Motocity Raceway Page 1 of 1
LLAQ/NorthStar/D23
05/22/2022
Race Results Race: 1
Printed: 05:40 am
Vet (+30) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 973 yam 694970 Clay Olson East Bethel, MN 2 1 25
2 67x YAM 215354 Matt Kline Backus, MN 4 2 22
3 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 3 4 20
4 241 kaw 3124111 Tyler Fischer - Q Bayport, MN 5 3 18
5 775 yam 452853 Jared Trepanier - Q Solway, MN 1 9 16
6 95 hon 499629 Rory Beckman Brandon, MN 11 5 15
7 124 hon 0931897 Kyle E. Savelkoul St. Martin, MN 9 7 14
9 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 12 6 12
18 67 hon 699767 Tim Zebro - Q Ham Lake, MN 6 DNS 3
19 301 hon 569809 Adam Deal - Q Rush City, MN 7 DNS 2
Vet (+30) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 613 ktm 643189 Deon Guinn Zimmerman, MN 1 1 25
2 542 gas 5014210 Skyler Erickson Cambridge, MN 3 2 22
3 85 hon 240255 Jeremy Hage - Q Watertown, MN 2 3 20
4 122 ktm 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 4 4 18
Vet (+30) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 536 ktm 5058067 Ryan Plath Garfield, MN 1 1 25
2 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 3 2 22
3 338 yam 5006572 Ben Loso Cold Spring, MN 2 3 20
4 177 yam 3551332 Nick Spafford Webster, WI 4 4 18
17 811y yam 506934 Steven Howery - Q Lake Park, MN 5 5 16
+55 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 54 YAM 700813 Tim J. Bernloehr Savage, MN 1 1 25
+55 B/C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 1 1 25
Race Results Race: 2
Printed: 05:40 am
50cc oil 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 ktm 5060631 Tucker Pavlovich Duluth, MN 1 1 25
2 101 cob 5025667 Carter Rennaker Las Vegas, NV 2 2 22
3 251 ktm 2429793 Eli Dockendorf Watkins, MN 3 3 20
4 220 yam 5091172 Tanner Hecht Clearwater, MN 4 4 18
5 520 ktm 2419824 Huxson Schmidt Eden Valley, MN 5 5 16
Race Results Race: 3
Printed: 05:40 am
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 233 ktm 929430 Joshua A. Boaz Eagan, MN 1 1 25
2 187 hon 2083025 Broc Graba Verndale, MN 2 2 22
3 40 yam 1020771 Nick Paige Forest Lake, MN 3 3 20
4 250 yam 883504 Aaron Blackstone Alexandria, MN 4 4 18
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 263 yam 2014628 Avery Long - Q New London, MN 1 1 25
2 125 ktm 2217013 Travis Cassen - Q Piedmont, SD 5 2 22
3 956 ktm 2846112 Cooper Abbett Esko, MN 4 4 20
4 82 gas 0897541 Beau Engstrom - Q Pequot Lakes, MN 3 5 18
5 174 yam 1080525 Drew Sampson - Q Bethel, MN 2 6 16
6 57 HUQ 2084351 Brandon Nelson - Q Stacy, MN 6 3 15
7 48 yam 2938450 Brandon Espe-tiegs - Q Glenville, MN 7 8 14
8 22 ktm 2122037 Gabe Gerhardt - Q St Augusta, MN 10 7 13
9 137 ktm 2119751 Austin Speltz - Q Buffalo, MN 9 9 12
10 50 hon 2062315 Gage Krech - Q North Branch, MN 8 10 11
11 518 ktm 2684586 Matthew Mowery - Q Hilliard, FL 13 11 10
12 304 HUQ 904355 Todd Miller - Q Rochester, MN 12 12 9
13 922 kaw 2156581 Enzo Temmerman - Q Visalia, CA 11 DNS 8
Race Results Race: 4
Printed: 05:40 am
Supermini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 190 hus 2194994 Adrian Hauge - Q Forest Lake, MN 1 1 25
2 18 ktm 5052466 Brody Beech - Q Ray, ND 2 3 22
3 789 ktm 2190705 James Schaffer Hastings, MN 4 2 20
4 208 ktm 2324315 Stanley Smith - Q Dodge Center, MN 3 4 18
5 46 HUQ 2122487 Griffin Disse Detroit Lakes, MN 5 7 16
6 102 kaw 5045444 Mace Hill - Q Fort Dodge, IA 8 5 15
7 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff - Q Barnesville, MN 7 9 14
8 242 ktm 5033641 Riley Sathren - Q Lincoln, ND 6 10 13
9 240 gas 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 9 8 12
10 77 yam 2374791 William Markkula Wayzata, MN 11 11 11
11 104 kaw 2419841 Reanna Smith Warroad, MN 10 12 10
12 582 kaw 2437339 Ethan Dearmond - Q Duluth, MN 12 13 9
13 566 ktm 2724877 Thomas Hanson - Q Chisago City, MN DNF 6 8
14 445 yam 3343231 Gabriel Strom Alexandria, MN 13 14 7
DNS 589 hon 5037263 Gino Gherardi Hibbing, MN DNS DNS
Race Results Race: 5
Printed: 05:40 am
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 711 hon 2249958 Marshall Busse Green Bay, WI 2 1 25
2 313 ktm 2973467 Tanner Johnson - Q Otsego, MN 1 2 22
3 x yam 2126164 Jett Soltvedt - Q Elk River, MN 3 4 20
4 41 yam 2660742 Bryce Rauner - Q Prior Lake, MN 5 3 18
5 135 ktm 2210934 Kaden M. Tabaka - Q Oak Park, MN 6 5 16
6 23 yam 2162680 Dustin J. White - Q Brownton, MN 7 6 15
7 530 yam 2419787 Eli Epling - Q Swanville, MN 4 11 14
8 36 gas 5024596 Jesse Hallstrom - Q Thief River Falls, MN 8 8 13
9 64 kaw 236929 Jaydon Nyeggen - Q Spring Valley, WI 12 7 12
10 205 yam 3330984 Sam G. Haas - Q Zimmerman, MN 10 9 11
11 331 kaw 2009525 Connor Campbell - Q Thunder Bay, ON 9 10 10
12 177 yam 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 24 9
13 19 kaw 5027746 Tavaris Hill - Q Fort Dodge, IA 11 14 8
14 114 yam 2088092 Jaden Rolbiecki - Q Millville, MN 13 13 7
15 404 hon 5027679 Jake Jorgenson Cloquet, MN 15 15 6
16 148 yam 2231780 Hayden Anstine - Q Nowthen, MN 14 17 5
17 21 yam 5089521 Mason Mcgrane Carlos, MN 20 12 4
18 26 ktm 5051462 Parker Miller Carlos, MN 16 16 3
19 411 gas 3670034 Hunter Kiesow - Q Goodridge, MN 17 20 2
20 18 yam 2418514 Connor Purcell Cloquet, MN 22 18 1
21 105 hon 5064513 David Rathman - Q Winnebago, MN 21 19
22 337 KAW 2432511 Connar Maly Meadowlands, MN 19 21
23 831 yam 3704350 Blake Niska - Q Cokato, MN 18 22
24 9 kaw 5050731 Triston Mcferran - Q Garner, IA 25 26
25 302 gas 5093312 Kya Olson Rapid City, SD 27 25
26 303 kaw 5050581 Marquell Adams Pillager, MN 24 29
27 22 hon 2432515 Landon Drayna Carlos, MN 26 28
28 117 kaw 5046206 Hayden Patton Fort Ripley, MN DNF 27
29 86 hon 5077266 Jordan Rasmussen - Q Redwood Falls, MN DNS 23
30 412 yam 2418515 Carter Purcell Cloquet, MN 23 DNS
31 821 yam 2975520 Drew Freeland - Q Rogers, MN 28 DNS
Race Results Race: 6
Printed: 05:40 am
50cc 4-6 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 ktm 5060631 Tucker Pavlovich Duluth, MN 1 1 25
2 804 cob 5023190 Hank Tix Glenburn, ND 2 2 22
3 101 cob 5025667 Carter Rennaker Las Vegas, NV 3 3 20
50cc 7-8 chain premix
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 cob 2324383 Jase Sonnenberg Frazee, MN 1 1 25
2 19 cob 5010294 Jace Churby Minot Afb, ND 4 2 22
3 313 cob 5023188 Tucker Tix Glenburn, ND 3 4 20
4 100 cob 3773675 Parker Rennaker Las Vegas, NV 2 5 18
5 114 cob 5041834 Brayden Johnsen Duluth, MN 5 3 16
6 767 ktm 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 6 6 15
7 72 COB 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 8 7 14
8 136 ktm 5027903 Leah Nutter South Range, WI 7 8 13
9 710 hus 5044227 Travis Marquardt Clear Lake, MN 9 9 12
10 771 cob 5065213 William Dalton Sauk Centre, MN 10 11 11
11 199 cob 5045754 Wyatt Cuypers Two Harbors, MN 12 10 10
12 936 ktm 2947458 Gabe Jasken Alexandria, MN 11 12 9
13 12 gas 5069397 Ryker Howery Lake Park, MN 13 13 8
Race Results Race: 7
Printed: 05:40 am
85cc 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 gas 3245641 Easton Theys - Q Helena, MT 1 1 25
2 217 ktm 3257500 Bentlee Walker - Q Pillager, MN 3 2 22
3 369 ktm 3204107 Cash Petersen - Q Ryder, ND 2 3 20
4 626 hus 5014203 Carter Drechsel - Q Coon Rapids, MN 4 5 18
5 184 hus 3279432 Wyatt C. Niedfeldt - Q Chaska, MN 5 6 16
6 134 ktm 2200776 Karsen M. Tabaka - Q Oak Park, MN 6 7 15
7 789 ktm 2190705 James Schaffer - Q Hastings, MN 10 4 14
8 357 ktm 3311375 Jackson Althoff - Q Randolph, MN 7 8 13
9 709 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 9 9 12
10 88 yam 3927583 Ryker Schneider - Q Pine River, MN 8 10 11
11 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 11 12 10
12 615 KTM 5027504 Ike Anderson - Q Park Rapids, MN 12 13 9
13 67 gas 2316776 Tyler Zebro - Q Ham Lake, MN 13 14 8
14 640 gas 2200712 Micah Schlauderaff - Q Barnesville, MN 15 15 7
15 446 yam 5016566 Blake Bune Ramsey, MN 18 16 6
16 421 HUQ 2274922 Lincoln B. Nielsen - Q Foley, MN 25 11 5
17 322 yam 2365888 Aliya Troop Cohasset, MN 20 18 4
18 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 19 20 3
19 4 ktm 5069396 Jaxson Howery - Q Lake Park, MN 17 22 2
20 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 24 17 1
21 177 kaw 5028777 Zachariah Mosier Holdingford, MN 23 21
22 75 kaw 2365686 Landen Maclaughlin Baxter, MN 21 23
23 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 26 19
24 229 KTM 5018960 Owen Smith Saint Michael, MN 22 24
25 89 ktm 2244827 Kai Morgan - Q Henderson, MN 14 DNS
26 45 yam 3322501 Blaze R. Knight Zimmerman, MN 16 DNS
Race Results Race: 8
Printed: 05:40 am
14-24 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 981 HUQ 5048784 Ryder Malinoski Wyoming, MN 1 1 25
2 116 ktm 583102 Carson Disse Detroit Lakes, MN 3 2 22
3 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist Browerville, MN 2 DNS 20
14-24 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 711 hon 2249958 Marshall Busse Green Bay, WI 1 1 25
2 581 gas 5090066 Chase Webber Oak Grove, MN 2 2 22
3 105 hon 5064513 David Rathman Winnebago, MN 3 3 20
Women
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 1 1 25
2 419 hon 2830419 Lexi Dyekman Forest Lake, MN 4 2 22
3 11 ktm 3045134 Hannah Oakes Becker, MN 3 3 20
4 240 gas 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 2 4 18
5 521 ktm 2024602 Trisha Olson East Bethel, MN 5 5 16
6 540 gas 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 7 6 15
7 59 ktm 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 8 7 14
8 302g gas 5093312 Kya Olson Rapid City, SD 6 DNS 13
+35 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 124 hon 0931897 Kyle E. Savelkoul St. Martin, MN 1 1 25
2 95 hon 499629 Rory Beckman Brandon, MN 2 2 22
+35 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 157 kaw 3299130 Eric Nelson Williston, ND 1 1 25
2 23 kaw 5008739 Preston Hines Brainerd, MN 2 2 22
3 23x kaw 2192991 Adam Olson Rapid City, SD 3 3 20
+35 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 302 yam 5016632 Craig Purcell Cloquet, MN 2 1 25
2 318 yam 3693345 Josh Ugrich Grand Rapids, MN 1 2 22
3 230 KTM 5013993 Ryan Smith Saint Michael, MN 3 3 20
Race Results Race: 9
Printed: 05:40 am
+45 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 202 gas 2377760 Milt Reimer Chisago City, MN 2 1 25
2 70 gas 2688335 Ray Schlegel - Q Scandia, MN 1 2 22
3 28 gas 3277664 Mike Jenson Big Lake, MN 3 3 20
4 32 hon 3551333 Brandon Hopkins Webster, WI 4 4 18
5 62 gas 572980 Brian Hanson - Q Brainerd, MN 6 5 16
6 121k kaw 184090 Kurt Caswell - Q Brook Park, MN 5 6 15
7 2 SUZ 494477 Mike Little - Q New Richmond, WI 7 DNF 14
8 5 hon 2232484 Michael Stumne Pine City, MN 8 DNF 13
+45 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 74 HUQ 327233 Kerry Anstine Nowthen, MN 1 1 25
+60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 78 kaw 651481 Donald Bonnicksen Waverly, MN 1 1 25
2 153 kaw 728721 Mark S. Speldrick Brook Park, MN 2 2 22
3 557 hon 3930083 Dennis Hines Brainerd, MN 3 3 20
Race Results Race: 10
Printed: 05:40 am
50cc Shift/Shaft 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 101 cob 5025667 Carter Rennaker Las Vegas, NV 1 1 25
2 617 yam 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 2 2 22
3 12 yam 5034814 Reed Rasmusson Grand Rapids, MN 5 3 20
4 521 yam 5057656 Mika Krech North Branch, MN 4 4 18
5 220 yam 5091172 Tanner Hecht Clearwater, MN 3 5 16
6 116 yam 5049073 Lincoln Johnsen Duluth, MN DNS 6 15
Race Results Race: 11
Printed: 05:40 am
+25 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 62 gas 757649 Jake Loberg - Q Ham Lake, MN 1 1 25
2 775 yam 452853 Jared Trepanier - Q Solway, MN 2 2 22
3 973 yam 694970 Clay Olson East Bethel, MN 3 3 20
4 259 kaw 0302201 Neil A. Ehrenberg Freeport, MN 4 4 18
5 67 YAM 215354 Matt Kline Backus, MN 5 5 16
6 163 hon 254751 Devin Redemske Staples, MN 6 6 15
7 269 ktm 0834452 Taylor Skinner Cambridge, MN 9 7 14
8 102 yam 1080902 Timothy Rasmusson Grand Rapids, MN 10 10 11
DNF 301 hon 569809 Adam Deal Rush City, MN DNF DNF
+25 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 613 ktm 643189 Deon Guinn Zimmerman, MN 2 1 25
2 57 ktm 5004137 James Suter - Q Florence, SD 1 2 22
3 78 hon 0562015 Clayton Bonnicksen Waverly, MN 3 3 20
4 542 gas 5014210 Skyler Erickson Cambridge, MN 4 4 18
5 155 kaw 2940042 Jesse Horner Laporte, MN 6 5 16
6 122 ktm 2936378 Jordan Sundeen Fort Ripley, MN 5 6 15
+25 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 502 yam 2658608 Bradley Prisch - Q Clear Lake, WI 1 2 25
2 730 yam 0506521 Cody Dalton Sauk Centre, MN 3 1 22
3 521 ktm 2024602 Trisha Olson East Bethel, MN 2 3 20
4 536 ktm 5058067 Ryan Plath Garfield, MN 4 4 18
Race Results Race: 12
Printed: 05:40 am
Schoolboy 1 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 70 HUQ 2712101 Tanner Schlegel Scandia, MN 1 1 25
2 82 gas 0897541 Beau Engstrom Pequot Lakes, MN 3 2 22
3 735 ktm 2262425 Zach O. Crider Staples, MN 2 3 20
4 190 hus 2194994 Adrian Hauge Forest Lake, MN 4 4 18
5 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 5 5 16
6 34 ktm 5017052 Louie Etzel Mound, MN 7 6 15
7 240 gas 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 6 7 14
8 130 ktm 5027659 Carter Miller Fort Ripley, MN 8 8 13
9 573 yam 4245901 Blake Larson Eveleth, MN 10 9 12
10 132 yam 5027680 Tyler Jorgenson Duluth, MN 9 10 11
11 98 ktm 5046205 Everett Patton Fort Ripley, MN 11 11 10
12 919 ktm 5040824 Ryan Beehler Rice, MN 12 12 9
DNS 589 hon 5037263 Gino Gherardi Hibbing, MN DNS DNS
Race Results Race: 13
Printed: 05:40 am
Girls Jr. 9-12
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 322 yam 2365888 Aliya Troop Cohasset, MN 2 1 25
2 337 yam 2382484 Rose Loso Cold Spring, MN 1 2 22
3 112 yam 2447388 Brianna Larson Eveleth, MN 3 3 20
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 ktm 2324383 Jase Sonnenberg - Q Frazee, MN 1 1 25
2 401 hus 2400078 Greyson Hanneken Pierz, MN 4 2 22
3 313 gas 5023188 Tucker Tix Glenburn, ND 2 5 20
4 19 cob 5010294 Jace Churby Minot Afb, ND 5 3 18
5 215 HUQ 2303658 Liam Lang Mora, MN 6 4 16
6 124 ktm 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 3 8 15
7 357 ktm 3311376 Jordan Althoff - Q Randolph, MN 8 6 14
8 16 ktm 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 7 7 13
9 99 yam 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 10 9 12
10 541 yam 2419859 Max Erickson Cambridge, MN 9 11 11
11 97 HUQ 5044207 Brody Thompson - Q Wessington Springs, SD 11 10 10
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 122 ktm 3345107 Jerzee St Croix - Q Minot, ND 1 1 25
2 68 ktm 2304045 Ryder Halquist - Q Belle Plaine, MN 2 2 22
3 394 ktm 3913522 Owen Hamilton - Q Zimmerman, MN 3 3 20
4 384 yam 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN 4 4 18
5 517 cob 2282028 Thor Nelson - Q Williston, ND 5 6 16
6 7 gas 2316776 Tyler Zebro - Q Ham Lake, MN 7 5 15
7 36 ktm 3902710 Austin Nutter South Range, WI 6 7 14
8 116 ktm 2447469 Wyatt Ohnstad Moorhead, MN 9 8 13
9 210 yam 5006573 Tucker Loso Coldspring, MN 8 9 12
10 703 yam 5016567 Charlie Bune Ramsey, MN 10 10 11
Race Results Race: 14
Printed: 05:40 am
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 233 ktm 929430 Joshua A. Boaz - Q Eagan, MN 1 1 25
2 62 gas 757649 Jake Loberg - Q Ham Lake, MN 2 2 22
3 187 hon 2083025 Broc Graba Verndale, MN 3 3 20
4 936 ktm 1011886 Gavin Tilford - Q Pine Island, MN 4 4 18
5 40 yam 1020771 Nick Paige Forest Lake, MN 6 6 16
6 241 kaw 3124111 Tyler Fischer - Q Bayport, MN 9 5 15
7 269 ktm 0834452 Taylor Skinner Cambridge, MN 8 7 14
8 163 hon 254751 Devin Redemske Staples, MN 7 8 13
9 444 yam 3052356 Noah Miesen - Q St Paul, MN 5 10 12
10 250 yam 883504 Aaron Blackstone Alexandria, MN 10 9 11
Race Results Race: 15
Printed: 05:40 am
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 263 yam 2014628 Avery Long - Q New London, MN 1 1 25
2 125 ktm 2217013 Travis Cassen - Q Piedmont, SD 2 2 22
3 31 kaw 2206606 Matthew Stokes - Q Boissevain, MB 4 3 20
4 174 yam 1080525 Drew Sampson - Q Bethel, MN 5 4 18
5 38 kaw 2948258 Wyatt Mcgrath - Q Beldenville, WI 3 6 16
6 77 kaw 823350 Trevor Bonnicksen - Q Waverly, MN 7 7 15
7 137 ktm 2119751 Austin Speltz - Q Buffalo, MN 6 8 14
8 48 yam 2938450 Brandon Espe-tiegs - Q Glenville, MN 10 5 13
9 29 yam 4087696 Owen Nelson - Q Chippewa Falls, WI 8 11 12
10 116 ktm 583102 Carson Disse Detroit Lakes, MN 11 9 11
11 518 ktm 2684586 Matthew Mowery - Q Hilliard, FL 13 10 10
12 304 hon 904355 Todd Miller - Q Rochester, MN 12 12 9
13 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist - Q Browerville, MN 9 DNS 8
14 50 hon 2062315 Gage Krech - Q North Branch, MN 14 DNS 7
Race Results Race: 16
Printed: 05:40 am
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 711 hon 2249958 Marshall Busse Green Bay, WI 1 1 25
2 581 gas 5090066 Chase Webber - Q Oak Grove, MN 2 3 22
3 135 ktm 2210934 Kaden M. Tabaka - Q Oak Park, MN 4 2 20
4 313 ktm 2973467 Tanner Johnson - Q Otsego, MN 3 4 18
5 x yam 2126164 Jett Soltvedt - Q Elk River, MN 5 5 16
6 331 kaw 2009525 Connor Campbell Thunder Bay, ON 7 6 15
7 530 yam 2419787 Eli Epling - Q Swanville, MN 6 7 14
8 23 yam 2162680 Dustin J. White - Q Brownton, MN 9 9 13
9 35 ktm 2833829 Brady Karolevitz - Q Braham, MN 11 8 12
10 813 ktm 3930210 Hudson Webber - Q Duluth, MN 12 10 11
11 41 yam 2660742 Bryce Rauner - Q Prior Lake, MN 10 12 10
12 205 yam 3330984 Sam G. Haas - Q Zimmerman, MN 8 15 9
13 831 yam 3704350 Blake Niska - Q Cokato, MN 15 11 8
14 64 kaw 236929 Jaydon Nyeggen - Q Spring Valley, WI 13 14 7
15 26 ktm 5051462 Parker Miller Carlos, MN 17 13 6
16 21 yam 5089521 Mason Mcgrane Carlos, MN 14 17 5
17 404 hon 5027679 Jake Jorgenson Cloquet, MN 18 16 4
18 177 yam 2447260 Hunter Carlson Staples, MN 20 18 3
19 457 ktm 3265250 Nick Lange - Q St Cloud, MN 19 21 2
20 148 yam 2231780 Hayden Anstine - Q Nowthen, MN 21 20 1
21 84 yam 4172620 Devin Eliason - Q Maple, WI 16 25
22 337 KAW 2432511 Connar Maly Meadowlands, MN 24 19
23 86 hon 5077266 Jordan Rasmussen - Q Redwood Falls, MN 23 22
24 303 kaw 5050581 Marquell Adams Pillager, MN 25 23
25 22 hon 2432515 Landon Drayna Carlos, MN 26 24
26 105 hon 5064513 David Rathman - Q Winnebago, MN 22 DNS
DNF 360 hus 2418525 Colton Damyanovich - Q Hibbing, MN DNF DNS
DNS 145 ktm 3495399 Rylan Berglund Elk River, MN DNS DNS
Race Results Race: 17
Printed: 05:40 am
Sr. (+40) A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 67 hon 699767 Tim Zebro Ham Lake, MN 1 1 25
2 38 ktm 5048634 Steve Schoen Bloomington, MN 2 2 22
3 82 ktm 0419060 Sheldon J. Fratzke Mora, MN 4 3 20
4 1 gas 349087 Danny Edmonson - Q South Haven, MN 3 4 18
5 52 HUQ 571560 Robin Kniss - Q Excelsior, MN 6 5 16
6 28 gas 3277664 Mike Jenson Big Lake, MN 5 6 15
DNS 2 SUZ 494477 Mike Little New Richmond, WI DNS DNS
Sr. (+40) B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 147 kaw 2382508 Brandin Redmond Fargo, ND 1 1 25
2 12 hus 0400476 Joe Jenniges - Q Delano, MN 2 2 22
Sr. (+40) C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 230 KTM 5013993 Ryan Smith Saint Michael, MN 2 1 25
2 408 HUQ 389632 Daniel Thomsen Arlington, MN 1 2 22
+50 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 70 gas 2688335 Ray Schlegel Scandia, MN 2 1 25
2 202 gas 2377760 Milt Reimer - Q Chisago City, MN 1 4 22
3 54 YAM 700813 Tim J. Bernloehr - Q Savage, MN 4 2 20
4 78 kaw 651481 Donald Bonnicksen - Q Waverly, MN 3 3 18
5 32 hon 3551333 Brandon Hopkins - Q Webster, WI 5 5 16
6 62 gas 572980 Brian Hanson - Q Brainerd, MN 7 6 15
7 121k kaw 184090 Kurt Caswell - Q Brook Park, MN 8 7 14
8 60 suz 315408 Troy Johnson - Q Blaine, MN 6 9 13
9 5 hon 2232484 Michael Stumne Pine City, MN 9 8 12
DNS 29 ktm 1108973 Rick Schugel - Q New Ulm, MN DNS DNS
+50 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 28 suz 530154 Todd Mcilroy Ogilvie, MN 1 1 24
+50 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 215 yam 1099690 Jay Ritter Carlos, MN 1 1 25
Race Results Race: 18
Printed: 05:40 am
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 421 HUQ 2274922 Lincoln B. Nielsen Foley, MN 3 1 25
2 626 hus 5014203 Carter Drechsel Coon Rapids, MN 2 2 22
3 709 yam 2306524 Karson Schmidt Kimball, MN 5 3 20
4 88 yam 3927583 Ryker Schneider Pine River, MN 4 4 18
5 85 ktm 2189007 Mac Nornberg Pequot Lakes, MN 8 5 16
6 77 yam 2374791 William Markkula Wayzata, MN 7 6 15
7 19 HUQ 5044208 Jd Thompson Wessington Springs, SD 6 8 14
8 319 ktm 5008639 Thomas Niggeler Brainerd, MN 9 7 13
9 640 gas 2200712 Micah Schlauderaff Barnesville, MN 10 9 12
10 446 yam 5016566 Blake Bune Ramsey, MN 12 10 11
11 445 yam 3343231 Gabriel Strom Alexandria, MN 11 11 10
12 229 KTM 5018960 Owen Smith Saint Michael, MN 13 12 9
13 47 gas 3245641 Easton Theys Helena, MT 1 DNS 8
14 45 yam 3322501 Blaze R. Knight Zimmerman, MN 14 DNS 7
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 217 ktm 3257500 Bentlee Walker Pillager, MN 1 1 25
2 384 gas 2262470 Blair Kindel Alexandria, MN 2 2 22
3 615 KTM 5027504 Ike Anderson Park Rapids, MN 4 3 20
4 282 ktm 2306450 Ivyn J. Fratzke Mora, MN 3 4 18
5 36 ktm 3902710 Austin Nutter South Range, WI 5 5 16
6 336 ktm 3138385 Jaxyn Adrian Duluth, MN 8 6 15
7 274 gas 5052619 Landon White Kimball, MN 7 7 14
8 177 kaw 5028777 Zachariah Mosier Holdingford, MN 9 8 13
9 408 kaw 2274923 Emmitt L. Nielsen Foley, MN 10 9 12
10 322 yam 2365888 Aliya Troop Cohasset, MN 6 DNF 11
Girls Sr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 ktm 3045134 Hannah Oakes Becker, MN 1 1 25
2 240 gas 2200710 Logan Schlauderaff Barnesville, MN 2 3 22
3 540 gas 2200711 Morgan Schlauderaff Barnesville, MN 3 4 20
4 914 gas 2282027 Addison Nelson Williston, ND 4 5 18
5 104 kaw 2419841 Reanna Smith Warroad, MN 6 6 16
6 112 hon 2953735 Lila Disse Detroit Lakes, MN 5 7 15
7 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN DNF 2 14
Race Results Race: 19
Printed: 05:40 am
50cc Open 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 19 cob 5010294 Jace Churby Minot Afb, ND 1 1 25
2 16 ktm 3551334 Brantley Spafford Webster, WI 2 2 22
3 767 ktm 2399959 Eli Hanneken Pierz, MN 5 4 20
4 313 cob 5023188 Tucker Tix Glenburn, ND 8 3 18
5 936 ktm 2947458 Gabe Jasken Alexandria, MN 7 5 16
6 72 COB 5041251 Jaymison Cheney West Fargo, ND 6 6 15
7 114 cob 5041834 Brayden Johnsen Duluth, MN 4 11 14
8 804 cob 5023190 Hank Tix Glenburn, ND 10 8 13
9 136 ktm 5027903 Leah Nutter South Range, WI 9 9 12
10 22 cob 5060631 Tucker Pavlovich Duluth, MN 13 7 11
11 199 cob 5045754 Wyatt Cuypers Two Harbors, MN 11 12 10
12 170 hus 2418409 Easton Yaeger Sartell, MN 14 10 9
13 100 cob 3773675 Parker Rennaker Las Vegas, NV 3 DNS 8
14 101 cob 5025667 Carter Rennaker Las Vegas, NV 12 DNS 7
Race Results Race: 20
Printed: 05:40 am
125cc 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 70 HUQ 2712101 Tanner Schlegel - Q Scandia, MN 1 2 25
2 117 ktm 3155823 Brodie Boumeester - Q New Richmond, WI 4 1 22
3 956 ktm 2846112 Cooper Abbett - Q Esko, MN 2 5 20
4 735 ktm 2262425 Zach O. Crider - Q Staples, MN 5 3 18
5 82 gas 0897541 Beau Engstrom - Q Pequot Lakes, MN 3 6 16
6 23 ktm 2223305 Cade Groen - Q Little Rock, IA 6 4 15
7 813 ktm 3930210 Hudson Webber Duluth, MN 8 7 14
8 72 ktm 5026581 Levi Anderson - Q Hartford, SD 9 8 13
9 36 gas 5024596 Jesse Hallstrom - Q Thief River Falls, MN 7 11 12
10 105 ktm 5020421 Deagen Mills - Q Jasper, MN 10 9 11
11 728 HUQ 2399914 Tucker O'brien - Q Brainerd, MN 11 10 10
12 130 ktm 5027659 Carter Miller - Q Fort Ripley, MN 12 12 9
13 59 yam 2447402 Colin Taggert - Q Thief River Falls, MN 14 13 8
14 573 yam 4245901 Blake Larson Eveleth, MN 15 14 7
15 5 yam 5050568 Collin Hawkinson Pillager, MN 13 18 6
16 98 ktm 5046205 Everett Patton Fort Ripley, MN 18 15 5
17 919 ktm 5040824 Ryan Beehler Rice, MN 17 16 4
18 132 yam 5027680 Tyler Jorgenson - Q Duluth, MN 16 17 3
Race Results Race: 21
Printed: 05:40 am
15. College (18-24)(Sportsman)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 233 ktm 929430 Joshua A. Boaz - Q Eagan, MN 1 1 25
2 125 ktm 2217013 Travis Cassen - Q Piedmont, SD 2 2 22
3 77 kaw 823350 Trevor Bonnicksen - Q Waverly, MN 5 3 20
4 444 yam 3052356 Noah Miesen - Q St Paul, MN 4 4 18
5 60 yam 2430289 Trevor Johnson - Q Shoreview, MN 6 5 16
6 936 ktm 1011886 Gavin Tilford - Q Pine Island, MN 3 DNS 15
DNS 323 kaw 1101441 Dominic Lindquist - Q Browerville, MN DNS DNS
Race Results Race: 22
Printed: 05:40 am
50cc multi-speed
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 ktm 5060631 Tucker Pavlovich Duluth, MN 1 1 25
2 12 cob 5034814 Reed Rasmusson Grand Rapids, MN 2 2 22
50cc Electric 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 38 ktm 5092785 Tyler Campbell Thunder Bay, ON 1 1 25
2 617 HUQ 5058639 Kole Marquardt Clear Lake, MN 2 2 22
50cc Electric 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 170 hus 2418409 Easton Yaeger Sartell, MN 2 1 25
2 24 ktm 5092782 Tala Campbell Thunder Bay, ON 3 2 22
3 113 cob 3773675 Parker Rennaker Las Vegas, NV 1 DNS 20
Race Results Race: 23
Printed: 05:40 am
33. Mini Sr. 2 (13-15)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 94 ktm 5019305 Hudson Lusk - Q Kingston, GA 1 1 25
2 190 hus 2194994 Adrian Hauge - Q Forest Lake, MN 3 2 22
3 18 ktm 5052466 Brody Beech - Q Ray, ND 2 3 20
4 208 ktm 2324315 Stanley Smith - Q Dodge Center, MN 4 5 18
5 102 kaw 5045444 Mace Hill - Q Fort Dodge, IA 6 4 16
6 566 ktm 2724877 Thomas Hanson - Q Chisago City, MN 5 8 15
7 34 ktm 5017052 Louie Etzel - Q Mound, MN 8 6 14
8 46 HUQ 2122487 Griffin Disse - Q Detroit Lakes, MN 7 7 13
9 19 HUQ 5044208 Jd Thompson - Q Wessington Springs, SD 9 9 12
10 582 kaw 2437339 Ethan Dearmond - Q Duluth, MN 10 10 11
Race Results Race: 24
Printed: 05:40 am
65cc 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 60 ktm 2324383 Jase Sonnenberg Frazee, MN 1 1 25
2 68 ktm 2304045 Ryder Halquist Belle Plaine, MN 3 2 22
3 394 ktm 3913522 Owen Hamilton Zimmerman, MN 2 3 20
4 116 ktm 2447469 Wyatt Ohnstad Moorhead, MN 6 4 18
5 97 HUQ 5044207 Brody Thompson Wessington Springs, SD 5 5 16
6 124 ktm 3338801 Drake Savelkoul St Martin, MN 4 6 15
7 215 HUQ 2303658 Liam Lang Mora, MN 7 7 14
8 703 yam 5016567 Charlie Bune Ramsey, MN 8 8 13
9 99 yam 3539357 Abel Ugrich Grand Rapids, MN 9 9 12
Race Results Race: 25
Printed: 05:40 am
Schoolboy 2 12-17
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 263 yam 2014628 Avery Long New London, MN 1 1 25
2 981 HUQ 5048784 Ryder Malinoski - Q Wyoming, MN 2 2 22
3 157 HUQ 2084351 Brandon Nelson - Q Stacy, MN 4 3 20
4 70 HUQ 2712101 Tanner Schlegel - Q Scandia, MN 3 4 18
5 31 kaw 2206606 Matthew Stokes - Q Boissevain, MB 5 5 16
6 22 ktm 2122037 Gabe Gerhardt - Q St Augusta, MN 6 7 15
7 117x ktm 3155823 Brodie Boumeester - Q New Richmond, WI 8 6 14
8 29 yam 4087696 Owen Nelson - Q Chippewa Falls, WI 7 8 13
9 72 KAW 5026581 Levi Anderson - Q Hartford, SD 9 9 12
10 105 ktm 5020421 Deagen Mills - Q Jasper, MN 12 10 11
11 156 kaw 2804595 Mark Vieyra - Q Garner, IA 11 13 10
12 340 gas 2177881 Autumn Schlauderaff Barnesville, MN 14 11 9
13 18 yam 2418514 Connor Purcell Cloquet, MN 15 12 8
14 411 gas 3670034 Hunter Kiesow - Q Goodridge, MN 13 14 7
15 47 YAM 2194985 Brayan P. Anstine Nowthen, MN 16 15 6
16 59 ktm 3260985 Ella Storlie Deer River, MN 17 16 5
17 728 HUQ 2399914 Tucker O'brien Brainerd, MN 10 DNS 4
DNF 117 kaw 5046206 Hayden Patton Fort Ripley, MN DNF DNS
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com