Motocity Raceway Page 1 of 1
NorthStar/D23
07/03/2022
Race Results Race: 1
Printed: 05:00 pm
Schoolboy 2 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 1 1 25
2 23 yam 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 2 2 22
3 327 hon 2188874 Brett Helser Mora, MN 3 3 20
4 222 ktm 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 4 4 18
5 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN 6 5 16
6 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 5 6 15
7 96 HUQ 2671196 Vincent Aydt Rush City, MN 7 DNS 14
Race Results Race: 2
Printed: 05:00 pm
14-24 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 444 yam 3052356 Noah Miesen St Paul, MN 1 1 25
14-24 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
2 226 yam 1093018 Jacob Mcpherson Duluth, MN 2 4 22
3 15 yam 2955844 Matthew Thompson Slale River, ON 5 2 20
4 462 yam 2061832 Anson Scheele North Branch, MN 4 3 18
5 823 yam 0761443 Chase Kothman Otsego, MN 3 5 16
DNF 32 yam 683978 Wyatt Jacobs Pillager, MN DNF DNF
+25 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 67 YAM 215354 Matt Kline Backus, MN 1 1 25
2 138 hon 3094652 Lucas Giardino Thunder Bay, ON 2 2 22
3 269 ktm 0834452 Taylor Skinner Cambridge, MN 3 3 20
4 814 yam 3484983 Steve Omann North Branch, MN 4 4 18
DNF 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN DNF DNS
+25 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 206 suz 2128466 Levi Niemi Aurora, MN 1 1 25
2 366 KAW 3252366 Garian Moss Laporte, MN 2 2 22
3 172 kaw 506616 Nick Oeltjen Pine Island, MN 4 3 20
4 24 kaw 5028017 Hogan Haas Minneapolis, MN 3 4 18
5 542 gas 5014210 Skyler Erickson Cambridge, MN 6 5 16
6 122 ktm 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 5 6 15
7 9 kaw 902068 Dale Knickerbocker Maple Lake, MN 7 DNS 14
8 538 hon 1098141 Reuben Jacobs Fargo, ND 8 DNS 13
Race Results Race: 3
Printed: 05:00 pm
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 44 yam 2275866 Christian Linder Cloquet, MN 1 3 25
2 85 ktm 2189007 Mac Nornberg Pequot Lakes, MN 3 2 22
3 421 HUQ 2274922 Lincoln B. Nielsen Foley, MN 5 1 20
4 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 6 4 18
5 709 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 2 8 16
6 640 gas 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 8 5 15
7 140 yam 2311015 Max Niemi Tower, MN 4 9 14
8 333 HUQ 2273203 Calum Fisher Plymouth, MN 7 7 13
9 722 HUQ 2392561 Max Sweet Nowthen, MN 11 6 12
10 445 yam 3343231 Gabriel Strom Alexandria, MN 14 10 11
11 07 ktm 2447471 Ben Molick Hibbing, MN 13 11 10
12 229 KTM 5018960 Owen Smith Saint Michael, MN DNF 12 9
13 622 ktm 2418516 Gavin Hill Cloquet, MN 9 DNS 8
14 501 KTM 2399941 Theodore Thompson Wyndmere, ND 10 DNS 7
15 4 ktm 5069396 Jaxson Howery Lake Park, MN 12 DNS 6
16 753 ktm 2210958 Ashton P. Thomas Rosholt, SD 15 DNS 5
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 384 gas 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN 5 3 22
3 615 KTM 5027504 Ike Anderson Park Rapids, MN 4 5 20
4 36 ktm 3902710 Austin Nutter South Range, WI 3 7 18
5 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 9 6 16
6 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 6 9 15
7 261 HUQ 2308868 Zach Miller Zimmerman, MN 7 12 14
8 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN DNF 2 13
9 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 18 4 12
10 177 kaw 5028777 Zachariah Mosier Holdingford, MN 13 10 11
11 186 ktm 2414653 Logan Leger Pine City, MN 8 15 10
12 337 yam 2382484 Rose Loso Cold Spring, MN 11 14 9
13 138 yam 5014179 Thomas Belland Wyoming, MN 10 16 8
14 408 kaw 2274923 Emmitt L. Nielsen Foley, MN 16 11 7
15 416 ktm 5052294 Miles Gray Pine City, MN 14 13 6
16 308 ktm 2230781 Deegan Leaf Cambridge, MN DNF 8 5
17 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 15 18 4
18 101 ktm 3550186 Wyatt Petersen Baltic, SD 17 17 3
19 717 ktm 2264256 Jaxon Arends Brook Park, MN 2 DNS 2
20 250 ktm 2271380 Louis Oswald Bayport, MN 12 DNS 1
Race Results Race: 4
Printed: 05:00 pm
14-24 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 222 ktm 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 1 1 25
2 405 ktm 1084104 Brandt Bombard North Branch, MN 3 2 22
3 854 hon 1093170 Timothy Kristiansen Le Center, MN 4 3 20
4 457 ktm 3265250 Nick Lange St Cloud, MN 2 5 18
5 130 ktm 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 5 4 16
6 216 yam 5021990 Cole Reynolds Princeton, MN 7 6 15
8 225 hon 902538 Mox Disse Detroit Lakes, MN 6 DNS 13
DNF 23 ktm 2445894 Cody Schmidtke Gilbert, MN DNF DNF
+25 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 40 yam 2444399 Dillon Drummen Osakis, MN 1 1 25
2 x kaw 2444400 Spencer Hansmann Clearwater, MN 2 2 22
3 459 yam 471342 Evan Newman Fergus Falls, MN 3 3 20
4 484 hus 4076878 Tanner Riewer Detroit Lakes, MN 5 4 18
5 90 yam 5037464 Kyle Schloesser Side Lake, MN 4 5 16
6 502 yam 2658608 Bradley Prisch Clear Lake, WI 6 6 15
7 521 yam 2944493 Sherman Eberle Horace, ND 8 7 14
8 536 ktm 5058067 Ryan Plath Garfield, MN 7 8 13
9 370 ktm 5009439 Michael Brumm Wheaton, MN 10 9 12
10 188 ktm 2382499 Zach Cary Cloquet, MN 9 10 11
DNS 521 yam 2024602 Trisha Olson East Bethel, MN DNS DNS
Race Results Race: 5
Printed: 05:00 pm
Sr. (+40) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 82 ktm 0419060 Sheldon J. Fratzke Mora, MN 1 1 25
2 74 gas 3222433 Benny Van Cleve Prior Lake, MN 2 3 22
3 2 ktm 494477 Mike Little New Richmond, WI 4 2 20
4 28 gas 3277664 Mike Jenson Big Lake, MN 3 4 18
DNS 107 hon 528739 Bill Medek Ramsey, MN DNS DNS
Sr. (+40) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 147 kaw 2382508 Brandin Redmond Fargo, ND 1 1 25
2 47 hon 5016426 Kyle Boie Elk River, MN 2 2 22
3 527 yam 2249389 Daniel Schoumaker Minneapolis, MN 3 3 20
4 93 KAW 593712 Jamie Koch Brook Park, MN 4 4 18
5 427 yam 363693 John Bouton Hawley, MN 5 5 16
Sr. (+40) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 64 YAM 5036452 Derek Hedburg Watkins, MN 1 2 25
2 230 KTM 5013993 Ryan Smith Saint Michael, MN 3 3 22
3 105 hon 2319485 Clifford Linder Cloquet, MN 2 4 20
4 728 hon 5069131 Brian Beebe Rice Lake, WI 4 5 18
5 350 HUQ 2264678 Cory Bombard North Branch, MN DNS 1 16
+60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 320 KTM 5042326 David Jendro Cambridge, MN 1 1 25
2 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 2 3 22
3 331 ktm 1105781 Randall Ross St. Paul, MN DNS 2 20
DNS 557 hon 3930083 Dennis Hines Brainerd, MN DNS DNS
DNS 753 yam 901585 Keith W. Buss Norcross, MN DNS DNS
Race Results Race: 6
Printed: 05:00 pm
Girls Jr. 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 337 yam 2382484 Rose Loso Cold Spring, MN 1 1 25
2 62 ktm 5016463 Addison Boie Elk River, MN 3 2 22
3 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 2 3 20
Race Results Race: 7
Printed: 05:00 pm
Supermini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 46 HUQ 2122487 Griffin Disse Detroit Lakes, MN 2 1 25
2 240 gas 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 1 5 22
3 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 5 2 20
4 421 HUQ 2274922 Lincoln B. Nielsen Foley, MN 4 4 18
5 44 yam 2275866 Christian Linder Cloquet, MN 6 3 16
6 23 ktm 5059243 Cale Spitzer Kensal, ND 3 6 15
7 722 ktm 2392561 Max Sweet Nowthen, MN 8 7 14
8 640 gas 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 9 8 13
9 361 ktm 5016893 Jace Shaw Aitkin, MN 10 9 12
10 445 yam 3343231 Gabriel Strom Alexandria, MN 11 10 11
11 685 ktm 2382492 Ryley Hill Cloquet, MN 7 DNS 10
DNS 104 yam 2419841 Reanna Smith Warroad, MN DNS DNS
Race Results Race: 8
Printed: 05:00 pm
65cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 502 ktm 2399942 Mathaios Thompson Wyndmere, ND 1 1 25
2 394 ktm 3913522 Owen Hamilton Zimmerman, MN 2 3 22
3 416 hus 5052294 Miles Gray Pine City, MN 4 4 20
4 701 yam 5016461 Ryan Reinhardt Marine On Saint Croi, MN 3 5 18
5 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 7 6 16
6 210 yam 5006573 Tucker Loso Coldspring, MN 5 8 15
7 124 ktm 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 6 9 14
8 418 yam 3658632 Brantly Maul Mora, MN 10 7 13
9 627 cob 5077733 Traedyn Mikrot South Range, WI 9 10 12
10 697 yam 5043518 Bryson Dietman South Haven, MN 8 11 11
11 503 KTM 2399943 Maximus Thompson Wyndmere, ND DNS 2 10
12 270 ktm 2374782 Jace Schroeder North Branch, MN 11 DNS 9
DNF 901 ktm 5022901 Maxxon Nord Renville, MN DNF DNS
DNS 240 ktm 2303975 Leighton Oswald Bayport, MN DNS DNS
Race Results Race: 9
Printed: 05:00 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 444 yam 3052356 Noah Miesen St Paul, MN 2 1 25
2 138 hon 3094652 Lucas Giardino Thunder Bay, ON 1 2 22
3 269 ktm 0834452 Taylor Skinner Cambridge, MN DNS 3 20
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 1 1 25
2 462 yam 2061832 Anson Scheele North Branch, MN 2 2 22
3 366 KAW 3252366 Garian Moss Laporte, MN 3 3 20
4 24 kaw 5028017 Hogan Haas Minneapolis, MN 4 4 18
5 538 hon 1098141 Reuben Jacobs Fargo, ND 5 DNS 16
DNS 684 kaw 2820918 Corey Napper Silver Bay, MN DNS DNS
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 274 ktm 5001180 Gavin Olson St Louis Park, MN 1 1 25
2 26 ktm 5051462 Parker Miller Carlos, MN 3 2 22
3 405 ktm 1084104 Brandt Bombard North Branch, MN 2 3 20
4 929 hon 1025843 Wyatt Kragt Milaca, MN 4 4 18
5 21 yam 5089521 Mason Mcgrane Carlos, MN 5 5 16
6 40 yam 2444399 Dillon Drummen Osakis, MN 6 6 15
7 x kaw 2444400 Spencer Hansmann Clearwater, MN 7 8 14
8 725x kaw 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 9 7 13
9 243 yam 5052421 Tucker Murphy Saginaw, MN 11 9 12
10 315 hon 5081179 Joseph Doucette Brainerd, MN 10 11 11
11 216 yam 5021990 Cole Reynolds Princeton, MN 13 10 10
12 598 suz 3350893 Hunter Little New Richmond, WI 14 12 9
13 459 yam 471342 Evan Newman Fergus Falls, MN 8 DNS 8
14 303 hon 5050581 Marquell Adams Pillager, MN 12 DNS 7
Race Results Race: 10
Printed: 05:00 pm
+35 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 95 hon 499629 Rory Beckman Brandon, MN 1 2 25
2 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 3 1 22
3 124 hon 0931897 Kyle E. Savelkoul St. Martin, MN 2 3 20
4 814 yam 3484983 Steve Omann North Branch, MN 4 4 18
5 97 yam 719297 Jason Place Farmington, MN 5 5 16
DNS 107 hon 528739 Bill Medek Ramsey, MN DNS DNS
+35 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 627 hus 759614 Mike Mikrot South Range, WI 1 1 25
2 527 yam 2249389 Daniel Schoumaker Minneapolis, MN 2 3 22
3 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 4 2 20
4 93 KAW 593712 Jamie Koch Brook Park, MN 3 4 18
DNS 23 kaw 5008739 Preston Hines Brainerd, MN DNS DNS
+35 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 64 YAM 5036452 Derek Hedburg Watkins, MN 1 1 25
2 338 yam 5006572 Ben Loso Cold Spring, MN 2 2 22
3 230 KTM 5013993 Ryan Smith Saint Michael, MN 3 3 20
4 138 hon 5028138 Luke Nord Renville, MN 4 DNS 18
Race Results Race: 11
Printed: 05:00 pm
+50 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 121k kaw 184090 Kurt Caswell Brook Park, MN 1 1 25
2 932 HUQ 962255 Michael Rapp Cambridge, MN 2 2 22
DNS 105 yam 2671160 Delon Luther Fort Ripley, MN DNS DNS
+50 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 98 yam 5011080 Brett Vesel Winona, MN 1 1 25
2 215 ktm 1099690 Jay Ritter Carlos, MN 2 3 22
3 420 hus 3220559 Tim Rhode Crystal, MN DNS 2 20
+65
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 511 HUQ 514443 Steve Tingvold Maple Grove, MN 1 1 25
Race Results Race: 12
Printed: 05:00 pm
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 503 KTM 2399943 Maximus Thompson Wyndmere, ND 1 1 25
2 124 ktm 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 2 3 22
3 627 cob 5077733 Traedyn Mikrot South Range, WI 4 4 20
4 697 yam 5043518 Bryson Dietman South Haven, MN 3 5 18
5 103 ktm 2392019 Tucker Weets Evansville, MN 5 6 16
6 701 yam 5016461 Ryan Reinhardt Marine On Saint Croi, MN DNF 2 15
7 541 yam 2419859 Max Erickson Cambridge, MN DNS 7 14
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 502 ktm 2399942 Mathaios Thompson Wyndmere, ND 1 1 25
2 384 yam 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN 3 2 22
3 394 ktm 3913522 Owen Hamilton Zimmerman, MN 2 3 20
4 416 hus 5052294 Miles Gray Pine City, MN 4 4 18
5 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 6 5 16
6 210 yam 5006573 Tucker Loso Coldspring, MN 5 7 15
7 418 yam 3658632 Brantly Maul Mora, MN 9 6 14
8 42 ktm 2402808 Tripp Hokanson Ashby, MN 8 8 13
9 901 ktm 5022901 Maxxon Nord Renville, MN 7 DNS 12
Race Results Race: 13
Printed: 05:00 pm
125cc 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 2 1 25
2 23 yam 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 1 2 22
3 515 yam 2188859 Spencer Briggs Bemidji, MN 3 3 20
4 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN 4 4 18
5 854 hon 1093170 Timothy Kristiansen Le Center, MN 6 5 16
6 130 ktm 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 5 6 15
7 395 yam 5014588 Gabe Heiniemi Savage, MN 7 7 14
8 5 yam 5050568 Collin Hawkinson Pillager, MN 9 8 13
9 919 ktm 5040824 Ryan Beehler Rice, MN 8 9 12
Women
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 240 gas 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 2 2 22
3 67 kaw 722607 Sophia Johnson Brooklyn Park, MN 3 3 20
4 772 HUQ 3350898 Gabriella Searl New Richmond, WI 4 4 18
Race Results Race: 14
Printed: 05:00 pm
Vet (+30) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 67 YAM 215354 Matt Kline Backus, MN 1 1 25
2 95 hon 499629 Rory Beckman Brandon, MN 2 3 22
3 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 4 2 20
4 124 hon 0931897 Kyle E. Savelkoul St. Martin, MN 3 5 18
5 814 yam 3484983 Steve Omann North Branch, MN 5 4 16
6 97 yam 719297 Jason Place Farmington, MN DNS 6 15
DNS 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN DNS DNS
Vet (+30) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 627 hus 759614 Mike Mikrot South Range, WI 2 1 25
2 690 ktm 3506639 Travis Kendrick Buckeye, AZ 1 2 22
3 542 gas 5014210 Skyler Erickson Cambridge, MN 4 3 20
4 418 yam 3550777 Blake Maul Mora, MN 3 4 18
5 256 kaw 2231552 Ryan Raguse Fargo, ND 6 5 16
6 122 ktm 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 5 6 15
Vet (+30) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 462 hus 5043695 Chase Durand St Paul, MN 1 1 25
2 536 ktm 5058067 Ryan Plath Garfield, MN 2 2 22
3 338 yam 5006572 Ben Loso Cold Spring, MN 4 4 20
4 x gas 5066382 Doug Jasken Alexandria, MN 3 5 18
5 90 yam 5037464 Kyle Schloesser Side Lake, MN DNF 3 16
6 138 hon 5028138 Luke Nord Renville, MN 5 DNS 15
DNS 188 ktm 2382499 Zach Cary Cloquet, MN DNS DNS
Race Results Race: 15
Printed: 05:00 pm
85cc 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 709 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 2 2 22
3 38 ktm 5059243 Cale Spitzer Kensal, ND 3 4 20
4 421 HUQ 2274922 Lincoln B. Nielsen Foley, MN 5 3 18
5 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 4 5 16
6 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 6 6 15
7 140 yam 2311015 Max Niemi Tower, MN 10 9 14
8 640 gas 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 13 8 13
9 308 ktm 2230781 Deegan Leaf Cambridge, MN 11 10 12
10 333 HUQ 2273203 Calum Fisher Plymouth, MN 9 12 11
11 261 HUQ 2308868 Zach Miller Zimmerman, MN 12 11 10
12 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 7 19 9
13 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 14 15 8
14 615 KTM 5027504 Ike Anderson Park Rapids, MN 8 21 7
15 408 kaw 2274923 Emmitt L. Nielsen Foley, MN 17 13 6
16 138 yam 5014179 Thomas Belland Wyoming, MN 18 14 5
17 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 16 18 4
18 177 kaw 5028777 Zachariah Mosier Holdingford, MN 21 16 3
19 101 ktm 3550186 Wyatt Petersen Baltic, SD 20 17 2
20 229 KTM 5018960 Owen Smith Saint Michael, MN 19 20 1
21 36 ktm 3902710 Austin Nutter South Range, WI DNS 7
22 4 ktm 5069396 Jaxson Howery Lake Park, MN 15 DNS
DNS 622 ktm 2418516 Gavin Hill Cloquet, MN DNS DNS
DNS 501 KTM 2399941 Theodore Thompson Wyndmere, ND DNS DNS
Race Results Race: 16
Printed: 05:00 pm
Girls Sr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 2 1 25
2 240 gas 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 1 2 22
3 540 ktm 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 3 3 20
4 14 kaw 3925832 Payten Roberts Floodwood, MN 4 4 18
Race Results Race: 17
Printed: 05:00 pm
+45 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 28 gas 3277664 Mike Jenson Big Lake, MN 1 1 25
2 2 ktm 494477 Mike Little New Richmond, WI 3 2 22
3 74 gas 3222433 Benny Van Cleve Prior Lake, MN 2 3 20
4 121k kaw 184090 Kurt Caswell Brook Park, MN 4 4 18
DNS 107 hon 528739 Bill Medek Ramsey, MN DNS DNS
+45 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 794 hon 328322 Timothy Pospisil Melrose, MN 1 1 25
2 47 hon 5016426 Kyle Boie Elk River, MN 2 2 22
+55 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 320 KTM 5042326 David Jendro Cambridge, MN 1 1 25
2 932 HUQ 962255 Michael Rapp Cambridge, MN 2 2 22
+45 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 350 HUQ 2264678 Cory Bombard North Branch, MN 1 1 25
+55 B/C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 98 yam 5011080 Brett Vesel Winona, MN 1 1 25
2 41 hon 5069669 Mitch Wolff Elysian, MN 2 2 22
3 762 kaw 901586 Brad Raguse Wheaton, MN 5 3 20
4 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 4 4 18
5 331 ktm 1105781 Randall Ross St. Paul, MN 3 DNS 16
Race Results Race: 18
Printed: 05:00 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 405 ktm 1084104 Brandt Bombard North Branch, MN 3 2 25
2 21 yam 5089521 Mason Mcgrane Carlos, MN 2 3 22
3 26 ktm 5051462 Parker Miller Carlos, MN 5 1 20
4 929 hon 1025843 Wyatt Kragt Milaca, MN 4 5 18
5 725x kaw 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 6 6 16
6 307 ktm 3657970 Braden Stewart Walker, MN 10 4 15
7 337 hon 2432511 Connar Maly Meadowlands, MN 7 7 14
8 96 HUQ 2671196 Vincent Aydt Rush City, MN 9 8 13
9 243 yam 5052421 Tucker Murphy Saginaw, MN 8 9 12
10 137 yam 5069163 Brandin Beebe Rice Lake, WI 11 10 11
11 274 ktm 5001180 Gavin Olson St Louis Park, MN 1 DNS 10
12 303 hon 5050581 Marquell Adams Pillager, MN 12 DNS 9
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 1 2 25
2 462 yam 2061832 Anson Scheele North Branch, MN 4 1 22
3 327 hon 2188874 Brett Helser Mora, MN 2 3 20
4 226 yam 1093018 Jacob Mcpherson Duluth, MN 3 5 18
5 15 yam 2955844 Matthew Thompson Slale River, ON 5 4 16
6 823 yam 0761443 Chase Kothman Otsego, MN 6 6 15
7 9 kaw 902068 Dale Knickerbocker Maple Lake, MN 7 DNS 14
Race Results Race: 19
Printed: 05:00 pm
Schoolboy 1 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 yam 2162680 Dustin J. White Brownton, MN 1 1 25
2 515 yam 2188859 Spencer Briggs Bemidji, MN 2 2 22
3 130 ktm 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 3 3 20
4 240 gas 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 4 4 18
5 395 yam 5014588 Gabe Heiniemi Savage, MN 5 5 16
6 919 ktm 5040824 Ryan Beehler Rice, MN 6 6 15
DNF 361 ktm 5016893 Jace Shaw Aitkin, MN DNF DNS
Race Results Race: 20
Printed: 05:00 pm
50cc 7-8 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 ktm 2324383 Jase Sonnenberg Frazee, MN 1 1 25
2 56 cob 3704505 Braxton Johnson Cannon Falls, MN 2 2 22
3 114 cob 5041834 Brayden Johnsen Duluth, MN 3 3 20
4 72 COB 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 5 4 18
5 199 cob 5045754 Wyatt Cuypers Two Harbors, MN 6 5 16
6 377 cob 2414652 Cason Leger Pine City, MN 4 8 15
7 710 hus 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 7 6 14
8 13 ktm 5066761 Jase Browen Long Prairie, MN 10 7 13
9 936 ktm 2947458 Gabe Jasken Alexandria, MN 9 9 12
10 302 cob 2387195 Mia Niemi Tower, MN 8 10 11
11 257 cob 2414661 Jack Wendolek Hutchinson, MN 11 12 10
12 236 ktm 2405084 Bentley Knospe Forest Lake, MN 15 11 9
13 12 gas 5069397 Ryker Howery Lake Park, MN 13 14 8
14 21 ktm 2419818 Avery Hegg Saginaw, MN 12 15 7
15 248 COB 2363403 Malcolm Fisher Minneapolis, MN 16 13 6
16 317 ktm 5016192 Oliver Hanson Monticello, MN 17 17 5
17 258 cob 2414662 Landon Wendolek Hutchinson, MN 14 DNF 4
18 191 ktm 2444397 Finley Hokanson Ashby, MN DNF 16 3
19 753 ktm 5088687 Axel Bock Wheaton, MN 18 18 2
Race Results Race: 21
Printed: 05:00 pm
50cc 4-6 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 271 HUQ 5016612 Reid Schroeder North Branch, MN 1 1 25
2 610 cob 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 2 2 22
3 281 cob 5007374 Wyatt Miller Zimmerman, MN 3 3 20
4 125 KAW 2444394 Carson Homan Rice, MN 4 4 18
Race Results Race: 22
Printed: 05:00 pm
65cc Beginner
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 377 cob 2414652 Cason Leger Pine City, MN 1 1 25
2 114 yam 5041834 Brayden Johnsen Duluth, MN 2 2 22
3 425 ktm 2322714 Kaelien Nielsen Foley, MN 3 3 20
4 714 yam 5094912 Avery Thompson Big Lake, MN DNS 4 18
Race Results Race: 23
Printed: 05:00 pm
50cc multi-speed
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 cob 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 1 1 25
2 213 yam 5029093 Sawyer Johnson Cannon Falls, MN 2 2 22
3 251 ktm 2429793 Eli Dockendorf Watkins, MN 3 3 20
4 236 yam 2444373 Nevaeh Schlosser Elbow Lake, MN 4 4 18
5 628 ktm 2447281 Grace Mikrot South Range, WI 5 5 16
6 22 KTM 2445915 Emma Hegg Saginaw, MN 6 6 15
Race Results Race: 24
Printed: 05:00 pm
50cc Electric 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 271 HUQ 5016612 Reid Schroeder North Branch, MN 2 1 25
2 38 ktm 5092785 Tyler Campbell Thunder Bay, ON 1 2 22
3 266 KTM 5091821 Rourke Hansen Clear Lake, MN 3 3 20
4 617 HUQ 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 4 4 18
5 92 ktm 3043519 Hudson Dietman Southhaven, MN 5 5 16
50cc Electric 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 257 cob 2414661 Jack Wendolek Hutchinson, MN 1 1 25
2 24 ktm 5092782 Tala Campbell Thunder Bay, ON 2 2 22
3 236 hon 2405084 Bentley Knospe Forest Lake, MN 3 3 20
Race Results Race: 25
Printed: 05:00 pm
50cc Shift/Shaft 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 213 yam 5029093 Sawyer Johnson Cannon Falls, MN 1 1 25
2 226 yam 5047701 Hadley Winther New London, MN 2 2 22
3 18 yam 2444374 Landyn Meagher Swanville, MN 3 3 20
4 116 yam 5049073 Lincoln Johnsen Duluth, MN 6 4 18
5 200x yam 5088894 Maverick Plath Garfield, MN 5 6 16
6 328 hon 5060410 Parker Smith Saint Michael, MN 4 7 15
7 100 yam 5088893 Caleb Plath Garfield, MN 7 5 14
8 191 yam 5085478 Destinee Groshong Hibbing, MN 8 8 13
9 667 yam 2440992 Hudson Thompson Big Lake, MN 9 10 12
10 518 yam 5097283 Clayton Hanson Monticello, MN 11 9 11
11 97 yam 5083787 Sawyer Jenson Becker, MN 10 11 10
Race Results Race: 26
Printed: 05:00 pm
50cc Open 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 56 cob 3704505 Braxton Johnson Cannon Falls, MN 1 1 25
2 114 cob 5041834 Brayden Johnsen Duluth, MN 2 2 22
3 377 cob 2414652 Cason Leger Pine City, MN 3 3 20
4 72 COB 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 4 4 18
5 199 cob 5045754 Wyatt Cuypers Two Harbors, MN 5 5 16
6 710 hus 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 6 6 15
7 936 ktm 2947458 Gabe Jasken Alexandria, MN 7 7 14
8 258 cob 2414662 Landon Wendolek Hutchinson, MN 9 8 13
9 302 cob 2387195 Mia Niemi Tower, MN 8 9 12
10 236 ktm 2405084 Bentley Knospe Forest Lake, MN 12 10 11
11 248 COB 2363403 Malcolm Fisher Minneapolis, MN 11 11 10
12 257 cob 2414661 Jack Wendolek Hutchinson, MN 10 13 9
13 753 ktm 5088687 Axel Bock Wheaton, MN 14 12 8
14 191 ktm 2444397 Finley Hokanson Ashby, MN 17 14 7
15 21 ktm 2419818 Avery Hegg Saginaw, MN 13 18 6
16 24 ktm 5092782 Tala Campbell Thunder Bay, ON 16 16 5
17 12 gas 5069397 Ryker Howery Lake Park, MN 15 17 4
18 38 ktm 5092785 Tyler Campbell Thunder Bay, ON DNF 15 3
19 979 cob 2444374 Landyn Meagher Swanville, MN 18 19 2
Race Results Race: 27
Printed: 05:00 pm
50cc oil 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 707 ktm 2419860 Caleb Linder Cloquet, MN 1 1 25
2 251 ktm 2429793 Eli Dockendorf Watkins, MN 2 2 22
3 226 ktm 5047701 Hadley Winther New London, MN 3 3 20
4 617 ktm 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 4 5 18
5 519 ktm 2444037 Michael Hanson Monticello, MN 6 4 16
6 22 KTM 2445915 Emma Hegg Saginaw, MN 7 6 15
7 628 ktm 2447281 Grace Mikrot South Range, WI 5 DNF 14
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com