Motocity Raceway Page 1 of 1
MotoCity NorthStar MX/D23
08/07/2022
Race Results Race: 1
Printed: 05:07 pm
Schoolboy 1 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 yam 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 1 1 25
2 125 HUQ 3691111 Cameron Ford Zimmerman, MN 2 2 22
3 515 yam 2188859 Spencer Briggs Bemidji, MN 3 3 20
4 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 5 4 18
5 130 gas 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 4 5 16
6 15 yam 2445902 Griffin Dysievick Kekabeka Falls, ON 6 6 15
7 573 yam 4245901 Blake Larson Eveleth, MN 7 7 14
8 27 gas 2440991 Masen Campbell Walker, MN 8 9 13
9 412 yam 2418515 Carter Purcell Cloquet, MN 10 8 12
10 290 yam 2444377 Hunter Semerad Dickinson, ND 9 10 11
11 132 yam 5027680 Tyler Jorgenson Duluth, MN 11 11 10
12 58 HUQ 2447471 Ben Molick Hibbing, MN 13 12 9
13 589 yam 5037263 Gino Gherardi Hibbing, MN 12 13 8
14 98 ktm 5046205 Everett Patton Fort Ripley, MN 14 14 7
Women
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 59 ktm 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 1 1 25
2 7 kaw 2418491 Lauren Anderson Brainerd, MN 2 2 22
Race Results Race: 2
Printed: 05:07 pm
+50 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 471 yam 977571 Mark Moore St Cloud, MN 1 1 25
+60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 762 kaw 901586 Brad Raguse Wheaton, MN 1 1 25
2 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 2 2 22
+50 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 215 ktm 1099690 Jay Ritter Carlos, MN 1 1 25
Race Results Race: 3
Printed: 05:07 pm
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 709 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 1 1 25
2 44 yam 2275866 Christian Linder Cloquet, MN 2 2 22
3 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 3 3 20
4 442 yam 5053292 Landon Roberts Pine City, MN 5 4 18
5 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 4 5 16
6 108 yam 2258024 Kaden Bernard Britt, MN 6 6 15
7 45 yam 3322501 Blaze R. Knight Zimmerman, MN 7 7 14
8 445 yam 3343231 Gabriel Strom Alexandria, MN 9 8 13
9 229 KTM 5018960 Owen Smith Saint Michael, MN 10 9 12
10 582 kaw 2437339 Ethan Dearmond Duluth, MN 8 11 11
11 368 ktm 5022670 Ryder Umber New Folden, MN 11 10 10
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 2 2 22
3 768 ktm 2194987 Colin Megaw Buffalo, MN 4 3 20
4 384 gas 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN 5 4 18
5 86 hus 5030342 Luke Carlson Lonsdale, MN 6 5 16
6 36 ktm 3902710 Austin Nutter South Range, WI 7 7 15
7 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 9 8 14
8 615 KTM 5027504 Ike Anderson Park Rapids, MN 8 9 13
9 68 ktm 2304045 Ryder Halquist Belle Plaine, MN 10 11 12
10 323 yam 2277401 Jacob Theis 12 10 11
11 186 ktm 2414653 Logan Leger Pine City, MN 11 12 10
12 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 13 14 9
13 394 ktm 3913522 Owen Hamilton Zimmerman, MN 3 DNF 8
14 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 16 13 7
15 418 yam 3658632 Brantly Maul Mora, MN 14 17 6
16 177 kaw 5028777 Zachariah Mosier Holdingford, MN 20 15 5
17 337 yam 2382484 Rose Loso Cold Spring, MN 15 20 4
18 645 yam 2432525 Tucker Bradford Biwabik, MN 17 19 3
19 499 yam 5052918 Levi Petron Virginia, MN 19 18 2
20 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 22 16 1
21 101 ktm 3550186 Wyatt Petersen Baltic, SD 18 21
22 929 yam 5082909 Teigan Huffman Mora, MN 21 23
23 613 TM 2277413 Peter Grover Jordan, MN DNF 22
24 357 ktm 3311375 Jackson Althoff Randolph, MN DNS 6
Race Results Race: 4
Printed: 05:07 pm
14-24 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 130 yam 2088586 Brodie M. Oconnor Hampton, MN 1 1 25
2 15 yam 2955844 Matthew Thompson Slale River, ON 3 2 22
3 471 yam 1050120 Mitchel Moore St Cloud, MN 2 5 20
4 226 yam 1093018 Jacob Mcpherson Duluth, MN 5 3 18
5 526 hus 2311005 Cooper Wilson Grand Marais, MN 4 4 16
14-24 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 x hon 2419787 Eli Epling Swanville, MN 1 1 25
2 854 hon 1093170 Timothy Kristiansen Le Center, MN 2 2 22
3 222 ktm 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 3 3 20
4 73 yam 5099073 Brady Murdoff Laporte, MN 5 4 18
5 227 ktm 2372793 Jace Mattson Cloquet, MN 6 5 16
6 412 yam 2418515 Carter Purcell Cloquet, MN 8 6 15
7 277 kaw 2419890 Nicolas Reineccuis Silver Bay, MN 7 7 14
8 89 hon 5017462 Wyatt Johnson Stacy, MN 4 DNS 13
+25 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 1 1 25
2 67 YAM 215354 Matt Kline Backus, MN 2 2 22
3 269 ktm 0834452 Taylor Skinner Cambridge, MN 3 3 20
4 814 yam 3484983 Steve Omann North Branch, MN 5 4 18
5 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 4 5 16
+25 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 542 gas 5014210 Skyler Erickson Cambridge, MN 1 1 25
2 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson Grand Rapids, MN 3 2 22
3 24 kaw 5028017 Hogan Haas Minneapolis, MN 2 3 20
4 122 KTM 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 4 4 18
5 381 yam 2444407 Paul Tharalson 5 5 16
+25 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 yam 2417335 Kellon Knutson New London, MN 1 1 25
2 502 yam 2658608 Bradley Prisch Clear Lake, WI 2 2 22
3 536 ktm 5058067 Ryan Plath Garfield, MN 3 4 20
4 90 kaw 5037464 Kyle Schloesser Hibbing, MN 6 3 18
5 504 ktm 2747839 Andrew Wichlacz Center City, MN 5 5 16
6 45 hon 2444445 Joshua Stuehrenberg Wahpeton, ND 4 6 15
7 370 ktm 5009439 Michael Brumm Wheaton, MN 7 8 14
8 177 hon 3551332 Nick Spafford Webster, WI 9 7 13
9 996 hon 5018326 Brian Vixmer Harris, MN 8 DNS 12
Race Results Race: 5
Printed: 05:07 pm
Sr. (+40) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 2 ktm 494477 Mike Little New Richmond, WI 2 1 25
2 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor Hamton, MN 1 2 22
Sr. (+40) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 89 yam 0574173 Keith Johnson Stacy, MN 1 1 25
Sr. (+40) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 221 yam 5083653 Charlie Perry Barnesville, MN 1 1 25
2 230 KTM 5013993 Ryan Smith Saint Michael, MN 2 2 22
+55 B/C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 160 hon 2444406 John Norick Sr Duluth, MN 1 1 25
2 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 2 2 22
Race Results Race: 6
Printed: 05:07 pm
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 KTM 2324383 Jase Sonnenberg Frazee, MN 1 1 25
2 13x gas 5028731 Eastyn Krogh Dickinson, ND 2 2 22
3 697 yam 5043518 Bryson Dietman South Haven, MN 3 4 20
4 627 HUQ 5077733 Traedyn Mikrot South Range, WI 4 5 18
5 124 ktm 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 9 3 16
6 214 kaw 5065605 Alex Norick Duluth, MN 6 6 15
7 16 ktm 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 5 7 14
8 541 yam 2419859 Max Erickson Cambridge, MN 8 8 13
9 357 ktm 3311376 Jordan Althoff Randolph, MN 7 10 12
10 99 yam 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 10 9 11
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 68 ktm 2304045 Ryder Halquist Belle Plaine, MN 1 1 25
2 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 2 2 22
3 116 ktm 2447469 Wyatt Ohnstad Moorhead, MN 4 4 20
4 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 7 3 18
5 210 yam 5006573 Tucker Loso Coldspring, MN 6 6 16
6 418 yam 3658632 Brantly Maul Mora, MN 5 7 15
7 22 yam 3340882 Jarek Bernard Britt, MN 8 5 14
8 394 ktm 3913522 Owen Hamilton Zimmerman, MN 3 DNS 13
Race Results Race: 7
Printed: 05:07 pm
Supermini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 44 kaw 2275866 Christian Linder Cloquet, MN 1 1 25
2 582 kaw 2437339 Ethan Dearmond Duluth, MN 2 2 22
3 445 yam 3343231 Gabriel Strom Alexandria, MN 3 3 20
Girls Sr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 kaw 2418491 Lauren Anderson Brainerd, MN 1 1 25
2 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 2 2 22
Race Results Race: 8
Printed: 05:07 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 250 yam 883504 Aaron Blackstone Miltona, MN 1 1 25
2 269 ktm 0834452 Taylor Skinner Cambridge, MN 2 2 22
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 yam 2119751 Austin Speltz Buffalo, MN 1 1 25
2 526 hus 2311005 Cooper Wilson Grand Marais, MN 2 2 22
3 24 kaw 5028017 Hogan Haas Minneapolis, MN 3 3 20
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 26 ktm 5051462 Parker Miller Carlos, MN 2 2 25
2 x hon 2419787 Eli Epling Swanville, MN 4 1 22
3 87 hon 5087139 Kristof Lindstrom Thunder Bay, ON 3 3 20
4 21 yam 5089521 Mason Mcgrane Carlos, MN 1 6 18
5 725 yam 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 6 4 16
6 404 hon 5027679 Jake Jorgenson Cloquet, MN 5 5 15
7 xx hon 2432511 Connar Maly Meadowlands, MN 7 7 14
8 243 yam 5052421 Tucker Murphy Saginaw, MN 8 8 13
9 227 ktm 2372793 Jace Mattson Cloquet, MN 9 9 12
10 277 kaw 2419890 Nicolas Reineccuis Silver Bay, MN 11 10 11
11 481 yam 2432524 Emmett Clark Floodwood, MN 10 12 10
12 45 hon 2444445 Joshua Stuehrenberg Wahpeton, ND 12 11 9
13 510 HUQ 3350893 Hunter Little New Richmond, WI 13 13 8
14 303 kaw 5050581 Marquell Adams Pillager, MN 14 14 7
Race Results Race: 9
Printed: 05:07 pm
125cc 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 yam 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 1 1 25
2 515 yam 2188859 Spencer Briggs Bemidji, MN 2 2 22
3 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN 5 3 20
4 854 hon 1093170 Timothy Kristiansen Le Center, MN 4 5 18
5 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 6 4 16
6 125 HUQ 3691111 Cameron Ford Zimmerman, MN 3 7 15
7 130 gas 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 8 6 14
8 15 yam 2445902 Griffin Dysievick Kekabeka Falls, ON 7 8 13
9 290 yam 2444377 Hunter Semerad Dickinson, ND 11 9 12
10 24 yam 2208286 Carson R. Oconnor Hampton, MN 9 11 11
11 27 gas 2440991 Masen Campbell Walker, MN 12 10 10
12 573 yam 4245901 Blake Larson Eveleth, MN 10 12 9
13 132 yam 5027680 Tyler Jorgenson Duluth, MN 13 13 8
14 58 HUQ 2447471 Ben Molick Hibbing, MN 14 14 7
15 98 ktm 5046205 Everett Patton Fort Ripley, MN 15 15 6
16 589 yam 5037263 Gino Gherardi Hibbing, MN 16 16 5
Race Results Race: 10
Printed: 05:07 pm
Vet (+30) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 1 1 25
2 67 YAM 215354 Matt Kline Backus, MN 2 2 22
3 124 hon 0931897 Kyle E. Savelkoul St. Martin, MN 5 3 20
4 95 hon 499592 Rory Beckman Brandon, MN 4 4 18
5 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 3 5 16
6 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 7 6 15
7 30 hon 2663287 Kevin J. Rodel Isanti, MN 6 8 14
8 814 yam 3484983 Steve Omann North Branch, MN 8 7 13
Vet (+30) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 690 ktm 3506639 Travis Kendrick Buckeye, AZ 2 1 25
2 627 hus 759614 Mike Mikrot South Range, WI 1 2 22
3 542 gas 5014210 Skyler Erickson Cambridge, MN 3 4 20
4 105 yam 1095316 Andrew Rasmusson Grand Rapids, MN 5 3 18
5 122 KTM 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 6 5 16
6 103 yam 486217 Lucas Dooley Moorhead, MN 4 7 15
7 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 7 6 14
8 256 kaw 2231552 Ryan Raguse Fargo, ND 8 DNS 13
Vet (+30) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 462 hus 5043695 Chase Durand Big Lake, MN 1 1 25
2 504 ktm 2747839 Andrew Wichlacz Center City, MN 3 2 22
3 536 ktm 5058067 Ryan Plath Garfield, MN 2 4 20
4 90 kaw 5037464 Kyle Schloesser Hibbing, MN 4 3 18
5 338 yam 5006572 Ben Loso Cold Spring, MN 6 5 16
6 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 5 7 15
7 177 hon 3551332 Nick Spafford Webster, WI 7 6 14
8 102x yam 2444380 Travis Krumrei 8 DNS 13
Race Results Race: 11
Printed: 05:07 pm
Girls Jr. 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 337 yam 2382484 Rose Loso Cold Spring, MN 1 1 25
2 112 KTM 2447388 Brianna Larson Eveleth, MN 3 2 22
3 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 2 DNS 20
65cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 KTM 2324383 Jase Sonnenberg Frazee, MN 1 1 25
2 68 ktm 2304045 Ryder Halquist Belle Plaine, MN 2 2 22
3 13 ktm 3268376 Keaton Oconnor Hamptom, MN 4 3 20
4 13x gas 5028731 Eastyn Krogh Dickinson, ND 5 4 18
5 124 ktm 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 7 5 16
6 116 ktm 2447469 Wyatt Ohnstad Moorhead, MN 6 6 15
7 697 yam 5043518 Bryson Dietman South Haven, MN 8 7 14
8 627 HUQ 5077733 Traedyn Mikrot South Range, WI 9 8 13
9 22 yam 3340882 Jarek Bernard Britt, MN 10 9 12
10 214 kaw 5065605 Alex Norick Duluth, MN 11 10 11
11 357 ktm 3311376 Jordan Althoff Randolph, MN 12 11 10
12 99 yam 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 13 12 9
13 394 ktm 3913522 Owen Hamilton Zimmerman, MN 3 DNS 8
Race Results Race: 12
Printed: 05:07 pm
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 250 yam 883504 Aaron Blackstone Miltona, MN 1 1 25
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 274 ktm 5001180 Gavin Olson St Louis Park, MN 1 1 25
2 21 yam 5089521 Mason Mcgrane Carlos, MN 4 2 22
3 87 hon 5087139 Kristof Lindstrom Thunder Bay, ON 3 3 20
4 26 ktm 5051462 Parker Miller Carlos, MN 2 4 18
5 725 yam 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 6 6 16
6 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN 5 8 15
7 404 hon 5027679 Jake Jorgenson Cloquet, MN 9 5 14
8 xx hon 2432511 Connar Maly Meadowlands, MN 7 7 13
9 47 YAM 2194985 Brayan P. Anstine Nowthen, MN 8 10 12
10 73 yam 5099073 Brady Murdoff Laporte, MN 10 9 11
11 243 yam 5052421 Tucker Murphy Saginaw, MN 11 11 10
12 226x hon 2432515 Landon Drayna Carlos, MN 12 12 9
13 481 yam 2432524 Emmett Clark Floodwood, MN 14 13 8
14 191 yam 2418514 Connor Purcell Cloquet, MN 13 15 7
15 996 hon 5018326 Brian Vixmer Harris, MN 15 14 6
16 303 kaw 5050581 Marquell Adams Pillager, MN 16 16 5
17 160 hon 2441000 John Norick Duluth, MN 17 17 4
DNF 89 hon 5017462 Wyatt Johnson Stacy, MN DNF DNS
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 yam 2119751 Austin Speltz Buffalo, MN 2 1 25
2 130 yam 2088586 Brodie M. Oconnor Hampton, MN 1 2 22
3 15 yam 2955844 Matthew Thompson Slale River, ON 4 4 20
4 226 yam 1093018 Jacob Mcpherson Duluth, MN 6 3 18
5 125 HUQ 3691111 Cameron Ford Zimmerman, MN 3 6 16
6 471 yam 1050120 Mitchel Moore St Cloud, MN 5 5 15
7 381 yam 2444407 Paul Tharalson 7 7 14
Race Results Race: 13
Printed: 05:07 pm
+45 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 2 ktm 494477 Mike Little New Richmond, WI 1 1 25
+45 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 74 HUQ 327233 Kerry Anstine Nowthen, MN 1 1 25
+35 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 95 hon 499592 Rory Beckman Brandon, MN 2 1 25
2 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 1 2 22
3 30 hon 2663287 Kevin J. Rodel Isanti, MN 5 3 20
4 174 ktm 688542 Jed A. Oconnor Hamton, MN 4 4 18
5 124 hon 0931897 Kyle E. Savelkoul St. Martin, MN 3 6 16
6 814 yam 3484983 Steve Omann North Branch, MN 6 5 15
+35 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 627 hus 759614 Mike Mikrot South Range, WI 1 1 25
2 103 yam 486217 Lucas Dooley Moorhead, MN 3 2 22
3 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 2 3 20
+35 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 504 ktm 2747839 Andrew Wichlacz Center City, MN 1 1 25
2 338 yam 5006572 Ben Loso Cold Spring, MN 3 2 22
3 220x yam 5083653 Charlie Perry Barnesville, MN 2 4 20
4 230 KTM 5013993 Ryan Smith Saint Michael, MN 5 3 18
5 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 4 5 16
Race Results Race: 14
Printed: 05:07 pm
85cc 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 2 2 22
3 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 4 3 20
4 768 ktm 2194987 Colin Megaw Buffalo, MN 6 4 18
5 709 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 3 7 16
6 357 ktm 3311375 Jackson Althoff Randolph, MN 5 6 15
7 86 hus 5030342 Luke Carlson Lonsdale, MN 11 5 14
8 36 ktm 3902710 Austin Nutter South Range, WI 8 8 13
9 442 yam 5053292 Landon Roberts Pine City, MN 7 11 12
10 108 yam 2258024 Kaden Bernard Britt, MN 9 10 11
11 615 KTM 5027504 Ike Anderson Park Rapids, MN 13 9 10
12 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 10 12 9
13 323 yam 2277401 Jacob Theis 14 13 8
14 45 yam 3322501 Blaze R. Knight Zimmerman, MN 16 14 7
15 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 15 15 6
16 613 TM 2277413 Peter Grover Jordan, MN 18 16 5
17 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 17 17 4
18 101 ktm 3550186 Wyatt Petersen Baltic, SD 21 18 3
19 177 kaw 5028777 Zachariah Mosier Holdingford, MN 19 22 2
20 645 yam 2432525 Tucker Bradford Biwabik, MN 20 23 1
21 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 25 19
22 229 KTM 5018960 Owen Smith Saint Michael, MN 24 20
23 927 kaw 5047700 Gage Winther New London, MN 22 24
24 368 ktm 5022670 Ryder Umber New Folden, MN 26 21
25 499 yam 5052918 Levi Petron Virginia, MN 23 25
26 580 suz 3350890 Hayden Little New Richmond, WI 27 26
27 68 ktm 2304045 Ryder Halquist Belle Plaine, MN 12 DNS
Race Results Race: 15
Printed: 05:07 pm
Schoolboy 2 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 yam 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 2 1 25
2 526 hus 2311005 Cooper Wilson Grand Marais, MN 3 2 22
3 222 ktm 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 4 3 20
4 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN 5 4 18
5 47 YAM 2194985 Brayan P. Anstine Nowthen, MN 7 5 16
6 59 ktm 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 8 6 15
7 125 HUQ 3691111 Cameron Ford Zimmerman, MN 1 DNS 14
8 191 yam 2418514 Connor Purcell Cloquet, MN 6 DNS 13
Race Results Race: 16
Printed: 05:07 pm
50cc Shift/Shaft 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 367 ktm 2418446 Kyston Fahrenbruck Delano, MN 1 1 25
2 213 yam 5029093 Sawyer Johnson Cannon Falls, MN 2 2 22
3 226 yam 5047701 Hadley Winther New London, MN 4 3 20
4 12 yam 5034814 Reed Rasmusson Grand Rapids, MN 3 4 18
5 116 yam 5049073 Lincoln Johnsen Duluth, MN 7 5 16
6 520 ktm 2419824 Huxson Schmidt Eden Valley, MN 6 7 15
7 514 yam 5097283 Clayton Hanson Monticello, MN 5 8 14
8 926 yam 5076045 Braxton Radeke Saint Hilaire, MN 8 6 13
9 537 yam 5088893 Caleb Plath Garfield, MN 9 10 12
10 538 yam 5088894 Maverick Plath Garfield, MN 12 9 11
11 100 yam 2444415 Ivan Dockendorf 11 11 10
12 4 yam 2444403 Jaxon Lynnes Wadena, MN 10 12 9
13 667 yam 2440992 Hudson Thompson Big Lake, MN 13 13 8
14 113 yam 2444405 Abby Mikrot South Range, WI 14 14 7
Race Results Race: 17
Printed: 05:07 pm
50cc 4-6 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 cob 5060631 Tucker Pavlovich Duluth, MN 1 1 25
2 610 cob 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 2 2 22
50cc 7-8 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 56 cob 3704505 Braxton Johnson Cannon Falls, MN 1 1 25
2 16 cob 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 2 3 22
3 114 cob 5041834 Brayden Johnsen Duluth, MN 4 2 20
4 377 cob 2414652 Cason Leger Pine City, MN 3 4 18
5 72 COB 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 5 5 16
6 119 ktm 2419874 Tate Siegel Bemidji, MN 7 6 15
7 136 ktm 5027903 Leah Nutter South Range, WI 8 7 14
8 115 ktm 5085153 Wyatt Perry Barnesville, MN 9 9 13
9 710 HUQ 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 11 8 12
10 63 ktm 2447259 Gannon Bendickson Belgrade, MN 14 10 11
11 317 ktm 5016192 Oliver Hanson Monticello, MN 13 11 10
12 59 ktm 2444381 Conner Krumrei 12 12 9
13 35 ktm 5094760 Cooper Foss Royalton, MN 10 DNF 8
14 199 cob 5045754 Wyatt Cuypers Two Harbors, MN 6 DNS 7
Race Results Race: 18
Printed: 05:07 pm
50cc multi-speed
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 ktm 5060631 Tucker Pavlovich Duluth, MN 1 1 25
2 610 cob 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 2 2 22
3 251 ktm 2429793 Eli Dockendorf Watkins, MN 3 3 20
4 12 HUQ 5034814 Reed Rasmusson Grand Rapids, MN 5 4 18
5 213 yam 5029093 Sawyer Johnson Cannon Falls, MN 4 6 16
6 520 ktm 2419824 Huxson Schmidt Eden Valley, MN 6 5 15
7 727 ktm 5077698 Jordan Petersen 7 7 14
8 628 ktm 2447281 Grace Mikrot South Range, WI 8 8 13
Race Results Race: 19
Printed: 05:07 pm
65cc Beginner
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 174 HUQ 5095228 Davin Desmarais Monticello, MN 1 1 25
2 714 yam 5094912 Avery Thompson Big Lake, MN 2 2 22
3 859 kaw 5008984 Eli Bartell Kimball, MN 3 3 20
Race Results Race: 20
Printed: 05:07 pm
50cc oil 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 ktm 5060631 Tucker Pavlovich Duluth, MN 1 1 25
2 119 ktm 2419874 Tate Siegel Bemidji, MN 2 2 22
3 251 ktm 2429793 Eli Dockendorf Watkins, MN 4 3 20
4 226 ktm 5047701 Hadley Winther New London, MN 3 5 18
5 707 ktm 2419860 Caleb Linder Cloquet, MN 9 4 16
6 617 ktm 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 7 6 15
7 628 ktm 2447281 Grace Mikrot South Range, WI 6 7 14
8 520 ktm 2419824 Huxson Schmidt Eden Valley, MN 5 8 13
9 82x ktm 2444364 Grady Bendickson Belgrade, MN 8 9 12
10 519 ktm 2444037 Michael Hanson Monticello, MN 10 10 11
Race Results Race: 21
Printed: 05:07 pm
50cc Electric 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 367 ktm 2418446 Kyston Fahrenbruck Delano, MN 1 1 25
2 266 KTM 5091821 Rourke Hansen Clear Lake, MN 2 2 22
3 12 HUQ 5034814 Reed Rasmusson Grand Rapids, MN 4 3 20
4 617 HUQ 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 3 4 18
5 92 gas 3043519 Hudson Dietman Southhaven, MN 5 5 16
50cc Electric 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 170 hus 2418409 Easton Yaeger Sartell, MN 1 1 25
Race Results Race: 22
Printed: 05:07 pm
50cc Open 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 56 cob 3704505 Braxton Johnson Cannon Falls, MN 1 1 25
2 114 cob 5041834 Brayden Johnsen Duluth, MN 3 2 22
3 377 cob 2414652 Cason Leger Pine City, MN 2 5 20
4 16 cob 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 5 3 18
5 72 COB 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 6 4 16
6 22 cob 5060631 Tucker Pavlovich Duluth, MN 4 6 15
7 119 ktm 2419874 Tate Siegel Bemidji, MN 7 8 14
8 710 HUQ 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 9 7 13
9 136 ktm 5027903 Leah Nutter South Range, WI 8 9 12
10 170 hus 2418409 Easton Yaeger Sartell, MN 11 10 11
11 115 ktm 5085153 Wyatt Perry Barnesville, MN 10 11 10
DNF 199 cob 5045754 Wyatt Cuypers Two Harbors, MN DNF DNS
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com