Motocity Raceway Page 1 of 1
MotoCity Friday Night
07/08/2022
Race Results Race: 1
Printed: 10:07 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 104 ktm 2239510 Cole Sutherland Oak Grove, MN 2 1 25
2 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 1 2 22
3 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 3 3 20
4 446 yam 5016566 Blake Bune Ramsey, MN 6 4 18
5 155 yam Finnegan Bromenschenkel Ramsey, MN 5 6 16
6 384 ktm Josiah Eller Pillager, MN 4 7 15
7 430 ktm Ted Coyle Encinitas, CA 10 5 14
8 156 kaw Treyton Williamson Bryant, SD 8 8 13
9 139 kaw Wyatt Williamson Bryant, SD 7 9 12
10 711 suz 2444437 Larson Pritchard Royalton, MN 9 10 11
Race Results Race: 2
Printed: 10:07 pm
Quad 50 Rec 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 57 pls Ryker Merten Royalton, MN 1 1 25
2 555 yam Rylee Achman Rice, MN 2 2 22
3 471 kaw Walker Moon Pillager, MN 5 3 20
4 234 kaw Reese Miles Brainerd, MN 4 5 18
5 213 pls Nolan Job Albany, MN 3 7 16
6 75 unk Rayna Merten Royalton, MN 6 6 15
7 06 yam Autumn Guggenberger Rockville, MN 9 4 14
8 7 pls Cohen Lachelt Brainerd, MN 7 9 13
9 209 yam Layla Popp Pierz, MN 10 8 12
10 22 pls Blake Degier Nelson, MN 8 10 11
Race Results Race: 3
Printed: 10:07 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 530 yam 2419787 Eli Epling Swanville, MN 1 1 25
2 770 hon 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 3 2 22
3 513 ktm 2177879 Talan Goble Baxter, MN 2 3 20
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 700 kaw Cody Breitbach Brainerd, MN 2 1 25
2 122 ktm 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 1 3 22
3 747 ktm Dustin Miller Wadena, MN 3 2 20
4 28 kaw 2231536 Andy Mueller Long Prairie, MN 4 4 18
5 776 kaw Darin Williamson Bryant, SD 5 5 16
Race Results Race: 4
Printed: 10:07 pm
65cc 7-9 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 799 hus 2325302 Connor Sutherland Oak Grove, MN 1 1 25
2 430 ktm 5028135 Jacob Prins Otsego, MN 2 2 22
3 401 hus 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 3 3 20
4 767 yam 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 4 4 18
5 120 ktm 2447415 Bennett Rahn White Bear Lake, MN 6 5 16
6 898 kaw Peyton Athmann Freeport, MN 8 6 15
7 117 ktm Lukas Savage Pequot Lakes, MN 7 7 14
8 174 HUQ Davin Desmarais Monticello, MN 5 9 13
9 11 suz 2444376 Ty Hokanson Ashby, MN 10 10 12
10 199 ktm Owen Maddox Lester Prairie, MN 9 11 11
11 13 yam 5066761 Jase Browen Long Prairie, MN 13 8 10
12 85 SUZ Odin Krouse Long Prairie, MN 12 12 9
13 100 ktm Jace Laust Browerville, MN 11 13 8
14 26 kaw 2440857 Jace Rivard Clearwater, MN DNF 14 7
Race Results Race: 5
Printed: 10:07 pm
65cc 10-11 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 1 1 25
2 479 HUQ Travis Anderson Ham Lake, MN 3 2 22
3 42 ktm 2402808 Tripp Hokanson Ashby, MN 4 3 20
4 703 yam 5016567 Charlie Bune Ramsey, MN 5 4 18
5 120 ktm 2447438 William Rahn White Bear Lake, MN 6 7 16
6 156 kaw Treyton Williamson Bryant, SD 2 11 15
7 274 kaw 5052619 Landon White Kimball, MN 9 5 14
8 99 suz Gavin Paggen St Stephen, MN 8 6 13
9 920 ktm Ayden Anderson Mesa, AZ 7 8 12
10 4 kaw Sawyer Kadlec Sauk Rapids, MN 11 9 11
11 111 kaw Kamden Gallus St Stephen, MN 14 10 10
12 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 10 14 9
13 109 unk Trevor Lange Longville, MN 13 12 8
14 84 yam 2308879 Ethan Leabch Foley, MN 12 13 7
Race Results Race: 6
Printed: 10:07 pm
50cc Oil 4-8 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 103 ktm 2444397 Finley Hokanson Ashby, MN 1 1 25
2 110 ktm Jayce Eastman Pequot Lakes, MN 2 2 22
3 5 ktm Luke Rahn White Bear Lake, MN 3 4 20
4 69 yam 2419788 Otto Rienke Brainerd, MN 5 3 18
5 647 gas 5069674 Millie Knaus Kimball, MN 4 5 16
6 415 hon Aaron Coyer Browerville, MN 7 6 15
7 18 yam 2444374 Landyn Meagher Swanville, MN 6 7 14
8 421 ktm Stella Popp Pierz, MN 8 8 13
9 15 yam Norah Eastman Pequot Lakes, MN 9 9 12
10 33 yam Gracelyn Geslin Buffalo, MN 11 10 11
11 518 yam 5097283 Clayton Hanson Monticello, MN 10 12 10
12 125 KAW 2444394 Carson Homan Rice, MN 12 11 9
Race Results Race: 7
Printed: 10:07 pm
Quad 50cc Semi Stock4-8-Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13x apx 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 1 1 25
2 78 drr Keegan Breitbach Brainerd, MN 2 3 22
3 182 drr 5025078 Landon Funt Pierz, MN 5 2 20
4 143 apx Logan Jilek Lester Prairie, MN 3 4 18
5 625 drr 5043081 Kenzie Pekarek Foley, MN 6 5 16
6 77 drr Mason Giller Dayton, MN 7 6 15
7 105 drr Camden Jilek Lester Prairie, MN 8 7 14
8 52 drr 5025077 Melanie Funt Pierz, MN 9 9 13
9 17 drr Keegan Rivard Clearwater, MN 10 10 12
10 999 drr Colton Rakow Little Falls, MN DNF 8 11
11 14 apx 3485169 Michael Januscheitis Mora, MN 4 DNS 10
Race Results Race: 8
Printed: 10:07 pm
125 Only 12+ Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 ktm 5045613 Caiden Pflipsen Melrose, MN 1 1 25
2 130 gas 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 3 2 22
3 7 ktm 2418491 Lauren Anderson Brainerd, MN 4 3 20
4 89 yam 5028022 Dane Ballou Little Falls, MN 6 4 18
5 98 ktm 5046205 Everett Patton Fort Ripley, MN 5 5 16
6 728 HUQ 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 2 9 15
7 932 yam 5084363 Alex Rapaway Saint Cloud, MN 7 6 14
8 212 hon Ethan Kiffmeyer St Cloud, MN 9 7 13
9 18 hon 5090135 Cody Brott St Cloud, MN 8 8 12
Race Results Race: 9
Printed: 10:07 pm
Quad Sport Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 44 hon 2418449 Paul Nieman Little Falls, MN 2 1 25
2 888 apx Tate Cronin Brainerd, MN 1 2 22
3 147 can Austin Carlson Pillager, MN 3 3 20
4 926 yam Wesly Pearcy Long Prairie, MN 4 4 18
5 05 yam Landon Achman Rockville, MN 5 5 16
Race Results Race: 10
Printed: 10:07 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 2 1 25
2 104 ktm 2239510 Cole Sutherland Oak Grove, MN 1 2 22
3 799 hus 2325302 Connor Sutherland Oak Grove, MN 3 3 20
4 430 ktm 5028135 Jacob Prins Otsego, MN 5 4 18
5 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 4 5 16
6 401 hus 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 6 6 15
7 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 7 7 14
8 703 yam 5016567 Charlie Bune Ramsey, MN 9 8 13
9 479 HUQ Travis Anderson Ham Lake, MN 8 10 12
10 99 kaw Gavin Paggen St Stephen, MN 10 11 11
11 4 kaw Sawyer Kadlec Sauk Rapids, MN 14 9 10
12 711 suz 2444437 Larson Pritchard Royalton, MN 12 12 9
13 920 ktm Ayden Anderson Mesa, AZ 11 13 8
14 109 unk Trevor Lange Longville, MN 13 14 7
Race Results Race: 11
Printed: 10:07 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 767 ktm 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 1 1 25
2 75 ktm Easton Baker Crosby, MN 2 2 22
3 338 ktm 2447415 Bennett Rahn White Bear Lake, MN 3 3 20
4 730 cob 5028134 William Prins Otsego, MN 4 4 18
5 777 cob 5065213 William Dalton Sauk Centre, MN 7 5 16
6 27 ktm Gus Emerson Nisswa, MN 6 6 15
7 131 ktm 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 5 8 14
8 13 ktm 5066761 Jase Browen Long Prairie, MN 10 7 13
9 610 gas 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 8 9 12
10 191 ktm 2444397 Finley Hokanson Ashby, MN 9 10 11
11 7 HUQ Braydin Larson Fort Ripley, MN 11 11 10
12 317 ktm 5016192 Oliver Hanson Monticello, MN 13 14 9
13 14 hus Blakely Hilmerson Little Falls, MN 16 13 8
14 xxx ktm 2444374 Landyn Meagher Swanville, MN 18 12 7
15 151 ktm Lucas Larson Burtrum, MN 15 15 6
16 647 gas 5069674 Millie Knaus Kimball, MN 14 16 5
17 34 ktm Cruz Hilmerson Little Falls, MN 12 19 4
18 102 ktm Autumn Nistler Clearwater, MN 17 17 3
19 407 ktm Davin Nistler Clearwater, MN 19 18 2
Race Results Race: 12
Printed: 10:07 pm
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 530 yam 2419787 Eli Epling Swanville, MN 1 1 25
2 584 ktm Jacob Peterschick Little Falls, MN 5 3 22
3 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 3 5 20
4 725x kaw 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 2 6 18
5 727 kaw Zac Copa Little Falls, MN 7 2 16
6 323 ktm 5045613 Caiden Pflipsen Melrose, MN 4 7 15
7 728 HUQ 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 9 4 14
8 770 hon 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 6 11 13
9 130 gas 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 10 8 12
10 89 kaw 5028022 Dane Ballou Little Falls, MN 11 9 11
11 73 yam Brady Murdoff Laporte, MN 8 12 10
12 226 hon 2432515 Landon Drayna Carlos, MN 12 10 9
13 98 ktm 5046205 Everett Patton Fort Ripley, MN 13 13 8
14 117 kaw 5046206 Hayden Patton Fort Ripley, MN 14 14 7
DNS 303 kaw 5050581 Marquell Adams Pillager, MN DNS DNS
Race Results Race: 13
Printed: 10:07 pm
85cc 12-15 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 1 1 25
2 430 ktm Ted Coyle Encinitas, CA 3 2 22
3 45x gas Kashton Black St Joseph, MN 4 3 20
4 384 ktm Josiah Eller Pillager, MN 2 6 18
5 155 yam Finnegan Bromenschenkel Ramsey, MN 5 5 16
6 446 yam 5016566 Blake Bune Ramsey, MN 7 4 15
7 16x yam Jack Tschida Paynesville, MN 6 7 14
8 139 kaw Wyatt Williamson Bryant, SD 9 8 13
9 666 yam Aubri Senn Royalton, MN 8 9 12
Race Results Race: 14
Printed: 10:07 pm
Quad 90 CVT Open 8-15-Fri
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 10 apx 3562734 Ethan Strang Foley, MN 1 1 25
2 287 apx Matthew Taves Detroit Lakes, MN 2 2 22
3 702 drr 2365911 Carsyn Miller Swanville, MN 3 4 20
4 99 cob Emmett Olsen Brainerd, MN 6 3 18
5 84 yam 2308879 Ethan Leabch Foley, MN 4 6 16
6 425 drr 5017801 Jace Pekarek Foley, MN 7 5 15
7 78 drr Keegan Breitbach Brainerd, MN 5 7 14
8 14 apx 3485169 Michael Januscheitis Mora, MN 8 DNS 13
DNS 29 apx Tyler Mueller Long Prairie, MN DNS DNS
Race Results Race: 15
Printed: 10:07 pm
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 38 hon 2414676 Isaac Thomsen Pillager, MN 1 2 25
2 136 hon Landon Carlson Pillager, MN 2 3 22
3 119 hon 5016602 Anthony Crist Braham, MN 6 1 20
4 126 hon 5017799 Brady Pekarek Foley, MN 3 4 18
5 626 pls Mitch Olson Foley, MN 4 5 16
6 115 yam Gavin Coyer Rice, MN 5 6 15
7 187 hon 5021307 Ethan Thomsen Brainerd, MN 7 7 14
8 819 suz Isabelle Herzog Long Prairie, MN 8 8 13
Race Results Race: 16
Printed: 10:07 pm
Quad 90cc Rec 6-11-Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 pls 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 1 1 25
2 10 pls Jackson Lamp Becker, MN 2 2 22
3 59 pls Braxtyn Gadacz Pierz, MN 4 3 20
4 12 pls Arianna Mcdonald Pequot Lakes, MN 5 5 18
5 107 pls Makenna Popp Pierz, MN 3 7 16
6 223 yam Ashlynn Pflipsen Melrose, MN 7 4 15
7 75 yam Rayna Merten Royalton, MN 6 6 14
8 55 kaw Wyatt Hopper Alexandria, MN 10 8 13
9 22 pls Blake Degier Nelson, MN 9 9 12
10 64 pls Kamdyn Gadacz Pierz, MN 8 10 11
Race Results Race: 17
Printed: 10:07 pm
Open B Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 122 ktm 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 1 1 25
Open C Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 584 ktm Jacob Peterschick Little Falls, MN 1 1 25
2 725x kaw 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 3 2 22
3 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 2 4 20
4 770 hon 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 4 3 18
5 727 kaw Zac Copa Little Falls, MN 6 5 16
6 513 ktm 2177879 Talan Goble Baxter, MN 5 6 15
7 130 gas 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 7 7 14
8 22 kaw Shane Berkness Browerville, MN 9 9 13
9 932 yam 5084363 Alex Rapaway Saint Cloud, MN 11 8 12
10 624 hon Chris Laust Browerville, MN 10 10 11
11 18 hon 5090135 Cody Brott St Cloud, MN 12 11 10
12 525 yam Brandon Kurowski Pierz, MN 8 DNF 9
DNS 303 kaw 5050581 Marquell Adams Pillager, MN DNS DNS
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com