Motocity Raceway Page 1 of 1
Anoka County Fair MX Race
07/24/2018
Race Results Race: 1
Printed: 10:10 pm
Quad Stock 90 6-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 drr Ryker Jackman Zimmerman, MN 2 1
DNF 51 drr 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 1 DNF
Race Results Race: 2
Printed: 10:10 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 kaw 2062315 Gage Krech North Branch, MN 1 1
2 59 kaw 3297635 Rj Thorud Medina, MN 2 2
3 577 ktm Jesse Holmberg Blaine, MN 3 3
4 52 hus 2194994 Adrian Hauge Forest Lake, MN 4 4
5 77 unk Micah Linus Brooklyn Park, MN 5 5
Race Results Race: 3
Printed: 10:10 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 288 yam Jessup Pearson St Michael, MN 1 1
2 46 yam 3059614 Jake Dunsmoor Andover, MN 2 2
Race Results Race: 4
Printed: 10:10 pm
65cc 7-9-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 55 ktm Cash Anderson Albertville, MN 1 1
2 874 unk Deegan Dalbec Lindstrom, MN 2 2
3 457 kaw Cole Dryden Nowthen, MN 3 3
65cc 10-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 kaw Braden Emerson Cambridge, MN 1 1
2 5 suz Sam Coburn 2 2
Race Results Race: 5
Printed: 10:10 pm
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 30 hon 315408 Troy Johnson Blaine, MN 1 1
2 79 suz 2668188 Ryan Ingebritson Andover, MN 2 2
3 627 kaw William Bohn Zimmerman, MN 3 3
4 932 hon 962255 Michael Rapp Cambridge, MN 4 4
5 238 suz Chad Curry Coon Rapids, MN 5 5
6 373 yam 3080412 Robert Dickson Circle Pines, MN 7 6
7 763 kaw Bryan Pollock Louisville, TN 6 7
DNS 9 kaw Paul Vorwerk East Bethel, MN DNS DNS
Race Results Race: 6
Printed: 10:10 pm
125 Only 12+-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 261 yam 2118115 Owen Sailor Elk River, MN 1 1
2 610 kaw 2062315 Gage Krech North Branch, MN 2 2
3 224 ktm 2231786 Tyler Westring Ramsey, MN DNF 3
4 621 ktm Zachary Erickson Anoka, MN 3 4
5 98 hon Jayden Benson Blaine, MN DNS 5
6 49 hon Brett Helser Mora, MN DNF 6
Race Results Race: 7
Printed: 10:10 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 55 ktm Cash Anderson Albertville, MN 1 1
2 160 ktm Cole Sutherland Oak Grove, MN 2 2
3 874 unk Deegan Dalbec Lindstrom, MN 5 3
4 262 ktm 3188797 Wyatt Sailor Elk River, MN 3 4
5 7 ktm Tyler Zebro Ham Lake, MN 6 5
6 15 ktm Finnegan Bromenschenkel Ramsey, MN 10 6
7 254 ktm Mike Mesenbroch Ramsey, MN 8 7
8 12 ktm Garrett Blaser St Francis, MN 7 8
9 173 ktm Avah Nason Stanchfield, MN 9 9
DNF 312 ktm Rhett Reed Shafer, MN 4 DNF
Race Results Race: 8
Printed: 10:10 pm
Quad 50cc Semi Stock 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 617 apx Kelsey Schmitt Long Prairie, MN 1 1
2 8 hon Brady Hedburg Rice, MN 2 2
3 4 drr Ryker Jackman Zimmerman, MN 3 3
Quad 90cc Production 6-15-mfn
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 drr 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 1 1
Race Results Race: 9
Printed: 10:10 pm
Lites B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 288 yam Jessup Pearson St Michael, MN 1 1
2 22 hon 857146 Alex Comstock Mahtomedi, MN 2 2
3 261 yam 2118115 Owen Sailor Elk River, MN 4 3
4 68 ktm 0329533 Kohlmen Hudak Cambridge, MN 5 4
5 469 suz 3028169 Nate Hardy East Bethel, MN 3 5
6 808 kaw 2231547 Robert Vaughan Clearwater, MN 6 6
Race Results Race: 10
Printed: 10:10 pm
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 46 yam 3059614 Jake Dunsmoor Andover, MN 1 1
2 2 hon Douglas Schulz Ramsey, MN 5 2
3 224 ktm 2231786 Tyler Westring Ramsey, MN 16 3
4 702 kaw 269210 Christian Dupont Nowthen, MN 2 4
5 809 kaw Mark Rice Minnetonka, MN 13 5
6 240 yam Ryan Dion Circle Pines, MN 8 6
7 359 kaw 2262447 Daniel Trainor Maple Grove, MN 7 7
8 667 ktm Cruz Wahl Ramsey, MN 6 8
9 579 yam Joe Winter Zimmerman, MN 4 9
10 118 kaw Travis Tretten Buffalo Lake, MN 10 10
11 819 kaw Nick Kutz Buffalo Lake, MN 3 11
12 69 hon Jacob Flom Isanti, MN 11 12
13 8 hon Mitchell Reiner Hutchinson, MN 15 13
14 96 yam 2273217 Alec Sharp Wayzata, MN 9 14
15 150 kaw Caleb Melstrom Ellsworth, WI 12 15
DNS 65 yam Mcklane Sanders Circle Pines, MN 14 DNS
Race Results Race: 11
Printed: 10:10 pm
Quad Sport-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 428 apx Jayden Schmitt Long Prairie, MN 51 1
2 577 ktm Jesse Holmberg Blaine, MN 577 2
DNS 7 can Jerry Buelow Oak Grove, MN 7 DNS
DNS 51 cob 3156661 Trenton Hilmerson Little Falls, MN 428 DNS
Race Results Race: 12
Printed: 10:10 pm
50cc Oil 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 161 ktm Connor Sutherland Oak Grove, MN 1 1
2 4 ktm Ryker Jackman Zimmerman, MN 4 2
3 8 hon Brady Hedburg Rice, MN 3 3
4 187 ktm Gage Ekman Lindstrom, MN 2 4
5 99 yam Dennis Matthews Zimmerman, MN 7 5
6 11 yam Rylan Nobbe Princeton, MN 6 6
DNF 101 yam Hailey Schiller East Bethel, MN 5 DNF
Race Results Race: 13
Printed: 10:10 pm
Quad 90cc Rec 6-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 111 can Max Sweet Nowthen, MN 1 1
2 00 suz Andrew Huber Ramsey, MN 2 2
3 9 suz Lila Shnyder Ramsey, MN 3 3
Race Results Race: 14
Printed: 10:10 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 52 hus 2194994 Adrian Hauge Forest Lake, MN 1 1
2 5 suz Sam Coburn 2 2
85cc 12-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 59 kaw 3297635 Rj Thorud Medina, MN 1 1
2 577 ktm Jesse Holmberg Blaine, MN 3 2
3 49 hon Brett Helser Mora, MN 2 3
4 95 kaw Dustin Reichow Ramsey, MN 4 4
5 365 kaw 2272105 Teagan Braun Zimmerman, MN 6 5
6 77 unk Micah Linus Brooklyn Park, MN 5 6
DNF 361 kaw Nathan Kendall Cambridge, MN 7 DNF
Race Results Race: 15
Printed: 10:10 pm
Open C-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 432 yam Tanner Jones Stacy, MN 2 1
2 536 hus Grady Johnson Big Lake, MN 1 2
3 702 kaw 269210 Christian Dupont Nowthen, MN 3 3
4 579 yam Joe Winter Zimmerman, MN 6 4
5 240 yam Ryan Dion Circle Pines, MN 4 5
6 359 kaw 2262447 Daniel Trainor Maple Grove, MN 7 6
7 512 kaw Esten Wolleat Lino Lakes, MN 8 7
8 96 yam 2273217 Alec Sharp Wayzata, MN 10 8
9 30 hon Trevor Johnson Circle Pines, MN 5 9
10 98 hon Jayden Benson Blaine, MN 9 10
DNF 00 hon Tristan Coburn Zimmerman, MN DNS DNF
DNS 65 yam Mcklane Sanders Circle Pines, MN DNS DNS
Race Results Race: 16
Printed: 10:10 pm
Open B-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 hon 857146 Alex Comstock Mahtomedi, MN 1 1
2 99 yam 2118115 Owen Sailor Elk River, MN 2 2
3 808 kaw 2231547 Robert Vaughan Clearwater, MN 3 3
4 932 hon 962255 Michael Rapp Cambridge, MN DNS 4
Race Results Race: 17
Printed: 10:10 pm
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 624 can 3055537 Erin Gray Princeton, MN 1 1
DNS 24 hon Jonathan Clark Eagan, MN DNS DNS
Race Results Race: 18
Printed: 10:10 pm
PB exhibition
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 321 kaw Charlie Wise Ramsey, MN 1 1
2 69x unk Adam Schiller East Bethel, MN 3 2
3 - suz Dallas Sheperd Anoka, MN 4 3
4 127 unk Adam Manderschied Blaine, MN DNF 4
5 31 kaw John Anderson North Branch, MN 2 5
6 5 hon Tristan Coburn Zimmerman, MN 5 6
7 51 hon Tyler Strom 6 7
8 69 hon Dylan Anderson Cedar, MN 7 8
DNS 66 kaw Grayson Ferenck Ham Lake, MN DNS DNS
DNS 1 unk David Scott East Bethel, MN DNS DNS
DNS 512 kaw Esten Wolleat Lino Lakes, MN DNS DNS
DNS -- unk Bryan Greeninger Jr Cedar, MN DNS DNS
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com