Motocity Raceway Page 1 of 1
2018 Crow Wing County Fair MX Race
08/02/2018
Race Results Race: 1
Printed: 10:09 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 1 1
2 770 ktm 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 2 2
3 29 ktm 2177879 Talan Goble Baxter, MN 3 3
4 307 ktm Braden Stewart Walker, MN 4 4
125 Only 12+-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 786 yam Kevin Burns Aitkin, MN 2 1
2 76 yam 2306542 Jason Boller Merrifield, MN 1 2
3 44 ktm Brett Abel St Michael, MN 3 3
4 381 kaw Paige Elyea Sartell, MN 4 4
Race Results Race: 2
Printed: 10:09 pm
Quad Stock 90 6-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4x apx Gabe Jukish Deerwood, MN 1 1
2 9 apx Nolan Jukish Deerwood, MN 2 2
3 51 apx 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 3 3
4 61 apx Arron Lockwood Pequot Lakes, MN 4 4
5 6 apx Paul Nieman Little Falls, MN 5 5
6 702 drr 2365911 Carsyn Miller Swanville, MN 6 6
Race Results Race: 3
Printed: 10:09 pm
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 1 1
2 534 yam James Groen Merrifield, MN 2 2
3 267 yam Josh Stangel Brainerd, MN 3 3
Race Results Race: 4
Printed: 10:09 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 84 ktm 2019573 Carter Reece East Gull Lake, MN 3 1
2 413 kaw 2231599 Evan Daudt Longville, MN 2 2
3 294 ktm 666128 Austin Pogreba Cushing, MN 1 3
4 32 kaw 683978 Wyatt Jacobs Pillager, MN 6 4
5 234 suz 2306484 Taylor Hill Pillager, MN DNF 5
6 23 suz Nathan Hill Brainerd, MN 5 6
7 786 yam Kevin Burns Aitkin, MN 8 7
8 105 hon Ryan Trout Browerville, MN 9 8
9 47 hon 2940042 Jesse Horner Remer, MN 7 9
10 62 yam 752151 Cody Thomsen Merrifield, MN DNF 10
11 898 suz 2365909 Ryan Fussy Bowlus, MN 4 11
Race Results Race: 5
Printed: 10:09 pm
Quad 50cc Semi Stock 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 617 apx 2365910 Kelsey Schmitt Long Prairie, MN 1 1
2 8 hon Brady Hedburg Rice, MN 2 2
3 99 drr Emmett Olsen Brainerd, MN 4 3
4 9 drr Aubrey Jukish Deerwood, MN 3 4
Quad 50 Rec 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 suz Tyler Mueller Long Prairie, MN 2 1
2 34 kym Easton Holsapple Brainerd, MN 1 2
3 10 kaw Keegan Irish Bemidji, MN 3 3
Race Results Race: 6
Printed: 10:09 pm
Quad 90cc Rec 6-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 pls Ava Erlandson Brainerd, MN 1 1
2 45 pls Kashton Black St Joseph, MN 3 2
3 88 pls Tate Cronin Brainerd, MN 2 3
4 108 cat 2365913 Jackson Hadrava Laporte, MN 5 4
5 7 suz Dawson Weistroffer Brainerd, MN 4 5
Race Results Race: 7
Printed: 10:09 pm
Quad 90cc Production 6-15-mfn
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 9 apx Nolan Jukish Deerwood, MN 2 1
2 51 drr 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN DNF 2
3 4x apx Gabe Jukish Deerwood, MN 1 3
4 61 apx Arron Lockwood Pequot Lakes, MN 3 4
Race Results Race: 8
Printed: 10:09 pm
65cc 7-9-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 259 ktm 3330093 Braylin Deleon Pillager, MN 1 1
2 75 kaw Wyatt Borders Pequot Lakes, MN 3 2
3 95 yam 3307825 Elijah Anderson Buffalo, MN 2 3
4 557 kaw Canaan Zasmeta Aitkin, MN 4 4
DNS x yam Wyatt Weistroffer Palisade, MN 5 DNS
65cc 10-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 54 ktm Lukas Searer IN 1 1
2 337 ktm Caleb Zasmeta Aitkin, MN 2 2
3 6 unk Lauren Anderson Brainerd, MN 3 3
Race Results Race: 9
Printed: 10:09 pm
Lites B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 525 hon Michael Grone Lino Lakes, MN 4 1
2 20 yam 673391 Mitchell Masters Merrifield, MN 2 2
3 786 yam Kevin Burns Aitkin, MN 3 3
DNS 898 suz 2365909 Ryan Fussy Bowlus, MN 1 DNS
Race Results Race: 10
Printed: 10:09 pm
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 166 kaw 3331500 Austin Baier Brainerd, MN 2 1
2 14 suz 2306501 Tyler Heinlen St Paul, MN 1 2
3 76 yam 2306542 Jason Boller Merrifield, MN 4 3
4 534 yam Tyler Green Brainerd, MN 7 4
5 154 yam Jacob Slette-peterson Brainerd, MN 5 5
6 44 ktm Brett Abel St Michael, MN 3 6
7 503 hon Cassie Flanagan Brainerd, MN 8 7
8 113 yam Joey Slette Aitkin, MN 9 8
DNS 218 yam Sean Biever Brainerd, MN 6 DNS
Race Results Race: 11
Printed: 10:09 pm
Quad Sport-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 777 yam Jonah Polson Greenfield, MN 2 1
2 15 yam Logan Reed Fort Ripley, MN 4 2
3 51 cob 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 3 3
4 428 apx Jayden Schmitt Long Prairie, MN 1 4
Race Results Race: 12
Printed: 10:09 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 557 ktm Canaan Zasmeta Aitkin, MN 3 1
2 95 ktm 3307825 Elijah Anderson Buffalo, MN 1 2
3 384 ktm Josiah Eller Pillager, MN 2 3
50cc Oil 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 hon Brady Hedburg Rice, MN 1 1
Race Results Race: 13
Printed: 10:09 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 54 ktm Lukas Searer IN 1 1
2 29 ktm 2177879 Talan Goble Baxter, MN 2 2
3 317 ktm Skyler Hill Brainerd, MN 3 3
4 177 hon Kaiden Peterson Fargo, ND 4 4
5 88 kaw Hendrix Watson Merrifield, MN 7 5
6 735 kaw Brandon Barstow Brainerd, MN 5 6
7 8 yam Ryker Schneider Brainerd, MN 6 7
85cc 12-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 1 1
2 770 ktm 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 2 2
3 307 ktm Braden Stewart Walker, MN 3 3
Race Results Race: 14
Printed: 10:09 pm
Open A-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 84 ktm 2019573 Carter Reece East Gull Lake, MN 1 1
2 902 yam 778259 Josh B. Virnig Deerwood, MN 3 2
3 294 ktm 666128 Austin Pogreba Cushing, MN 2 3
4 62 yam 752151 Cody Thomsen Merrifield, MN 5 4
5 23 suz Nathan Hill Brainerd, MN 4 5
Race Results Race: 15
Printed: 10:09 pm
Open B-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 413 kaw 2231599 Evan Daudt Longville, MN 1 1
2 525 hon Michael Grone Lino Lakes, MN 3 2
3 32 kaw 683978 Wyatt Jacobs Pillager, MN 4 3
4 105 hon Ryan Trout Browerville, MN 8 4
5 81 kaw Travis Beens Palisade, MN 6 5
6 89 kaw 673391 Mitchell Masters Merrifield, MN 2 6
DNS 898 suz 2365909 Ryan Fussy Bowlus, MN 5 DNS
DNS 234 suz 2306484 Taylor Hill Pillager, MN 7 DNS
Race Results Race: 16
Printed: 10:09 pm
Open C-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 26 hon Dylan Stumvoll Pequot Lakes, MN 1 1
2 47 hon 2940042 Jesse Horner Remer, MN 2 2
3 134 yam Evan Van Vickle East Gull Lake, MN 5 3
4 14 suz 2306501 Tyler Heinlen St Paul, MN 3 4
5 166 kaw 3331500 Austin Baier Brainerd, MN 4 5
6 279 yam Riley Groshong Pillager, MN 6 6
7 1x hon Devon Charpenter Brainerd, MN DNF 7
DNF 1 yam Riley Heinlen Baxter, MN 8 DNF
DNS 503 hon Cassie Flanagan Brainerd, MN 7 DNS
Race Results Race: 17
Printed: 10:09 pm
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 201 yam 2374787 Isaac Polson Greenfield, MN 1 1
2 24 hon Jonathan Clark Eagan, MN 2 2
3 77 kaw Jacob Elkin Oak Grove, MN 3 3
4 x hon Aaron Johnson Brainerd, MN 4 4
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com