Motocity Raceway Page 1 of 1
Isanti County Fair
07/19/2017
Race Results Race: 1
Printed: 10:23 pm
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 983 yam 349091 Jack Lorr Isanti, MN 1 1 25
2 30 hon 315408 Troy Johnson Blaine, MN 4 2 22
3 30x hon 2663287 Kevin J. Rodel Isanti, MN 3 3 20
4 296 yam 2684783 Nicholas Fowler Stanchfield, MN 6 4 18
5 93 yam 2303656 Steven Lorr Chisago City, MN 2 5 16
6 13 yam 0693754 Shawn Rafferty Stanchfield, MN 5 6 15
7 98 hon Jon Benson 7 7 14
8 763 kaw Bryan Pollock Louisville, TN 9 8 13
9 3021 yam Mike Yerigan 8 9 12
DNS 13x hon 570421 Cj Kroska Wyoming, MN DNS DNS
Race Results Race: 2
Printed: 10:23 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 ktm Josh Fedder North Branch, MN 1 1 25
2 158 yam 899897 Chase Webber Anoka, MN 2 2 22
3 18 ktm 2073553 John Downey Elk River, MN 3 3 20
DNS 121 yam Trenten Rabel Wyoming, MN 4 DNS
Race Results Race: 3
Printed: 10:23 pm
Quad Rec 6-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 hon Brady Hedburg Rice, MN 1 1 25
2 4 unk Ryker Jackman Zimmerman, MN DNS 2 22
Race Results Race: 4
Printed: 10:23 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 135 ktm 2210934 Kaden Tabaka Princeton, MN 1 1 25
2 37 ktm 3249472 Geneva Fowler Stanchfield, MN 2 2 22
3 160 ktm Cole Sutherland Oak Grove, MN 3 3 20
4 282 ktm 2306450 Ivyn Fratzke Mora, MN 7 4 18
5 147 ktm 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 9 5 16
6 143 ktm 2231517 Masen Jedlicki Rush City, MN 4 6 15
7 7 cob 3271442 Greyson Bostrom Isanti, MN 8 7 14
8 134 ktm 2200776 Karsen Tabaka Princeton, MN 5 8 13
9 79 hon Carson Swedeen Cambridge, MN 6 9 12
10 207 ktm 3141788 Tristan Penders Luck, WI 14 10 11
11 93 ktm 3286015 Lauren Becker Braham, MN 11 11 10
12 173 ktm Avah Williams Cambridge, MN 13 12 9
13 3 hon Luke Shockman Braham, MN 10 13 8
14 15 ktm Finnegan Bromenschenkel Ramsey, MN 12 14 7
15 16 unk Tristen Emerson Cambridge, MN 15 15 6
Race Results Race: 5
Printed: 10:23 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 410 hus 1085148 Mason Grecula Cambridge, MN 1 1 25
2 610 kaw 2062315 Gage Krech North Branch, MN 2 2 22
3 162 ktm 3143687 Carter Mertens St Cloud, MN 3 3 20
4 593 kaw 2843398 Hudson Romfo Clear Lake, MN 4 4 18
5 175 ktm 2230795 Tatum Thorud Loretto, MN 5 5 16
6 155 hon Beau Otto Blaine, MN 8 6 15
7 x ktm 3297635 Rj Thorud Greenfield, MN 7 7 14
DNS 95 kaw Dustin Reichow Ramsey, MN 6 DNS
Race Results Race: 6
Printed: 10:23 pm
125 Only 12+-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 74 ktm 1080525 Drew Sampson Bethel, MN 1 1 25
2 81 ktm 962243 Ethan Anderson Rush City, MN 2 2 22
3 205 ktm 3330984 Sam Haas Zimmerman, MN 3 3 20
4 142 hon Sloan Pittman 4 4 18
5 169 kaw Austin Clemmer Braham, MN 6 5 16
6 98 hon Jayden Benson 7 6 15
7 17 kaw Richard Hanson Braham, MN DNF 7 14
DNS 747 yam Damon Reichow Ramsey, MN 5 DNS
Race Results Race: 7
Printed: 10:23 pm
Quad 50cc 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 705 drr 2262413 Brenden Kern Cold Spring, MN 1 1 25
2 4 drr Ryker Jackman Zimmerman, MN 2 2 22
Race Results Race: 8
Printed: 10:23 pm
65cc 7-9-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 5 ktm 2833829 Brady Karolevitz Braham, MN 1 1 25
2 43 ktm 2175423 Rowan Penders Luck, WI 2 2 22
3 66 ktm Phillip Yerigan Cambridge, MN 4 3 20
4 7 kaw Braden Emerson Cambridge, MN 3 4 18
5 48 kaw Cole Duffee Stacy, MN 5 5 16
65cc 10-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 59 ktm 3297635 Rj Thorud Greenfield, MN 1 1 25
2 566 ktm Thomas Hanson Chisago City, MN DNS 2 22
3 10 ktm Benjamin Fowler Stanchfield, MN 2 3 20
4 326 kaw Carsyn Londgren Braham, MN 3 4 18
5 702 ktm Maverick Mcmonigal Breezy Point, MN 4 5 16
6 17 ktm Blake Helser Mora, MN 5 6 15
Race Results Race: 9
Printed: 10:23 pm
Lites B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 46 yam 3093691 Logan Hyland Isanti, MN 2 1 25
2 983 yam 349091 Jack Lorr Isanti, MN 1 2 22
3 231 yam Chaz Herzog 4 3 20
4 81 ktm 962243 Ethan Anderson Rush City, MN 5 4 18
5 156 kaw Gary Stoudt 3 5 16
Race Results Race: 10
Printed: 10:23 pm
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 ktm 0329533 Kohlmen Hudak Cambridge, MN 2 1 25
2 74 ktm 1080525 Drew Sampson Bethel, MN 1 2 22
3 316 yam Yossem Rubalcava El Paso, TX 3 3 20
4 5 hon Izak Springer 4 4 18
5 205 ktm 3330984 Sam Haas Zimmerman, MN 9 5 16
6 30 hon Trevor Johnson Blaine, MN 13 6 15
7 934 hon Karla Herman Braham, MN 7 7 14
8 142 hon Sloan Pittman 14 8 13
9 69 hon Jacob Flom Isanti, MN 8 9 12
10 66 ktm Jordan Kowalczyk Royalton, MN 5 10 11
11 16 yam Mitchell Hribar Princeton, MN 6 11 10
12 121 yam Trenten Rabel Wyoming, MN 11 12 9
DNF 98 hon Jayden Benson 10 DNF
DNF 649 suz 1103209 Cody Miller Wyoming, MN 12 DNF
DNS 747 yam Damon Reichow Ramsey, MN DNS DNS
Race Results Race: 11
Printed: 10:23 pm
50cc Oil 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 282 ktm 2306450 Ivyn Fratzke Mora, MN 1 1 25
2 147 ktm 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 2 2 22
3 308 ktm 2230781 Deegan Leaf Cambridge, MN 3 3 20
4 717 ktm 2264256 Jaxon Arends East Bethel, MN 4 4 18
5 207 ktm 3141788 Tristan Penders Luck, WI 6 5 16
6 100 yam 2306471 Nolen Jedlicki Rush City, MN 8 6 15
7 11 ktm Connor Sutherland Oak Grove, MN 5 7 14
8 5 hon Carter Grecula 10 8 13
9 8 hon Brady Hedburg Rice, MN 7 9 12
10 215 ktm Liam Lang 9 10 11
11 4 yam Ryker Jackman Zimmerman, MN 12 11 10
12 135 yam Braiden Swedeen Cambridge, MN 11 12 9
13 99 yam Ayven Fulton Pine City, MN 13 13 8
Race Results Race: 12
Printed: 10:23 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 5 ktm 2833829 Brady Karolevitz Braham, MN 1 1 25
2 593 kaw 2843398 Hudson Romfo Clear Lake, MN 2 2 22
3 43 kaw 2175423 Rowan Penders Luck, WI 5 3 20
4 41 hon Brett Helser Mora, MN 3 4 18
5 702 ktm Maverick Mcmonigal Breezy Point, MN 4 5 16
6 566 ktm Thomas Hanson Chisago City, MN DNS 6 15
85cc 12-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 kaw 2062315 Gage Krech North Branch, MN 1 1 25
2 410 hus 1085148 Mason Grecula Cambridge, MN 2 2 22
3 365 kaw 2272105 Teagan Braun Zimmerman, MN 4 3 20
4 x ktm 3297635 Rj Thorud Greenfield, MN 7 4 18
5 175 ktm 2230795 Tatum Thorud Loretto, MN 5 5 16
6 114 suz Treyvon Gulbrandson Cambridge, MN 8 6 15
7 31 ktm 3249464 Michael Saniti Stanchfield, MN 6 7 14
DNS 162 ktm 3143687 Carter Mertens St Cloud, MN 3 DNS
Race Results Race: 13
Printed: 10:23 pm
Open A-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 674 yam 648828 Riley Kroone Andover, MN 1 1 25
2 116 suz 3013560 Jorge Rubalcava Chihuahua, 2 2 22
DNS 93 yam 2303656 Steven Lorr Chisago City, MN 3 DNS
Race Results Race: 14
Printed: 10:23 pm
Open B-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 46 yam 3093691 Logan Hyland Isanti, MN 1 1 25
2 231 yam Chaz Herzog 2 2 22
DNS 13 yam 0693754 Shawn Rafferty Stanchfield, MN 3 DNS
Open C-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 ktm Josh Fedder North Branch, MN 1 1 25
2 316 yam Yossem Rubalcava El Paso, TX 4 2 22
3 18x ktm 0329533 Kohlmen Hudak Cambridge, MN 3 3 20
4 158 yam 899897 Chase Webber Anoka, MN 2 4 18
5 473 kaw 386425 Zacharey Williamson Chisago City, MN 5 5 16
6 57 ktm Chad Reed Pine City, MN 6 6 15
7 18 ktm 2073553 John Downey Elk River, MN 7 7 14
8 649 suz 1103209 Cody Miller Wyoming, MN 8 8 13
Race Results Race: 15
Printed: 10:23 pm
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 19 yam Anthony Crist Duluth, MN 1 1 25
Quad 450 Prod
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 294 yam 1056122 David Gay Chaska, MN 1 1 25
Race Results Race: 16
Printed: 10:23 pm
Quad Stock 90 6-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 705 drr 2262413 Brenden Kern Cold Spring, MN 1 1 25
2 4 drr Ryker Jackman Zimmerman, MN 2 2 22
Race Results Race: 17
Printed: 10:23 pm
PB exhibition
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 798 kaw Grant Guetschoff Cambridge, MN 1 1 25
2 156 kaw Gary Stoudt 2 2 22
3 34 unk Cory Olson Hinckley, MN 3 3 20
4 13 unk Cameron Witte Rush City, MN 4 4 18
5 111 unk Wes Pallo Isanti, MN 6 5 16
6 69 unk Adam Schiller East Bethel, MN 9 6 15
7 x unk Joahu Blesener Rush City, MN 8 7 14
8 337 unk Justin Clark North Branch, MN 10 8 13
9 127 unk Adam Manderschied Blaine, MN DNS 9 12
10 10 unk Gavin Rockstroh Pine City, MN 7 10 11
11 11 unk Jacob Hein Lindstrom, MN 14 11 10
12 94 unk Lucas Mcfee Rush City, MN 11 12 9
13 1 yam Sanford Paulson 13 13 8
14 316 kaw 909379 Yeissen Rubalcava Alvord, TX 5 14 7
DNF 4 hon Carson Shockman Braham, MN 12 DNF
DNS 46 hon 3297635 Rj Thorud Greenfield, MN DNS DNS
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com