MN 21 16 3
19 37 yam 5016250 Bentley Deusenberry Cedar, MN 19 18 2
20 615 KTM 5027504 Ike Anderson Park Rapids, MN 9 DNS 1
21 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 12 DNS
DNS 186 ktm 2414653 Logan Leger Pine City, MN DNS DNS
DNS 261 HUQ 2308868 Zach Miller Zimmerman, MN DNS DNS
Girls Sr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 2 1 25
2 555 ktm 5011083 Alexandria Vesel Winona, MN 1 2 22
Race Results Race: 10
Printed: 06:12 pm
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 55 ktm 2303655 Cash Anderson Brooklyn Park, MN 1 1 25
2 626 hus 5014203 Carter Drechsel Coon Rapids, MN 2 2 22
3 421 HUQ 2274922 Lincoln B. Nielsen Foley, MN 3 3 20
4 709 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 4 4 18
5 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 5 5 16
6 108 yam 2258024 Kaden Bernard Britt, MN 6 6 15
7 140 yam 2311015 Max Niemi Tower, MN 8 7 14
8 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 7 10 13
9 442 yam 5053292 Landon Roberts Pine City, MN 10 8 12
10 445 yam 3343231 Gabriel Strom Alexandria, MN 9 9 11
11 45 yam 3322501 Blaze R. Knight Zimmerman, MN 11 11 10
12 446 yam 5016566 Blake Bune Ramsey, MN 12 13 9
13 582 kaw 2437339 Ethan Dearmond Duluth, MN 14 12 8
14 4 ktm 5069396 Jaxson Howery Lake Park, MN 13 14 7
15 229 KTM 5018960 Owen Smith Saint Michael, MN 15 15 6
Race Results Race: 11
Printed: 06:12 pm
+45 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 2 ktm 494477 Mike Little New Richmond, WI 1 1 25
2 32 hon 3551333 Brandon Hopkins Webster, WI 2 2 22
3 121k kaw 184090 Kurt Caswell Brook Park, MN 3 3 20
DNS 28 gas 3277664 Mike Jenson Big Lake, MN DNS DNS
+45 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 hon 5016426 Kyle Boie Elk River, MN 1 1 25
2 473 kaw 0369393 Keith Damlow Silver Lake, MN 2 2 22
Women
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 59 ktm 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 1 1 25
+35 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 124 hon 0931897 Kyle E. Savelkoul St. Martin, MN 2 2 25
2 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 4 1 22
3 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor Hamton, MN 3 3 20
4 95 hon 499629 Rory Beckman Brandon, MN 1 5 18
5 814 yam 3484983 Steve Omann North Branch, MN 5 4 16
+35 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 476 hon 422933 Macy Fridgen Princeton, MN 1 1 25
2 776 ktm 2810209 Levi Peterson Plainview, MN 3 2 22
3 627 hus 759614 Mike Mikrot South Range, WI 2 3 20
4 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 4 4 18
DNS 527 yam 2249389 Daniel Schoumaker Woodbury, MN DNS DNS
+35 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 64 YAM 5036452 Derek Hedburg Watkins, MN 1 1 25
2 x gas 5066382 Doug Jasken Alexandria, MN 3 2 22
3 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 2 3 20
4 230 KTM 5013993 Ryan Smith Saint Michael, MN 4 4 18
+45 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 373 yam 3080412 Robert Dickson Circle Pines, MN 1 1 25
Race Results Race: 12
Printed: 06:12 pm
Schoolboy 1 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 313 ktm 2973467 Tanner Johnson Otsego, MN 1 1 25
2 23 yam 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 3 2 22
3 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 4 3 20
4 323 ktm 5045613 Caiden Pflipsen Melrose, MN 5 4 18
5 34 ktm 5017052 Louie Etzel Mound, MN 7 6 16
6 130 gas 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 9 5 15
7 360 hus 2418525 Colton Damyanovich Hibbing, MN 6 8 14
8 395 yam 5014588 Gabe Heiniemi Savage, MN 8 7 13
9 573 yam 4245901 Blake Larson Eveleth, MN 10 10 12
10 296 yam 3914678 Ethan Worm Jordan, MN 12 9 11
11 24 yam 2208286 Carson R. Oconnor Hampton, MN 11 11 10
12 457 ktm 3265250 Nick Lange St Cloud, MN 2 DNF 9
13 58 HUQ 2447471 Ben Molick Hibbing, MN 13 13 8
14 132 yam 5027680 Tyler Jorgenson Duluth, MN DNF 12 7
Race Results Race: 13
Printed: 06:12 pm
50cc multi-speed
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 ktm 5060631 Tucker Pavlovich Duluth, MN 1 1 25
2 610 cob 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 2 2 22
3 251 ktm 2429793 Eli Dockendorf Watkins, MN 3 3 20
4 716 cob 5036423 Huxley Fridgen Princeton, MN 4 4 18
5 12 cob 5034814 Reed Rasmusson Grand Rapids, MN 5 5 16
6 520 ktm 2419824 Huxson Schmidt Eden Valley, MN 7 6 15
7 628 ktm 2447281 Grace Mikrot South Range, WI 6 7 14
8 383 yam 5061954 Zeph Stockey Grand Rapids, MN 8 8 13
Race Results Race: 14
Printed: 06:12 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 250 yam 883504 Aaron Blackstone Miltona, MN 2 1 25
2 71 ktm 3929306 Ryan Martin Faribault, MN 1 2 22
3 269 ktm 0834452 Taylor Skinner Cambridge, MN 3 3 20
DNS 754 hon 772600 Tyler Allen Princeton, MN DNS DNS
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 722 yam 233714 Alex Damlow Silver Lake, MN 1 1 25
2 526 hus 2311005 Cooper Wilson Grand Marais, MN 2 2 22
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 770 hon 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 1 1 25
2 21 yam 5089521 Mason Mcgrane Carlos, MN 2 2 22
3 585 ktm 1034037 Seth Valento White Bear Lake, MN 3 4 20
4 25 ktm 3240472 Braden Barker Atwater, MN 6 3 18
5 9 YAM 5004050 Isaac Vesel Winona, MN 4 5 16
6 131 yam 5040254 Mateao Waskow Poplar, WI 9 6 15
7 374 kaw 2443611 Dirks Foster Pine City, MN 8 7 14
8 404 hon 5027679 Jake Jorgenson Cloquet, MN 7 9 13
9 725 yam 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 5 12 12
10 243 yam 5052421 Tucker Murphy Saginaw, MN 10 8 11
11 216 yam 5021990 Cole Reynolds Princeton, MN 11 10 10
12 481 yam 2432524 Emmett Clark Floodwood, MN 13 11 9
13 277 kaw 2419890 Nicolas Reineccuis Silver Bay, MN 14 13 8
14 111 hon 5092724 Chase Haider Princeton, MN 15 14 7
15 315 hon 5081179 Joseph Doucette Brainerd, MN 12 DNS 6
Race Results Race: 15
Printed: 06:12 pm
Supermini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 55 ktm 2303655 Cash Anderson Brooklyn Park, MN 1 1 25
2 421 HUQ 2274922 Lincoln B. Nielsen Foley, MN 2 2 22
3 626 hus 5014203 Carter Drechsel Coon Rapids, MN 3 3 20
4 451 yam 2440998 Devin Linder Buffalo, MN 4 4 18
5 582 kaw 2437339 Ethan Dearmond Duluth, MN 5 5 16
6 445 yam 3343231 Gabriel Strom Alexandria, MN 6 6 15
7 177 kaw 5028777 Zachariah Mosier Holdingford, MN 7 7 14
Race Results Race: 16
Printed: 06:12 pm
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 240 ktm 2303975 Leighton Oswald Bayport, MN 1 1 25
2 701 cob 5016461 Ryan Reinhardt Marine On Saint Croi, MN 2 2 22
3 78 ktm 2396313 Blake Essig Belle Plaine, MN 3 3 20
4 697 yam 5043518 Bryson Dietman South Haven, MN 4 6 18
5 124 ktm 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 9 4 16
6 401 hus 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 8 5 15
7 627 cob 5077733 Traedyn Mikrot South Range, WI 5 9 14
8 62 ktm 5016463 Addison Boie Elk River, MN 7 8 13
9 409 gas 2423755 Tate Fridgen Zimmerman, MN 6 11 12
10 16 COB 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 11 7 11
11 99 yam 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 12 10 10
12 297 yam 2428731 Evan Worm Jordan, MN 15 12 9
13 174 HUQ 5095228 Davin Desmarais Monticello, MN 16 13 8
14 430 ktm 5028135 Jacob Prins Otsego, MN 10 DNF 7
15 541 yam 2419859 Max Erickson Cambridge, MN 17 15 6
16 828 ktm 2265514 Parker Noaeill Hammond, WI 13 DNF 5
17 37 yam 5016250 Bentley Deusenberry Cedar, MN 14 DNF 4
18 979 ktm 3929948 Brady Johnson Norwood, MN DNS 14 3
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 250 ktm 2271380 Louis Oswald Bayport, MN 1 1 25
2 394 ktm 3913522 Owen Hamilton Zimmerman, MN 2 2 22
3 384 yam 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN 3 4 20
4 416 hus 5052294 Miles Gray Pine City, MN 8 3 18
5 688 kaw 2316766 Ethan Chiappetta Thunder Bay, ON 6 5 16
6 22 yam 3340882 Jarek Bernard Britt, MN 7 7 15
7 39 ktm 3926323 Henry Shelstad New Brighton, MN 5 9 14
8 210 yam 5006573 Tucker Loso Coldspring, MN 9 6 13
9 703 yam 5016567 Charlie Bune Ramsey, MN 10 8 12
10 229 ktm 2433653 Rich Keeney Scandia, MN 11 10 11
11 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 4 DNS 10
Race Results Race: 17
Printed: 06:12 pm
50cc oil 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 ktm 5060631 Tucker Pavlovich Duluth, MN 1 1 25
2 251 ktm 2429793 Eli Dockendorf Watkins, MN 2 2 22
3 617 ktm 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 4 3 20
4 520 ktm 2419824 Huxson Schmidt Eden Valley, MN 3 4 18
5 628 ktm 2447281 Grace Mikrot South Range, WI 5 5 16
6 59 ktm 5088161 Jackson Morisch Warroad, MN 7 6 15
7 519 yam 5097283 Clayton Hanson Monticello, MN 6 7 14
Race Results Race: 18
Printed: 06:12 pm
14-24 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 130 yam 2088586 Brodie M. Oconnor Hampton, MN 1 1 25
2 526 hus 2311005 Cooper Wilson Grand Marais, MN 2 2 22
3 747 kaw 3155719 Adam Bury Milbank, SD 3 3 20
DNF 226 yam 1093018 Jacob Mcpherson Duluth, MN DNF DNS
14-24 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 770 hon 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 1 2 25
2 854 hon 1093170 Timothy Kristiansen Le Center, MN 3 1 22
3 222 ktm 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 2 4 20
4 331 kaw 2009525 Connor Campbell Thunder Bay, ON 4 3 18
5 258 hon 3529160 Bryce Berwald Hutchinson, MN 5 5 16
6 374 kaw 2443611 Dirks Foster Pine City, MN 6 7 15
7 811 hus 2418506 Bobby Mancini Mt Iron, MN 8 6 14
8 242 ktm 2418505 Tommy Mancini Mt Iron, MN 7 9 13
9 x hon 2432511 Connar Maly Meadowlands, MN 9 8 12
10 277 kaw 2419890 Nicolas Reineccuis Silver Bay, MN 10 10 11
11 111 hon 5092724 Chase Haider Princeton, MN 11 11 10
DNF 519 hon 2418501 Blaine Fleetwood Iron, MN DNF DNS
DNS 23 ktm 2445894 Cody Schmidtke Gilbert, MN DNS DNS
DNS 25 ktm 3240472 Braden Barker Atwater, MN DNS DNS
Race Results Race: 19
Printed: 06:12 pm
Sr. (+40) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 82 ktm 0419060 Sheldon J. Fratzke Mora, MN 1 1 25
2 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor Hamton, MN 2 2 22
3 2 ktm 494477 Mike Little New Richmond, WI 3 DNS 20
DNS 28 gas 3277664 Mike Jenson Big Lake, MN DNS DNS
Sr. (+40) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 147 kaw 2382508 Brandin Redmond Fargo, ND 1 1 25
2 47 hon 5016426 Kyle Boie Elk River, MN 2 2 22
3 473 kaw 0369393 Keith Damlow Silver Lake, MN 3 3 20
DNS 527 yam 2249389 Daniel Schoumaker Woodbury, MN DNS DNS
Sr. (+40) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 64 YAM 5036452 Derek Hedburg Watkins, MN 1 1 25
2 230 KTM 5013993 Ryan Smith Saint Michael, MN 2 2 22
3 728 hon 5069131 Brian Beebe Rice Lake, WI 3 3 20
DNS 395 yam 5039488 Corey Heiniemi Savage, MN DNS DNS
+55 B/C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 98 yam 5011080 Brett Vesel Winona, MN 1 1 25
2 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 2 2 22
Race Results Race: 20
Printed: 06:12 pm
50cc 4-6 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 cob 5060631 Tucker Pavlovich Duluth, MN 1 1 25
2 610 cob 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 2 2 22
3 509 COB 2443596 Levi Czepa Danbury, WI 3 3 20
4 281 cob 5007374 Wyatt Miller Zimmerman, MN 4 4 18
5 813 ktm 5091207 Kinsley Stockey Grand Rapids, MN 5 5 16
50cc Electric 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 38x ktm 5092785 Tyler Campbell Thunder Bay, ON 1 1 25
2 617 HUQ 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 2 2 22
3 12 HUQ 5034814 Reed Rasmusson Grand Rapids, MN 3 3 20
4 266 KTM 5091821 Rourke Hansen Clear Lake, MN 4 4 18
5 92 gas 3043519 Hudson Dietman Southhaven, MN 5 5 16
50cc Electric 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 757 HUQ 5045004 Caden Borgemoen Saint Joseph, WI 1 1 25
2 24x ktm 5092782 Tala Campbell Thunder Bay, ON 3 2 22
3 170 hus 2418409 Easton Yaeger Sartell, MN 2 3 20
Race Results Race: 21
Printed: 06:12 pm
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 250 yam 883504 Aaron Blackstone Miltona, MN 1 1 25
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 274 ktm 5001180 Gavin Olson St Louis Park, MN 1 3 25
2 770 hon 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 4 2 22
3 331 kaw 2009525 Connor Campbell Thunder Bay, ON 2 4 20
4 21 yam 5089521 Mason Mcgrane Carlos, MN 8 1 18
5 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 6 5 16
6 585 ktm 1034037 Seth Valento White Bear Lake, MN 3 10 15
7 258 hon 3529160 Bryce Berwald Hutchinson, MN 10 7 14
8 725 yam 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 14 6 13
9 131 yam 5040254 Mateao Waskow Poplar, WI 13 9 12
10 811 hus 2418506 Bobby Mancini Mt Iron, MN 15 8 11
11 47 YAM 2194985 Brayan P. Anstine Nowthen, MN 12 12 10
12 404 hon 5027679 Jake Jorgenson Cloquet, MN 11 14 9
13 73 yam 5099073 Brady Murdoff Laporte, MN 18 11 8
14 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN 7 22 7
15 x hon 2432511 Connar Maly Meadowlands, MN 17 13 6
16 89 kaw 5028022 Dane Ballou Little Falls, MN 20 15 5
17 243 yam 5052421 Tucker Murphy Saginaw, MN 16 19 4
18 481 yam 2432524 Emmett Clark Floodwood, MN 19 17 3
19 242 ktm 2418505 Tommy Mancini Mt Iron, MN 9 DNF 2
20 509 hon 2444446 Luke Schneck Milbank, SD 21 16 1
21 815 kaw 5065673 Tim Jasken Alexandria, MN 25 18
22 226 hon 2432515 Landon Drayna Carlos, MN 24 21
23 137 yam 5069163 Brandin Beebe Rice Lake, WI 26 20
24 565 yam 223977 Brecken Daudt Isanti, MN 5 DNS
25 216 yam 5021990 Cole Reynolds Princeton, MN 22 DNS
26 315 hon 5081179 Joseph Doucette Brainerd, MN 23 DNS
DNF 519 hon 2418501 Blaine Fleetwood Iron, MN DNF DNS
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 1 1 25
2 130 yam 2088586 Brodie M. Oconnor Hampton, MN 2 2 22
3 327 hon 2188874 Brett Helser Mora, MN 3 3 20
4 722 yam 233714 Alex Damlow Silver Lake, MN 4 4 18
DNS 226 yam 1093018 Jacob Mcpherson Duluth, MN DNS DNS
Race Results Race: 22
Printed: 06:12 pm
Girls Jr. 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 337 yam 2382484 Rose Loso Cold Spring, MN 1 1 25
2 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 2 2 22
3 355 yam 3320142 Anya Heiniemi Forest Lake, MN 3 3 20
4 62 ktm 5016463 Addison Boie Elk River, MN 4 4 18
5 819 KTM 5045003 Ellie Borgemoen Saint Joseph, WI 5 5 16
6 15 yam 5047973 Caylee Foote Breezy Point, MN 6 6 15
7 112 KTM 2447388 Brianna Larson Eveleth, MN 7 7 14
65cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 394 ktm 3913522 Owen Hamilton Zimmerman, MN 1 1 25
2 240 ktm 2303975 Leighton Oswald Bayport, MN 2 2 22
3 701 cob 5016461 Ryan Reinhardt Marine On Saint Croi, MN 3 3 20
4 416 hus 5052294 Miles Gray Pine City, MN 5 4 18
5 697 yam 5043518 Bryson Dietman South Haven, MN 6 7 16
6 124 ktm 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 8 6 15
7 78 ktm 2396313 Blake Essig Belle Plaine, MN 12 5 14
8 210 yam 5006573 Tucker Loso Coldspring, MN 10 8 13
9 22 yam 3340882 Jarek Bernard Britt, MN 11 9 12
10 627 cob 5077733 Traedyn Mikrot South Range, WI 13 10 11
11 99 yam 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 14 12 10
12 703 yam 5016567 Charlie Bune Ramsey, MN 16 11 9
13 401 hus 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 7 DNF 8
14 979 ktm 3929948 Brady Johnson Norwood, MN 17 13 7
15 229 ktm 2433653 Rich Keeney Scandia, MN 18 14 6
16 776 yam 5010983 Tucker Carlson Elk River, MN DNF 15 5
17 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 4 DNS 4
18 430 ktm 5028135 Jacob Prins Otsego, MN 9 DNS 3
19 828 ktm 2265514 Parker Noaeill Hammond, WI 15 DNS 2
Race Results Race: 23
Printed: 06:12 pm
Vet (+30) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 ktm 3929306 Ryan Martin Faribault, MN 2 1 25
2 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 1 3 22
3 67 YAM 215354 Matt Kline Backus, MN 3 2 20
4 95 hon 499629 Rory Beckman Brandon, MN 4 4 18
5 124 hon 0931897 Kyle E. Savelkoul St. Martin, MN 6 5 16
6 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 5 7 15
7 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 8 6 14
8 814y yam 3484983 Steve Omann North Branch, MN 7 DNS 13
Vet (+30) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 627 hus 759614 Mike Mikrot South Range, WI 1 2 25
2 542 gas 5014210 Skyler Erickson Cambridge, MN 4 1 22
3 814 hon 777033 Garett Stockey Grand Rapids, MN 3 4 20
4 776 ktm 2810209 Levi Peterson Plainview, MN 2 6 18
5 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 6 3 16
6 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson Grand Rapids, MN 5 5 15
7 549 kaw 901469 Rusty Redmond Fargo, ND 7 DNS 14
Vet (+30) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 462 hus 5043695 Chase Durand Big Lake, MN 1 1 25
2 90 kaw 5037464 Kyle Schloesser Hibbing, MN 3 2 22
3 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 4 3 20
4 536 ktm 5058067 Ryan Plath Garfield, MN 2 6 18
5 338 yam 5006572 Ben Loso Cold Spring, MN 5 4 16
6 32 hon 3551332 Nick Spafford Webster, WI 6 5 15
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com