Motocity Raceway Page 1 of 1
MotoCity Friday Night
06/24/2022
Race Results Race: 1
Printed: 08:13 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 85 ktm 2189007 Mac Nornberg Pequot Lakes, MN 1 1 25
2 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 2 2 22
3 722 ktm 2392561 Max Sweet Nowthen, MN 3 3 20
4 446 yam 5016566 Blake Bune Ramsey, MN 4 4 18
5 71x yam 5047870 Adam Musenbrock Ramsey, MN 5 5 16
6 384 ktm Josiah Eller Pillager, MN 6 6 15
7 1 hon 2382526 Brady Hedburg Rice, MN 7 7 14
8 48 ktm Max Musenbrock Ramsey, MN 8 8 13
9 241 ktm Oliver Wilken Alexandria, MN 9 9 12
Race Results Race: 2
Printed: 08:13 pm
Quad 50 Rec 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 301 unk Ella Fuller Brainerd, MN 1 1 25
2 213 pls Nolan Job Albany, MN 3 2 22
3 57 pls Ryker Merten Royalton, MN 2 3 20
4 234 kaw Reese Miles Brainerd, MN 4 4 18
5 7 pls Cohen Lachelt Brainerd, MN 5 5 16
6 06 yam Autumn Guggenberger Rockville, MN 6 7 15
7 425 pls Brooklyn Kindle Albany, MN 9 6 14
8 22 pls Blake Degier Nelson, MN 7 8 13
9 4 pls Shelby Malikowski Becker, MN 8 9 12
10 44 yam Nova Kayfes Brainerd, MN 10 10 11
Race Results Race: 3
Printed: 08:13 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 222 ktm 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 1 1 25
2 513 ktm 2177879 Talan Goble Baxter, MN 3 2 22
3 538 hon 1098141 Reuben Jacobs Fargo, ND 2 3 20
4 121 HUQ Gavin Gutzwiller Saint Michael, MN 4 DNS 18
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 700 kaw Cody Breitbach Brainerd, MN 1 2 25
2 312 kaw Troy Gutzwiller Swanville, MN 3 1 22
3 175 yam Jason Baker Crosby, MN 2 4 20
4 122 ktm 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 4 3 18
DNF 28 hon 2231536 Andy Mueller Long Prairie, MN DNF DNS
DNS 477 hon 2447422 John Ressler Dilworth, MN DNS DNS
Race Results Race: 4
Printed: 08:13 pm
65cc 7-9 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 430 ktm 5028135 Jacob Prins Otsego, MN 1 1 25
2 767 yam 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 2 2 22
3 120 ktm 2447415 Bennett Rahn White Bear Lake, MN 4 3 20
4 898 kaw Peyton Athmann Freeport, MN 3 4 18
5 174 HUQ Davin Desmarais Monticello, MN 6 6 16
6 103 ktm 2392019 Tucker Weets Evansville, MN 8 5 15
7 199 ktm Owen Maddox Lester Prairie, MN 5 8 14
8 11 suz Ty Hokanson Ashby, MN 7 12 13
9 26 kaw Jace Rivard Clearwater, MN 11 9 12
10 100 ktm Jace Laust Browerville, MN 14 7 11
11 5 unk Eli Larson Pine River, MN 10 11 10
12 13 kaw Jase Browen Long Prairie, MN 12 10 9
13 7 hon Lee Struffert Foreston, MN 9 13 8
14 368 hon Gabi Kindle Albany, MN 13 14 7
Race Results Race: 5
Printed: 08:13 pm
65cc 10-11 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 241 ktm Oliver Wilken Alexandria, MN 1 3 25
2 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 4 1 22
3 120 ktm 2447438 William Rahn White Bear Lake, MN 3 5 20
4 42 ktm 2402808 Tripp Hokanson Ashby, MN 2 6 18
5 703 yam 5016567 Charlie Bune Ramsey, MN 5 4 16
6 99 suz Gavin Paggen St Stephen, MN 8 2 15
7 4 kaw Sawyer Kadlec Sauk Rapids, MN 6 7 14
8 11 hon Kenzie Marquardt Clear Lake, MN 7 8 13
Race Results Race: 6
Printed: 08:13 pm
50cc Oil 4-8 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 110 ktm Jayce Eastman Pequot Lakes, MN 1 1 25
2 617 HUQ 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 2 2 22
3 647 gas 5069674 Millie Knaus Kimball, MN 3 4 20
4 5 ktm Luke Rahn White Bear Lake, MN 5 3 18
5 415 hon Aaron Coyer Browerville, MN 4 5 16
6 5m hon Madden Kenow Waite Park, MN 6 6 15
7 406 yam Thayer Coyer Browerville, MN 8 8 14
8 519 ktm 2444037 Michael Hanson Monticello, MN 7 9 13
9 15 yam Norah Eastman Pequot Lakes, MN DNF 7 12
Race Results Race: 7
Printed: 08:13 pm
Quad 50cc Semi Stock4-8-Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13x apx 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 1 1 25
2 182 drr 5025078 Landon Funt Pierz, MN 2 3 22
3 78 drr Keegan Breitbach Brainerd, MN 4 2 20
4 625 drr 5043081 Kenzie Pekarek Foley, MN 3 4 18
5 999 drr Colton Rakow Little Falls, MN 5 5 16
6 52 drr 5025077 Melanie Funt Pierz, MN 6 6 15
7 17 drr Keegan Rivard Clearwater, MN 7 7 14
Race Results Race: 8
Printed: 08:13 pm
125 Only 12+ Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 125 HUQ 3691111 Cameron Ford Zimmerman, MN 1 1 25
2 728 HUQ 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 3 2 22
3 312 kaw Troy Gutzwiller Swanville, MN 2 4 20
4 323 ktm 5045613 Caiden Pflipsen Melrose, MN 4 3 18
5 5 yam 5050568 Collin Hawkinson Pillager, MN 5 5 16
6 89 yam 5028022 Dane Ballou Little Falls, MN 7 6 15
7 7 ktm 2418491 Lauren Anderson Brainerd, MN 6 7 14
Race Results Race: 9
Printed: 08:13 pm
Quad Sport Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 301 unk 2365912 Gage Fuller East Gull Lake, MN 1 1 25
2 44 hon 2418449 Paul Nieman Little Falls, MN 2 2 22
3 147 unk Austin Carlson Pillager, MN 3 3 20
4 05 yam Landon Achman Rockville, MN DNF 5 18
5 888 apx Tate Cronin Brainerd, MN DNS 4 16
Race Results Race: 10
Printed: 08:13 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71x yam 5047870 Adam Musenbrock Ramsey, MN 1 1 25
2 430 ktm 5028135 Jacob Prins Otsego, MN 2 4 22
3 99 kaw Gavin Paggen St Stephen, MN 6 2 20
4 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 5 3 18
5 711 suz 2444437 Larson Pritchard Royalton, MN 4 5 16
6 703 yam 5016567 Charlie Bune Ramsey, MN 3 6 15
Race Results Race: 11
Printed: 08:13 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 767 ktm 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 1 1 25
2 103 ktm 2392019 Tucker Weets Evansville, MN 2 3 22
3 11 ktm Easton Baker Crosby, MN 6 2 20
4 777 cob 5065213 William Dalton Sauk Centre, MN 7 4 18
5 131 ktm 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 4 8 16
6 730 cob 5028134 William Prins Otsego, MN 5 9 15
7 13 ktm Jase Browen Long Prairie, MN 10 5 14
8 xx ktm 2947458 Gabe Jasken Alexandria, MN 9 6 13
9 338 ktm 2447415 Bennett Rahn White Bear Lake, MN 8 7 12
10 647 gas 5069674 Millie Knaus Kimball, MN 13 10 11
11 317 ktm 5016192 Oliver Hanson Monticello, MN 12 11 10
12 191 ktm Finley Hokanson Ashby, MN 11 12 9
13 710 hus 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 3 DNF 8
14 617 HUQ 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 16 13 7
15 151 ktm Lucas Larson Burtrum, MN 15 14 6
16 979 cob Landyn Meagher Swanville, MN 14 15 5
Race Results Race: 12
Printed: 08:13 pm
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 125 HUQ 3691111 Cameron Ford Zimmerman, MN 1 1 25
2 584 ktm Jacob Peterschick Little Falls, MN 5 2 22
3 727 kaw Zac Copa Little Falls, MN 4 3 20
4 728 HUQ 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 3 4 18
5 323 ktm 5045613 Caiden Pflipsen Melrose, MN 2 5 16
6 89 kaw 5028022 Dane Ballou Little Falls, MN 6 7 15
7 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 9 6 14
8 815 kaw Tim Jasken Alexandria, MN 10 8 13
9 35 hon Mason Hohesel Pierz, MN 13 9 12
10 121 HUQ Gavin Gutzwiller Saint Michael, MN 11 DNF 11
11 22 hon 2432515 Landon Drayna Carlos, MN 7 DNS 10
12 725x kaw 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 8 DNS 9
13 557 hon 5050581 Marquell Adams Pillager, MN 12 DNS 8
Race Results Race: 13
Printed: 08:13 pm
85cc 12-15 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 85 ktm 2189007 Mac Nornberg Pequot Lakes, MN 1 1 25
2 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 2 2 22
3 722 HUQ 2392561 Max Sweet Nowthen, MN 3 3 20
4 446 yam 5016566 Blake Bune Ramsey, MN 4 4 18
5 384 ktm Josiah Eller Pillager, MN 5 5 16
6 48 ktm Max Musenbrock Ramsey, MN 6 6 15
7 237 kaw 2447420 Ian Gilbert Preston, MN 7 7 14
Race Results Race: 14
Printed: 08:13 pm
Quad 90 CVT Open 8-15-Fri
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 425 drr 5017801 Jace Pekarek Foley, MN 2 1 25
2 29 apx Tyler Mueller Long Prairie, MN 1 2 22
3 702 drr 2365911 Carsyn Miller Swanville, MN 3 3 20
4 1 yam 2308879 Ethan Leabch Foley, MN 5 4 18
5 78 drr Keegan Breitbach Brainerd, MN 4 5 16
Race Results Race: 15
Printed: 08:13 pm
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 38 hon 2414676 Isaac Thomsen Pillager, MN 1 1 25
2 126 hon 5017799 Brady Pekarek Foley, MN 2 2 22
3 136 hon Landon Carlson Pillager, MN 3 3 20
4 626 pls Mitch Olson Foley, MN 5 4 18
5 115 yam Gavin Coyer Rice, MN 4 5 16
6 819 suz Isabelle Herzog Long Prairie, MN 6 6 15
Race Results Race: 16
Printed: 08:13 pm
Quad 90cc Rec 6-11-Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 pls 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 2 1 25
2 71 pls Aaron Malikowski Becker, MN 1 2 22
3 10 pls Jackson Lamp Becker, MN 3 3 20
4 21 pls Ryan Malikowski Becker, MN 4 4 18
5 26 cat Jace Rivard Clearwater, MN 5 5 16
6 223 yam Ashlynn Pflipsen Melrose, MN 7 6 15
7 12 pls Arianna Mcdonald Pequot Lakes, MN 6 7 14
8 75 yam Rayna Merten Royalton, MN 8 8 13
9 55 kaw Wyatt Hopper Alexandria, MN 9 9 12
Race Results Race: 17
Printed: 08:13 pm
Open B Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 538 hon 1098141 Reuben Jacobs Fargo, ND 1 1 25
2 122 ktm 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 2 2 22
Open C Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 222 ktm 3238748 Levi Schramm Hutchinson, MN 1 1 25
2 125 HUQ 3691111 Cameron Ford Zimmerman, MN 2 2 22
3 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 4 4 20
4 727 kaw Zac Copa Little Falls, MN 3 5 18
5 584 ktm Jacob Peterschick Little Falls, MN 6 3 16
6 5 yam 5050568 Collin Hawkinson Pillager, MN 7 6 15
7 513 ktm 2177879 Talan Goble Baxter, MN 5 9 14
8 815 kaw Tim Jasken Alexandria, MN 10 7 13
9 x gas 5066382 Doug Jasken Alexandria, MN 9 8 12
10 557 hon 5050581 Marquell Adams Pillager, MN 8 DNS 11
DNS 477 hon 2447422 John Ressler Dilworth, MN DNS DNS
DNS 725x kaw 2447260 Hunter Carlson Staples, MN DNS DNS
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com