Motocity Raceway Page 1 of 1
Anoka County Fair Race
07/25/2017
Race Results Race: 1
Printed: 09:50 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 288 yam Jessup Pearson St Michael, MN 1 1
2 30x suz 965861 Brandon Biggs Spring Valley, WI 2 2
3 818 suz 3028169 Nate Hardy East Bethel, MN 3 3
4 96 yam 2273217 Alec Sharp Wayzata, MN DNF 4
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 30 hon 315408 Troy Johnson Blaine, MN 1 1
2 344 yam Kyle Curry Zimmerman, MN 2 2
3 627 kaw William Bohn Zimmerman, MN 3 3
DNS 670 suz Corey Ratzlow Nowthen, MN 4 DNS
Race Results Race: 2
Printed: 09:50 pm
Quad Rec 6-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 14 pls 3132030 Mason Brent Ramsey, MN 1 1
2 a1a unk John Fahey Andover, MN 2 2
3 9 suz Lila Shnyder Ramsey, MN 3 3
Quad 50 Rec 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 cat Beau Brent Ramsey, MN 1 1
Race Results Race: 3
Printed: 09:50 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 kaw 2062315 Gage Krech North Branch, MN 1 1
2 821 kaw 2975520 Drew Freeland Corcoran, MN 2 2
3 577 ktm Jesse Holmberg Blaine, MN 5 3
4 155 hon Beau Otto Blaine, MN 3 4
5 175 ktm 2230795 Tatum Thorud Loretto, MN 4 5
DNS 20 ktm 2916489 Karsen Omann Buffalo, MN DNS DNS
125 Only 12+-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 747 yam Dustin Reichow Ramsey, MN 1 1
2 98 hon Jayden Benson Blaine, MN 2 2
3 12 ktm Alec Erickson Anoka, MN DNS 3
Race Results Race: 4
Printed: 09:50 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 55 unk Cash Anderson Albertville, MN 1 1
2 160 ktm Cole Sutherland Oak Grove, MN 2 2
3 30 ktm 2213563 Kahler Omann Buffalo, MN 8 3
4 172 ktm Wyatt Skogquist Ramsey, MN 5 4
5 113 ktm Aj Skogquist Ramsey, MN 7 5
6 147 ktm 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 6 6
7 218 cob 3329130 Jesse Jarvis Hoytlake, MN 9 7
8 321 cob 3329131 James Johnson Hoyt Lakes, MN 10 8
9 262 ktm 3188797 Wyatt Sailor Elk River, MN 4 9
10 15 ktm Finnegan Bromenschenkel Ramsey, MN 12 10
11 501 cob 3322501 Blaze Knight Elk River, MN 11 11
DNS 106 cob 2272624 Riley Johnson Otsego, MN 3 DNS
Race Results Race: 5
Printed: 09:50 pm
65cc 7-9-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 164 ktm 2119776 Marcus Monson Rogers, MN 1 1
2 457 kaw Cole Dryden Nowthen, MN 4 2
3 7 kaw Braden Emerson Cambridge, MN 2 3
4 995 cob Owen Darsow St Francis, MN 3 4
65cc 10-11-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 190 ktm 2194994 Adrian Hauge Forest Lake, MN 2 1
2 20 hon Myles Krone Otsego, MN 3 2
3 59 ktm 3297635 Rj Thorud Greenfield, MN 1 3
Race Results Race: 6
Printed: 09:50 pm
Lites B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 288 yam Jessup Pearson St Michael, MN 3 1
2 46 yam 3093691 Logan Hyland Isanti, MN 1 2
3 22 yam 857146 Alex Comstock Mahtomedi, MN 2 3
4 900 yam 2951686 Andrew Knoll Dayton, MN 4 4
Race Results Race: 7
Printed: 09:50 pm
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 555 ktm 879823 Hunter Gerber Hill City, MN 1 1
2 5 hon Izak Springer Isanti, MN 5 2
3 283 ktm 811017 Lane Gerber Hill City, MN 2 3
4 525 hon Michael Grone Lino Lakes, MN 3 4
5 138 kaw Colton Rabey Hill City, MN 4 5
6 818 suz 3028169 Nate Hardy East Bethel, MN 6 6
7 649 suz 1103209 Cody Miller Wyoming, MN 10 7
8 7 yam Jesse Mcclay Princeton, MN 11 8
9 407 kaw Zachary Erickson Anoka, MN 7 9
10 240 yam Ryan Dion Blaine, MN 8 10
11 359 kaw 2262447 Daniel Trainor Maple Grove, MN 13 11
12 2871 ktm Cruz Wahl Ramsey, MN 16 12
13 414 kaw Jimmy Kurtz Ramsey, MN 14 13
14 45 kaw Hunter Olson Cambridge, MN 12 14
15 69x hon Jacob Flom Isanti, MN 9 15
DNF 747 yam Damon Reichow Ramsey, MN 15 DNF
DNF 98 hon Jayden Benson Blaine, MN 17 DNF
DNS 670 suz Corey Ratzlow Nowthen, MN DNS DNS
DNS 69 hon Al Thompson Coon Rapids, MN DNS DNS
Race Results Race: 8
Printed: 09:50 pm
50cc Oil 4-8-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 55 unk Cash Anderson Albertville, MN 1 1
2 96 ktm Owen Darsow St Francis, MN 2 2
3 147 ktm 3300945 Tyler Brindamour Princeton, MN 3 3
4 11k ktm Connor Sutherland Oak Grove, MN 4 4
5 7x yam Adam Musenbrock Ramsey, MN 5 5
6 5 suz Max Musenbrock Ramsey, MN 6 6
7 11 yam Rylan Nobbe Princeton, MN 7 7
Race Results Race: 9
Printed: 09:50 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 59 ktm 3297635 Rj Thorud Greenfield, MN 1 1
2 190 ktm 2194994 Adrian Hauge Forest Lake, MN DNF 2
3 164 ktm 2119776 Marcus Monson Rogers, MN 2 3
DNS 20 ktm 2916489 Karsen Omann Buffalo, MN DNS DNS
85cc 12-15-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 kaw 2062315 Gage Krech North Branch, MN 1 1
2 821 kaw 2975520 Drew Freeland Corcoran, MN 2 2
3 577 ktm Jesse Holmberg Blaine, MN 3 3
4 175 ktm 2230795 Tatum Thorud Loretto, MN 4 4
5 114 suz Treyvon Gulbrandson Cambridge, MN 5 5
Race Results Race: 10
Printed: 09:50 pm
Open A-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 30x suz 965861 Brandon Biggs Spring Valley, WI 1 1
Open B-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 46 yam 3093691 Logan Hyland Isanti, MN 1 1
2 22 yam 857146 Alex Comstock Mahtomedi, MN 2 2
Race Results Race: 11
Printed: 09:50 pm
Open C-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 283 ktm 811017 Lane Gerber Hill City, MN 3 1
2 5 hon Izak Springer Isanti, MN 5 2
3 555 ktm 879823 Hunter Gerber Hill City, MN 2 3
4 138 kaw Colton Rabey Hill City, MN 4 4
5 276 yam Symon Pappenfuss Princeton, MN 12 5
6 56 kaw 2262400 Brandon Johnson Clearwater, MN 1 6
7 30 hon Trevor Johnson Shoreview, MN 6 7
8 166 yam 3331500 Austin Baier Brainerd, MN 7 8
9 649 suz 1103209 Cody Miller Wyoming, MN 10 9
10 96 yam 2273217 Alec Sharp Wayzata, MN 8 10
11 396 yam Riley Heinlen Baxter, MN 11 11
12 240 yam Ryan Dion Blaine, MN 9 12
DNS 69 hon Al Thompson Coon Rapids, MN DNS DNS
DNS 194 yam 666044 Adam Ness Coon Rapids, MN DNS DNS
Race Results Race: 12
Printed: 09:50 pm
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 201 yam Isaac Polson Greenfield, MN 1 1
2 19 yam Anthony Crist Duluth, MN 2 2
Race Results Race: 13
Printed: 09:50 pm
Quad Sport-MFN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 254 yam Kellen Chapuran Edina, MN 2 1
2 777 yam Jonah Polson Greenfield, MN 1 2
3 19 yam Anthony Crist Duluth, MN DNS 3
4 577 ktm Jesse Holmberg Blaine, MN 3 4
5 7 can Jerry Buelow Oak Grove, MN 4 5
Race Results Race: 14
Printed: 09:50 pm
PB exhibition
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 57 yam 648828 Riley Kroone Andover, MN 1 1
2 x kaw 806938 Bailey Kroone Ham Lake, MN 2 2
3 321 kaw Charlie Wise Ramsey, MN 3 3
4 475 kaw Jared Nichols Anoka, MN 6 4
5 69 unk Dylan Anderson Cedar, MN 5 5
6 31 yam John Anderson North Branch, MN 4 6
7 616x yam Kolin Heinen 7 7
8 66 kaw Grayson Ferenck Ham Lake, MN 8 8
9 127 unk Adam Manderschied Blaine, MN 9 9
10 337 unk Justin Clark North Branch, MN 10 10
11 616 yam Waylon Ray New River, AZ 13 11
12 51 hon Tyler Strom 15 12
13 69x unk Adam Schiller East Bethel, MN 12 13
14 817 kaw Jake Thompson Coon Rapids, MN 14 14
DNS 525 hon Michael Grone Lino Lakes, MN 11 DNS
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com