Motocity Raceway Page 1 of 1
MOTOCITY FRIDAY NIGHT
07/29/2022
Race Results Race: 1
Printed: 10:28 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 626 hus 5014203 Carter Drechsel Coon Rapids, MN 1 1 25
2 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 2 2 22
3 518 HUQ 3293127 Cooper Couette Maple Lake, MN 3 3 20
4 722 ktm 2392561 Max Sweet Nowthen, MN 4 4 18
5 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 6 5 16
6 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 5 8 15
7 446 yam 5016566 Blake Bune Ramsey, MN 7 7 14
8 4 ktm 5069396 Jaxson Howery Lake Park, MN 12 6 13
9 155 yam Finnegan Bromenschenkel Ramsey, MN 9 11 12
10 917 suz Kale O'brian Princeton, MN 8 12 11
11 384 ktm Josiah Eller Pillager, MN 11 10 10
12 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 13 9 9
13 1 hon 2382526 Brady Hedburg Rice, MN 10 13 8
Race Results Race: 2
Printed: 10:28 pm
Quad 50 Rec 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 301 unk Ella Fuller Brainerd, MN 1 1 25
2 100 pls Gaburik Geyen Maple Lake, MN 2 2 22
3 22 pls Blake Degier Nelson, MN 3 3 20
4 57 pls Ryker Merten Royalton, MN 4 4 18
5 555 yam Rylee Achman Rice, MN 6 5 16
6 213 pls Nolan Job Albany, MN 7 6 15
7 471 kaw Walker Moon Pillager, MN 8 7 14
8 7 pls Cohen Lachelt Brainerd, MN 5 10 13
9 234 kaw Reese Miles Brainerd, MN 9 8 12
10 22x yam Ian Borders Pillager, MN 10 9 11
11 06 yam Autumn Guggenberger Rockville, MN 11 11 10
12 209 yam Layla Popp Pierz, MN 12 12 9
13 4 pls Ryan Malikowski Becker, MN 14 13 8
14 78 kaw Brayden Breitbach Brainerd, MN 13 15 7
15 425 pls Brooklyn Kindle Albany, MN 16 14 6
16 44 yam Nova Kayfes Brainerd, MN 15 16 5
Race Results Race: 3
Printed: 10:28 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 471 yam 1050120 Mitchel Moore St Cloud, MN 1 1 25
2 770 hon 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 3 3 22
3 51 kaw 2082948 Michael Bednarek Little Falls, MN 2 4 20
4 x hon 2419787 Eli Epling Swanville, MN 7 2 18
5 213 yam Brendan Mckelvey Ham Lake, MN 4 6 16
6 513 ktm 2177879 Talan Goble Baxter, MN 8 5 15
7 521 yam 2944493 Sherman Eberle Horace, ND 6 7 14
8 3688 suz Silas Hokanson Ashby, MN 5 8 13
Lites B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 747 kaw 3155719 Adam Bury Milbank, SD 2 1 25
2 469 ktm 3028169 Nate Hardy East Bethel, MN 1 2 22
Race Results Race: 4
Printed: 10:28 pm
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 700 kaw Cody Breitbach Brainerd, MN 1 1 25
2 307 kaw 827649 Caleb Koljonen Ottertail, MN 3 2 22
3 28 gas 3277664 Mike Jenson Big Lake, MN 2 3 20
4 426 suz Eric Gillitor Holdingford, MN 4 4 18
5 122 kaw 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 5 6 16
6 47 hon 5016426 Kyle Boie Elk River, MN 8 5 15
7 293 suz Chris O'brian Maple Lake, MN 6 7 14
8 527 yam 2249389 Daniel Schoumaker Minneapolis, MN 7 9 13
9 719 yam 5009423 Josh Black St Joseph, MN 9 8 12
10 302 kaw Andrew Casper Paynesville, MN 10 10 11
11 90 ktm Steve Meikle Watertown, SD 11 11 10
Race Results Race: 5
Printed: 10:28 pm
65cc 7-9 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 701 cob 5016461 Ryan Reinhardt Marine On Saint Croi, MN 1 2 25
2 401 hus 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 3 1 22
3 697 yam 5043518 Bryson Dietman South Haven, MN 2 3 20
4 767 yam 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 6 4 18
5 103 ktm 2392019 Tucker Weets Evansville, MN 4 6 16
6 120 ktm 2447415 Bennett Rahn White Bear Lake, MN 8 5 15
7 117 ktm Lukas Savage Pequot Lakes, MN 5 8 14
8 174 HUQ Davin Desmarais Monticello, MN 7 7 13
9 898 kaw Peyton Athmann Freeport, MN 9 11 12
10 62 ktm 5016463 Addison Boie Elk River, MN 12 9 11
11 199 ktm Owen Maddox Lester Prairie, MN 11 10 10
12 100 ktm Jace Laust Browerville, MN 10 13 9
13 11 suz 2444376 Ty Hokanson Ashby, MN 13 12 8
14 102 suz Rhett Seifermann Clearwater, MN 15 15 7
15 26 kaw 2440857 Jace Rivard Clearwater, MN 14 16 6
16 5 unk Eli Larson Pine River, MN 17 14 5
17 7 hon Lee Struffert Foreston, MN 16 17 4
18 368 hon Gabi Kindle Albany, MN 18 18 3
Race Results Race: 6
Printed: 10:28 pm
65cc 10-11 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 1 1 25
2 99 suz Gavin Paggen St Stephen, MN 2 5 22
3 120 ktm 2447438 William Rahn White Bear Lake, MN 6 2 20
4 703 yam 5016567 Charlie Bune Ramsey, MN 4 4 18
5 274 kaw 5052619 Landon White Kimball, MN 3 6 16
6 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 10 3 15
7 4 kaw Sawyer Kadlec Sauk Rapids, MN 5 8 14
8 111 kaw Kamden Gallus St Stephen, MN 8 7 13
9 32 kaw Nickolas Olson Detroit Lakes, MN 9 10 12
10 42 ktm 2402808 Tripp Hokanson Ashby, MN 7 12 11
11 109 yam Trevor Lange Longville, MN 12 9 10
12 8 kaw Hudson Schmidt Sauk Rapids, MN 11 11 9
Race Results Race: 7
Printed: 10:28 pm
Quad 90 CVT Open 8-15-Fri
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 29 apx Tyler Mueller Long Prairie, MN 2 1 25
2 99 cob Emmett Olsen Brainerd, MN 1 2 22
3 84 yam 2308879 Ethan Leabch Foley, MN 4 3 20
4 425 drr 5017801 Jace Pekarek Foley, MN 3 4 18
5 702 drr 2365911 Carsyn Miller Swanville, MN 5 5 16
6 78 drr Keegan Breitbach Brainerd, MN 6 6 15
7 50 yam Brayden Browen Long Prairie, MN DNF 7 14
Race Results Race: 8
Printed: 10:28 pm
50cc Oil 4-8 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 ktm 5060631 Tucker Pavlovich Duluth, MN 1 1 25
2 110 ktm Jayce Eastman Pequot Lakes, MN 2 2 22
3 103x ktm 2444397 Finley Hokanson Ashby, MN 3 3 20
4 5 ktm Luke Rahn White Bear Lake, MN 4 4 18
5 415 hon Aaron Coyer Browerville, MN 6 5 16
6 617 ktm 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 5 6 15
7 100 ktm Gaburik Geyen Maple Lake, MN 7 7 14
8 103 yam 3043519 Hudson Dietman Southhaven, MN 9 8 13
9 421 ktm Stella Popp Pierz, MN 8 9 12
10 15 yam Norah Eastman Pequot Lakes, MN 10 10 11
11 514 yam 2444037 Michael Hanson Monticello, MN 11 12 10
12 95 yam Hank Mcallister Saint Francis, MN 13 14 9
13 309 unk Ezra Koljonen Ottertail, MN 12 15 8
14 519 ktm 5097283 Clayton Hanson Monticello, MN 17 13 7
15 100x yam 5088893 Caleb Plath Garfield, MN DNF 11 6
16 7 yam Landen Browen Eden Prairie, MN 14 17 5
17 406 yam Thayer Coyer Browerville, MN 19 16 4
18 x kaw Cullen Desmarais Monticello, MN 16 19 3
19 97 yam 5083787 Sawyer Jenson Becker, MN 15 20 2
20 200x yam 5088894 Maverick Plath Garfield, MN 18 18 1
Race Results Race: 9
Printed: 10:28 pm
125 Only 12+ Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 728 HUQ 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 1 1 25
2 323 ktm 5045613 Caiden Pflipsen Melrose, MN 3 2 22
3 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 2 3 20
4 130 gas 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 4 4 18
5 89 yam 5028022 Dane Ballou Little Falls, MN 5 6 16
6 5 yam 5050568 Collin Hawkinson Pillager, MN 7 5 15
7 24 yam 2208286 Carson R. Oconnor Hampton, MN 6 7 14
8 77 yam Cullen Wakefield Fargo, ND 8 9 13
9 932 yam 5084363 Alex Rapaway Saint Cloud, MN 9 10 12
10 212 hon Ethan Kiffmeyer St Cloud, MN 11 11 11
11 90 ktm Steve Meikle Watertown, SD 10 13 10
12 18 hon 5090135 Cody Brott St Cloud, MN 12 12 9
13 722 ktm 2392561 Max Sweet Nowthen, MN DNF 8 8
14 995 hon 2444371 Hailey Johnson Motley, MN 13 DNS 7
Race Results Race: 10
Printed: 10:28 pm
Quad 50cc Semi Stock4-8-Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13x apx 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 1 1 25
2 78 drr Keegan Breitbach Brainerd, MN 2 2 22
3 182 drr 5025078 Landon Funt Pierz, MN 3 3 20
4 625 drr 5043081 Kenzie Pekarek Foley, MN 4 4 18
5 999 drr Colton Rakow Little Falls, MN 5 5 16
6 17 drr Keegan Rivard Clearwater, MN 7 6 15
7 52 drr 5025077 Melanie Funt Pierz, MN 6 7 14
Race Results Race: 11
Printed: 10:28 pm
Quad Sport Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 301 unk 2365912 Gage Fuller East Gull Lake, MN 1 1 25
2 44 hon 2418449 Paul Nieman Little Falls, MN 2 2 22
3 147 can Austin Carlson Pillager, MN 3 3 20
4 8 yam 2382526 Brady Hedburg Rice, MN 4 4 18
DNS 05 yam Landon Achman Rockville, MN DNS DNS
Race Results Race: 12
Printed: 10:28 pm
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 x hon 2419787 Eli Epling Swanville, MN 1 2 25
2 728 HUQ 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 2 3 22
3 770 hon 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 3 5 20
4 323 ktm 5045613 Caiden Pflipsen Melrose, MN 9 1 18
5 727 kaw Zac Copa Little Falls, MN 7 4 16
6 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 6 7 15
7 725 yam 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 5 8 14
8 89 kaw 5028022 Dane Ballou Little Falls, MN 12 6 13
9 130 gas 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 8 10 12
10 213 yam Brendan Mckelvey Ham Lake, MN 11 13 11
11 742 yam Kaden Fruth St Augusta, MN 16 9 10
12 226 hon 2432515 Landon Drayna Carlos, MN 14 11 9
13 227 yam 3927243 Brady Black Shakopee, MN 13 12 8
14 72 yam 5016585 Aaron Golden Rice, MN 10 15 7
15 315 hon 5081179 Joseph Doucette Brainerd, MN 17 14 6
16 243 yam 5052421 Tucker Murphy Saginaw, MN 15 17 5
17 22 suz Nathan Browen Long Prairie, MN 19 16 4
18 83 suz Lindsey Meikle Watertown, SD 20 18 3
19 584 ktm Jacob Peterschick Little Falls, MN 4 DNS 2
20 77 yam Cullen Wakefield Fargo, ND 18 DNS 1
Race Results Race: 13
Printed: 10:28 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 518 HUQ 3293127 Cooper Couette Maple Lake, MN 1 1 25
2 701 suz 5016461 Ryan Reinhardt Marine On Saint Croi, MN 3 2 22
3 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 4 3 20
4 177 kaw 5028777 Zachariah Mosier Holdingford, MN 7 5 18
5 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 9 4 16
6 99 kaw Gavin Paggen St Stephen, MN 6 8 15
7 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 2 14 14
8 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 12 6 13
9 703 yam 5016567 Charlie Bune Ramsey, MN 11 7 12
10 62 ktm 5016463 Addison Boie Elk River, MN 10 10 11
11 917 suz Kale O'brian Princeton, MN 13 9 10
12 711 suz 2444437 Larson Pritchard Royalton, MN 14 11 9
13 401 hus 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 5 DNF 8
14 32 kaw Nickolas Olson Detroit Lakes, MN 15 12 7
15 697 yam 5043518 Bryson Dietman South Haven, MN 8 DNF 6
16 301 kaw P Maddex Echlund Darwin, MN 16 13 5
17 109 kaw Trevor Lange Longville, MN 17 15 4
Race Results Race: 14
Printed: 10:28 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 767 ktm 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 1 1 25
2 103 ktm 2392019 Tucker Weets Evansville, MN 2 2 22
3 338 ktm 2447415 Bennett Rahn White Bear Lake, MN 3 3 20
4 22 cob 5060631 Tucker Pavlovich Duluth, MN 4 5 18
5 27 ktm Gus Emerson Nisswa, MN 6 4 16
6 72 COB 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 5 6 15
7 131 unk 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 8 7 14
8 610 gas 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 7 9 13
9 710 HUQ 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 9 8 12
10 191 ktm 2444397 Finley Hokanson Ashby, MN 11 10 11
11 617 HUQ 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 10 11 10
12 407 ktm Davin Nistler Clearwater, MN 13 12 9
13 34 ktm Cruz Hilmerson Little Falls, MN 12 15 8
14 317 ktm 5016192 Oliver Hanson Monticello, MN 16 13 7
15 102 ktm Autumn Nistler Clearwater, MN 17 14 6
16 14 hus Blakely Hilmerson Little Falls, MN 15 16 5
17 12 gas 5069397 Ryker Howery Lake Park, MN 14 17 4
18 716 cob 5036423 Huxley Fridgen Princeton, MN 18 18 3
Race Results Race: 15
Printed: 10:28 pm
85cc 12-15 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 626 hus 5014203 Carter Drechsel Coon Rapids, MN 1 1 25
2 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 2 2 22
3 722 HUQ 2392561 Max Sweet Nowthen, MN 4 3 20
4 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 3 4 18
5 45x gas Kashton Black St Joseph, MN 5 5 16
6 446 yam 5016566 Blake Bune Ramsey, MN 7 6 15
7 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 9 7 14
8 4 ktm 5069396 Jaxson Howery Lake Park, MN 8 9 13
9 384 ktm Josiah Eller Pillager, MN 6 12 12
10 155 yam Finnegan Bromenschenkel Ramsey, MN 11 8 11
11 666 yam Aubri Senn Royalton, MN 10 10 10
12 16x yam Jack Tschida Paynesville, MN 12 13 9
13 6 kaw Ryan Browen Long Prairie, MN DNF 11 8
Race Results Race: 16
Printed: 10:28 pm
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 38 hon 2414676 Isaac Thomsen Pillager, MN 1 1 25
2 136 hon Landon Carlson Pillager, MN 2 2 22
3 126 hon 5017799 Brady Pekarek Foley, MN 3 3 20
4 615 yam 5036892 Conner Bellefeuille Royalton, MN 5 4 18
5 115 yam Gavin Coyer Rice, MN 7 5 16
6 1 can Nathan Browen Long Prairie, MN 6 8 15
7 187 hon 5021307 Ethan Thomsen Brainerd, MN 11 6 14
8 212 hon 3407526 Dave Scherbing Foley, MN 10 7 13
9 819 suz Isabelle Herzog Long Prairie, MN 9 9 12
10 9 unk Mitch Browen Long Prairie, MN 8 DNF 11
11 626 pls Mitch Olson Foley, MN 4 DNS 10
Race Results Race: 17
Printed: 10:28 pm
Quad 90cc Rec 6-11-Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13x pls 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 1 1 25
2 71 pls Aaron Malikowski Becker, MN 3 2 22
3 10 pls Jackson Lamp Becker, MN 2 3 20
4 59 pls Braxtyn Gadacz Pierz, MN 5 4 18
5 271 hon 2365917 Teagan Miller Zimmerman, MN 6 6 16
6 21 pls Ryan Malikowski Becker, MN 8 5 15
7 12 pls Arianna Mcdonald Pequot Lakes, MN 7 8 14
8 223 yam Ashlynn Pflipsen Melrose, MN 9 7 13
9 512 can 5069397 Ryker Howery Lake Park, MN 10 9 12
10 100 hon 5010983 Tucker Carlson Elk River, MN 4 16 11
11 22 pls Blake Degier Nelson, MN 11 10 10
12 13 pls Evan Paggen St Stephen, MN 12 12 9
13 55 kaw Wyatt Hopper Alexandria, MN 13 13 8
14 64 pls Kamdyn Gadacz Pierz, MN 16 15 7
15 75 yam Rayna Merten Royalton, MN 14 17 6
16 113 cat Skylynn Mcdonald Baxter, MN 15 18 5
17 318 pls Kynleigh Stelck Pillager, MN DNF 14 4
18 107 pls Makenna Popp Pierz, MN DNS 11 3
Race Results Race: 18
Printed: 10:28 pm
Open A Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 kaw 2082948 Michael Bednarek Little Falls, MN 1 1 25
2 28 gas 3277664 Mike Jenson Big Lake, MN 2 2 22
Open B Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 471 yam 1050120 Mitchel Moore St Cloud, MN 1 1 25
2 526 hus 2311005 Cooper Wilson Grand Marais, MN 3 2 22
3 122 kaw 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 2 4 20
4 527 yam 2249389 Daniel Schoumaker Minneapolis, MN 4 3 18
Race Results Race: 19
Printed: 10:28 pm
Open C Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 770 hon 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 3 1 25
2 727 kaw Zac Copa Little Falls, MN 4 3 22
3 213 yam Brendan Mckelvey Ham Lake, MN 5 4 20
4 513 ktm 2177879 Talan Goble Baxter, MN 2 8 18
5 725 yam 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 6 5 16
6 72 yam 5016585 Aaron Golden Rice, MN 7 7 15
7 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 10 6 14
8 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 17 2 13
9 404 hon 5027679 Jake Jorgenson Cloquet, MN 9 12 12
10 525 yam Brandon Kurowski Pierz, MN 13 11 11
11 130 gas 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 8 16 10
12 728 HUQ 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 1 DNF 9
13 243 yam 5052421 Tucker Murphy Saginaw, MN 16 10 8
14 742 yam Kaden Fruth St Augusta, MN 12 14 7
15 22 kaw Shane Berkness Browerville, MN 11 15 6
16 226 hon 2432515 Landon Drayna Carlos, MN 19 9 5
17 5 yam 5050568 Collin Hawkinson Pillager, MN 14 19 4
18 624 hon Chris Laust Browerville, MN 21 17 3
19 18 hon 5090135 Cody Brott St Cloud, MN 20 18 2
20 83 suz Lindsey Meikle Watertown, SD 18 DNF 1
21 315 hon 5081179 Joseph Doucette Brainerd, MN DNS 13
22 932 yam 5084363 Alex Rapaway Saint Cloud, MN 15 DNS
DNF 584 ktm Jacob Peterschick Little Falls, MN DNF DNS
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com