2017 Central MN MX Series
Points Standings
Printed: 09/13/17 4:45 pm Page 1 of 1
250 C - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 352 Chase Graba (9) 243
2. 23 Dominic Lindquist (12) 192
3. 521 Trisha Olson (11) 141
4. 68 Jeff Hemenway (7) 100
Schoolboy 2 - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 352 Chase Graba (10) 259
Schoolboy 1 12-16 - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 152 Curtis M. Biorn (11) 253
2. 444 Noah Miesen (6) 145
85cc 9-12 - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 263 Avery Long (9) 250
2. 87 Broc Graba (10) 210
3. 735 Zach O. Crider (9) 183
4. 36 Braden Long (7) 168
5. 22 Kona Rodrigues (9) 157
6. 23 Dustin J. White (6) 102
Vet (+30) A - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 124 Kyle E. Savelkoul (8) 231
2. 934 Kevin R. Woizeschke (10) 214
3. 82 Sheldon J. Fratzke (6) 200
Vet (+30) B - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 217 Ricky Walker (10) 251
2. 476 Macy Fridgen (8) 227
3. 72 Matt Nornberg (6) 126
Vet (+30) C - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 457 Nicholas A. Erickson (9) 229
2. 74 Kerry Anstine (11) 210
3. 41 Aaron S. Leininger (8) 159
Sr. (+40) A - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 934 Kevin R. Woizeschke (10) 225
2. 280 Frank Jackson (7) 200
Sr. (+40) B - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 3 Dale Ackermann (11) 238
2. 366 Steve R. Tate (9) 215
Sr. (+40) C - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 576 Dave L. Weseman (7) 203
2. 171 Mike Jenson (6) 194
65cc 7-9 - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 797 Wyatt Larson (9) 191
2. 135 Kaden M. Tabaka (7) 186
3. 463 Brennan Long (8) 184
4. 47 Brayan P. Anstine (11) 172
5. 427 Blake Gyldenvand (6) 114
6. 457 Nick Lange (6) 106
85cc 12-15 - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 87 Broc Graba (9) 215
2. 162 Carter Mertens (9) 185
3. 73 Austin Speltz (6) 178
14-24 B - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 223 Austin J. Aspros (10) 250
2. 184 Carter Reece (11) 224
3. 148 Cole Hay (6) 118
14-24 C - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 521 Alexander W. Ives (9) 229
2. 149 Eric K. Van Heel (8) 168
+25 A - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 973 Clay Olson (10) 261
2. 67 Matt Kline (11) 204
3. 259 Neil A. Ehrenberg (7) 179
4. 124 Kyle E. Savelkoul (7) 130
5. 902 Josh B. Virnig (6) 121
+25 B - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 375 Marcus G. Evenson (12) 244
+25 C - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 437 Devan Christianson (6) 142
2. 50 Luke Rhode (6) 118
+45 A - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 5 Michael Stumne (9) 203
2. 389 John A. Cram (9) 186
+45 B - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 3 Dale Ackermann (11) 222
2. 96 Delon Luther (6) 175
Supermini - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 73 Austin Speltz (6) 181
2. 444 Noah Miesen (6) 161
3. 225 Drew Nelson (6) 159
Super Sr. +50 - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 389 John A. Cram (9) 217
2. 3 Dale Ackermann (11) 212
3. 366 Steve R. Tate (9) 178
4. 934 Kevin R. Woizeschke (10) 163
5. 153 Mark S. Speldrick (11) 149
50cc Oil 4-8 - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 285 Tucker J. King (11) 219
2. 745 Gunner Burke (8) 186
3. 902 Cash Nornberg (8) 181
4. 408 Emmitt L. Nielsen (11) 168
5. 282 Ivyn J. Fratzke (6) 159
6. 717 Jaxon Arends (7) 154
7. 136 Nolen M. Jedlicki (6) 82
50cc 4-6 Chain Premix - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 217 Bentlee Walker (11) 275
2. 285 Tucker J. King (11) 211
3. 745 Gunner Burke (7) 183
4. 902 Cash Nornberg (8) 183
5. 147 Tyler Brindamour (8) 151
6. 218 Jesse Jarvis (6) 118
7. 207 Tristan Penders (6) 111
50cc 7-8 Chain Premix - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 135 Kaden M. Tabaka (11) 238
2. 75 Mac Nornberg (8) 209
3. 421 Lincoln B. Nielsen (11) 186
4. 134 Karsen M. Tabaka (11) 151
5. 30 Kahler Omann (9) 146
6. 753 Ashton P. Thomas (10) 137
7. 245x Noah Mickelson (9) 99
8. 501 Blaze R. Knight (6) 74
9. 143 Masen J. Jedlicki (6) 71
10. 321 James Johnson (6) 58
50cc Multi-speed - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 745 Gunner Burke (8) 187
2. 147 Tyler Brindamour (8) 186
3. 717 Jaxon Arends (7) 174
4. 27 Landyn Spafford (6) 130
5. 207 Tristan Penders (6) 126
85cc 9-11 - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 263 Avery Long (10) 275
2. 735 Zach O. Crider (11) 237
3. 22 Kona Rodrigues (9) 186
4. 36 Braden Long (7) 176
5. 23 Dustin J. White (7) 145
125 - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 152 Curtis M. Biorn (11) 244
2. 23 Dominic Lindquist (12) 205
Open A - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 973 Clay Olson (8) 222
2. 259 Neil A. Ehrenberg (7) 143
3. 902 Josh B. Virnig (6) 100
Open B - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 223 Austin J. Aspros (10) 219
2. 184 Carter Reece (11) 213
3. 538 Reuben Jacobs (9) 158
Open C - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 149 Eric K. Van Heel (8) 179
65cc 7-11 - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 463 Brennan Long (8) 166
2. 797 Wyatt Larson (9) 159
3. 427 Blake Gyldenvand (6) 133
+55 - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 17 Dave Hencir (11) 239
2. Paul E. Olson (10) 205
3. 153 Mark S. Speldrick (11) 192
4. 753 Keith W. Buss (9) 187
5. 420 Tim Rhode (6) 125
Women - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 521 Trisha Olson (11) 253
2. 58 Alyssa Storlie (8) 189
250 B - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 223 Austin J. Aspros (10) 247
2. 538 Reuben Jacobs (9) 157
3. 148 Cole Hay (6) 115
50 Open 4-8 - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 217 Bentlee Walker (11) 247
2. 75 Mac Nornberg (8) 213
3. 421 Lincoln B. Nielsen (9) 207
4. 30 Kahler Omann (9) 170
5. 134 Karsen M. Tabaka (11) 160
6. 753 Ashton P. Thomas (10) 155
7. 501 Blaze R. Knight (6) 88
+35 A - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 82 Sheldon J. Fratzke (6) 200
+35 C - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 171 Mike Jenson (6) 186
+45 C - Best 8 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 576 Dave L. Weseman (6) 200
2. 420 Tim Rhode (6) 150
www.TracksideSoftware.com