Motocity Raceway Page 1 of 1
MOTOCITY NORTHSTAR/D23
08/28/2022
Race Results Race: 1
Printed: 05:51 pm
Schoolboy 2 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 2 1 25
2 23 yam 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 1 2 22
3 222 ktm 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 3 3 20
4 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN 5 4 18
5 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 4 5 16
6 254 yam 2444461 Kellen Chapuran Edina, MN 7 6 15
7 308 ktm 5077893 Kaden Shepherd Park Rapids, MN 6 7 14
8 89 kaw 5028022 Dane Ballou Little Falls, MN 8 8 13
9 515 kaw 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 9 9 12
10 59 ktm 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 10 10 11
Race Results Race: 2
Printed: 05:51 pm
+25 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 67 YAM 215354 Matt Kline Backus, MN 2 1 25
2 395 hon 1084352 Dylan Lengyel Maple Lake, MN 1 2 22
3 269 ktm 0834452 Taylor Skinner Cambridge, MN 3 3 20
4 814 yam 3484983 Steve Omann North Branch, MN 4 4 18
5 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 5 5 16
+25 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 690 ktm 3506639 Travis Kendrick Buckeye, AZ 2 1 25
2 206 suz 2128466 Levi Niemi Aurora, MN 1 2 22
3 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson Grand Rapids, MN 4 3 20
4 542 gas 5014210 Skyler Erickson Cambridge, MN 3 4 18
5 122 KTM 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 5 5 16
+25 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 88 hon 373509 Dayton Konecny Mountain Iron, MN 1 1 25
2 502 yam 2658608 Bradley Prisch Clear Lake, WI 2 2 22
3 237 HUQ 255758 Hunter Klande North Branch, MN 4 3 20
4 521 ktm 2024602 Trisha Olson East Bethel, MN 3 4 18
5 437 hon 2177837 Devan Christianson Wadena, MN 5 6 16
6 536 ktm 5058067 Ryan Plath Garfield, MN 7 5 15
7 90 yam 5037464 Kyle Schloesser Hibbing, MN 6 7 14
Race Results Race: 3
Printed: 05:51 pm
50cc Open 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 100 cob 3914191 Landon Gottas Prior Lake, MN 2 1 25
2 22 cob 5060631 Tucker Pavlovich Duluth, MN 3 2 22
3 377 cob 2414652 Cason Leger Pine City, MN 4 5 20
4 114 cob 5041834 Brayden Johnsen Duluth, MN 7 3 18
5 16 cob 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 1 9 16
6 367 cob 2418446 Kyston Fahrenbruck Delano, MN 5 7 15
7 72 COB 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 8 6 14
8 767 ktm 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 11 4 13
9 730 cob 5028134 William Prins Otsego, MN 6 13 12
10 136 ktm 5027903 Leah Nutter South Range, WI 13 8 11
11 199 cob 5045754 Wyatt Cuypers Two Harbors, MN 12 10 10
12 710 HUQ 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 10 12 9
13 936 ktm 2947458 Gabe Jasken Alexandria, MN 9 14 8
14 302 cob 2387195 Mia Niemi Tower, MN 15 11 7
15 575 HUQ 5050048 Waylon Nustvold Somerset, WI 14 15 6
16 170 hus 2418409 Easton Yaeger Sartell, MN 16 16 5
17 310 ktm 2463408 Ryder Lehman Saint Peter, MN 17 17 4
18 90 HUQ 5088477 Talon Schloesser Hibbing, MN 18 18 3
Race Results Race: 4
Printed: 05:51 pm
85cc 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 421 HUQ 2274922 Lincoln B. Nielsen Foley, MN 2 2 22
3 502 ktm 2399942 Mathaios Thompson Wyndmere, ND 4 3 20
4 709 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 3 4 18
5 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 5 5 16
6 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 7 6 15
7 36 ktm 3902710 Austin Nutter South Range, WI 9 7 14
8 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 8 9 13
9 442 yam 5053292 Landon Roberts Pine City, MN 6 11 12
10 108 yam 2258024 Kaden Bernard Britt, MN 11 10 11
11 501 gas 2399941 Theodore Thompson Wyndmere, ND 10 12 10
12 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 13 13 9
13 140 yam 2311015 Max Niemi Tower, MN 12 14 8
14 357 ktm 3311375 Jackson Althoff Randolph, MN 23 8 7
15 640 gas 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 14 17 6
16 186 ktm 2414653 Logan Leger Pine City, MN 15 19 5
17 615 KTM 5027504 Ike Anderson Park Rapids, MN 20 15 4
18 261 ktm 2308868 Zach Miller Zimmerman, MN 18 18 3
19 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 16 20 2
20 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 21 16 1
21 177 kaw 5028777 Zachariah Mosier Holdingford, MN 19 21
22 408 HUQ 2274923 Emmitt L. Nielsen Foley, MN 17 25
23 229 KTM 5018960 Owen Smith Saint Michael, MN 22 24
24 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN DNF 22
25 929 yam 5082909 Teigan Huffman Mora, MN 24 23
Race Results Race: 5
Printed: 05:51 pm
+50 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 32 hon 3551333 Brandon Hopkins Webster, WI 1 1 25
2 5 hon 2232484 Michael Stumne Pine City, MN 2 2 22
+60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 ktm 178466 Boyd Peterson Chanhassen, MN 1 1 25
2 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 2 2 22
+50 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 212 hon 2382542 Mike Klippenstein Proctor, MN 1 1 25
2 142 kaw 2399921 Mike Nuehring Little Falls, MN 2 2 22
3 28 kaw 530154 Todd Mcilroy Ogilvie, MN 3 3 20
+50 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 1 kaw 5042301 Ross Wareberg Sandstone, MN 1 1 25
2 817 hon 482918 Jeff Ryder Thunder Bay, ON 2 2 22
3 215 ktm 1099690 Jay Ritter Carlos, MN 3 3 20
+65
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 511 HUQ 514443 Steve Tingvold Maple Grove, MN 1 1 25
Race Results Race: 6
Printed: 05:51 pm
50cc Shift/Shaft 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 226 yam 5047701 Hadley Winther New London, MN 3 1 25
2 12 yam 5034814 Reed Rasmusson Grand Rapids, MN 2 2 22
3 67 yam 2418446 Kyston Fahrenbruck Delano, MN 1 3 20
4 310 yam 2463408 Ryder Lehman Saint Peter, MN 4 4 18
5 726 hon 5064510 Hank Nustvold Somerset, WI 6 5 16
6 538 yam 5088894 Maverick Plath Garfield, MN 7 6 15
7 514 yam 5097283 Clayton Hanson Monticello, MN 8 7 14
8 116 yam 5049073 Lincoln Johnsen Duluth, MN 5 11 13
9 537 yam 5088893 Caleb Plath Garfield, MN 10 8 12
10 59 yam 5088161 Jackson Morisch Warroad, MN 9 9 11
11 191 yam 5085478 Destinee Groshong Hibbing, MN 13 10 10
12 113 yam 2444405 Abby Mikrot South Range, WI 11 13 9
13 100 yam 2444415 Ivan Dockendorf Watkins, MN 14 12 8
14 215 yam 2444458 Mackenna Kendrick Buckeye, AZ 12 DNS 7
Race Results Race: 7
Printed: 05:51 pm
125cc 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 yam 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 1 1 25
2 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 2 3 22
3 515 yam 2188859 Spencer Briggs Bemidji, MN 4 2 20
4 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN 3 4 18
5 130 gas 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 5 5 16
6 323 ktm 5045613 Caiden Pflipsen Melrose, MN 7 6 15
7 854 hon 1093170 Timothy Kristiansen Le Center, MN 6 7 14
8 24 yam 2208286 Carson R. Oconnor Hampton, MN 8 9 13
9 573 yam 4245901 Blake Larson Eveleth, MN 10 8 12
10 417 KTM 3325025 Tanner Banks Mountain Iron, MN 9 10 11
11 45 ktm 3322501 Blaze R. Knight Zimmerman, MN 11 11 10
Women
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 240 gas 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 3 2 22
3 521 ktm 2024602 Trisha Olson East Bethel, MN 2 3 20
4 59 ktm 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 4 4 18
5 995 hon 2444371 Hailey Johnson Motley, MN 5 5 16
6 772 HUQ 3350898 Gabriella Searl New Richmond, WI 6 6 15
Race Results Race: 8
Printed: 05:51 pm
50cc 7-8 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 16 cob 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 1 1 25
2 114 cob 5041834 Brayden Johnsen Duluth, MN 2 2 22
3 377 cob 2414652 Cason Leger Pine City, MN 6 3 20
4 767 ktm 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 5 4 18
5 100 cob 3914191 Landon Gottas Prior Lake, MN 3 6 16
6 72 COB 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 7 5 15
7 136 ktm 5027903 Leah Nutter South Range, WI 9 8 14
8 199 cob 5045754 Wyatt Cuypers Two Harbors, MN 8 9 13
9 730 cob 5028134 William Prins Otsego, MN 4 14 12
10 936 ktm 2947458 Gabe Jasken Alexandria, MN 14 7 11
11 302 cob 2387195 Mia Niemi Tower, MN 11 11 10
12 823 cob 5077895 Kolby Shepherd Park Rapids, MN 10 12 9
13 575 HUQ 5050048 Waylon Nustvold Somerset, WI 12 13 8
14 317 ktm 5016192 Oliver Hanson Monticello, MN 13 15 7
15 710 HUQ 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN DNF 10 6
16 90 HUQ 5088477 Talon Schloesser Hibbing, MN 15 16 5
Race Results Race: 9
Printed: 05:51 pm
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 421 HUQ 2274922 Lincoln B. Nielsen Foley, MN 1 1 25
2 44 yam 2275866 Christian Linder Cloquet, MN 3 2 22
3 709 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 2 3 20
4 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 4 5 18
5 442 yam 5053292 Landon Roberts Pine City, MN 7 4 16
6 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 5 6 15
7 108 yam 2258024 Kaden Bernard Britt, MN 6 7 14
8 328 ktm 5101310 Gabe Hoogakker Park Rapids, MN 8 9 13
9 140 yam 2311015 Max Niemi Tower, MN 10 8 12
10 501 gas 2399941 Theodore Thompson Wyndmere, ND 9 10 11
11 445 yam 3343231 Gabriel Strom Alexandria, MN 11 12 10
12 582 kaw 5062666 Ethan Dearmond Duluth, MN 13 11 9
13 640 gas 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 12 13 8
14 229 KTM 5018960 Owen Smith Saint Michael, MN 14 14 7
DNS 333 HUQ 2273203 Calum Fisher Plymouth, MN DNS DNS
Race Results Race: 10
Printed: 05:51 pm
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 502 ktm 2399942 Mathaios Thompson Wyndmere, ND 2 2 22
3 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 3 3 20
4 357 ktm 3311375 Jackson Althoff Randolph, MN 4 5 18
5 36 ktm 3902710 Austin Nutter South Range, WI 6 4 16
6 384 gas 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN 5 6 15
7 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 9 10 14
8 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 11 9 13
9 186 ktm 2414653 Logan Leger Pine City, MN 8 12 12
10 261 ktm 2308868 Zach Miller Zimmerman, MN 12 11 11
11 418 yam 3658632 Brantly Maul Mora, MN 10 13 10
12 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 17 7 9
13 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 18 8 8
14 177 kaw 5028777 Zachariah Mosier Holdingford, MN 14 14 7
15 408 HUQ 2274923 Emmitt L. Nielsen Foley, MN 13 15 6
16 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 15 16 5
17 929 yam 5082909 Teigan Huffman Mora, MN 16 17 4
18 615 KTM 5027504 Ike Anderson Park Rapids, MN 7 DNS 3
Girls Sr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 42 gas 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 2 2 22
3 540 gas 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 3 3 20
4 7 kaw 2418491 Lauren Anderson Brainerd, MN 4 4 18
5 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 5 5 16
Race Results Race: 11
Printed: 05:51 pm
+45 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 2 ktm 494477 Mike Little New Richmond, WI 1 1 25
2 32 hon 3551333 Brandon Hopkins Webster, WI 2 2 22
+45 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 212 hon 2382542 Mike Klippenstein Proctor, MN 1 1 25
+55 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 ktm 178466 Boyd Peterson Chanhassen, MN 1 1 25
+35 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 95 hon 499592 Rory Beckman Brandon, MN 1 1 25
2 124 hon 0931897 Kyle E. Savelkoul St. Martin, MN 2 2 22
3 814 yam 3484983 Steve Omann North Branch, MN 3 3 20
4 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor Hamton, MN 5 4 18
5 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 4 DNS 16
+35 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 627 hus 759614 Mike Mikrot South Range, WI 2 1 25
2 514 suz 570421 Cj Kroska Wyoming, MN 1 2 22
3 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 3 3 20
4 527 HUQ 2249389 Daniel Schoumaker Woodbury, MN 4 4 18
5 858 suz 639994 Jason Valento Saint Paul, MN 5 5 16
+35 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 575 yam 320260 Garrett Nustvold Somerset, WI 1 1 25
2 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 2 2 22
3 547 HUQ 5088160 Joe Morisch Warroad, MN 3 3 20
4 970 gas 5066382 Doug Jasken Alexandria, MN 4 4 18
5 230 KTM 5013993 Ryan Smith Saint Michael, MN 5 5 16
+45 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 728 hon 5069131 Brian Beebe Rice Lake, WI 1 1 25
Race Results Race: 12
Printed: 05:51 pm
Schoolboy 1 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 yam 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 1 1 25
2 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 2 2 22
3 515 yam 2188859 Spencer Briggs Bemidji, MN 4 3 20
4 130 gas 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 3 5 18
5 46 HUQ 2122487 Griffin Disse Detroit Lakes, MN 5 4 16
6 24 yam 2208286 Carson R. Oconnor Hampton, MN 6 6 15
7 573 yam 4245901 Blake Larson Eveleth, MN 7 7 14
8 417 KTM 3325025 Tanner Banks Mountain Iron, MN 8 DNF 13
DNS 45 ktm 3322501 Blaze R. Knight Zimmerman, MN DNS DNS
Race Results Race: 13
Printed: 05:51 pm
50cc multi-speed
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 ktm 5060631 Tucker Pavlovich Duluth, MN 1 1 25
2 610 cob 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 2 2 22
3 251 ktm 2429793 Eli Dockendorf Watkins, MN 3 3 20
4 12 cob 5034814 Reed Rasmusson Grand Rapids, MN 4 4 18
5 520 ktm 2419824 Huxson Schmidt Eden Valley, MN 5 6 16
6 514 yam 5016192 Oliver Hanson Monticello, MN 7 5 15
7 628 ktm 2447281 Grace Mikrot South Range, WI 6 7 14
8 519 ktm 2444037 Michael Hanson Monticello, MN 8 8 13
9 191 yam 5085478 Destinee Groshong Hibbing, MN 9 9 12
Race Results Race: 14
Printed: 05:51 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 269 ktm 0834452 Taylor Skinner Cambridge, MN 1 1 25
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 26 ktm 5051462 Parker Miller Carlos, MN 2 1 25
2 21 yam 5089521 Mason Mcgrane Carlos, MN 1 2 22
3 585 ktm 1034037 Seth Valento Saint Paul, MN 4 3 20
4 222 ktm 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 3 4 18
5 725 yam 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 5 7 16
6 x hon 5027679 Jake Jorgenson Cloquet, MN 8 5 15
7 337 hon 2432511 Connar Maly Meadowlands, MN 9 6 14
8 249 hon 2447452 Max Edmonson South Haven, MN 7 8 13
9 599 yam 2444457 Erick Peters Motley, MN 6 9 12
10 237 HUQ 255758 Hunter Klande North Branch, MN 10 10 11
11 243 yam 5052421 Tucker Murphy Saginaw, MN 11 11 10
12 277 kaw 2419890 Nicolas Reineccuis Silver Bay, MN 13 12 9
13 523 hon 5081179 Joseph Doucette Brainerd, MN 12 13 8
14 726 kaw 5050581 Marquell Adams Pillager, MN 14 14 7
15 772 HUQ 3350893 Hunter Little New Richmond, WI 15 15 6
Race Results Race: 15
Printed: 05:51 pm
Supermini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 46 HUQ 2122487 Griffin Disse Detroit Lakes, MN 2 1 25
2 421 HUQ 2274922 Lincoln B. Nielsen Foley, MN 1 3 22
3 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 4 2 20
4 44 kaw 2275866 Christian Linder Cloquet, MN 3 4 18
5 308 HUQ 5077893 Kaden Shepherd Park Rapids, MN 5 5 16
6 582 kaw 5062666 Ethan Dearmond Duluth, MN 6 6 15
7 328 ktm 5101310 Gabe Hoogakker Park Rapids, MN 9 7 14
8 445 yam 3343231 Gabriel Strom Alexandria, MN 8 8 13
9 640 gas 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 7 9 12
Race Results Race: 16
Printed: 05:51 pm
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 503 KTM 2399943 Maximus Thompson Wyndmere, ND 1 1 25
2 313 yam 206468 Grayson Wirth Frazee, MN 2 2 22
3 697 yam 5043518 Bryson Dietman South Haven, MN 5 3 20
4 100 ktm 3914191 Landon Gottas Prior Lake, MN 7 4 18
5 124 ktm 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 6 5 16
6 401 hus 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 4 7 15
7 430 ktm 5028135 Jacob Prins Otsego, MN 8 6 14
8 767 yam 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 9 8 13
9 16 ktm 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 3 14 12
10 357 ktm 3311376 Jordan Althoff Randolph, MN 10 10 11
11 733 yam 5062563 Finn Pelant Hudson, WI 13 9 10
12 541 yam 2419859 Max Erickson Cambridge, MN 11 12 9
13 114 yam 5041834 Brayden Johnsen Duluth, MN 15 11 8
14 99 yam 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 14 13 7
15 72 gas 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 12 DNS 6
16 627 cob 5077733 Traedyn Mikrot South Range, WI 16 DNS 5
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 502 ktm 2399942 Mathaios Thompson Wyndmere, ND 1 1 25
2 384 yam 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN 2 2 22
3 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 3 3 20
4 22 yam 3340882 Jarek Bernard Britt, MN 5 4 18
5 210 yam 5006573 Tucker Loso Coldspring, MN 6 5 16
6 418 yam 3658632 Brantly Maul Mora, MN 4 7 15
7 403 yam 5062562 Sullivan Pelant Hudson, WI 7 6 14
Race Results Race: 17
Printed: 05:51 pm
50cc oil 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 ktm 5060631 Tucker Pavlovich Duluth, MN 1 1 25
2 617 ktm 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 2 3 22
3 251 ktm 2429793 Eli Dockendorf Watkins, MN 4 2 20
4 226 KTM 5047701 Hadley Winther New London, MN 3 4 18
5 520 ktm 2419824 Huxson Schmidt Eden Valley, MN 5 5 16
6 628 ktm 2447281 Grace Mikrot South Range, WI 6 6 15
7 310 yam 2463408 Ryder Lehman Saint Peter, MN 7 7 14
8 59 ktm 5088161 Jackson Morisch Warroad, MN 8 8 13
Race Results Race: 18
Printed: 05:51 pm
14-24 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 2 1 25
2 130 yam 2088586 Brodie M. Oconnor Hampton, MN 1 2 22
14-24 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 222 ktm 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 2 1 25
2 854 hon 1093170 Timothy Kristiansen Le Center, MN 1 2 22
3 249 hon 2447452 Max Edmonson South Haven, MN 3 3 20
4 73 yam 5099073 Brady Murdoff Laporte, MN 4 4 18
5 225 hon 902538 Mox Disse Detroit Lakes, MN 6 5 16
6 89 kaw 5028022 Dane Ballou Little Falls, MN 5 6 15
7 277 kaw 2419890 Nicolas Reineccuis Silver Bay, MN 8 7 14
8 869 KAW 5085473 Nathan Haseltine Harris, MN 7 8 13
9 303 kaw 5050581 Marquell Adams Pillager, MN 9 9 12
10 137 yam 5069163 Brandin Beebe Rice Lake, WI 10 10 11
11 995 hon 2444371 Hailey Johnson Motley, MN 11 11 10
Race Results Race: 19
Printed: 05:51 pm
Sr. (+40) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 82 ktm 0419060 Sheldon J. Fratzke Mora, MN 1 1 25
2 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor Hamton, MN 2 DNS 22
3 2 ktm 494477 Mike Little New Richmond, WI 3 DNS 20
Sr. (+40) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 147 kaw 2382508 Brandin Redmond Fargo, ND 1 1 25
2 527 HUQ 2249389 Daniel Schoumaker Woodbury, MN 2 2 22
3 858 suz 639994 Jason Valento Saint Paul, MN 3 3 20
Sr. (+40) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 230 KTM 5013993 Ryan Smith Saint Michael, MN 1 1 25
2 105 hon 2319485 Clifford Linder Cloquet, MN 2 2 22
3 728 hon 5069131 Brian Beebe Rice Lake, WI 4 3 20
4 408 HUQ 389632 Daniel Thomsen Arlington, MN 3 4 18
+55 B/C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 1 1 25
Race Results Race: 20
Printed: 05:51 pm
50cc 4-6 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 cob 5060631 Tucker Pavlovich Duluth, MN 1 1 25
2 610 cob 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 2 2 22
3 281 cob 5007374 Wyatt Miller Zimmerman, MN 3 3 20
50cc Electric 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 367 ktm 2418446 Kyston Fahrenbruck Delano, MN 1 1 25
2 617 HUQ 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 2 2 22
3 12 HUQ 5034814 Reed Rasmusson Grand Rapids, MN 3 3 20
4 266 KTM 5091821 Rourke Hansen Clear Lake, MN 4 4 18
5 92 gas 3043519 Hudson Dietman Southhaven, MN 5 5 16
50cc Electric 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 170 hus 2418409 Easton Yaeger Sartell, MN 1 1 25
65cc Beginner
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 823 HUQ 5077895 Kolby Shepherd Park Rapids, MN 1 1 25
2 421 ktm 2322714 Kaelien Nielsen Foley, MN 2 2 22
Race Results Race: 21
Printed: 05:51 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 530 hon 2419787 Eli Epling Swanville, MN 1 2 25
2 26 ktm 5051462 Parker Miller Carlos, MN 3 1 22
3 21 yam 5089521 Mason Mcgrane Carlos, MN 2 4 20
4 585 ktm 1034037 Seth Valento Saint Paul, MN 4 5 18
5 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN 7 3 16
6 337 hon 2432511 Connar Maly Meadowlands, MN 5 6 15
7 725 yam 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 6 7 14
8 x hon 5027679 Jake Jorgenson Cloquet, MN 8 8 13
9 73 yam 5099073 Brady Murdoff Laporte, MN 10 9 12
10 254 yam 2444461 Kellen Chapuran Edina, MN 9 10 11
11 243 yam 5052421 Tucker Murphy Saginaw, MN 13 11 10
12 225 hon 902538 Mox Disse Detroit Lakes, MN 12 12 9
13 869 KAW 5085473 Nathan Haseltine Harris, MN 15 13 8
14 523 hon 5081179 Joseph Doucette Brainerd, MN 14 15 7
15 726 kaw 5050581 Marquell Adams Pillager, MN 16 14 6
16 323 ktm 5045613 Caiden Pflipsen Melrose, MN 11 DNS 5
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 1 1 25
2 130 yam 2088586 Brodie M. Oconnor Hampton, MN 2 2 22
Race Results Race: 22
Printed: 05:51 pm
Vet (+30) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 67 YAM 215354 Matt Kline Backus, MN 2 1 25
2 95 hon 499592 Rory Beckman Brandon, MN 1 3 22
3 395 hon 1084352 Dylan Lengyel Maple Lake, MN 3 2 20
4 124 hon 0931897 Kyle E. Savelkoul St. Martin, MN 4 4 18
5 814 yam 3484983 Steve Omann North Branch, MN 5 6 16
6 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 7 5 15
7 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 6 DNS 14
Vet (+30) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 690 ktm 3506639 Travis Kendrick Buckeye, AZ 1 1 25
2 542 gas 5014210 Skyler Erickson Cambridge, MN 3 3 22
3 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson Grand Rapids, MN 2 5 20
4 514 suz 570421 Cj Kroska Wyoming, MN 7 2 18
5 627 hus 759614 Mike Mikrot South Range, WI 6 4 16
6 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 4 6 15
7 122 KTM 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 5 7 14
Vet (+30) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 536 ktm 5058067 Ryan Plath Garfield, MN 1 1 25
2 90 yam 5037464 Kyle Schloesser Hibbing, MN 2 2 22
3 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 3 3 20
4 338 yam 5006572 Ben Loso Cold Spring, MN 4 4 18
5 177 hon 3551332 Nick Spafford Webster, WI 5 5 16
Race Results Race: 23
Printed: 05:51 pm
Girls Jr. 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 337 yam 2382484 Rose Loso Cold Spring, MN 1 1 25
2 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 2 2 22
3 112 KTM 2447388 Brianna Larson Eveleth, MN 3 3 20
65cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 502 ktm 2399942 Mathaios Thompson Wyndmere, ND 1 1 25
2 503 KTM 2399943 Maximus Thompson Wyndmere, ND 2 2 22
3 313 yam 206468 Grayson Wirth Frazee, MN 4 3 20
4 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 3 4 18
5 124 ktm 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 5 5 16
6 697 yam 5043518 Bryson Dietman South Haven, MN 6 6 15
7 430 ktm 5028135 Jacob Prins Otsego, MN 8 7 14
8 22 yam 3340882 Jarek Bernard Britt, MN 9 8 13
9 357 ktm 3311376 Jordan Althoff Randolph, MN 10 9 12
10 733 yam 5062563 Finn Pelant Hudson, WI 11 10 11
11 403 yam 5062562 Sullivan Pelant Hudson, WI 12 11 10
12 99 yam 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 13 12 9
13 401 hus 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 7 DNS 8
DNS 627 cob 5077733 Traedyn Mikrot South Range, WI DNS DNS
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com