Motocity Raceway Page 1 of 1
MotoCity Fridy Night 7-15
07/15/2022
Race Results Race: 1
Printed: 10:08 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 566 ktm 2724877 Thomas Hanson Chisago City, MN 2 2 22
3 722 ktm 2392561 Max Sweet Nowthen, MN 3 4 20
4 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 7 3 18
5 4 ktm 5069396 Jaxson Howery Lake Park, MN 5 5 16
6 384 ktm Josiah Eller Pillager, MN 6 6 15
7 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 4 8 14
8 237 kaw 2447420 Ian Gilbert Preston, MN 8 7 13
Race Results Race: 2
Printed: 10:08 pm
Quad 50 Rec 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 301 unk Ella Fuller Brainerd, MN 2 1 25
2 57 pls Ryker Merten Royalton, MN 3 2 22
3 471 kaw Walker Moon Pillager, MN 4 3 20
4 555 yam Rylee Achman Rice, MN 5 4 18
5 22 pls Blake Degier Nelson, MN 1 9 16
6 22x yam Ian Borders Pillager, MN 6 7 15
7 209 yam Layla Popp Pierz, MN 9 6 14
8 213 pls Nolan Job Albany, MN 11 5 13
9 425 pls Brooklyn Kindle Albany, MN 8 8 12
10 234 kaw Reese Miles Brainerd, MN 7 10 11
11 7 pls Cohen Lachelt Brainerd, MN 10 11 10
12 44 yam Nova Kayfes Brainerd, MN 12 13 9
13 78 kaw Brayden Breitbach Brainerd, MN 14 12 8
14 4 pls Shelby Malikowski Becker, MN 13 14 7
Race Results Race: 3
Printed: 10:08 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 32 yam 683978 Wyatt Jacobs Pillager, MN 1 1 25
2 51 kaw 2082948 Michael Bednarek Little Falls, MN 3 2 22
3 498 yam 644120 Aaron Lindell Bemidji, MN 2 3 20
4 354 hon 2429802 Mack Lautigar Gilbert, MN 5 4 18
5 555 hon 2429303 Hunter Gerber Hill City, MN 4 5 16
6 3688 suz Silas Hokanson Ashby, MN 7 6 15
7 725x kaw 5050581 Marquell Adams Pillager, MN 6 DNS 14
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 70 kaw Cody Breitbach Brainerd, MN 2 1 25
2 67 YAM 215354 Matt Kline Backus, MN 1 2 22
3 122 ktm 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 3 3 20
4 28 kaw 2231536 Andy Mueller Long Prairie, MN 4 4 18
5 811 yam 506934 Steven Howery Lake Park, MN 5 5 16
Race Results Race: 4
Printed: 10:08 pm
65cc 7-9 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 401 hus 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 1 1 25
2 767 yam 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 3 2 22
3 898 kaw Peyton Athmann Freeport, MN 6 3 20
4 569 ktm 2495589 Ben Hanson Chisago City, MN 5 5 18
5 117 ktm Lukas Savage Pequot Lakes, MN 4 6 16
6 120 ktm 2447415 Bennett Rahn White Bear Lake, MN 2 8 15
7 174 HUQ Davin Desmarais Monticello, MN 7 4 14
8 26 kaw 2440857 Jace Rivard Clearwater, MN 8 7 13
9 11 suz 2444376 Ty Hokanson Ashby, MN 9 9 12
10 102 suz Rhett Seifermann Clearwater, MN 12 12 11
11 100 ktm Jace Laust Browerville, MN 11 13 10
12 7 hon Lee Struffert Foreston, MN 14 11 9
13 368 hon Gabi Kindle Albany, MN 13 14 8
14 5 unk Eli Larson Pine River, MN DNF 10 7
15 13 yam 5066761 Jase Browen Long Prairie, MN 10 DNF 6
Race Results Race: 5
Printed: 10:08 pm
65cc 10-11 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 1 1 25
2 99 suz Gavin Paggen St Stephen, MN 4 2 22
3 120 ktm 2447438 William Rahn White Bear Lake, MN 3 3 20
4 42 ktm 2402808 Tripp Hokanson Ashby, MN 2 5 18
5 111 kaw Kamden Gallus St Stephen, MN 6 4 16
6 4 kaw Sawyer Kadlec Sauk Rapids, MN 5 6 15
7 109 yam Trevor Lange Longville, MN 7 7 14
Race Results Race: 6
Printed: 10:08 pm
50cc Oil 4-8 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 103 ktm 2444397 Finley Hokanson Ashby, MN 1 1 25
2 110 ktm Jayce Eastman Pequot Lakes, MN 2 3 22
3 617 ktm 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 6 2 20
4 5 ktm Luke Rahn White Bear Lake, MN 4 4 18
5 251 ktm 2429793 Eli Dockendorf Watkins, MN 5 6 16
6 415 hon Aaron Coyer Browerville, MN 9 5 15
7 421 ktm Stella Popp Pierz, MN 7 7 14
8 5m hon Madden Kenow Waite Park, MN 8 8 13
9 15 yam Norah Eastman Pequot Lakes, MN 10 10 12
10 518 yam 5097283 Clayton Hanson Monticello, MN 12 11 11
11 125 KAW 2444394 Carson Homan Rice, MN 11 12 10
12 406 yam Thayer Coyer Browerville, MN 13 13 9
13 710 hon 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 3 DNS 8
14 519 ktm 2444037 Michael Hanson Monticello, MN DNS 9 7
Race Results Race: 7
Printed: 10:08 pm
Quad 50cc Semi Stock4-8-Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13x apx 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 1 1 25
2 182 drr 5025078 Landon Funt Pierz, MN 2 2 22
3 14 apx 3485169 Michael Januscheitis Mora, MN 4 3 20
4 78 drr Keegan Breitbach Brainerd, MN 3 4 18
5 625 drr 5043081 Kenzie Pekarek Foley, MN 5 5 16
6 999 drr Colton Rakow Little Falls, MN 7 6 15
7 52 drr 5025077 Melanie Funt Pierz, MN 6 7 14
8 17 drr Keegan Rivard Clearwater, MN 8 8 13
DNF 35 drr Cooper Foss Royalton, MN DNF DNS
Race Results Race: 8
Printed: 10:08 pm
125 Only 12+ Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 728 HUQ 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 1 1 25
2 323 ktm 5045613 Caiden Pflipsen Melrose, MN 2 2 22
3 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN 3 3 20
4 7 ktm 2418491 Lauren Anderson Brainerd, MN 4 4 18
5 89 yam 5028022 Dane Ballou Little Falls, MN 5 5 16
6 722 ktm 2392561 Max Sweet Nowthen, MN 6 6 15
Race Results Race: 9
Printed: 10:08 pm
Quad Sport Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 888 apx Tate Cronin Brainerd, MN 1 1 25
2 926 yam Wesly Pearcy Long Prairie, MN 2 3 22
3 44 hon 2418449 Paul Nieman Little Falls, MN 4 2 20
4 147 can Austin Carlson Pillager, MN 3 4 18
5 301 unk 2365912 Gage Fuller East Gull Lake, MN 5 5 16
Race Results Race: 10
Printed: 10:08 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 2 2 22
3 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 3 3 20
4 401 hus 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 5 4 18
5 99 kaw Gavin Paggen St Stephen, MN 4 5 16
6 711 suz 2444437 Larson Pritchard Royalton, MN 6 6 15
7 408 kaw Trevor Lange Longville, MN 8 7 14
8 4 kaw Sawyer Kadlec Sauk Rapids, MN 7 DNS 13
Race Results Race: 11
Printed: 10:08 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 767 ktm 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 1 1 25
2 338 ktm 2447415 Bennett Rahn White Bear Lake, MN 2 2 22
3 103 ktm 2392019 Tucker Weets Evansville, MN 4 3 20
4 569 hus 2495589 Ben Hanson Chisago City, MN 3 4 18
5 610 gas 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 7 6 16
6 777 cob 5065213 William Dalton Sauk Centre, MN 6 7 15
7 131 ktm 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 5 8 14
8 617 HUQ 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 8 10 13
9 13 ktm 5066761 Jase Browen Long Prairie, MN 10 9 12
10 75 ktm Easton Baker Crosby, MN 15 5 11
11 151 ktm Lucas Larson Burtrum, MN 11 11 10
12 317 ktm 5016192 Oliver Hanson Monticello, MN 12 12 9
13 12 gas 5069397 Ryker Howery Lake Park, MN 13 13 8
14 979 cob 2444374 Landyn Meagher Swanville, MN 14 14 7
15 191 ktm 2444397 Finley Hokanson Ashby, MN 9 DNS 6
DNF 35 ktm Cooper Foss Royalton, MN DNF DNS
DNS 251 ktm 2429793 Eli Dockendorf Watkins, MN DNS DNS
DNS 710 hus 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN DNS DNS
Race Results Race: 12
Printed: 10:08 pm
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 530 yam 2419787 Eli Epling Swanville, MN 1 1 25
2 323 ktm 5045613 Caiden Pflipsen Melrose, MN 3 2 22
3 584 ktm Jacob Peterschick Little Falls, MN 2 5 20
4 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 5 6 18
5 727 kaw Zac Copa Little Falls, MN 9 4 16
6 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN 4 10 15
7 728 HUQ 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 12 3 14
8 73 yam Brady Murdoff Laporte, MN 8 8 13
9 226 hon 2432515 Landon Drayna Carlos, MN 7 9 12
10 89 kaw 5028022 Dane Ballou Little Falls, MN 10 7 11
11 227 yam 3927243 Brady Black Shakopee, MN 11 11 10
12 315 hon 5081179 Joseph Doucette Brainerd, MN 14 12 9
13 22 suz Nathan Browen Long Prairie, MN 13 13 8
14 725x kaw 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 6 DNS 7
15 427 hon Jake Strecker Wahkon, MN 15 DNS 6
Race Results Race: 13
Printed: 10:08 pm
85cc 12-15 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 566 ktm 2724877 Thomas Hanson Chisago City, MN 1 1 25
2 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 2 2 22
3 722 HUQ 2392561 Max Sweet Nowthen, MN 3 3 20
4 45x gas Kashton Black St Joseph, MN 4 4 18
5 4 ktm 5069396 Jaxson Howery Lake Park, MN 5 5 16
6 384 ktm Josiah Eller Pillager, MN 6 6 15
7 16x yam Jack Tschida Paynesville, MN 7 7 14
8 237 kaw 2447420 Ian Gilbert Preston, MN 8 8 13
9 666 yam Aubri Senn Royalton, MN 10 9 12
10 6 kaw Ryan Browen Long Prairie, MN 9 10 11
Race Results Race: 14
Printed: 10:08 pm
Quad 90 CVT Open 8-15-Fri
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 29 apx Tyler Mueller Long Prairie, MN 1 1 25
2 425 drr 5017801 Jace Pekarek Foley, MN 3 2 22
3 84 yam 2308879 Ethan Leabch Foley, MN 4 3 20
4 55 yam Brayden Browen Long Prairie, MN 5 4 18
5 78 drr Keegan Breitbach Brainerd, MN 6 5 16
6 702 drr 2365911 Carsyn Miller Swanville, MN 2 DNS 15
DNF 10 apx 3562734 Ethan Strang Foley, MN DNF DNS
Race Results Race: 15
Printed: 10:08 pm
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 136 hon Landon Carlson Pillager, MN 2 1 25
2 38 hon 2414676 Isaac Thomsen Pillager, MN 1 5 22
3 626 pls Mitch Olson Foley, MN 5 2 20
4 126 hon 5017799 Brady Pekarek Foley, MN 4 3 18
5 119 hon 5016602 Anthony Crist Braham, MN 3 4 16
6 115 yam Gavin Coyer Rice, MN 7 6 15
7 615 yam 5036892 Conner Bellefeuille Royalton, MN 6 7 14
8 819 suz Isabelle Herzog Long Prairie, MN 8 8 13
DNS 9 unk Mike Browen Long Prairie, MN DNS DNS
Race Results Race: 16
Printed: 10:08 pm
Quad 90cc Rec 6-11-Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 pls 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 1 1 25
2 71 pls Aaron Malikowski Becker, MN 2 2 22
3 10 pls Jackson Lamp Becker, MN 3 3 20
4 21 pls Ryan Malikowski Becker, MN 7 4 18
5 75 yam Rayna Merten Royalton, MN 5 6 16
6 59 pls Braxtyn Gadacz Pierz, MN 8 5 15
7 512 can 5069397 Ryker Howery Lake Park, MN 6 8 14
8 12 pls Arianna Mcdonald Pequot Lakes, MN 4 10 13
9 223 yam Ashlynn Pflipsen Melrose, MN 9 7 12
10 107 pls Makenna Popp Pierz, MN 12 9 11
11 22 pls Blake Degier Nelson, MN 10 11 10
12 318 pls Kynleigh Stelck Pillager, MN 11 12 9
DNS 64 pls Kamdyn Gadacz Pierz, MN DNS DNS
Race Results Race: 17
Printed: 10:08 pm
Open A Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 67 YAM 215354 Matt Kline Backus, MN 1 1 25
2 51 kaw 2082948 Michael Bednarek Little Falls, MN 3 2 22
3 498 yam 644120 Aaron Lindell Bemidji, MN 2 DNF 20
Open B Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 122 ktm 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 1 1 25
Race Results Race: 18
Printed: 10:08 pm
Open C Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 584 ktm Jacob Peterschick Little Falls, MN 1 1 25
2 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 2 2 22
3 727 kaw Zac Copa Little Falls, MN 6 3 20
4 555 hon 2429303 Hunter Gerber Hill City, MN 4 5 18
5 165 ktm Justin Groff New London, MN 8 4 16
6 315 hon 5081179 Joseph Doucette Brainerd, MN 9 6 15
7 354 hon 2429802 Mack Lautigar Gilbert, MN 5 10 14
8 22 kaw Shane Berkness Browerville, MN 10 7 13
9 525 yam Brandon Kurowski Pierz, MN 11 8 12
10 624 hon Chris Laust Browerville, MN 12 9 11
11 226 hon 2432515 Landon Drayna Carlos, MN 7 DNF 10
12 725x kaw 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 3 DNS 9
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com