Motocity Raceway Page 1 of 1
MotoCity Friday Night
06/10/2022
Race Results Race: 1
Printed: 08:22 pm
80 Open 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 2 1 25
2 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 1 2 22
3 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 3 3 20
4 722 ktm 2392561 Max Sweet Nowthen, MN 4 4 18
5 446 yam 5016566 Blake Bune Ramsey, MN 5 5 16
6 64 ktm 5045437 Zeppelin Thull Pequot Lakes, MN 6 6 15
7 95 HUQ 3307825 Elijah Anderson Buffalo, MN 8 7 14
8 384 ktm Josiah Eller Pillager, MN 9 8 13
9 155 yam Finnegan Bromenschenkel Ramsey, MN 7 11 12
10 666 yam Aubri Senn Royalton, MN 11 9 11
11 1 hon 2382526 Brady Hedburg Rice, MN 10 10 10
Race Results Race: 2
Printed: 08:22 pm
Quad 50 Rec 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 301 unk Ella Fuller Brainerd, MN 1 1 25
2 11 pls Karson Jackman Big Lake, MN 2 2 22
3 57 pls Ryker Merten Royalton, MN 3 3 20
4 555 yam Rylee Achman Rice, MN 4 4 18
5 213 pls Nolan Job Albany, MN 5 6 16
6 425 pls Brooklyn Kindle Albany, MN 6 7 15
7 999 pls Colton Rakow Little Falls, MN 9 5 14
8 7 pls Cohen Lachelt Brainerd, MN 8 8 13
9 209 yam Layla Popp Pierz, MN 7 9 12
10 5 pls Easton Jackman Becker, MN 11 10 11
11 22 pls Blake Degier Nelson, MN 10 11 10
12 44 kaw Nova Kayfes Brainerd, MN 12 DNS 9
Race Results Race: 3
Printed: 08:22 pm
15-29
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 82 gas 0897541 Beau Engstrom Pequot Lakes, MN 1 1 25
2 51 kaw 2082948 Michael Bednarek Little Falls, MN 3 4 22
3 538 hon 1098141 Reuben Jacobs Fargo, ND 6 2 20
4 770 hon 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 5 3 18
5 36 gas 5024596 Jesse Hallstrom Thief River Falls, MN 4 5 16
6 530 yam 2419787 Eli Epling Swanville, MN 2 DNS 15
Vet +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 70 kaw Cody Breitbach Brainerd, MN 2 1 25
2 532 ktm 647525 Dustin A. Preusser Sauk Rapids, MN 1 2 22
3 122 ktm 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 5 3 20
4 28 hon 2231536 Andy Mueller Long Prairie, MN 4 4 18
5 x unk Adam Weichelt Alexandria, MN 3 5 16
6 52 ktm Josh Lease Buffalo, MN 6 6 15
Race Results Race: 4
Printed: 08:22 pm
65cc 7-9 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 697 yam 5043518 Bryson Dietman South Haven, MN 2 1 25
2 767 yam 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 1 2 22
3 103 ktm 2392019 Tucker Weets Evansville, MN 3 3 20
4 898 kaw Peyton Athmann Freeport, MN 4 4 18
5 199 ktm Owen Maddox Lester Prairie, MN 5 5 16
6 11 suz Ty Hokanson Ashby, MN 6 6 15
7 7 hon Lee Struffert Foreston, MN 7 8 14
8 52 unk Haakon Lease Buffalo, MN 9 7 13
9 13 kaw Jase Browen Long Prairie, MN 10 9 12
10 859 hon Eli Bartell Kimball, MN 8 11 11
11 368 hon Gabi Kindle Albany, MN 11 10 10
Race Results Race: 5
Printed: 08:22 pm
65cc 10-11 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 1 1 25
2 120 ktm 2447438 William Rahn White Bear Lake, MN 2 4 22
3 99 suz Gavin Paggen St Stephen, MN 5 2 20
4 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 4 3 18
5 95 yam 3307825 Elijah Anderson Buffalo, MN 3 6 16
6 42 ktm 2402808 Tripp Hokanson Ashby, MN 6 5 15
7 4 kaw Sawyer Kadlec Sauk Rapids, MN 7 7 14
8 27 kaw Kameron Marquardt Clear Lake, MN 9 8 13
9 11 hon Kenzie Marquardt Clear Lake, MN 8 9 12
Race Results Race: 6
Printed: 08:22 pm
50cc Oil 4-8 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 367 ktm 2418446 Kyston Fahrenbruck Delano, MN 1 1 25
2 4 ktm Waylon Aho Dassel, MN 2 2 22
3 617 yam 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 4 4 20
4 110 ktm Jayce Eastman Pequot Lakes, MN 6 5 18
5 647 yam 5069674 Millie Knaus Kimball, MN 5 6 16
6 92 ktm 3043519 Hudson Dietman Southhaven, MN 3 8 15
7 5 ktm Luke Rahn White Bear Lake, MN 10 3 14
8 415 hon Aaron Coyer Browerville, MN 7 7 13
9 421 ktm Stella Popp Pierz, MN 9 9 12
10 236 unk Nevaeh Schlosser Elbow Lake, MN 8 10 11
11 519 ktm 2444037 Michael Hanson Monticello, MN 11 11 10
Race Results Race: 7
Printed: 08:22 pm
Quad 50cc Semi Stock4-8-Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 143 apx Logan Jilek Lester Prairie, MN 1 1 25
2 94 drr 2418448 Blake Ellingson Kimball, MN 2 4 22
3 78 drr Keegan Breitbach Brainerd, MN 7 2 20
4 13x apx 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 6 3 18
5 14 apx 3485169 Michael Januscheitis Mora, MN 3 6 16
6 625 drr 5043081 Kenzie Pekarek Foley, MN 4 7 15
7 182 drr 5025078 Landon Funt Pierz, MN 8 5 14
8 105 drr Camden Jilek Lester Prairie, MN 5 8 13
9 35 drr Cooper Foss Royalton, MN 10 9 12
10 17 drr Keegan Rivard Clearwater, MN 9 10 11
DNS 52 drr 5025077 Melanie Funt Pierz, MN DNS DNS
Race Results Race: 8
Printed: 08:22 pm
125 Only 12+ Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 82 gas 0897541 Beau Engstrom Pequot Lakes, MN 1 1 25
2 36 gas 5024596 Jesse Hallstrom Thief River Falls, MN 2 2 22
3 728 HUQ 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 3 3 20
4 323 ktm 5045613 Caiden Pflipsen Melrose, MN 4 4 18
5 130 ktm 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 5 5 16
6 42 yam Logan Wenning Albany, MN 6 6 15
7 89 yam 5028022 Dane Ballou Little Falls, MN 8 7 14
8 7 ktm 2418491 Lauren Anderson Brainerd, MN 7 9 13
9 5 yam 5050568 Collin Hawkinson Pillager, MN 9 8 12
10 98 ktm 5046205 Everett Patton Fort Ripley, MN 10 10 11
Race Results Race: 9
Printed: 08:22 pm
Quad Sport Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 301 unk 2365912 Gage Fuller East Gull Lake, MN 1 1 25
2 888 apx Tate Cronin Brainerd, MN 2 2 22
3 44 hon 2418449 Paul Nieman Little Falls, MN 5 3 20
4 147 unk Austin Carlson Pillager, MN 3 5 18
5 926 yam Wesly Pearcy Long Prairie, MN 6 4 16
6 8 hon 2382526 Brady Hedburg Rice, MN 4 6 15
Race Results Race: 10
Printed: 08:22 pm
85cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 285 ktm 2262408 Tucker J. King Cushing, MN 1 1 25
2 262 ktm 2306469 Ethan Mertens St Cloud, MN 2 2 22
3 95 HUQ 3307825 Elijah Anderson Buffalo, MN 3 3 20
4 697 yam 5043518 Bryson Dietman South Haven, MN 5 4 18
5 216 ktm 3914073 Easton Blank Pequot Lakes, MN 6 5 16
6 99 kaw Gavin Paggen St Stephen, MN 4 DNF 15
Race Results Race: 11
Printed: 08:22 pm
50cc Chain 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 767 ktm 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 1 1 25
2 367 ktm 2418446 Kyston Fahrenbruck Delano, MN 2 2 22
3 103 ktm 2392019 Tucker Weets Evansville, MN 3 3 20
4 131 ktm 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 5 5 18
5 11 ktm Easton Baker Crosby, MN 7 4 16
6 13 ktm Jase Browen Long Prairie, MN 6 8 15
7 777 cob 5065213 William Dalton Sauk Centre, MN 9 6 14
8 27 ktm Gus Emerson Nisswa, MN 8 7 13
9 004 cob Waylon Aho Dassel, MN 10 9 12
10 338 ktm 2447415 Bennett Rahn White Bear Lake, MN 4 17 11
11 617 hus 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 13 10 10
12 191 ktm Finley Hokanson Ashby, MN 15 12 9
13 34 ktm Cruz Hilmerson Little Falls, MN 16 13 8
14 7 HUQ Braydin Larson Fort Ripley, MN 11 18 7
15 317 ktm 5016192 Oliver Hanson Monticello, MN 19 11 6
16 610 gas 5008643 Reid Niggeler Brainerd, MN 14 16 5
17 92 ktm 3043519 Hudson Dietman Southhaven, MN 17 14 4
18 647 gas 5069674 Millie Knaus Kimball, MN 22 15 3
19 x suz Ryder Weichelt Ashby, MN 20 19 2
20 14 hus Blakely Hilmerson Little Falls, MN 18 21 1
21 151 ktm Lucas Larson Burtrum, MN 21 20
22 710 hus 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 12 DNS
DNF 35 ktm Cooper Foss Royalton, MN DNF DNS
DNS 5 ktm 2419788 Otto Rienke Brainerd, MN DNS DNS
Race Results Race: 12
Printed: 08:22 pm
Lites C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 727 kaw Zac Copa Little Falls, MN 2 4 25
2 323 ktm 5045613 Caiden Pflipsen Melrose, MN 5 3 22
3 530 yam 2419787 Eli Epling Swanville, MN 8 1 20
4 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 4 6 18
5 770 hon 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 1 9 16
6 742 yam Kaden Fruth St Augusta, MN 9 2 15
7 36 gas 5024596 Jesse Hallstrom Thief River Falls, MN 6 5 14
8 728 HUQ 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 3 10 13
9 845 ktm Ryan Trout Browerville, MN 11 8 12
10 427 hon Jake Strecker Wahkon, MN 7 13 11
11 89 kaw 5028022 Dane Ballou Little Falls, MN 10 11 10
12 303 kaw 5050581 Marquell Adams Pillager, MN 13 12 9
13 98 ktm 5046205 Everett Patton Fort Ripley, MN 12 15 8
14 35 hon Mason Hohesel Pierz, MN 14 14 7
15 725x kaw 2447260 Hunter Carlson Staples, MN DNS 7 6
Race Results Race: 13
Printed: 08:22 pm
85cc 12-15 Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 2 1 25
2 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 1 2 22
3 722 HUQ 2392561 Max Sweet Nowthen, MN 3 3 20
4 384 ktm Josiah Eller Pillager, MN 6 4 18
5 446 yam 5016566 Blake Bune Ramsey, MN 5 5 16
6 666 yam Aubri Senn Royalton, MN 7 6 15
7 155 yam Finnegan Bromenschenkel Ramsey, MN 4 DNF 14
Race Results Race: 14
Printed: 08:22 pm
Quad 90 CVT Open 8-15-Fri
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 287 apx Matthew Taves Detroit Lakes, MN 1 1 25
2 29 apx Tyler Mueller Long Prairie, MN 2 3 22
3 425 drr 5017801 Jace Pekarek Foley, MN 4 2 20
4 70 drr 2365902 Karter Brigmon Little Falls, MN 3 4 18
5 99 cob Emmett Olsen Brainerd, MN 5 5 16
6 84 yam 2308879 Ethan Leabch Foley, MN 6 6 15
7 14 apx 3485169 Michael Januscheitis Mora, MN 9 7 14
8 78 drr Keegan Breitbach Brainerd, MN 8 8 13
9 702 drr 2365911 Carsyn Miller Swanville, MN 7 DNS 12
10 72 drr Thomas Taves Detroit Lakes, MN 10 DNS 11
DNF 711 drr 2365903 Kali Brigmon Little Falls, MN DNF DNS
Race Results Race: 15
Printed: 08:22 pm
Quad Open 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 136 hon Landon Carlson Pillager, MN 1 2 25
2 126 hon 5017799 Brady Pekarek Foley, MN 3 1 22
3 626 pls Mitch Olson Foley, MN 5 3 20
4 615 yam 5036892 Conner Bellefeuille Royalton, MN 4 4 18
5 187 hon 5021307 Ethan Thomsen Brainerd, MN 2 6 16
6 115 yam Gavin Coyer Rice, MN 6 5 15
DNF 38 yam Ethan Warren Ogilvie, MN DNF DNS
DNF 89 yam 2231581 Paul Nieman Little Falls, MN DNF DNS
Race Results Race: 16
Printed: 08:22 pm
Quad 90cc Rec 6-11-Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 pls 2418405 Kolton Koenig St Augusta, MN 1 1 25
2 26 cat Jace Rivard Clearwater, MN 2 3 22
3 10 pls Jackson Lamp Becker, MN 4 2 20
4 71 pls Aaron Malikowski Becker, MN 3 5 18
5 59 pls Braxtyn Gadacz Pierz, MN 5 4 16
6 75 yam Rayna Merten Royalton, MN 8 6 15
7 107 pls Makenna Popp Pierz, MN 7 7 14
8 223 yam Ashlynn Pflipsen Melrose, MN 6 8 13
9 55 kaw Wyatt Hopper Alexandria, MN 10 9 12
10 64 pls Kamdyn Gadacz Pierz, MN 9 10 11
11 22 pls Blake Degier Nelson, MN 11 11 10
Race Results Race: 17
Printed: 08:22 pm
Open A Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 kaw 2082948 Michael Bednarek Little Falls, MN 1 1 25
Open B Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 82 gas 0897541 Beau Engstrom Pequot Lakes, MN 1 1 25
2 234 suz 2306484 Taylor Hill Brainerd, MN 2 2 22
3 122 ktm 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 4 3 20
4 538 hon 1098141 Reuben Jacobs Fargo, ND 3 4 18
Race Results Race: 18
Printed: 08:22 pm
Open C Friday
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 770 hon 3352614 Jack T. Doty Lake Shore, MN 1 3 25
2 725x kaw 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 4 1 22
3 727 kaw Zac Copa Little Falls, MN 3 4 20
4 25 ktm Denton Schmidt Swanville, MN 6 2 18
5 742 yam Kaden Fruth St Augusta, MN 2 6 16
6 5 yam 5050568 Collin Hawkinson Pillager, MN 7 5 15
7 845 ktm Ryan Trout Browerville, MN 5 8 14
8 130 ktm 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 9 7 13
9 303 kaw 5050581 Marquell Adams Pillager, MN 8 9 12
10 525 yam Brandon Kurowski Pierz, MN 10 10 11
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com