2019 Central MN MX Series
Points Standings
Printed: 09/22/19 4:56 pm Page 1 of 1
250 C - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 23 Dominic Lindquist (12) 244
2. 205 Sam G. Haas (8) 173
3. 140 Isaac Schlauderaff (10) 157
4. 916 Alex Sand (11) 147
5. 449 Andrew Van Heel (7) 141
6. 149 Eric K. Van Heel (7) 120
Girls Jr. 9-12 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 240 Logan Schlauderaff (10) 250
2. 540 Morgan Schlauderaff (11) 219
Schoolboy 2 12-17 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 244 Broc Today (7) 200
2. 205 Sam G. Haas (7) 178
Schoolboy 1 12-17 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 87 Broc Graba (9) 210
2. 73 Austin Speltz (7) 160
85cc 9-12 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 797 Wyatt Larson (11) 229
Vet (+30) A - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 259 Neil A. Ehrenberg (9) 247
2. 902 Josh B. Virnig (10) 208
Vet (+30) C - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 74 Kerry Anstine (11) 216
Sr. (+40) C - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 153 Mark S. Speldrick (13) 224
65cc 7-9 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 217 Bentlee Walker (12) 250
2. 753 Ashton P. Thomas (11) 192
3. 282 Ivyn J. Fratzke (12) 166
4. 285 Tucker J. King (11) 151
5. 640 Micah Schlauderaff (11) 150
6. 501 Blaze R. Knight (8) 101
65cc 10-11 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 240 Logan Schlauderaff (10) 225
2. 540 Morgan Schlauderaff (10) 193
3. 699 Aydan Odencrans (7) 189
85cc 12-15 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 735 Zach O. Crider (11) 222
2. 770 Jack T. Doty (10) 189
3. 340 Autumn Schlauderaff (11) 166
14-24 B - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 898 Ryan Fussy (10) 199
14-24 C - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 244 Broc Today (8) 219
2. 15 Jesse Horner (9) 187
3. 449 Andrew Van Heel (7) 170
4. 149 Eric K. Van Heel (7) 157
+25 A - Best 7 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 259 Neil A. Ehrenberg (9) 176
2. 902 Josh B. Virnig (10) 156
3. 67 Matt Kline (8) 143
+25 C - Best 7 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 418 Blake Maul (7) 187
2. 32 Brandon Hopkins (9) 159
3. 312 Joey Combs (8) 152
4. 68 Jeff Hemenway (8) 151
5. 437 Devan Christianson (8) 151
6. 318 Josh Ugrich (12) 133
7. 177 Nick Spafford (12) 121
8. 465 Scott Knight (8) 120
9. 598 Joe Combs (8) 92
+45 A - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 105 Delon Luther (8) 189
Supermini - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 735 Zach O. Crider (11) 224
2. 87 Broc Graba (8) 194
3. 770 Jack T. Doty (10) 176
4. 340 Autumn Schlauderaff (10) 159
Super Sr. +50 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 7 Boyd Peterson (9) 223
50cc Oil 4-8 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 60 Jase Sonnenberg (9) 241
50cc 4-6 Chain Premix - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 124 Drake Savelkoul (11) 206
2. 99 Abel Ugrich (12) 185
3. 225 Gaige Bauer (9) 166
50cc 7-8 Chain Premix - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 217 Bentlee Walker (12) 247
2. 282 Ivyn J. Fratzke (12) 194
3. 147 Tyler Brindamour (10) 176
4. 384 Blair Kindel (9) 149
5. 39 Henry Shelstad (7) 100
6. 98 Josie Combs (9) 96
7. 418 Brantly Maul (7) 91
50cc Multi-speed - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 60 Jase Sonnenberg (10) 236
2. 124 Drake Savelkoul (12) 215
3. 16 Brantley Spafford (13) 200
4. 99 Abel Ugrich (12) 174
85cc 9-11 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 797 Wyatt Larson (11) 241
2. 699 Aydan Odencrans (7) 131
3. 47 Brayan P. Anstine (7) 117
125 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 73 Austin Speltz (7) 169
2. 35 Beau Carlson (8) 148
Open A - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 223 Austin J. Aspros (7) 170
Open B - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 538 Reuben Jacobs (7) 121
Open C - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 23 Dominic Lindquist (12) 241
2. 916 Alex Sand (10) 177
3. 68 Jeff Hemenway (11) 165
4. 15 Jesse Horner (7) 122
5. 922 Ryan Frank (7) 119
65cc 7-11 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 217 Bentlee Walker (12) 250
2. 285 Tucker J. King (10) 172
3. 753 Ashton P. Thomas (10) 172
4. 282 Ivyn J. Fratzke (12) 166
5. 640 Micah Schlauderaff (10) 155
+55 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 7 Boyd Peterson (9) 241
+60 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 17 Dave Hencir (12) 247
2. 753 Keith W. Buss (11) 214
3. 53 Paul E. Olson (8) 177
Women - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 340 Autumn Schlauderaff (10) 228
250 B - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 898 Ryan Fussy (9) 169
2. 538 Reuben Jacobs (7) 115
50 Open 4-8 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 282 Ivyn J. Fratzke (12) 235
2. 147 Tyler Brindamour (10) 208
3. 39 Henry Shelstad (7) 117
4. 98 Josie Combs (7) 104
Girls Sr. 12-16 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 340 Autumn Schlauderaff (11) 247
2. 711 Hannah Oakes (7) 191
+35 B - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 696 Andy Odencrans (7) 154
+45 C - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 153 Mark S. Speldrick (13) 215
2. 32 Brandon Hopkins (7) 150
50cc Shift/shaft 4-8 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 16 Brantley Spafford (12) 242
www.TracksideSoftware.com